vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

254 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, funes, camber, manoslykos, kyrgiannis

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #180 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 22:38 »
Ο της ivogo δεν εχει καθολου διαροες ακομα και σε πλαγια θεση, εκτος αν πλημμυρίσει τελειως η βαση με υγρο και εχεις τις σχισμές ανοιχτες που πιθανοτατα θα τις εχεις.

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #181 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 22:45 »
o velocity δεν έχει διαρροές αλλά έχει αρκετό spit back! κατά τα άλλα πολύ καλός,με καλή γεύση και αρκετό ντουμάνι.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #182 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 16:42 »
Λοιπον να πω & εγω δυο λογια μιας & το νημα εχει να κανει με γευση, πηρα τον κλωνο "Nectar Tank Edition RTA'S". Ειναι 22mm επισκευασιμος τανκατος/dripper - SS, αλλα οι βιδουλες στο deck οπως σχεδον καθε κλωνου δεν κανουν για πλυσιμο γιατι σκουριαζουν (την πατησα την μια & την αλλαξα). Εχει τανκακι πολυκαρβουνικο που γεμιζει γυρω στα 3.5ml μπορει να φτανει & 4ml & η τροφοδοσια γινεται τυπου Genesis, δηλαδη επανω η αντισταση & απο κατω το τανκακι, κατι που δινει εξαιρετικη γευση - ζεστο τσιγαρισιο ατμο.

Μιας & ειναι ο πρωτος μου επισκευασιμος τυπου dripper, για δοκιμη κυριως υγρων αλλα & κανονικης χρησης, θα ελεγα οτι τα 10 ευρω που κοστιζει ειναι value for money, διοτι δινει απιστευτη γευση - ντουμανι για οσους κανουν πνευμονικες (μιας & εχει ρυθμιστη αερα) - κανει για mouth to lung κανονικοτατα - καμια διαρροη μεχρι στιγμης - πανευκολο στησιμο για αρχαριους οπως εμενα με μονη αντισταση ορθια η καθιστη - ντριπτιπακι SS κυριως για πνευμονικες - αναπληρωση υγρου απο πανω (εχει τρυπουλα μονο για το υγρο) - χρησιμοποιηση του & ως dripper με σταξιμο μονο βγαζοντας το ντριπτιπακι - λυνεται & δενεται πανευκολα μεσα σε δευτερολεπτα.

Στα μειον του τωρα, θα ηθελα να υπηρχε δυνατοτητα γυαλινου τανκ - & οι 2 βιδες που πιανουν την αντισταση να μην ηταν fake. Μην ξεχασω να αναφερω οτι ο κεντρικος πολος του ειναι ρυθμιζομενος απο χαλκο νομιζω.

(Ο Nectar Tank Edition ειναι ο μεγαλος της σειρας, υπαρχουν & ο Micro & Nano που χωρανε 1 εως 2 ml.)
(Ο γνησιος εχει 105 EUR.)

Επισυναπτω παρακατω μερικες φωτο του:

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #183 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 12:48 »
Ντρίπερ που να μη χρειαστεί να ρίξω την νικοτίνη (να μπορώ να χρησιμοποιώ τα 12άρια μου αναραίωτα). Ξέρει κανείς παιδιά? Ελλληνική αγορά (κλώνος ή oritzinal). Με πραγματικά τσιγαρίσια τζούρα (Καϋφουνοειδή).
Ούτε με Magma, ούτε με Marquie τα καταφέρνω, γδέρνουν άσχημα. Πρέπει να ρίχνω μέσα και βάση μηδενική.

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #184 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 12:54 »
Δες 11 ποστ παραπάνω τι γράφω, μιλώντας για μονής αντίστασης .. αλλά και πάλι δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω αν θα σου αρέσει, παρ'ότι τον θεωρώ κορυφαίο στο είδος του, αλλά και προφανώς μη έχοντας δοκιμάσει πολλλλλλούς απο τους drippers που κυκλοφορούν ...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #185 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 13:17 »
Μπορεις να δοκιμάσεις και τον dripper του leo αλλά έχει κεραμικό και θέλεις αντιστάσεις n-r-n.
Έχει αρκετά σφιχτή τζούρα που μπορείς να την σφίξεις περισσότερο κλείνοντας τις πλαινές τρύπες στον 510 πόλο.
Τον βρίσκεις στις αγγελίες του φόρουμ μεταχειρισμένο με 20-25€.

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #186 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 13:33 »
Ακριβώς αυτό που είπε ο thenetpoet έκανα την Παρασκευή με 25€.Κυκλοφορούν και άλλοι μεταχειρισμένοι. Τον περιμένω αύριο για το πρώτο στήσιμο. Έχω την Σοφία οπότε δεν με προβλημάτισε το κεραμικό γιατί ξέρω ότι θα πάρω τρελή γεύση. Έχουν βγεί και 2-3 κουστουμάκια για τον driper στο site του Leo που του πάνε γάντι :))

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #187 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 13:45 »
Και αν ψιλοδιστάζω να μπω στον μαγικό κόσμο του κεραμικού παιδιά???
Apollo?
Πάντα στο μυαλό μου είναι η δοκιμή και απόλαυση των υγρών που κάνω, μην πάω πιο κάτω σε νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #188 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 13:48 »
Γιατί να διστάσεις αν επιτρέπεται (οχι οτι είναι παράλογο);
Με μια αναζήτηση εδώ στο φόρουμ ρίξε αν θες μια ματια στα νήματα του Eviva για πληροφορίες ..

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #189 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 13:50 »
Και αν ψιλοδιστάζω να μπω στον μαγικό κόσμο του κεραμικού παιδιά???
Apollo?
Πάντα στο μυαλό μου είναι η δοκιμή και απόλαυση των υγρών που κάνω, μην πάω πιο κάτω σε νικοτίνη.
Ο apollo δεν έχει τσιγαρίσια τζούρα που ψάχνεις, ακόμα και με αέρα μόνο από τον 510...
Μην το φοβάσαι το κεραμικό, θα σε αποζημιώσει η γεύση του.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #190 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 13:51 »
Καλά το ρωτάς. Να, είναι αυτό που με πιάνει όσο μεγαλώνω. Δεν θέλω να μαθαίνω διαρκώς καινούρια πράματα. Θέλω να μένω σ αυτά που ξέρω. Κατάλαβα 2-3 στησίματα, έμαθα μερικά σύρματα, τώρα να μαθαίνω κι άλλα? Αυτό με κάνει να διστάζω. Αλλά ίσως έχω και λάθος και μένω στάσιμος.

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #191 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 13:57 »
Για τον απολλο υπάρχει και πόλος με τρύπα 1.5 mm που είναι πολύ σφιχτή. Αλλά υπαρχει και πόλος με ρυθμιζομενη είσοδο αέρα που μπορείς να τον ρυθμίσεις ακριβώς όπως θέλεις.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #192 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 14:36 »
Κατάλαβα 2-3 στησίματα, έμαθα μερικά σύρματα, τώρα να μαθαίνω κι άλλα? Αυτό με κάνει να διστάζω. Αλλά ίσως έχω και λάθος και μένω στάσιμος.
Καταλαβαίνω, λόγω του οτι και εγώ δεν είμαι ατμιστής των πειραμάτων, αλλά ούτε και gadget-άκιας να αγοράζω σχεδόν οτι βγαίνει, δεν το αντέχω ούτε οικονομικά άλλωστε.
Απλά θέλω πάντα να έχω δυο αξιόπιστα λειτουργικά σετάκια mod/ατμο να κάνω τη δουλειά μου.

Το κακό όμως είναι οτι μέχρι τώρα, κατά την άποψη μου, πιθανότατα δεν έχει βγει ατμοποιητής χωρίς έστω κάποιες ιδιαιτερότητες, στο στήσιμο, στην τροφοδοσία, στην τζούρα κλπ. Πλέον το βλέπω σαν παιχνίδι, κάνα δύο, ίσως και 3 φορές το χρόνο να ασχολούμαι με κάτι νέο. Πάντως, τώρα, μετά απο μερικές αλλαγές σε ατμοποιητές, σίγουρα ατμίζω πιο ποιοτικά απο οτι παλιότερα ..

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #193 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 18:20 »
Καλά το ρωτάς. Να, είναι αυτό που με πιάνει όσο μεγαλώνω. Δεν θέλω να μαθαίνω διαρκώς καινούρια πράματα. Θέλω να μένω σ αυτά που ξέρω. Κατάλαβα 2-3 στησίματα, έμαθα μερικά σύρματα, τώρα να μαθαίνω κι άλλα? Αυτό με κάνει να διστάζω. Αλλά ίσως έχω και λάθος και μένω στάσιμος.


Φίλε Γιώργο όταν είχα πάρει την Σοφία είχα και εγώ τις ίδιες σκέψεις με εσένα γιατί δεν είχα στήσει ποτέ σε κεραμικό. Η πρώτη μας γνωριμία δεν ήταν και τόσο καλή αλλά στην συνέχεια αγαπηθήκαμε. Τώρα σχετικά με τα σύρματα υπάρχουν πλέον έτοιμα n-r-n που μπορείς να αγοράσεις από διάφορα eshop και σε καλή τιμή οπότε το μόνο που σου μένει είναι να στήσεις θετικό, αρνητικό και έφυγες. Η αλήθεια είναι ότι από 2 eshop που αγόρασα το ένα ήταν χάλια εντελώς το σύρμα και από το άλλο στα 10 σύρματα τα 3 μου κόπηκαν.Αλλά αυτό είναι καθαρά δική μου εμπειρία σχετικά με τις έτοιμες n-r-n. Επειδή δουλεύω σε μηχανικά mod κατά βάση, ήθελα αντιστάσεις από 0.9Ω μέχρι 1.2Ω (δύσκολα να βρείς αφού οι περισσότερες έτοιμες έχουν στανταρ Ω συνήθως 1.3, 1.5) και αποφάσισα να πάρω μια πόντα οπότε τις κάνω μόνος μου και όλα καλά.


Για το άν θέλεις να ασχοληθείς το γνωρίζεις μόνο εσύ, για το άν αξίζει θα σου έλεγα σίγουρα ότι αξίζει με βάση την προσωπική μου εμπειρία. Το κεραμικό σου δίνει το κάτι παραπάνω. Μια δοκιμή από κάποιον γνωστό σου πάντως είναι το καλύτερο.


 

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #194 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 21:43 »
Ναι παιδιά, αυτό πρέπει να κάνω. Να βρω κάποιον με κεραμικό, να δοκιμάσω υγρό που ξέρω και με τον Phenomenon, και να καταλάβω τι παίζει. Ευχαριστώ όλους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278843 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13031 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123906 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206860 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93050 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15625 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14357 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias