vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Hussar RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1875 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 09:36 »
Βρε παιδια μην αρπαζεστε, δεν υπαρχει λογος. Στον καθενα ειπαμε οπως κατσει. Αλλος θα στουμπωσει και δεν θα εχει θεμα, αλλος οχι, αλλος αφρατο. Η πλειοψηφια ομως, ειναι οτι το βαζει αφρατο χωρις να κλεινει τις τρυπες.  

Ηρεμια, ησυχια, Κυριακη ειναι ας χαλαρωσουμε. Φτανει οτι τραβαμε στις δουλειες μας καθημερινα ας μην αρπαζομαστε για ψυλλου πηδημα :)

Καλα να περασουμε σημερα. Εστω και σπιτια μας :)

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1876 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 09:45 »
Καλή Κυριακή Eizomar. Ελπίζω να μην σου έδωσε η απάντησή μου ότι "αρπάζομαι". Απλώς, βρήκα την ευκαιρία, με το πρόβλημα της υπερτροφοδοσίας που είχες, να εξηγήσω την δική μου περίπτωση στησίματος, που διαφέρει από το συνηθισμένο. Έτσι, θα μπορεί κάποιος να δοκιμάσει και κάτι διαφορετικό, αν συναντήσει "προβλήματα" ή αν θελήσει να βρει ένα διαφορετικού τύπου άτμισμα με τον hussar, ο οποίος φαίνεται ότι "πάει με όλα"!

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1877 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 09:59 »
Και πολυ καλα εκανες. Οσο διαβαζεις μαθαινεις και παιρνεις ιδεες. Σαν νεος στον χασαρο, μαζευω καθε τιπ για να κανω τη ζωη μου ευκολη. Παντως, μου θυμιζει το στησιμο του καυφουν. Αφρατο βαμβακι, να ακουμπαει το καναλι το βαμβακι αλλα οχι να κλεινει την οπη τροφοδοσιας. Εκεινο ομως που μου την εσπασε πραγματικα ειναι οτι ειχα διαρροη. Που θα παει ομως......θα την βρω την ακρη. 
Παντως, δακρυζει λιγο....και με το ουλτεμ βλεπω μια μικρη κηλιδα στην βαση απο κατω, εκει που εφαπτεται η επιφανεια της με το Pico.  Καποιο οριγκακι την κανει την δουλεια σιγουρα. Μου θυμιζει την διαρροη που ειχε ο Subtank απο την βαση του. Οσοι τον ειχαν σιγουρα θα το ξερουν

Αποσυνδεδεμένος Lycos

Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1878 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 10:14 »
Αυτό το βαμβακωμα κάνω εγώ και δεν είχα ποτέ προβλήματα. 0.40 σύρμα


Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1879 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 11:50 »
@Eizo είναι σχεδόν βέβαιο ότι κάποιο οριγκακι σου κάνει τη ζημιά.
Για ρίξε του ένα λύσιμο ή τσέκαρε αυτά που είναι στο ντεκ και βιδώνουν μέσα στη βάση.
Κι εγώ όπως οι περισσότεροι ρίχνω μπόλικο αφρατεμένο βαμβάκι ίσα να κάθεται στα λούκια.
Τις προάλλες που μάζευα ελιές και τον είχα μαζί μου στο χωράφι,
κάλπαζε γύρω από τα δέντρα χωρίς να βγάλει κιχ :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1880 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 12:12 »
Η διαρροή απο τον πόλο σημαίνει οτι κατεβάζει απο τον πόλο υγρό προφανως, σου περισσεύει υγρό που δεν καις και κατεβαίνει.
Οπότε μια λύση ειναι να κοιτάξεις το ο-ρινγκ του πολου που ειχε πει παλια ο alexoyorgis.
Κάπου ειχα δει που βάζουν και δεύτερο ο-ρινγκ επίσης κάτω απο το Insulator και πριν απο το επιχρυσωμένο βιδωτό κομματάκι, αλλα πιστεύω το ζήτημα ειναι γιατι να σου περισσεύει υγρό εξ αρχής
Ούτε στον υπο-θάλαμο θα ήθελα υγρά δηλαδη εγώ γιατί κάποια στιγμή θα γουργουριζε απο τον πόλο ή θα εσταζε πάλι στο μόντ κι αυτο ειδικά δεν το διαπραγματεύομαι με κανεναν ατμο.
Ισως θες κανα βατάκι παραπάνω, ίσως να τακτοποιήσεις καλύτερα το βαμβάκι, λίγο πιο σφιχτό στο κόιλ μπορει, ίσως δεν καλύπτεις τη διαμετρο του πιν;

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1881 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 12:27 »
Chillo διαρροη ειχα με το πλαστικο τανκ που ειναι ιδιο στο υψος με το μεταλλικο του τανκ. Με το μικρο, το Ultem ουτε ενα δακρυ.....αρα δεν ειναι απο τον πολο, απο καπου παιρνει αερα με το πλαστικο τανκ και πλυμηριζει ο τοπος γιατι αν ηταν θα εκλαιγε και με το μικρο τανκ...

Captain Morgan συντοπιτη, ισχυει οτι ειπα και στον Chillo παραπανω. Δεν εχω ελιες για να συγκρινω το καλπασμα  :laugh1: γυρω απο αυτες ομως, απο χτες το απογευμα μεχρι και τωρα που μιλαμε δεν εχει βγαλει κιχ με το μικρο τανκ. Ουτε απο κατω που εφαπτεται η βαση με το μοντ ουτε υγροποιηση ουτε τιποτε !!  Αμα θες πινουμε και ενα καφε αν εισαι Ηρακλειο και το βλεπεις και εσυ σαν πιο εμπειρος. 

Πιο απογευμα θα δοκιμασω και το μεταλλικο τανκ. Να δουμε αν ειναι καποιο οριγκ απο το Ντριπ . 

:bye:

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1882 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 13:07 »
  Παντως, δακρυζει λιγο....και με το ουλτεμ βλεπω μια μικρη κηλιδα στην βαση απο κατω, εκει που εφαπτεται η επιφανεια της με το Pico. 
στο δάκρυ :'( αναφερόμουν, αλλα οκ αφου την παλεύεις :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1883 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 14:04 »
Μήπως δε σφίγγεις αρκετά το καπάκι αναπλήρωσης? Νούμερο ένα για διαρροή ;)

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1884 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 14:16 »
Να διευκρινησω κατι να μην σας μπερδευω. Μετα που εκανα την αλλαγη του τανκ , δεν εχω δει το παραμικρο σταξιμο. Ισως ειχε μεινει λιγο μεσα στον υποθαλαμο απο οπου περναει ο αερας και το εβγαλε. 
Τον εχω πλαγιασει, τον εχω κανει τον εχω ρανει, δεν εχει βγαλει σταλα μεχρι στιγμης.

Τρακμαν και λοιποι, ολα που μου λετε τα τσεκαρω :) Προφανως στο καπακι αναπληρωσης την εχει πατησει το μεγαλο τανκ και μπαζει αερα και τρεχει απο κατω. Οποτε ολα αυτα τα μαζευω και τα τσεκαρω.  :thumpup:

 Παντως καταναλωνει περισσοτερο υγρο απο οτι ο ντογκυ για παραδειγμα και λογικο ειναι διοτι ανεβηκα απο τα 12 στα 25 βατ.

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1885 στις: Δεκεμβρίου 02, 2017, 13:59 »
Καλησπέρα σε όλους. Ξέρει κανείς αν η καμπάνα του microtank ταιράζει στο PEI tank (δέστε φωτό) και εννοείτε ότι μπαίνει στο drip tip?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2017, 14:05 από mpari »

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1886 στις: Δεκεμβρίου 02, 2017, 14:15 »
H καμπάνα του micro tank κάνει στο micro PEI tank. Το λέω γιατί οι εικόνες μπορεί να δείχνουν το nano τανκ, που η καμπάνα του είναι ακόμα κοντύτερη.
Το drip tip για τo PEI tank είναι διαφορετικό από το κανονικό (είναι top cup και drip tip μαζί). Δες εδώ:
http://www.steamtuners.gr/gr/products/atomisers/hussar

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1887 στις: Δεκεμβρίου 02, 2017, 19:26 »
Καλέ μου φίλε ευχαριστώ. H φωτογραφία λέι micro και είναι από :
http://www.3fvape.com/misc/19165-coppervape-replacement-micro-tower-tank-tube-for-hussar-style-rta-brown-pei.html#.WiLfGnlx200
φαίνεται ότι ταιριάζει το drip tip αυτό:
http://www.3fvape.com/drip-tip/19164-coppervape-replacement-drip-tip-for-hussar-style-rta-brown-pei-115mm.html#.WiLhPXlx200
έτσι δεν είναι ? να φανταστείς ούτε που ήξερα ότι υπάρχει nano έχεις κανένα λινκ ?

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1888 στις: Δεκεμβρίου 02, 2017, 19:35 »
Ναι αυτό είναι το drip tip.
Για το nano tank από Ελλάδα, δες:
https://www.esmokeguru.com/el/nano-tank-clear-set-for-hussar-rta.html

Ψάξε και στα μεταχειρισμένα

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1889 στις: Δεκεμβρίου 02, 2017, 19:39 »
Η καμπάνα του micro tank είναι μεγαλύτερη από το PEI tank και εξέχει από αυτό.
Αν προσέξεις όμως, το PEI drip tip στην πάνω μεριά έχει μία εσωτερική πατούρα όπου πάει και κλειδώνει το πάνω μέρος της καμπάνας οπότε είναι, όπως είπε και ο alex, και top cap & drip tip...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63676 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92847 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3859 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1095 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172850 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43878 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix