vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

505 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, camber, Stelan Patra

Twitter

Κλώνοι του Taifun GT III

Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #180 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 04:01 »
To reducer κάνει για τον sxk mini;

Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #181 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 04:53 »
εγώ έχω κλώνους τον μίνι σε sxk και τον μεγάλο σε coppervape και το ένα ντεκ μπαίνει στο άλλο και τούμπαλιν , είναι ολόιδια , οπότε λογικά κάνει το reducer

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #182 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 08:37 »
Αυτό δεν είναι απαραίτητο. Το αν μπαίνει το reducer εξαρτάται από την διάμετρο της τρυπας στο κεντρο του ντεκ κατω από την αντίσταση. Εκεί η SXK σε πρόσφατα παραδείγματα (βλ. Doggystyle) έδειξε ότι κάνει και λίγο του κεφαλιού της...

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #183 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 09:47 »
καλημερα 
εχω τον sxk mini και το reducer μπαινει μια χαρα 

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #184 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 10:25 »
Καλημέρα ! Εγω εχω βάλει το mtl απο kayfun νομίζω τον v5 κ όλα δουλεύουν ρολόι !


Sent from my iPad using Tapatalk

Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #185 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 10:38 »
Όταν πηγαίνεις στο δεύτερο μαγαζί γιατί το πρώτο δεν είχε για να πάρεις reducer και oring και τζαμάκι για τον taifun και σου λένε ότι έχουν και επιστρέφεις σπίτι χαρούμενος και όταν πάς να τα βάλεις διαπιστώνεις ότι σου δώσανε για τον Kayfun... :angry_orange:  :angry_orange: :eyesplash:

Το mtl του kayfun πλέει, δεν εφαρμόζει ακριβώς, αλλά το σταματάει η αντίσταση από το να φύγει άμα γυρίσεις ανάποδα τον ατμοποιητή, οπότε θα το δοκιμάσω.
Το θέμα τώρα είναι ότι δεν μπορώ να θυμηθώ που μπαίνει το ορινγκ ανάμεσα στη βάση και το τανκ. Άν το βάλω εκεί που είναι οι εγκοπές στο πάνω μέρος της βάσης δεν βιδώνει μετά καλά το τανκ.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 21, 2017, 10:57 από Stathis1 »

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #186 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 11:31 »
Πιάσε με μια πένσα το mtl  και με το μπλε υπέροχο κατσαβίδακι στράβωσε λίγο τα αυτάκια ! Θα μπει κ θα σφηνώσει μια χαρα


Sent from my iPad using Tapatalk

Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #187 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 11:39 »
Nαι, όμως τώρα που το δοκίμασα έτσι απλά, μου έβγαζε atomizer short το μοντάκι. Νομίζω ότι ακούμπαγε σε κάποια από τις βίδες. Εσένα δηλαδή μπαίνει μέσα έτσι όπως λες χωρίς να ακουμπάει το δαχτυλίδι του;

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #188 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 11:48 »
Το δικό μου ειναι πιο φαρδύ επάνω ! Ακουμπάει το δαχτυλίδι στην βάση αλλα λειτουργεί κομπλέ ! Κ το εχω κάνει κ στον ΜΙΝΙ της sxk ενός φίλου ! Ειμαι στην δουλειά κ δεν. Πόρων να σου στείλω φωτό ! Αν μπορείς ανέβασε εσυ μηπως κ βοηθήσω !
 Την λύση μου την έδωσαν σε ένα κατάστημα


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #189 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 14:45 »
Περιμένω τον mini από fasttech και αρχίζω και τρομάζω με αυτό που θα αντιμετωπίσω. Πένσες, κατσαβίδια, πριόνια, αναβατόρια, κοψίματα, λυγίσματα..
Κατά τα άλλα καλός, ε;

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #190 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 14:56 »
Ο ατμοποιητής είναι μια χαρά. Το μονο πρόβλημα του κλώνου είναι τα ορινγκ που εύκολα αντικαθιστανται. Ο GTIII είναι από τους πληρέστερους ατμο σε γεύση και απόδοση. Ο κλώνος δεν έχει καμμία απολύτως διαφορά στο ατμισμα από τον οριτζιναλ. Μην ψαρώνεις. Μια χαρά θα έιναι. Τωρα αυτά περι reducer κλπ δεν με απασχολούν καθόλου από τη στιγμή που ο ατμοποιητής έχει τεράστιο ευρος ρύθμισης στο AFC. Οποιος τον πήρε για να τον χρησιμοποιήσει σαν αντικαταστάτη του cloud one ή του phenomenon έχει πάρει λάθος ατμοποιητή

Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #191 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 16:37 »
Το reducer το θέλω όχι για να τον κάνω πιο σφιχτό από την μικρή του τρύπα, αλλά γιατί η μία μεγάλη είναι πιο σφιχτή από την 2η θέση του Κ5 που έχω συνηθίσει και η επόμενη ρύθμιση που είναι η μικρή μαζί με την διπλανή και άλλη μία απο απέναντι είναι πιό αεράτη. Συνήθεια βέβαια αλλά με το reducer νομίζω θα το φέρω πιό κοντά σε αυτό που έχω συνηθίσει. Αυτό που με παιδεύει λίγο πιο πολύ είναι ότι σε σύγκριση με τον Κ5 έχει λιγότερο χτύπημα (οι kayfun έχουν γενικά πολύ τραχύ χτύπημα) και θέλει και αυτό τη συνήθειά του, ανέβασμα βατ και πιο ψηλά την αντίσταση για να αυξηθεί το χτύπημα. Κατα τα άλλα είναι μια χαρά, αν εξαιρέσουμε το ότι γυρνάει η καμπάνα όταν ξεβιδώνεις το πάνω για να γεμίσεις, αλλά ελπίζω να φτιάξει με το μανίσιο ορινγκ. (Έχω σφίξει το σχαράκι εκεί όσο πάει).

Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #192 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 22:49 »
Λοιπόν, ο ατμοποιητής έχει γευσάρα! Έβαλα υγρό το οποίο είναι γενικά απαλό (το 16 της france με το ροδάκινο) το οποίο και αραίωσα 50-50 με σκέτη βάση γιατί το είχα σε περισσότερη νικοτίνη και πήρα γεύση όπως το είχα συνηθίσει σε άλλους ατμο, μη αραιωμένο. Πήρα και το reducer και το δοκίμασα, αλλά ακόμη και με τον αέρα τέρμα ανοιχτό ήταν σφιχτός για μένα οπότε τώρα τον έχω χωρίς. Είναι ατμοποιητάρα. Γεύση και ανάλυση σε επίπεδα εβίβα. Το μόνο που δεν μου αρέσει τόσο είναι η πιο υγρή του τζούρα, αλλά οκ. Έβαλα και τα αυθεντικά ορινγκ, αλλά το θέμα με την καμπάνα που γυρίζει μαζί με το τοπ καπ δεν λύθηκε. Τον ανοίγω κρατώντας αντίσταση με το ντριπ τιπ.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #193 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 22:53 »
Να υποθέσω βγάζεις το ντριπ τίπ πριν ανοίξεις το τοπ καπ έτσι; Επίσης τα ορινγκ της καμπάνας θέλουν διαβροχη. Μπορείς βέβαια να δοκιμάσεις αλλά ορινγκ. Κάνουν όλα που μπαίνουν στα ντριπ τιπ

Sent from my OnePlusOne


Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #194 στις: Φεβρουαρίου 23, 2017, 08:45 »
@Stathis1  το ποσό υγρός θα σου έρχεται ο ατμός είναι κυρίως θέμα στησίματος. Αν βάζεις πιο λίγο ή πιο χαλαρό το βαμβάκι θα έρχεται η τζούρα πιο υγρή. Το ίδιο συμβαίνει όσο ανεβάζεις διάμετρο στο coil. Αν το κάνεις πχ με 3mm , θα έχεις περισσότερη υγρασία από ότι με 2,5.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557753 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182066 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9196 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364