vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

253 επισκέπτες, 4 χρήστες
ModeMAN, camber, manoslykos, Tem

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #360 στις: Μαρτίου 12, 2016, 21:03 »
Με μονή αντίσταση στήνω κυρίως σε tc με ατσάλι 0,32 της ud 8-9 σπείρες 2,5 πυρήνα περίπου 1 ohm. στους 215 με 17-20watt.
έχω δοκιμάσει του έξης drippers. caterpillar, velocity mini, velocity, derringer,sapor, fishbone, mutation x, tugboat  και o derringer μου φαίνεται ότι μου δίνει την καλύτερη γεύση.  
Βέβαια είμαι πολύ προκατειλημμένος υπέρ του,λόγω του φανταστικού μεγέθους του   ;D
Το ντουμανάκι του πάντως το έχει...(όσο του λείπει από μπόι....)

Πρώτος μου dripper λοιπόν ο Derringer και μπορώ να πω πολύ καλή εμπειρία. Ευχαριστώ φίλε GgM.


Αποσυνδεδεμένος antalexi

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #361 στις: Μαρτίου 13, 2016, 08:50 »
Τον  Le Zephyr τον έχω κ εγω. Αν μπορούσα θα επερνα κ δεύτερο!  Ατμός  πλούσιος  με στρωτή τζούρα σε ολο το φάσμα της. Οσο για την  γευση  :D
και απο διαροες μηδεν ακομη κ με 2,5 αξονακι

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #362 στις: Μαρτίου 13, 2016, 10:57 »
Καλημερα😀

Θα ήθελα την βοήθεια κατόχων του Le zephyr,αυτό το ultem chamber πως πρέπει να τοποθετείται;



Το ανοιγμα που εχει το ULTEM , θα πρεπει να ειναι στην αντισταση.



Μου είπαν ότι στον Le zephyr υπάρχει πρόβλημα με το ultem,ότι καίγεται αν ακουμπήσει στην αντίσταση..


Ολα τα πλαστικα δεν καιγονται ;;;;     Και γιατι να ακουμπησει ;;;
Και δεν ειναι απλο πλαστικο νομιζω , αλλα ουτε πιστευω να καιγεται ετσι για πλακα....
Αμα κανεις αντισταση και ακουμπησεις το Ultem με σκοπο να το καψεις ............. θα το καψεις..... ;D :))

Ειναι παντως πολυ ωραιος ατμοποιητακος ο Le Zephyr
Σε ενα βιντεο , ειδα να λεει ο τυπος , οτι οι γραμμες που εχει γυρω απο το υλικο αυτο , ειναι στο ιδιο υψος με τις τρυπες του αερα , για να μπορει να τον οδηγει στην αντισταση , οπως κι αν ειναι ρυθισμενες οι τρυπες και σε οποιο σημειο και αν ειναι η καμπανα γενικα.
Ακομα και αν εχουμε κλειστο αερα στην αντισταση και εχουμε ανοιξει τον αερα απο την αλλη μερια του ατμ/τη , ο αερας θα οδηγηθει στην αντισταση απο τις ριγες αυτες που υπαρχουν ......
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 13, 2016, 11:10 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος Nostradamus

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #363 στις: Μαρτίου 13, 2016, 11:10 »
Καλημέρα,  όπως λέει και ο φίλος Αποστόλης το ultem μπαίνει ακριβώς  στην αντίσταση το δαχτυλίδι με τις εισόδου αέρα τοποθετείς όπως σου αρέσει, είτε μπροστά, είτε λίγο ποιο δεξια-αριστερά ή  πίσω απο την αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #364 στις: Μαρτίου 13, 2016, 15:57 »
Καλησπέρα παιδιά, για λογαριασμό ενός συναδέλφου που θέλει να δοκιμάσει την τύχη του σε derringer, μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον αξιόλογο από fasttech (έχει διάφορους και δεν ξέρω ποιον να επιλέξω) καθώς και κάποια πρόταση για σύρμα για αντιστάσεις (δεν ξέρω αν μπορώ να πάρω και έτοιμες) και βαμβάκι που ταιριάζουν καλά μαζί του? Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #365 στις: Μαρτίου 13, 2016, 19:06 »
Αγόρασα πρόσφατα τον Caterpilar και με το που εκανα το πρωτο μου  διπλό στήσιμο, τον έχασα!! :angry_orange:
Έχω βρει τρεις τώρα σε ελληνικό κατάστημα και θελω τα φώτα σας.
Αυτός είναι αυθεντικός ρε παιδιά?γιατί δεν γράφει κάπου κάτι!
Πάντως ναι η όχι περί αυθεντικότητας επειδή έχει χαμηλή τιμή ποιον προτείνετε σε σχέση μ αυτόν?
Και είναι κ αυτός που άκουσα καλά λόγια με κεραμική βάση! 
Ποιους 2 dripper θα διαλέγατε απ τους τρεις πέρα από το αισθητικό του πράγματος και γιατί?
Να πω ότι είμαι νέος στα στησίματα αλλά έχω βρεί το ρυθμό μου.

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #366 στις: Μαρτίου 13, 2016, 19:59 »


Το ανοιγμα που εχει το ULTEM , θα πρεπει να ειναι στην αντισταση.




Ολα τα πλαστικα δεν καιγονται ;;;;     Και γιατι να ακουμπησει ;;;
Και δεν ειναι απλο πλαστικο νομιζω , αλλα ουτε πιστευω να καιγεται ετσι για πλακα....
Αμα κανεις αντισταση και ακουμπησεις το Ultem με σκοπο να το καψεις ............. θα το καψεις..... ;D :))

Ειναι παντως πολυ ωραιος ατμοποιητακος ο Le Zephyr
Σε ενα βιντεο , ειδα να λεει ο τυπος , οτι οι γραμμες που εχει γυρω απο το υλικο αυτο , ειναι στο ιδιο υψος με τις τρυπες του αερα , για να μπορει να τον οδηγει στην αντισταση , οπως κι αν ειναι ρυθισμενες οι τρυπες και σε οποιο σημειο και αν ειναι η καμπανα γενικα.
Ακομα και αν εχουμε κλειστο αερα στην αντισταση και εχουμε ανοιξει τον αερα απο την αλλη μερια του ατμ/τη , ο αερας θα οδηγηθει στην αντισταση απο τις ριγες αυτες που υπαρχουν ......

με τις τρυπες απο την απεναντι μερια με 3αρα νικοτινη χτυπημα απιστευτο.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #367 στις: Μαρτίου 14, 2016, 00:32 »
Πως τον εχεις στησει ;;;;

Ειναι φυσικο να εχει τρελο χτυπημα . 
Φαινομενο που το ξερουμε γενικα απο genesis και αντιστασεις που δεν ειναι κερντραρισμενες στην  τρυπα του αερα

Αποσυνδεδεμένος kaklis

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #368 στις: Μαρτίου 15, 2016, 13:21 »
Εγώ θα πρότεινα τον SnapDragon RDA by Eden. Τον βρίσκω εξαιρετικό.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #369 στις: Μαρτίου 15, 2016, 13:42 »
δεν ξερω αλλα εχω ακουσει τα καλυτερα για τον tsunami geekvape  και μαλιστα για πολυ γευση και ντουμανι σαν rda  . προσωπικη ακομα γνωση δεν εχω αλλα εχω πολλους φιλους στο εξωτερικο και λενε τα καλυτερα

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #370 στις: Μαρτίου 15, 2016, 13:55 »
Πως τον εχεις στησει ;;;;

Ειναι φυσικο να εχει τρελο χτυπημα .
Φαινομενο που το ξερουμε γενικα απο genesis και αντιστασεις που δεν ειναι κερντραρισμενες στην  τρυπα του αερα


50αρι συρμα 3,5 πυρηνα 7 σπειρες 0,7 ohm περναω βαμβακι το τραβαω απο κατω το κοβω στη μεση κανοντας του 2 ποδαρακια και τα περναω παλι μεσα να ακουμπανε στη βαση.

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #371 στις: Μαρτίου 21, 2016, 16:04 »
Καλησπέρα στην παρέα :)
Σκέφτομαι να δοκιμάσω κάποιον επισκευάσιμο για dripping.
Να στήνεται με μονή αντίσταση και να είναι πιο αεράτος από Kayfun αλλά όχι σαν τον Lemo.
Κάποιον που να στήνεται και να γεμίζει εύκολα.
Ποιόν προτείνετε?

Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #372 στις: Μαρτίου 21, 2016, 16:29 »
Εγώ προσωπικά το σκέφτομαι σοβαρά για Apollo δε βλέπω να του λείπει κάτι από αυτά που με ενδιαφέρουν, θα ήθελα να με ενημερώσετε αν έχει ξεπεραστεί σα dripper ή είναι ακόμα απ'τους καλύτερους για γεύση  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #373 στις: Μαρτίου 21, 2016, 21:36 »
lush, freakshow, indestructible
ποιος ειναι πιο γευστικος

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #374 στις: Μαρτίου 21, 2016, 22:07 »
Θα σου προτεινα να ριξεις μια ματια και στον tsunami που βγηκε τωρα...Στη φαστεκ με το κουπονι MAP βγαινει σ'αυτα τα λεφτα που εχουν και αυτοι που γραφεις πανω-κατω και ακουγονται παρα πολυ καλες κριτικες...
Απο αυτους της Wotofo επειδη τους δοκιμασα προτιμω γενικα σαν συνολο τον sapor. Toν indestructible δεν τον δοκιμασα
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 21, 2016, 22:44 από mel9887 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310668 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278862 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13040 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123916 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64121 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206869 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15625 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias