vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

210 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)

Αποσυνδεδεμένος davarisx

  • **
  • 293
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #135 στις: Δεκεμβρίου 26, 2015, 06:50 »
Feron οι πλακέτα μια χαρά είναι για τα λεφτά της.
Εγώ σε TC και μόνο που δουλεύω είμαι παραπάνω από ευχαριστημένος.οπως ξανά έγραψα δεν ζεστενεται πίσω από την οθόνη και δεν έχω κάποιο άλλο πρόβλημα.
Το μόνο που μου λείπει είναι το tcr  ;D

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #136 στις: Δεκεμβρίου 26, 2015, 10:11 »
Εγω τελικα με αυτονομια δεν εχω κανενα προβλημα.
Μαλλον ρουφηξα τις μπαταριες χθες με τον TFV4,και σημερα εβγαλα πιο ασφαλη συμπερασματα :thumpup: :thumpup:
Ολη μερα το δουλευω σχεδον πιπιλα και αυτη την στιγμη οι μπαταριες ειναι στα 3,7 volt.
Αρα μιλαμε για 2 μερες αυτονομια ανετοτατα....
SS 317 0,37ohm ,40 watt και 210 βαθμους .


Αχά. Εδώ μιλάμε για σχετικά καλή αυτονομία πλέον, μπορεί όχι άριστη μεν, αλλά τουλάχιστον αξιοπρεπή.  :)



Το θέμα απόδοσης του κυκλώματος είναι καθαρά θέμα σχεδιασμού hardware.

Το DNA 200 δεν έχει προστασία ανάστροφης πολικότητας στο balance connector. Με το σχεδιασμό των θετικών πόλω του RX200 μια λάθος τοποθέτηση μπαταρίας θα κάψει κάτι (το κύκλωμα που κάνει balancing πιθανώς). To DNA Reuleaux για αυτό το λόγο έχει τους ανασηκωμένους προφυλακτήρες στους θετικούς πόλους, ώστε αν μπει μια μπαταρία ανάποδα δεν θα κλείσει το κύκλωμα. Προσωπικά δεν θα το ρίσκαρα, ώρες-ώρες είμαι απρόσεκτος (για αυτό το λόγο δεν έχω αγοράσει παράλληλο box με mosfet).

Σε αυτό το review ο τύπος τα λύνει και τα δύο μοντάκια, και λέει ότι πιστεύει ότι γίνεται η τράμπα της πλακέτας από το Reuleaux με το DNA200 στο RX200. Υποστηρίζει ότι πρέπει να μεταφέρεις εκτός από την πλακέτα, και την πρόσοψη, αλλά το κυριότερο και το housing των τριών μπαταριών;) Με αυτόν τον τρόπο τα έχεις όλα, δηλαδή και την προστασία αντίστροφης πολικότητας.

[youtube]iMuVAerOhSI[/youtube]



Επίσης, υποστηρίζει ότι το πρώτο RX200 που του πήγε, παρέδωσε με τη μία το πνεύμα του μετά από τα stress test που του έκανε, και ότι ζεσταινόταν πολύ πίσω από την οθόνη του, ενώ το δεύτερο που πήρε στα χέρια του, ζεσταίνεται πολύ λιγότερο ενώ δεν πήρε και χαμπάρι από τα ίδια stress test.

Τα ίδια επαληθεύονται και από τα forum στο εξωτερικό, άλλα RX200 ζεσταίνονται πολύ και άλλα όχι, άλλα έχουν πολύ καλή ακρίβεια στο πως μετράνε την φόρτιση των μπαταριών τους, ενώ κάποια άλλα τις μετράνε εντελώς κουκουρούκου.  ;D

Και μην ξεχνάτε και ότι έχει αποδειχτεί πλέον ότι το μοντάκι δεν έχει balanced charging στη θύρα USB, πράγμα που σημαίνει ότι κάποιος που το θέλει ετοιμοπόλεμο όλο το 24ωρο χρειάζεται απαραίτητα δεύτερη τριάδα μπαταριών, ενώ κάποιοι άλλοι όπως εγώ, που δεν είχα φορτιστή που να παίρνει τρεις ή τέσσερις μπαταρίες, αναγκάστηκα και χτύπησα και τον Opus 3100 από το fasttech, μια και οι δύο φορτιστές μου αποδεδειγμένα φορτίζουν διαφορετικά: ο Nitecore i2 μου φορτίζει τις μπαταρίες στα 4.16-4.17V ενώ ο TR-002 της TrustFire μου τις φορτίζει στα 4.20-4.21V>:(

Αποσυνδεδεμένος davarisx

  • **
  • 293
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #137 στις: Δεκεμβρίου 26, 2015, 10:24 »
Ζαρκο και εγω την αληθεια λεω τι βλεπω στο δικο μου μοντ.
Δεν ζεσταινετε σε καμοια περιπτωση πλην του TFV4 ο οποιος απο την φυση του καιει ολοκληρος.
οσο αφορα το balance και η ενδειξη των βολτ εχουνε μεγαλη ακριβεια στις ενδειξεις.
Χθες το εβαλα να φορτιζει με usb 1A και ξεκινησανε τα στοιχεια με 3.7 βολτ και ανεβαινανε γραμικα και τα 3 στοιχεια στα 4 σχεδον βολτ ολα μαζι.δυλαδη ολες οι μπαταριες φορτιζανε το ιδιο.
Δεν αμφισβητω κανεναν συνατμιστη ο οποιος μπορει να επεσε σε ελλατωματικο κοματι αν και πιστευω ειναι θεμα Hardware.

Αποσυνδεδεμένος an3

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #138 στις: Δεκεμβρίου 26, 2015, 10:28 »
Ρε παιδια για να καταλαβω αν βαλω λαθος τις παταριες καει το modaki?

Στάλθηκε από το GT-S7580 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος an3

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #139 στις: Δεκεμβρίου 26, 2015, 10:32 »
three removable 18650 batteries and reverse polarity protection αυτο λεει το site τους

Στάλθηκε από το GT-S7580 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος davarisx

  • **
  • 293
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #140 στις: Δεκεμβρίου 26, 2015, 10:32 »
Εγω εβαλα μια αναποδα αναψε το μοντ με μειωμενη φωτεινοτητα στην οθονη και μου ελεγε check battery.

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #141 στις: Δεκεμβρίου 26, 2015, 13:48 »
Ρε παιδια για να καταλαβω αν βαλω λαθος τις παταριες καει το modaki?

Στάλθηκε από το GT-S7580 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι. Τις είχα βάλει εγώ κατά λάθος κι απλά δεν λειτούργησε.

Κατά τ' άλλα, επιτρέψτε μου μια αναδρομή στο παρελθόν...

Όταν είχε βγει το πρώτο iStick, θυμάμαι ότι είχαν βγει πάλι τα βολτόμετρα, πολύμετρα κ.λπ. και άρχισαν οι αναλύσεις και οι συγκρίσεις με άλλα κουτιά. Και δεν έχει step down, το ρεύμα είναι παλμικό κι όχι συνεχές κ.λπ. κ.λπ. (θα τα διαβάσετε στο αντίστοιχο νήμα).

Το μοντάκι πούλησε τρελά και άνοιξε τον δρόμο για τα συμμαζεμένα κι εμφανίσιμα κουτιά; Χωρίς καμμία αμφιβολία. Γιατί; Διότι τον μέσο χρήστη δεν τον ενδιαφέρουν τα ψιλά γράμματα και τέτοιου είδους λεπτομέρειες. Τον ενδιαφέρει να κάνει αξιοπρεπώς τη δουλειά για την οποία το αγόρασε και μάλιστα σε πολύ προσιτή τιμή, χωρίς να χρειάζεται να είναι προγραμματιστής Η.Υ. για να κάνεις τις αναγκαίες ρυθμίσεις και να το δουλέψει. Αν δίνεις μεγαλύτερη σημασία σε αυτές τις λεπτομέρειες και τη μέγιστη παραμετροποίηση πας στο DNA 200 και δεν χολοσκάς. Εδώ ρε παιδιά, το πανάκριβο Provari Radius, είναι ένα μάτσο χάλια (κατά τη γνώμη μου) και οι χρήστες του στα μειονεκτήματά του έχουν να προβάλουν το αντεπιχείρημα «μα το ρεύμα του δίνει γλυκό άτμισμα και το περίβλημά του είναι από...διαστημικό υλικό», λες και σε άλλα μοντάκια είναι πικρό ή αλμυρό και θα χρειαστεί να ατμίσεις στο διάστημα.

Προσωπικά, μετά από αυτές τις λίγες ημέρες συμβίωσης μαζί του, είμαι υπερευχαριστημένος παρ' ότι το αγόρασα ακριβότερα από Ελλάδα. Θα σύστηνα την αγορά του σε άλλους; 100%. Θα το ξαναγόραζα; 1000%.

Άντε... Με την πρώτη ευκαιρία μου απαντάτε!!!  ::)

Στο πρώτο μήνυμα, περιγράφονται μερικές από τις λειτουργίες, συν κάποιες που αναφέρθηκαν στα προηγούμενα μηνύματα. Στο κουτί της συσκευής υπάρχει και εγχειρίδιο χρήσης. Απλώς δεν αναφέρονται οι 1-2 κρυφές λειτουργίες που περιγράφονται εδώ.

Αποσυνδεδεμένος kape

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #142 στις: Δεκεμβρίου 26, 2015, 20:33 »
Μετά από δύο μέρες με το  rx200 και σε σύγκριση με το evic vt μπορώ να πω πως δουλεύει καλύτερα σε TC δηλαδή δεν χάνει το κλείδωμα τις αντίστασης. Από αυτονομία με τρεις LG
hg2 είναι περίπου στα ίδια επίπεδα με το evic vt,  δεν ζεσταίνεται καθόλου δουλεύοντας στα 20w και210c.

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #143 στις: Δεκεμβρίου 26, 2015, 21:13 »
Καλησπέρα παίδες και τα Χρόνια μου Πολλά για τις Άγιες μέρες!!!
Δραττομαι της ευκαιρίας να σας πω και κάτι που παρατήρησα εάν είναι ορθό ή όχι.. ::)
όπως εκεί πειραματιζομουν παρατήρησα το εξής σε σιρμα Ν200 και στο tc.(έλεγχο θερμοκρασίας ). Ολα καλά μιας και έχω ορίσει με αντίσταση στα 0.15 ωμ..και στα watt το έχω ορίσει στα 17. & καί στην θερμοκρασία στους 290 με 300 βαθμούς κελσίου.. Μπορώ να πω ότι έχω κάποια σωστή ατμιστικη κατάσταση... :) Μέχρι εδώ όλα καλά???
Σε μια άλλη ρύθμιση τι παρατήρησα ??... :hmmm:
 :oΚαί σε ρύθμιση σε vw..παίζει κανονικά αλλά παρατηρώ τιμές όπως.. Αντίσταση στα 0.15 και πάλι ..σε watt στα 18 και... :confused1:τα volt  :confused1:1.64?.?.?.? Δεν ξέρω τι να υποθέσω... Αλλά πορολου αυτά ατμιζει.. Λέτε να έχω τίποτα δυσάρεστες εκπλήξεις???

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #144 στις: Δεκεμβρίου 26, 2015, 21:48 »
Μην βάζεις το νικέλιο σε λειτουργία watt, είναι επικίνδυνο. Διπλή λειτουργία έχει μόνο το ατσάλι. Οι 300 βαθμοί είναι πολλοί. Δεν παίρνεις αλλοιωμένη γεύση και πολύ ζεστό ατμό;

Αποσυνδεδεμένος davarisx

  • **
  • 293
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #145 στις: Δεκεμβρίου 26, 2015, 21:51 »
Ηλια για να καταλαβω δουλευεις αντισταση Ni200 σε vw mode?
Αν εχεις κανει κατι τετοιο ειναι λογικο να παιζει η αντισταση αναλογα θερμοκρασιας.

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #146 στις: Δεκεμβρίου 26, 2015, 22:02 »
καλά ....συγνώμη δλδ..δεν έχουν προβλέψει ότι μπορεί να γίνει λάθος και να γυρνάει αυτόματα σε TC ;



έλεος..!!!!

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #147 στις: Δεκεμβρίου 26, 2015, 22:04 »
Δεν γυρνάει αυτόματα. Η εναλλαγή λειτουργίας χρειάζεται τριπλό κλικ.

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #148 στις: Δεκεμβρίου 26, 2015, 22:12 »
είναι λάθος φίλε μου...
.. σύρματα που δεν πρεπει να παίζουν σε VW πρέπει να γυρνάει αυτόματα το μοντακι σε TC


....μηδέν ασφάλεια προς τον καταναλωτή....και ειδικά στον νεοεισερχόμενο.


το πετάς από το παράθυρο απευθείας..


είναι μια άποψη έτσι ;

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux RX200 (Joyetech)
« Απάντηση #149 στις: Δεκεμβρίου 26, 2015, 22:18 »
Η συσκευή δεν αναγνωρίζει αυτόματα τον τύπο σύρματος (και νομίζω ότι καμμία συσκευή δεν το κάνει αυτό).  Εσύ της λες τι είναι και συμπεριφέρεται αναλόγως.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278618 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12894 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos