vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

266 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, dkostas, Jorge, paiktaras, Aoratix, nXtLs

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος dartman1980

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • SmokTech Alien 220W + Ijoy Limitless Classic
    • Darts Team ReBeLs
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1035 στις: Απριλίου 08, 2017, 16:07 »
Γεια σας,

Ψάχνω κάποιο καπνικό υγρό συνδυασμένο με καραμέλα. Έχω διαβάσει αρκετά καλά reviews για το Smoke Caramel της Αfter-8, αλλά δεν μπορώ να το βρω κάπου να το δοκιμάσω και για το RY GR της Λαμδα που θα είναι το επόμενο που θα αγοράσω. Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο;
814 - Nominoe
Egoist - Billy the kid

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1036 στις: Απριλίου 21, 2017, 00:14 »
Το καλύτερο καπνικό που άτμισα,  μέχρι στιγμής γιατί ειμαι πολύ φρέσκος στο άτμισμα , είναι αναμίξη τελικά ;D, τα αρωματικά με μπουχτίζουν γρήγορα , ωραίο μου φαίνεται στη δοκιμή και ανεκτό και κατάλληλο για ολη μέρα  κτλ. (τρίχες) αυτό ειναι της στιγμής , όλα κρίνονται την επόμενη που θα ξυπνήσεις με τον πρώτο καφέ , η με τον απογευματινό , η ενδιάμεσα μέσα στη μέρα σου, εκεί κρίνονται όλα.
Το απόγευμα ειχα μπουχτήσει τόσο πολύ με το φουντοκογλυκοειδές που είχα στο τανκ και είχα και γεμάτο τανκ , κι εκεί που ο νεροχύτης άρχισε να το καταπίνει σταματάω και κρατάω το μισό , θυμάμαι οτι έχω και ένα  ντιπ "χόρτο"  που δεν " κατάφερα" ουτε 2ml να ατμίσω και λεω δεν κανω μια αναμιξη να δώ τι θα βγεί ; Ετσι κι αλλιώς αύριο για υγρό θα ψάχνω ούτε το ενα ουτε το αλλο μου κάνει, εχω κάνει ε λοιπόν καλούτσικο μου φαίνεται.

Το να βρούμε καπνικό " κοπια" αυτού που καπνίζαμε εμείς οι πρόσφατοι καπνιστές το θεωρώ αδύνατο , μάλλον πρέπει να συμβιβαστούμε κάπως , απο την άλλη να ξεχάσουμε τελείως απο τώρα το θέμα " καπνός " και να παμε αμέσως σε τάρτες λεμόνια φράουλες γλυκακια και φρουτάκια  μην κοροϊδευομαστε για καποιες στιγμές μπορεί να δουλεψει αλλα για ολη τη μέρα σου, δεν νομίζω να βγεί, η θα ψάχνεις παλι για καπνικό " που δεν δοκίμασες " μηπως και σου κάτσει η κακα τα ψέμματα σταματάς στο πρώτο περίπτερο η κάνεις τράκα απο καπνιστή.           

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1037 στις: Απριλίου 21, 2017, 01:09 »
Όταν άρχισα το άτμισμα (έχει πλάκα που ο αυτόματος διορθωτής το υπογραμμίζει κάθε φορά, ακόμη δεν έχει μπει στο λεξικό τους) για κάποιο λόγο δεν ήθελα καπνικό γιατί είχα άσχημη εμπειρία με κάποια "χορτάρια" που είχα δοκιμάσει και ξεκίνησα με το frozen tart της umami που μου άρεσε και το είχα εντοπίσει διαβάζοντας το forum εδώ πρώτα. Μια χαρά μου έκατσε. Μετά από αρκετό καιρό άρχισα να αναζητάω καπνικά και έψαξα κι εγώ πολύ. Καλύφτηκα με διάφορα στην πορεία. Η πλάκα είναι ότι κάποια πάω να τα κάνω τώρα και δεν μου αρέσουν όπως τότε, παρόλο που δεν είναι τασάκια, όπως τα ry. Από την άλλη κάποια που δοκίμαζα τότε και δεν μου άρεσαν μου αρέσουν τώρα. Τρέχα γύρευε. Πλέον έχω καλυφτεί όταν θέλω καπνικό με τα καπνικά της ecig. Και που και που κάποιο καλό net (εκχύλισμα καπνού).

Αποσυνδεδεμένος RadioactiveToy

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1038 στις: Απριλίου 27, 2017, 20:44 »
Τι σημαινει καπνικο τασάκι? Lol

Sent from my MI MAX using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1039 στις: Απριλίου 27, 2017, 21:03 »
Γευση τσιγαρου οπως το ξεραμε.
Τετοια γευση δεν υπαρχει.Ευτυχως

Αποσυνδεδεμένος RadioactiveToy

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1040 στις: Απριλίου 27, 2017, 21:17 »
Κορυφαίος όρος ατμιστή! Τώρα στο τασάκι έχει μπισκότα και καραμελες όχι γόπες πλέον χαχα. Περα απο την πλάκα νομίζω ότι είναι θέμα επαναπρογραμματισμου. Και εμένα μου έλειπε στις αρχές η γεύση του καπνού. Τώρα μου έρχεται να πιω το relax της e-liquid france. Ένα καλό καπνικο ειναι το red oriental tobacco της liqua.

Sent from my MI MAX using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1041 στις: Απριλίου 27, 2017, 22:22 »
Εμένα το old harbor της e-sig μου κάνει προς το παρόν αλλα χρειάζομαι άλλο ένα οπωσδήποτε για εναλλαγές , λέω να αρχίσω και την τακτική ( δεν ξέρω αν το κάνει αλλος , εγω θα πειραματιστώ ) ανα δύο μέρες η ξερω γω ανα δεκάμελο ?  Να κανω ένα τανκ σκέτη βάση  , για έτοιμα υγρά δεν με βλέπω για πολύ πάντως , πάω απο βδομάδα για "μαγειρέματα" , μελέτησα όσο μπορούσα ...και θα συνεχίσω  και λέω να περάσω στην πρακτική. μεγάλο ντεζαβανταζ σαν νέος ατμιστής  η νικοτινη που θέλω τουλαχιστον 12 αλλα θα το παλέψω για μείωση.   

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1042 στις: Απριλίου 28, 2017, 11:01 »
καπνικο υγρο μου αρεσε πολυ το smoke απο την after8 και απο atmos lab το bebeca

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1043 στις: Ιουνίου 06, 2017, 14:25 »
Ξέρουμε τίποτα για το κάτωθι υγρό από άποψης ποιότητας?
Το δοκίμασα και μου αρέσει πολύ

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tzamas

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1044 στις: Ιουνίου 06, 2017, 18:27 »
το συγκεκριμενο ουτε 5 τζουρες δεν αντεξα να κανω
γιατι μου εβγαζε μια πικριλα που με χαλαγε παρα πολυ  :disgust:

αλλα αν εσενα σου αρεσει απολαυσε το  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος sotirakis

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1045 στις: Ιουλίου 01, 2017, 22:27 »
Να πω και εγω την εμπειρια μου στον εναμιση μηνα τωρα που συμμετεχω στο αθλημα.
Διαβαζοντας μερες ατελειωτες εδω μεσα για τα παντα ( υγρα, ατμο, μοντς και διαφορα αλλα που δε πολυκαταλαβαινα) ξεκινησα με Halo Tribeca 18mg και Ναυτιλο 2. Ατμιζοντας την πρωτη εβδομαδα μου φανηκε οτι μου επεφτε καπως βαρυ και το γυρισα στο 12mg.
Δε μπορω να πω, φοβερο υγρο το Tribeca, μου καθισε πολυ καλα και δεν ειχα σκοπο να το αλλαξω.
Διαβαζοντας εδω μεσα οπως προειπα ηθελα να δοκιμασω και κατι διαφορετικο. Και δοκιμασα λοιπον Bebeca απο atmos lab, Smoke απο after-8, Black flag risen enriched απο five pawns, Numbers 1 απο Nobacco και 2straight επισης απο Nobacco ολα στα 12 mg.
Ολα πιστευω μοιαζουν λιγο μεταξυ τους με εξαιρεση το Black flag.
To Bebeca ειναι αρκετα πιο γλυκο (σε σχεση παντα με το Tribeca). Τοσο που καμια φορα οταν ρευομουνα μου ανεβαινε.
Το smoke παλι ηταν τελειως αγευστο ,για τα δικα μου γουστα τουλαχιστον.
Το black flag ηταν κατι διαφορετικο απο τα αλλα, η πρωτες τζουρες με απογοητευσαν, αλλα οσο συνεχιζα ελεγα τι φοβερο υγρο ειναι αυτο. Κατι αρωματα σαν σοκολατα, καφες και αλλα που δε μπορω να προσδιορισω μεσα σε ενα μειγμα καπνου. Εν τελη για λιγο καλο ηταν, το ρευομουνα κι αυτο μετα.
Το Numbers 1 ηταν μια εκπληξη. Ειναι πιο κοντα στο Tribeca απο ολα τα αλλα (παντα για τα γουστα μου) αλλα λιγο λιγοτερο γλυκο, λιγο λιγοτερο αρωματικο και με μια ηπια ξηρη επιγευση. Γενικως και να με συγχωρατε οι τριμπεκακιδες μου εκατσε πολυ καλυτερα για ολη την ημερα.
Το 2straight παλι μου φανηκε περισσοτερο παρομοιο με το smoke, ισως λιγο πιο ξηρο.

Ελπιζω να βοηθησα καποιους που ψαχνονται με τις καπνικες γευσεις.
 

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1046 στις: Ιουλίου 02, 2017, 00:22 »
Μετά απο πάρα πολύ καιρό και πολλές δοκιμές σε καπνικά....χωρίς για τα δικά μου κριτήρια πάντα να είναι κάποιο
πραγματικά άξιο αναφοράς, μιας και πάνω - κάτω τα περισσότερα είτε δεν δοκίμαζα ούτε δεύτερη τζούρα και κάποια άλλα
οκ αλλά δεν τρελάθηκα....  πριν 2 μέρες δοκίμασα ίσως το καλύτερο καπνικό που έχω κάνει μέχρι τώρα (για μένα το καλύτερο αλλά λέω "ίσως" λόγο της υποκειμένικότητας της γέυσης).
Το όνομα αυτού Orion Tribute  της ecovape.
Απλά απίθανο... καθημερινό και χωρίς να μπουχτίζεις.
και απ' ότι βλέπω 2 μέρες τώρα πάνω στον ένα 5 pawns φιλικότατο στις αντιστάσεις....
Πραγματικά εξεπλάγην... :D

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1047 στις: Ιουλίου 02, 2017, 00:56 »
Ποια είναι αυτή η ecovape , να μου πληρώσει τα δικαιώματα χρήσης του νικ μου   :tanevramou: ενα 30mελο  τη βδομαδα τουλαχιστον ;D  κι αμα δε μου αρεσει τυχερακια @ nikossallos σου 'φεξε !!! 
Υποψιάζομαι οτι υπαρχει μεγάλη πιθανοτητα  μου αρεσει και μενα αλλα δεν θα το ψαξω να το δοκιμάσω  , αμα τύχει , που δεν το κοβω έχω τόσα αρώματα στα υποψιν για δοκιμη , ετοιμο υγρό δεν νομίζω , το πήρα φανατικά το diy ο νεοφώτιστος :))   

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1048 στις: Ιουλίου 02, 2017, 01:30 »
Κι εγώ μαζί σου ;)
αλλά είναι κάποιες φορές που οκ το diy μας, κατεβάζει το κόστος μας,
αλλά είναι και μερικά υγρά που δεν μπορούμε να τα φτάσουμε
και λες οκ αξίζει να έχω και κάνα - δυό για ωραίες στιγμές.
Κάπως έτσι το βλέπω...
και να σου πω και την αλήθεια μου 30 ευρώ τα 100 μλ δεν είναι καθόλου άσχημα
για τέτοιας ποιότητας υγρό.
να μου πείς γούστα είναι αυτά οκ :)
εδώ το έχει

η σελίδα τους εδώ στο vaping.gr
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2017, 02:09 από nikosallos »

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1049 στις: Ιουλίου 02, 2017, 09:23 »
Καλημέρα συνατμιστές τι γεύση έχει αυτό το orion tribute π.χ τριμπεκοειδές, καστροειδές, ry4 κ.λ.π. Ρωτάω γιατί ψάχνω εναλλακτικό καπνικό

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 199 42411 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:02
από Aoratix
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34597 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181675 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8843 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60491 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238806 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1589 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16740 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos