vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

116 επισκέπτες, 8 χρήστες
manoslykos, lagoudakis, andreasand22, antiklitos140, Milarepa, Jorge, camber, Doubt

Twitter

BUD Tank Atomizer

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #45 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 18:29 »
Παιδιά η άσχημη γεύση προέρχεται 100% απο το κ#*λοφίτιλο που του έχουν βάλει. Κάντε την απλή δοκιμή κ δοκιμάστε τον χωρίς φιτίλι να δείτε διαφορά... οκ W δεν είναι αλλά από Τ πιστεύω είναι καλύτερος, με άλλο φιτίλι.
trap βγαίνουν κ με παραπάνω απο 1 τρύπα? γιατί κ μένα μια έχει :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #46 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 18:34 »
Δεν γνωρίζω, επειδή είδα ενα που είχε μόνο 1 τρύπα είπα μήπως ήταν απο λάθος, αλλά εφ'οσον όλοι λέτε 1 τότε έτσι είναι το προϊόν.

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #47 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 23:50 »
Παιδιά η άσχημη γεύση προέρχεται 100% απο το κ#*λοφίτιλο που του έχουν βάλει. Κάντε την απλή δοκιμή κ δοκιμάστε τον χωρίς φιτίλι να δείτε διαφορά... οκ W δεν είναι αλλά από Τ πιστεύω είναι καλύτερος, με άλλο φιτίλι.
trap βγαίνουν κ με παραπάνω απο 1 τρύπα? γιατί κ μένα μια έχει :hmmm:

Μου ήρθαν και το δικό μου (ολόκληρο σετ).... και μπορώ να πω πως η πρώτη μου εμπειρία με ηλεκτρονικό τσιγάρο ήταν μέτρια...

Βασικά είμαι κρυομένος.. αλλά υπήρχαν κάποιες φορές που το ένιωθα βαρύ (με χτυπούσε στο λαιμό) και πιθανόν καμένη γεύση να μου έβγαζε... λιγο δυσκολεύομαι να καταλάβω τωρα που έχω συνάχη και βήχα...

Πάντως παρόλο που είμαι κρυωμένος, έχει απόδοση στη γεύση (το tobacco-c της inawera που είναι και το μόνο με το οποίο το έχω δοκιμάσει την καταλαβαίνω την γεύση μια χαρά... πολύ πιο γλυκιά απότι την περίμενα να πω την αλήθεια)...  Περιμένω αύριο αν είμαι καλύτερα να δω ξανά...

Πως αλλάζω φιτιίλι virus??  Που μπορώ να βρω φιτίλι καινούργια για να κάνω την επέμβαση??

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #48 στις: Νοεμβρίου 01, 2011, 00:04 »
Στο 2ο post στην 1η σελίδα σε αυτό το τhreat υπάρχει σχετικό video για το άνοιγμα του ατμο, είναι αρκετά απλό.
Τώρα για το που θα βρεις φιτίλι... online σχεδόν παντού.

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #49 στις: Νοεμβρίου 01, 2011, 23:45 »
την συσκευη την παρατησα. σηκωσα τα χερια ψηλα..
δεν θελω να μπω στο τριπακι σε καινουριο ατομαιζερ να βαζω χερι, να ανοιγω, να κλεινω, να κανω dry burn ή κι εγω δεν ξερω τι αλλο.
πιστευα οτι με προσεκτικη χρηση θα λυνονταν τα προβληματα καμμενου (σε 3 μερες μεσα), σφιχτης τζουρας (σου βγαινουν τα σαγονια να ρουφας), λιγου ατμου και λιγου χτυπηματος. αυτα ερχονταν μερα με την μερα.
φιλε μου Σαββα, σε εκτιμω παρα πολυ αλλα θα ελεγα ξεκαθαρα οτι αυτο το προιον θα σε παιδεψει πολυ και.. δεν αξιζει ο κοπος.
θα περιμενω να διαβασω και τα rewiew των παιδιων, μπας και το δικο μου ηταν προβληματικο αλλα, απο αυτα που διαβαζω και στο ECF μια απ τα ιδια γραφουν κι εκει.
απ οτι καταλαβα ενα εργοστασιο τα βγαζει, η buddy technology και τα διαθετει και σε αλλους distributors, γιατι απ τα γραφόμενα στο εξωτερικο ολες οι bud τα ιδια προβληματα ειχαν ανεξαρτητως καταστηματος αγορας..
τωρα βλεπω και το i-want της nobacco το οποιο δεν ξερω απο ποιο εργοστασιο βγαινει, αλλα φανταζει το ιδιο ατομαιζερ.
ελπιζω αυτο να μην εχει τα ιδια προβληματα. τι να πω..
ας γινουν τα review και των δυο και θα βγαλουμε συμπερασμα.
προσωπικα σωθηκα απ τον κυριο Trap Πολαβαριδογλου..  :)) :bye:

Αποσυνδεδεμένος chris1983

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #50 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 00:01 »
Επιβεβαιώνω τα ίδια κι εγώ. Δεν παλεύεται η κατάσταση. Θα προσπαθήσω να περάσω μια βόλτα αύριο από το μαγαζί, να το συζητήσουμε από κοντά με τον Σάββα και ευελπιστώ να πέσαμε απλά σε ελλατωματικά κομμάτια, κάτι που δεν φαίνεται να ισχύει απ'όσα λες darky. Νόμιζα πως φταίει η σκέτη vg, που του πέφτει παχύρευστη, αλλά προφανώς δεν είναι ούτε αυτό.

Δυστυχώς με άφησε και ο Ego-w μετά από 20+ μέρες καθώς ράγισε, αλλά και η αντίσταση του δεν λειτουργεί σωστά πλέον....

Ξέμεινα με το ιδιοκατασκευασμένο τανκ, εν αναμονή του καλύτερου και της παραλαβής των ego-w.

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #51 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 00:19 »
Εγώ παιδιά παρέλαβα εχτές κάτι Smokymizer CE3, τα οποία έχουν την ίδια λογική με τον BUD, και είναι η μέρα με την νύχτα, στην άκρη ο BUD κ από μένα. Πραγματικά απορώ γιατί ελληνικές εταιρείες, και όχι μόνο, επενδύουν στον BUD!?

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #52 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 00:29 »
Εγώ παιδιά παρέλαβα εχτές κάτι Smokymizer CE3, τα οποία έχουν την ίδια λογική με τον BUD, και είναι η μέρα με την νύχτα, στην άκρη ο BUD κ από μένα. Πραγματικά απορώ γιατί ελληνικές εταιρείες, και όχι μόνο, επενδύουν στον BUD!?

γιατι φιλε μου εν ετει 2011 περιμενεις η τεχνολογια στο η.τ. να εξελισσεται. οταν λοιπον βγαινει ενα νεο ατομαιζερ απο μια εταιρια, περιμενεις να εχει λυσει τα προβληματα των παλιων και να εχει παει ενα βημα παρακατω. αυτο ειναι ευθυνη του εργοστασιου. οχι του εισαγωγεα ή του καταναλωτη.
ο εισαγωγεας κατ αρχην δειχνει εμπιστοσυνη στον κατασκευαστη και αγοραζει τα προιοντα του.
απο κει και περα, αν ο κατασκευαστης εχει κανει προχειρότητες, τοτε την παταει ο εισαγωγεας μια φορα αλλα ο ιδιος ο κατασκευαστης την παταει χιλιες.
γι αυτον τον λογο υπαρχουν και τα reviews.
οχι μονο για να γινει διαφημιση του προιοντος και του καταστηματος, αλλα να βοηθησουν και τον εισαγωγέα για το που να επενδύσει τα λεφτα του.
κανείς δεν ξερει εκ των προτέρων αν μια επένδυση βγει καλή η όχι.
ή, οπως λεει και η σοφη παροιμία, οταν δουλευεις κανεις και λαθη. αν δεν δουλευεις τι λαθη να κανεις?
 ;D

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #53 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 00:56 »
Κοίτα, εν έτη 2011 επιχειρηματίας που επενδύει σε ένα προϊών χωρίς δοκιμαστικό θα την πατήσει κ δν θα φταίει κανένα εργοστάσιο κ εγώ μαγαζί είχα κ πάντα πρώτα έπαιρνα δείγμα κ μετά το προϊόν. Οσο για την κατασκευή κ το Smokymizer μια κινέζικη πλαστικούρα είναι αλλά ούτε 100 κιλά σιλικόνη έχει, ούτε χάλια φιτίλια όπως ο BUD. Δεν κατηγορώ κανένα εισαγωγέα, να μην παρεξηγηθώ, αλλά ο BUD είναι πεταμένα λεφτά. Άποψή μου :)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #54 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 00:59 »
Τον BUD δεν το δοκίμασα αλλά τα CE3 που δοκίμασα προ καιρού μου έφερναν περίεργη γεύση και καμια φορά (ελαφρά) καμένο εκτός και αν τα άτμιζα φοβερά προσεκτικά πάντα για τα δικά μου μέτρα.
Αν παρόλα αυτά τα CE3 είναι καλύτερα απο τον  BUD τότε δεν προβλέπω να τον δοκιμάζω...

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #55 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 01:04 »
Κοίτα, εν έτη 2011 επιχειρηματίας που επενδύει σε ένα προϊών χωρίς δοκιμαστικό θα την πατήσει κ δν θα φταίει κανένα εργοστάσιο κ εγώ μαγαζί είχα κ πάντα πρώτα έπαιρνα δείγμα κ μετά το προϊόν. Οσο για την κατασκευή κ το Smokymizer μια κινέζικη πλαστικούρα είναι αλλά ούτε 100 κιλά σιλικόνη έχει, ούτε χάλια φιτίλια όπως ο BUD. Δεν κατηγορώ κανένα εισαγωγέα, να μην παρεξηγηθώ, αλλά ο BUD είναι πεταμένα λεφτά. Άποψή μου :)
συμφωνω.
αλλα δεν ειναι παντα ευκολο να βγαλεις συμπερασμα απο 5-10 δειγματα που θα παρεις αρχικα. γι αυτο εθιξα το θεμα της εμπιστοσυνης προς το εργοστασιο.
αν το εμπιστευεσαι περιμενεις να βγαλει καλο προιον, και οταν βγαζει κατι νεο το παιρνεις λογω εμπιστοσυνης.
τωρα, αν την πατησεις την πατησες.
γι αυτο τα δινεις και για review (οπως κι εγινε) για να ακουσεις και γνωμες του τελικου καταναλωτη.  ;)

παντως κι εγω δεν τον προτεινω.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #56 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 01:07 »
Κοιτα ομως μπορει ο κινεζχος να στελνει δειγμα και να ειναι τελειο
κ στην παραγγελεια να υπαρχουν πολλα ελλατωματικα σετ οταν
στην κινα η παραγωγη τους μπορει να φτανει 2000 κ 3000 χιλιαδες
ημερησιως κατλαβαινεις για το τι προκειται

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #57 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 01:13 »
Κοιτα ομως μπορει ο κινεζχος να στελνει δειγμα και να ειναι τελειο
κ στην παραγγελεια να υπαρχουν πολλα ελλατωματικα σετ οταν
στην κινα η παραγωγη τους μπορει να φτανει 2000 κ 3000 χιλιαδες
ημερησιως κατλαβαινεις για το τι προκειται

πολυ σωστο κι αυτο  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #58 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 13:27 »
Άσχετο, αλλά για να μην κάνω την ερώτηση στο threat του αντιπροσώπου, θα την κάνω εδώ!
Τα want & i-want, της Nobacco, BUD δεν είναι? Γιατί μου κάνει εντύπωση το ότι οι κριτικές για τα want είναι καλές.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #59 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 13:30 »
....καλη ερωτηση ::)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209106 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175858 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14999 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126002 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4877 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix