vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

511 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos, FaniFox

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Αποσυνδεδεμένος ekotas

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1740 στις: Οκτωβρίου 11, 2018, 18:27 »
Σάς ευχαριστώ για τις συμβουλές.

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1741 στις: Νοεμβρίου 24, 2018, 20:01 »
Επειδή νομίζω δεν έχει γίνει κουβέντα, δύο λογάκια για τον Dpro mini, τον οποίο είχα σημειώσει για πιθανό έλεγχο,
στη συνέχεια τον ξέχασα και τελικά τον θυμήθηκα από τον αναφορά του [member=21121]gangelo[/member] εδώ.
Εγώ ντριπεράς δεν είμαι, ούτε καν των πνευμονικών δεν ήμουν,
τη ζημιά μου όμως την έπαθα με τη τζούρα του Supersonic. Απο τη στιγμή που απέκτησα το κλωναράκι του,
μπήκε πάνω σε ένα μοντάκι και δεν ξαναβγήκε. Σε αναζήτηση εναλλακτικών έχω δοκιμάσει διάφορα, μέχρι και πολύ ακριβότερες λύσεις, εις μάτην.
Επειδή ξέρω ότι και σε άλλους αρέσει αυτή η smooth τζούρα λοιπόν,
έχουμε και λέμε για τον μικρούλη dpro σε σχέση με τον "Γάλλο" :
1) Τζούρα ελάααχιστα πιο αεράτη, συνολικά πάντως στη σφιχτή κατηγορία ( Στις 2 τρύπες όμως γίνεται μάλλον η ίδια )
2) Μισο κλικ λιγότερο smooth, παρόλα αυτά όμως σίγουρα βελούδινη.
3) Ελάααχιστα πιο θορυβώδεις, σίγουρα όμως ήσυχος.
4) Γεύση μισό και βάλε κλικ παραπάνω.
5) Αξιοπρεπής απόδοση ακόμα και με ένα απλό 40ράκι Ni80, ενώ με ένα απλό 2Χ28/36 fuze κελαδάει.
Όσοι θέλουν λοιπόν νόστιμα, βελούδινα και ανθρώπινα* σφιχτά ντουμανάκια, εναλλακτικά ίσως του supersonic, ας του ρίξουν
μια ματιά ;)


*Αν έχετε σκοπό να του ρίξετε γομάρια σύρματα όπως ο χαζό-Haze στο review του, μάλλον πρέπει να κοιτάξετε αλλού :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1742 στις: Νοεμβρίου 24, 2018, 20:14 »
Ειναι απολαυστικος ο μικρουλης.. Οποιος τον δοκιμασει δεν θα χασει.

Αποσυνδεδεμένος angelospower

  • **
  • 229
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1743 στις: Δεκεμβρίου 09, 2018, 17:09 »
Παιδιά έπαθα ζημια με το dripping. Δοκίμασα υγρο με dripper κ έφυγα απο το μαγαζι με το dropsolo. Πλεον εβαλα στην άκρη το pharaon mini rta. Μακραν απίστευτη τζουρα, πανευκολο στο στησιμο κ στο βαμβακωμα κ  μου αρεσει η διαδικασια του σταξιματος. Παιδια άφησα για πάντα το mtl και τα rta. Πως την έπαθα εγώ ετσι?

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1744 στις: Δεκεμβρίου 09, 2018, 17:20 »
Έτσι γίνονται αυτά. Σε άλλη φάση θα βαρεθείς το σταζειν, θα πας στο ζουλαν. Μετά πάλι rta και τούμπαλιν. Κύκλους κάνουν αυτά.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος angelospower

  • **
  • 229
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1745 στις: Δεκεμβρίου 09, 2018, 17:26 »
τί εννοεις? Απλό βαμβάκι? Το ωραιο ειναι πως δεν ασχολουμαι καθολου με το βαμβακι. Συγχωρει όλα τα λάθη

Αποσυνδεδεμένος poseidon

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1746 στις: Δεκεμβρίου 28, 2018, 23:16 »
Διάβασα το μεγαλύτερο μέρος του νήματος, αλλά ακόμα δεν έχω μπορέσει να βγάλω άκρη!
Έχω τον Recurve, αλλά κάτι με χαλάει στην τζούρα του (δεν ξέρω τι)
Έχω από χθες στα χέρια μου ένα Haku Phenom, θα τον έχω μια βδομαδούλα για τεστάρισμα.
Μέχρι στιγμής από Haku πήρα ωραία τζουρίτσα και ωραία γεύση, αλλά πολύ φασαρία, όταν λέμε πολύ, πάρα πολύ θόρυβο κάνει. Επίσης πίνω το υγράκι μου που και που, δεν ξέρω που ακριβώς οφείλεται, ίσως τον πλημμυρίζω, ίσως το ντριπ τιπ που έχω είναι στενό! Έξτρα από αυτά ζεσταίνεται πάρα πολύ. Δεν θα τον αγοράσω τελικά μάλλον.
Το στήσιμο μου είναι με Coilology N80 fused clapton, 0.3Ω στα 50βατάκια.

Θέλω ωραία, ήσυχη, όχι τέρμα αεράτη τζούρα (Haku/Recurve σε θέμα αέρα) και δυνατή γεύση.
Ποιος από τους κάτω προτείνεται για αγορά;
1) Le Supersonic
2) Skyfall
3) Citadel
4) Hadaly
5) NarCa/NarDa
6) Ο οικονομικότατος Wasp Nano
7) Κάποιος άλλος

Διάβασα το νήμα του καθενός, αλλά απευθείας συγκριτικό με τις δικές μου προτιμήσεις/κριτήρια δεν κατάλαβα κάπου, ώντας άπειρος από dripper. Μιλάμε για κλώνους γιατί οικονομικά δεν με παίρνει πάνω από 30/35€ να δώσω.
Ελπίζω να βρεθεί κάποια λύση και ευχαριστώ πολύ.
[member=17746]paloukaros[/member] τα φώτα σου! Φαίνεται να είσαι ο πιο γνώστης του αντικειμένου! :D

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1747 στις: Δεκεμβρίου 29, 2018, 00:02 »
Έτσι που τα λες πιστεύω ο supersonic είναι η ιδανική επιλογή για εσένα και σαν δεύτερη επιλογή ο coppervape skyfall με τα 1,9 pin αέρα.
Το σύρμα που έχεις σε 3αρι πυρήνα 5  σπείρες και στους 2 θα δώσει αυτό που πρέπει  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος poseidon

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1748 στις: Δεκεμβρίου 29, 2018, 00:54 »
Γρήγορος γρήγορος! Από γεύση σε σχέση με haku και recurve στα ίδια επίπεδα, καλυτεροι; Η τους προτείνεις λόγω της smoothίλας στη τζούρα που διαβάζω παντου;
Οι υπόλοιποι υστερούν κάπου ή απλά με βάση αυτά που είπα ξεχωρίζει ο σουπερσόνικ;

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1749 στις: Δεκεμβρίου 29, 2018, 10:37 »
Γεύση ο Haku δεν μου έβγαλε ποτέ κάτι ιδιαίτερο(γνήσιος και κλώνος) και είναι αρκετά τραχιά η τζούρα του.
Ο recurve με το κατάλληλο στήσιμο μπορεί  να βγάλει πιο γεμάτη τζούρα απο όλους αυτούς που λες αλλά  πολύ  πιο βαριά πνευμονική και στην ανάλυση του μετά απο 2-3 τζούρες που θα ζεσταθεί αρχίζει  να πέφτει αισθητά η απόδοσή του.Δεν είναι για πολύπλοκα υγρά αλλά τα πηγαίνει περίφημα στα λεγόμενα dripperoυγρά

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 596
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1750 στις: Ιανουαρίου 06, 2019, 04:28 »
Παρακαλούνται οι κάτοχοι του Dpro καί όσοι γνωρίζουν 
να κάνουν το κόπο να καταθέσουν τη εμπειρία τους στο 
θέμα της απόδοσης γεύσης για τον συγκεκριμένο dripper.
Είναι για φραουλομπισκοτόκρεμες ( skyfall , csmnt )
ή είναι για καπνικά ; ; ; ( flave , citadel )

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1751 στις: Ιανουαρίου 06, 2019, 06:33 »
[member=20417]Aoratix[/member]

Τον μεγαλο DPro η τον μινι?

Αν εννοεις τον μινι παρτον με κλειστα ματια. Οτι υγρο και να του βαλεις θα παιξει καλα ακομα και με απλα round συρματα.
Δεν ειχα ποτε τον μεγαλο και δεν μπορω να σου πω γνωμη.

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 596
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1752 στις: Ιανουαρίου 06, 2019, 11:50 »
Ναί . Για τον mini λέω .
Δεν έχω την απαίτηση να μου δώσει την ανάλυση πού θα 
πάρω από έναν flave , citadel ή zest , αλλά με ενδιαφέρει
να δίνει αυτούσια τη γεύση δίχως να τη γλυκίζει όπως κάνει
ο skyfall kai o csmnt .

Αποσυνδεδεμένος Ydrastis

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1753 στις: Ιανουαρίου 06, 2019, 16:32 »
Διάβασα το μεγαλύτερο μέρος του νήματος, αλλά ακόμα δεν έχω μπορέσει να βγάλω άκρη!
Έχω τον Recurve, αλλά κάτι με χαλάει στην τζούρα του (δεν ξέρω τι)

Το στήσιμο μου είναι με Coilology N80 fused clapton, 0.3Ω στα 50βατάκια.
Θέλω ωραία, ήσυχη, όχι τέρμα αεράτη τζούρα (Haku/Recurve σε θέμα αέρα) και δυνατή γεύση.
Όταν πρωτοπήρα τον recurve (εδώ κι ένα μήνα) έπαιζα με το σύρμα που αναφέρεις και αυτής της εταιρίας και της wotofo που έδινε η συσκευασία. Της Coilology βγήκε καλύτερη για κάποιο λόγο όμως, όταν έβαλα στα ίδια Ω κάνθαλ όλα άλλαξαν. Η τζούρα δεν ήταν τόσο αρπαγμένη και έδινε την ευκαιρία στις γεύσεις να ξεδιπλωθούν καλύτερα. Παίζω στα 60W. Η αντίσταση είναι τρία 26 άρια κανθαλάκια σε πλεξούδα.

Δοκίμασέ το δεν θα χάσεις.


« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 06, 2019, 16:39 από Ydrastis »

Αποσυνδεδεμένος poseidon

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1754 στις: Ιανουαρίου 06, 2019, 16:36 »
Kanthal fused clapton καρουλακι που μπορώ να βρω στην Ελλάδα; Ή εννοείς απλό κανθαλ;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33999 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536421 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59823 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237579 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085357 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35434 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10280 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12