vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

204 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, white varadero, dkostas, Milarepa, danys620

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος wishmaster1

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #885 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 23:20 »
Το dotmod δεν το έχω πιάσει ακόμα στα χέρια μου αλλά δεν θα αργήσει και πολύ η στιγμή...
Για το spooky σε αυτά τα χρήματα δεν νομίζω να βρεις κάτι παρεμφερές που να είναι καλύτερο μέχρι στιγμής
Μηπως μπορεις να μου πεις ποιο απο τα δυο εχει καλυτερα μεταλλα οσον αφορα τα ρευματα;

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #886 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 23:30 »
Δεν έχει κυκλοφορήσει το dotmod Ελλάδα ακόμα...Δεν μπορώ να συγκρίνω και φυσικά μιλάμε για ένα κατα πολύ ακριβότερο mod
Το spooky πάντως έχει λάμα απο ασήμι 0,995 βαθμών και άψογη αγωγιμότητα με ελάχιστο voltage drop.

Αποσυνδεδεμένος stavrious

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #887 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 23:33 »
Κοιτάχτε τους αλήτες τι βγάλανε πάλι link
Μπαίνει στον σωλήνα σου και τον μετατρέπει σε ζουλιχτήρι :respect:
οκ μπαινει αναμεσα στο μηχανικο και στο ντριπερ αλλα πως δουλευει δεν καταλαβα :confused1:

Αποσυνδεδεμένος wishmaster1

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #888 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 23:36 »
Ευχαριστω πολυ paloukare.Παρεπιπτωντως το εχει φερει το smokesenter.

Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #889 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 23:37 »
Το capo δεν είχε και πολύ καλές κριτικές πάντως.
Βλέποντας την παρουσίαση του Mike Vapes , απογοητεύτηκα.

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #890 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 23:56 »
οκ μπαινει αναμεσα στο μηχανικο και στο ντριπερ αλλα πως δουλευει δεν καταλαβα :confused1:
και ζουμπάς στα πλάγια το μπουκαλάκι...και ανεβαίνει το υγράκι..
Εννοείται οτι έχεις bf dripper πάνω στην βάση

Ευχαριστω πολυ paloukare.Παρεπιπτωντως το εχει φερει το smokesenter.
Garage mod v3 σε αυτή την τιμή...Σίγουρα πράγματα και εγγυημένα

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #891 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 07:48 »


[member=4133]makis206[/member] το παξιμάδι γύρναγε πολύ δύσκολα και ήταν σταθερό σε αυτό που δοκίμασα εγώ αλλά για ασήμι που έλεγε οτι ήταν δεν το νομίζω όπως είπα σε καμία περίπτωση...δυστυχώς δεν είχα χρόνο ρε γ@#ώτο  :'(

Ίσως να ήταν η περίπτωση που με την πρώτη περιστροφή θα άρχιζε και το συγκεκριμένο "nut" να γυρίζει σαν fidget spinner.. :))
Σε όλα τα reviews που είδα μέχρι σήμερα το δείχνουν το ελάττωμα όμως.

Επίσης ξέχασα να αναφέρω το κακό μπουκαλάκι του Druga, κι αυτό όμως αλλάζει εύκολα αν βρεθεί ένα στο κατάλληλο μέγεθος.


Όσον αφορά το Spooky τώρα εγώ θα το πω, προσωπικά δεν αντέχω με τίποτα την εμφανισιακή του ποιότητα. Πολύ προχειροδουλειά που απαιτεί χρόνο απ' τον κατασκευαστή να τη διορθώσει, να τη σουλουπώσει έστω λίγο. Όσο καλά κι αν αποδίδει εγώ προσωπικά σαν χρήστης απαιτώ να βλέπω και μια κάποια ομορφιά σε αυτό που κρατάω στο χέρι. 90 ευρώ είναι αυτά. Δεν μπορώ να δεχτώ το αψεγάδιαστο του Pulse που κοστίζει μόλις 40 και στα 90 να βλέπω αυτό το χάλι. Φυσικά καταλαβαίνω τα πάντα, από τα φτηνά εργατικά του Κινέζου μέχρι και το "χειροποίητο" του Spooky. Χειροποίητα όμως υπάρχουν κι άλλα, το garage-άκι από δίπλα -αν και ακριβότερο- είναι αψεγάδιαστο εξωτερικά. Ας σουλουπωθεί το Spooky κι ας κοστίσει λίγο παραπάνω, δεν με πειράζει.
Όμως αυτά που βλέπω σε φωτό στο fb group αλλά κι αυτό που παρέλαβε φίλος (τελευταίο batch ) εμένα προσωπικά με απογοήτευσαν πλήρως κοιτάζοντάς τα. Αποδίδει άψογα, κανείς δεν το αμφισβητεί. Για μένα όμως υπάρχει και αυτό το "Αλλά".
Δεν λέω ότι το φτιάχνει γι' αυτό καθαυτό ο Κώστας, στα μάτια μου όμως το τελικό αποτέλεσμα δείχνει για "αρπαχτή". Και φταίει μόνο το οπτικό αποτέλεσμα γι' αυτό, τίποτα παραπάνω. Αν δεν υπήρχε αυτό το "αγκάθι" θα το είχα ήδη στα χέρια. ;)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #892 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 09:03 »
Kαλημέρα [member=4133]makis206[/member] ,

Επειδή γνωρίζετε οι περισσότεροι τις σχέσεις που έχω με τον κατασκευαστή και τα spooky τα έχω στα χέρια μου απο τότε που πιάστηκε σαν ιδέα θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου πεις τι είναι αυτό που σαν εμφανισιακή ποιότητα χρήζει βελτίωσης κατα την άποψη σου να το μεταφέρω και εγώ.Απο την πρώτη στιγμή και στα σχόλια του youtube που έκανες πιάστηκαν σοβαρά υπόψιν να ξέρεις και ο Κώστας είναι πολύ συζητήσιμος.

Αρπαχτή όμως δεν μπορείς να την χαρακτηρίσεις όταν είναι ο μόνος που σου δίνει εγγύηση αντικατάστασης εφ όρου ζωής ότι και να πάθει

ΥΓ.Το druga είναι χυτό pvc και τα Garage που ξέρεις οτι είμαι τρελός fun είναι επίσης διαφορετικής κατασκευαστικής φιλοσοφίας.
Το spooky είναι 3D printed δεν μπορούμε να τα βάλουμε στην ίδια κατηγορία
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2017, 09:53 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #893 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 10:01 »
Δεν γνώριζα τη σχέση σου με τον Κώστα, ευχάριστο αυτό μιας και στον συγκεκριμένο άνθρωπο έχω ιδιαίτερη συμπάθεια. Δεν ήξερα καν εκείνο το "εφ όρου ζωής", πολύ ευχάριστο και αυτό εννοείται. Σε προσωπικό λοιπόν πάντα επίπεδο αυτό που δεν μου αρέσει είναι η καθαρότητα στη λείανση του κουτιού του Spooky, υπάρχουν σημάδια που δεν έχουν τριφτεί, ίσως άλλα που έχουν περισσότερο απ' όσο θα έπρεπε, δεν ξέρω αν μπορώ να μεταφέρω την εικόνα.. Φαίνονται πάνω του γραμμές, αλλού υπάρχουν πιο "αιχμηρές" γωνίες απ' ότι στην απέναντι πλευρά που δείχνουν πιο "στρογγυλεμένες, το σκαλιστό σήμα του Spooky σε κάποια καπάκια είναι πολύ καθαρότερο απ' ότι σε κάποια άλλα.. Ένας μικρός αχταρμάς θα έλεγα, σίγουρα λογικό σε μεγάλο μέρος όμως όταν μιλάμε για χειροποίητες κατασκευές κι όχι για γραμμή/κορδέλα παραγωγής.
Σίγουρα επίσης τα τελευταία κομμάτια σουλουπώθηκαν περισσότερο απ' τα προηγούμενα, έτυχε να δω λάμα κομμένη με τέτοιο τρόπο που με έπιασαν τα γέλια σου λέω.

Θα είδες στο σχόλιό μου κάτι που ισχύει και το λέω από καρδιάς, σέβομαι κάθε προσπάθεια και όταν σχολιάζω "αρνητικά" αλλά προς κατευθύνσεις βελτίωσης το κάνω περισσότερο για τη "διόρθωση" ενός πράγματος που με ενδιαφέρει και σε προσωπικό επίπεδο. Για κάτι που δεν, απλώς αδιαφορώ. Χαίρομαι λοιπόν που υπάρχουν άνθρωποι που λαμβάνουν τέτοια σχόλια σοβαρά υπόψιν και δεν είναι από αυτούς που περνάνε κατ' ευθείαν στην αντεπίθεση, όπως έκαναν κάποιοι άλλοι εκεί μέσα. ;)

Χαίρομαι που στη νέα παρτίδα είδα βελτιώσεις, αν συνέβαλα κι εγώ σε αυτό θα χαίρομαι διπλά. Μη ληφθεί σοβαρά η λέξη "αρπαχτή" που πέταξα, μεταφορική έννοια ήταν για την εικόνα που είδα σε κάποια μοντάκια και σίγουρα δεν θα πίστευα κάτι τέτοιο για τον Κωστή συγκεκριμένα.

Εμείς παλούκαρε τα έχουμε πει λίγο κι εδώ, πάνω κάτω ξέρουμε πόσο θα κοστίσει σε κάποιον να φτιάξει από την αρχή ένα 3d printed mod, ένα μοναδικό αξιόλογο κομμάτι για προσωπική του χρήση μόνο. Με όλα τα "καλά", τα ασήμια του, τους modmaker του, όλα. Αντιλαμβανόμαστε ότι σε πιο μαζική παραγωγή αυτό το κόστος του ενός τεμαχίου μειώνεται ίσως και δραματικά - φυσικά δεν μπορώ εγώ προσωπικά να ξέρω κατά πόσο ισχύει κιόλας. Με το Spooky λοιπόν των 90 ευρώ (φθηνότερο από τα υπόλοιπα του τύπου σύμφωνοι ) -και για να κλείσω με το συγκεκριμένο- θα ήθελα απλώς να υπήρχε απ' την αρχή αυτή η οπτική ικανοποίηση που να μην άφηνε κανένα περιθώριο σε τύπους σαν εμένα να γράφουνε σεντόνια λέγοντας τα αυτονόητα. Έχεις και τόσα garage στην κατοχή σου, καταλαβαίνεις για ποια "οπτική ικανοποίηση" μιλάω.

Στα καλύτερα για όλους μας λοιπόν και ειλικρινείς ευχές για ότι καλύτερο στον Κώστα και τη δουλειά που κάνει. :)


Edit: αν μου επιτραπεί να κλέψω μερικές εικόνες απ' το γκρουπ στο fb θα μπορούσα να δειξω ακριβώς τι εννοώ για το "οπτικό" κομμάτι της συγκεκριμένης δουλειάς.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2017, 10:07 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #894 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 10:35 »
Κατάλαβα για τι μιλάς Μάκη μου.Τις γραμμές που μένουν στην μπογιά μετά την λείανση.Είναι δυστυχώς κάτι που υπάρχει σε όλα αυτά του είδους boxακια και με τον τρόπο που γίνονται μπορείς να τα καλύψεις μόνο με κάποιο άλλο υλικό.
Εγώ σαν Σταύρος(karxarias ή paloukaros) που με ξέρετε προτείνω ανεπιφύλαχτα ένα πέρασμα με Renaissance Wax και
θα με θυμηθείτε μετά... ;)

Το κακό με τα boxakia τύπου spooky είναι οτι περνάνε απο πολλά χέρια(άλλος τυπώνει,άλλος τρύβει,άλλος κόβει λάμες,άλλος δένει κτλ.)
οπότε το να υπάρχει κάποια ατέλεια είναι πιο πιθανό.Γι αυτό και ο Κώστας είναι ξεκάθαρος στο θέμα της εγγύησης.ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ χρειαστεί άμμεση αντικατάσταση.Εχθρός του καλού το καλύτερο πάντα και σίγουρα ο λόγος μας σε ένας χομπίστα σαν το Κώστα μετράει και προσπαθεί να βελτιώνει τα πάντα συνέχεια.Δοκιμές υλικών γίνονται συνέχεια ,δεν κάθεται ήσυχος για κανένα λόγο και σύντομα θα ανακοινώσει και νέα αναβάθμιση για το spooky και το επόμενο κατασκευαστικό του βήμα.
Η οπτική ικανοποίηση που λες για μένα παίζει μεγάλο ρόλο και σίγουρα πιέζω και εγώ με τον τρόπο μου για το καλύτερο και νέα πράγματα.
Να είσαι σίγουρος οτι όλα τα σχόλια μεταφέρονται και εξετάζονται

Ξέρω πως γράφεις και πως τα λες και ξέρεις και εσύ πόσο σε σέβομαι σαν ατμιστή και παίρνω σοβαρά αυτά που σχολιάζεις κάθε φορά.
Χαίρομαι πάντως σε αυτό το forum που έχω συναντήσει άτομα σαν και εσένα και μπορούμε με τον δικό μας τρόπο και τα σχόλια να βελτιώσουμε πράγματα και να πάμε το χόμπι μας ένα βήμα μπροστά κάθε φορά :respect:

ΥΓ.Οτι θες πάρε απο το group στο FB  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2017, 12:15 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #895 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 19:21 »


[member=12836]Nikrom[/member] το έχει ήδη στην διάθεση του ο χονδρέμπορας αλλά περιμένει να ηρεμήσουν λίγο τα πράγματα με την εμπορική επιτυχία του pulse squonk .Έκανε πάταγο το γλυκό μου... :thumpup:

Πιστεύω απο βδομάδα τα νεώτερα

Αυτό το ότι κάποια μοντάκια κυκλοφορούν πρωτα στην Ελλάδα και μετα στην Κίνα γιατί και πως γίνεται δεν μπορώ να το καταλάβω .
Στο επίσημο μαγαζί της IJOY στο Ali κανούν λόγω για την πρώτη παρτίδα τέλος εβδομάδας μάλλον και θα φύγουν τα προπαραγγέλια από ην σελίδα τους μόνο και παντού είναι μόνο προπαραγγελία και ο Ελληνας χωνδρεμπορός το έχει ήδη.
Το ίδιο είχε γίνει και όταν κυκλοφόρησε το al85 να μην μπορώ να το βρώ ετοιμοπαράδωτό στην Κίνα και στην Ελλάδα να παίζει αβέρτα .
:wall: :hmmm: :dontknow: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #896 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 19:32 »
Λείανση 3D printed mod? Σε βαζάκι με ένα βαμβάκι ποτισμένο με ασετόν για μερικά λεπτά και έγινες
Προσοχή μην το παρακάνετε γιατί θα μαζεύετε το μοντάκι με το σφουγγάρι  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #897 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 20:45 »
Γιάννη μου  αυτό ήταν το πρόβλημα αρχικά,το είπα και στα παιδιά( :palios: ) στην ατμοσυνάντηση των Νοτίων την προηγούμενη φορά...Το ασετόν που έμενε παραπάνω απο ότι έπρεπε  :laugh1:
Χαχαχα εισαι απίστευτος... :respect:

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #898 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 21:57 »
Επειδή δεν έχω παρακολουθήσει το τόπικ, πήρα την πρωτοβουλία & παρήγγειλα ένα pulse σε γκρι στα $25, έξτρα άσπρα καλύμματα και έναν κλώνο παπιγιόν. Έχω hadaly & o-atty. Έκανα καλά?? Καλύφθηκα??

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #899 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 22:02 »
αν περάσουν το τελωνείο...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2108 310308 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:49
από ThioVag
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278708 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64040 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93006 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias