vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

205 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, stsoulos

Twitter

Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)

Αποσυνδεδεμένος an3

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #195 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 09:11 »
δεν πιστευω εγω παιδια οτι θα βγαλει ποτε το mod τα ιδια volts

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος davarisx

  • **
  • 293
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #196 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 09:30 »
Κατι παιζει με τις πλακετες σιγουρα.
Σε πολλους οπως και σε εμενα δουλευει αψογα χωρις θερμοκρασιες ακομα και σε πολλα βατ.
Σε αλλους στα 10-15 βατ και ζεσταινετε πολυ.
κατι παιζει με τα επιμερους εξαρτηματα,ισως β διαλογης υλικα.
Το Dna 200 δεν λεω ειναι ανωτερο αλλα αρκετοι ειχαν θεματα και σε αυτο και κυριως με θερμοκρασιες.
Τελικα ειναι λαχειο που θα κατσει η μπιλια.

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #197 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 10:23 »
για ss δεν μπορουμε να βάλουμε tcr σωστα? αρα ποιο ss δουλευει καλα?!  :hmmm:

Με 0.30 που έχω εγώ, δουλεύει άψογα. Φαντάζομαι όμως ότι δεν υπάρχει θέμα και με σύρμα άλλης διατομής.

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #198 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 11:29 »
Μέχρι στιγμής πάντως στο δικό μου θέματα υπερθέρμανσης δεν έχω αισθανθεί παιδιά, το δούλεψα από χτες το απόγευμα με τον cloud στα 13.5-14 watts για αρκετή ώρα και δεν ένιωσα την παραμικρή ανησυχία για περίεργη θερμότητα στο κουτί. Το ίδιο και με τον crown στα 40-45 watts, ακόμα και στα 60 ανέβασα για λίγη ώρα, θερμότητα δεν..


Δεν θα ήθελα να δώσω λανθασμένες εντυπώσεις παιδιά, δεν είπα ποτέ ότι το RX200 υπεθερμάνθηκε. Είπα ότι ζεστάθηκε αρκετά. Και είπα ότι μου προκαλεί ανασφάλεια.

Είναι απλό: κρατούσα στο ένα χέρι το RX200 με τον KFL+ στα 13W και το ένιωθα ζεστό μετά από μερικές τζούρες, και το SnowWolf 200W με τον TFV4 στα 70W στο άλλο χέρι που παρέμενε κρύο μετά από περισσότερες τζούρες!  :o

Η λογική μου με πηγαίνει αυτόματα: ένα μοντάκι που ζεσταίνεται, έστω και λίγο, χειμωνιάτικα στα 13W, τι ακριβώς θα κάνει στην κάψα του καλοκαιριού στα 100, 120, 150W:wall:

Δεν έχω καμιά περιέργεια να το ανακαλύψω...  ;D

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #199 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 11:40 »
Εγώ μάλλον έδωσα την λανθασμένη λέξη, η "υπερθέρμανση" μάλλον υπερβολική ακούστηκε. Ζέστη άξια παρατήρησης τέλος πάντων εννοούσα, δεν είδα κάτι τέτοιο μέχρι στιγμής.. :)

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #200 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 11:47 »
Ελπίζω το δικό μου που το περιμένω από εβδομάδα να μην έχει τα προβλήματα που ειπώθηκαν.
Διαφορετικά το βλέπω να παίρνει το δρόμο της επιστροφής....

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #201 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 12:21 »
Παρομοίως.

Αν και μέχρι να καλοκαιριάσει τόσο για να μας χαλάσει το rx200 (7-8 μήνες) το μοντάκι θα είναι πλέον παλιό και αποσυρμένο... :)

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #202 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 16:15 »
Ελπίζω το δικό μου που το περιμένω από εβδομάδα να μην έχει τα προβλήματα που ειπώθηκαν.
Διαφορετικά το βλέπω να παίρνει το δρόμο της επιστροφής....


Φίλε Knight 77, νομίζω ότι η φράση "έλεγχος ποιότητας σε κινέζικο μοντάκι", αποτελεί ένα από τα συντομότερα ανέκδοτα που κυκλοφορούν.  :))

Πιστεύω ότι είναι εμφανές και από την δική μου περίπτωση, αλλά και από εκατοντάδες άλλες που έχουμε διαβάσει κι εδώ αλλά και στα φόρουμ του εξωτερικού, ότι κανένας δεν ελέγχει τίποτα στα μοντάκια στις γραμμές παραγωγής.  ;D

Αν κάποιος είχε ελέγξει στοιχειωδώς το δικό μου, δεν θα έπρεπε τουλάχιστον να δοκιμάσει να βιδώσει έναν ατμοποιητή για να δει αν ατμίζει το μοντάκι; Θα έβλεπε επιτόπου ότι είναι κολλημένο το ελατήριο στον κεντρικό πόλο και θα το είχε κόψει το μοντάκι από τα περαιτέρω στάδια.

Και δεν πιστεύω καν ότι είναι θέμα κόστους που έχει το κάθε μοντάκι. Δεν θεωρώ δηλαδή ότι η Wismec θα κάνει τον παραμικρό έλεγχο στη γραμμή παραγωγής στα Reuleaux με την DNA200 πλακέτα, κι ας στοιχίζουν κοντά στα 200 ευρώ. Κι αυτά έτσι χύμα θα περνάνε κι όποιον πάρει ο Χάρος.  :))

Τα ίδια ακριβώς με το SnowWolf 200W. Μου έρχεται το πρώτο κομμάτι version 1 από το Gearbest και είναι το απόλυτο μπ@#ρδέλο, εκτός από το κολλημένο τσιπ στο TC και το κουδούνισμα στο fire, είχε και ελαττωματικό βούρτσισμα στον αλουμινένιο σκελετό, το μοντάκι μαύρισε σε κάποια σημεία μέσα σε 2-3 μέρες χρήσης.  :o

Μου έρχεται το δεύτερο SnowWolf version 1.5 από το fasttech και είναι απλά άψογο σε όλα του, το έχω σκίσει στη χρήση τέσσερις μήνες τώρα...  :)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #203 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 16:19 »
Παίδες σιγά σιγά και με υπομονή, δεν υπάρχει λόγος να το στέλνουμε από τώρα στον καιάδα. Κάπως έτσι ξεκίνησε και το vtc αν θυμάμαι καλά και σήμερα βλέπουμε όλοι που έφτασε.
Αγάλι αγάλι, μην ξεχνάτε ότι από τη μια στιγμή στην άλλη ο κόσμος γέμισε ρολά (έτσι θα το λέω εγώ να το ξέρετε :D ). Λογικό είναι να αναφερθούν και διάφορα νομίζω, παράλληλα δεν πιστεύω όμως ότι η εταιρεία θα το αφήσει στο έλεός του.. :)

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #204 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 16:30 »
Το θέμα είναι ότι πολλά προβλήματα διαβάζω τελευταία για τη συγκεκριμένη συσκευή, σίγουρα υπάρχει θέμα με ορισμένες πλακετες.
Τέτοια θέματα το Evic VTC mini δεν τα είχε.
Δεν θέλω να το γρουσουζέψω βέβαια, ελπίζω ότι θέματα υπάρχουν να λυθούν με κάποιο update στο firmware όπως το efficiency της πλακέτας και η εκλυομενη θερμότητα ακόμα και σε χαμηλά watts.
Όμως ορισμένα πράγματα όπως ο ελαττωματικος κονεκτορας 510 στο mod που παρέλαβε ο φίλος Zarko είναι όντως θέμα κακού ελέγχου παραγωγής.
Σίγουρα υπάρχουν και κάποια ελλατωματικα ανάμεσα στα χιλιάδες που κατασκευάζονται, το θέμα είναι να μην είναι μεγάλο το ποσοστό.
Οκ Provape δεν είναι η Wismec, αλλά ένας υποτυπωδης έλεγχος παραγωγής πρέπει να υπάρχει.
Μη ξεχνάμε ότι είναι συσκευή με τρεις μπαταρίες και πολλά ρεύματα με ότι συνεπάγεται αυτό για την ασφάλεια.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #205 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 01:11 »
τρεις μπαταριες σε όποιες θέσεις και να τις βάλω βγάζει τις ιδες τασεις με την ιδια σειρα. εσας τις μετραει σωστα?!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #206 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 01:38 »
Μπααα... εμένα πάντα την τελευταία την βγάζει λιγότερο απ'τις υπόλοιπες. Μόλις πριν λίγο φόρτισα εντελώς και τις τρεις HG2 μου με τον οpus και βγάζει 4.19 τις δύο πρώτες και 4.05 την τρίτη. Δοκίμασα να αλλάξω σειρά σε δύο από αυτές (στην πρώτη από έξω και στην δεξιά από μέσα ), αυτό άλλαξε ενδείξεις και στις τρεις με καμιά τους να μην δείχνει κάτω από 4.10. Πάλι όμως εμφάνιζε την τρίτη με λιγότερα volts (4.13 αν θυμάμαι καλά ). Γυρνάω ξανά τις δύο στις θέσεις που τις είχα αρχικά, πάλι 4.19 οι δύο πρώτες ενώ η τρίτη αυτή τη φορά εμφανίζεται ως 4.10 αντί του 4.05 που εμφανιζόταν πριν..
Όλα αυτά χωρίς φυσικά να ανοίξω το mod με τα 5 κλικς απλά αφήνοντας το κάλυμμα εκτός για να μπορώ να κάνω εύκολα τις αλλαγές θέσεων.

Άλλα ντ'άλλα της κατασκευής Παρασκευής το γάλα αυτές οι ενδείξεις, ελπίζω τουλάχιστον να μην δημιουργούν πρόβλημα στη λειτουργικότητα της πλακέτας αυτές οι μικρές αποκλίσεις.
Πάντως το mod λειτουργεί υποδειγματικά μέχρι στιγμής..

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #207 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 01:45 »
ναι και μένα ειναι η πρώτη θέση αυτη που δείχνει τα λιγοτερα πάντα. και μένα καλα δουλεύει πλέον μετα το firm update αλλα αυτο που δεν δουλευει καθόλου καλα ειναι ο δεικτης μπαταριας. ενω ηταν στο 75% οι μπαταρίες ήταν όλες στο 3,8 περίπου και τις μέτραγε και μονο του τοσο. ο nitecore βεβαια τις έβλεπε λίγο κάτω και τις τρεις στα 3,7+

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #208 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 08:05 »
   :bow: Καλημερουδια σας καί Χρόνια σας πολλά  με ένα Χαρούμενο & Δημιουργικό 2016 (ο Καλός Θεουλης να βάλει το Χέρι Του)
Μέχρι στιγμής απλώς διαβάζω τους προβληματισμούς σας χωρίς να έχω στο δικό μου παρατηρήσει κάτι παρόμοιο.. :hmmm: να σας πω μόνο ότι μιας και το έχω προμηθευτεί από κατάστημα Ελληνικό με διακατέχει το σίγουρο είναι μια άνεση έχοντας στο πίσω μέρος του μυαλού μου την υποστήριξη από την στιγμή που μου παρουσιαστεί μια αναποδια ότι θα με εξυπηρετήσουν δεόντως !!!
Δεν μου μένει λοιπόν να παρακολουθώ το νήμα του RX200  και να συμπασχω μαζί σας και να σας λυθούν γρήγορα και εύκολα τα θέματα μια τα διάφορα μείζονος σημασίας μιας και πορολου τα διάφορα ... κανένα δεν έχει σκάσει..κανένα δεν έχει παραδώσει το πνεύμα του και σε γενικές γραμμές αλλα σαν καινούργιο προϊόν καλά στέκει
Καί πάλι τις Ευχές μου και τα Χρόνια μου πολλά σε σας!!! :respect:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #209 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 11:07 »
Τελικά ούτε Χριστούγεννα έκανα με το μοντάκι, λόγω έλλειψης μπαταριών, αλλά ούτε και πρωτοχρονιά θα κάνω, γιατί μόλις το πούλησα :laugh1:
Εύχομαι σε όλους όσους το πήραν ή θα το πάρουν, να σας βγει διαμάντι και να είναι καλοάτμιστο χωρίς κανένα πρόβλημα :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278626 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12903 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206707 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9673 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos