vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

266 επισκέπτες, 8 χρήστες
Buliwyf, lagoudakis, Jorge, JohnDag, John K, bloodlessz, tibolaso, Milarepa

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #810 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 14:20 »
Χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω την ποιότητα του ατμοποιητή (δεν τον έχω δοκιμάσει καν), η όλη ιστορία μου θυμίζει λίγο το θρύλο με τον Καποδίστρια και την πατάτα... Που η φήμη και η κατανάλωσή της "απογειώθηκε" μόλις έβαλε να τη φρουρούν για λίγους και εκλεκτούς. Ειδικά αν λάβει κανείς υπόψη αυτό που σωστά λέει ο megst:

σε μηχανουργικά κομμάτια, η παραγωγή 500 τεμαχίων από την παραγωγή 3000 τεμαχίων μπορεί να απέχει μια ώρα.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #811 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 14:41 »
1)Επίτηδες δηλαδή βγάζει λίγα κομμάτια, ενώ μπορεί περισσότερα?
2)Τον προορίζει για λίγους κι εκλεκτούς?
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι εννοείτε και μάλιστα όταν γκρινιάζετε για το facebook όταν οι περισσότεροι έχετε λογαριασμό εκεί(δεν το λέω για σένα αυτό Ειρήνη) και μπορείτε απ' ότι έχω καταλάβει να κάνετε ερωτήσεις στον ίδιο τον κατασκευαστή και εν πάσει περιπτώσει να λύσετε όποιες απορίες έχετε.
Αντιθέτως δεν βλέπω κανέναν να διαμαρτύρεται σε διαγωνισμούς ή κληρώσεις που γίνονται για το φόρουμ και απαιτούν λογαριασμό στα social media, αποκλείοντας όποιους δεν έχουν. Ευχαριστώ πολύ βλέπω και τροχάδην για like, follow, describe κ.λπ.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #812 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 14:46 »
Ούτε και εγώ έχω fb Γιώργο... :)  Και ούτε γκρίνιαξα για κάτι...
Απλά στο post # 803 είπα τη γνώμη μου γενικά για τις λίστες...

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #813 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 14:50 »
H δική μου ένσταση δεν είναι ως προς τον κατασκευαστή. Αυτός είναι έμπορος, ξέρει τι θέλει να κάνει, και δικαίωμα του να τον διαθέσει όπως θέλει. Η ένσταση μου είναι προς αυτούς που κλαίγονται που δε μπορούν να τον πάρουν. Ο τρόπος διάθεσης είναι συγκεκριμένος.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #814 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 14:53 »
Γιώργο(megst), δεν το έγραψα ειδικά για σένα, ούτε ειδικά για κάποιον άλλο. Διαβάζω απλώς τα περί λίστας και κάποιους υπαινιγμούς που αιωρούνται που παραπέμπουν σε συνωμοσιολογία, την οποία δεν κατανοώ. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #815 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 14:57 »
Δεν είναι η λίστα Γιώργο. Είναι ο τρόπος με τον οποίο λειτουργεί η λίστα ο οποίος ενοχλεί τους περισσότερους. Σου παρουσιάζω το εξής εναλλακτικό σενάριο. Κάνει ένα υποτυπώδες site ο κατασκευαστής. Υπάρχει μια φόρμα για εισαγωγή στοιχείων και πληρωμη μιας προκαταβολής για τον ατμοποιητή. Σε ενημερώνει ταυτόχρονα πως μπορεί να αργήσεις να παραλάβεις, ανάλογα με το φόρτο, τον αριθμό παραγγελιών κλπ κλπ.  Πίστεψε με κανείς δε θα είχε πρόβλημα με αυτό. Αυτό που σου περιέγραψα, με αυτό που συμβαίνει τώρα δεν έχουν καμιά σχέση από ο,τι καταλαβαίνω.

Επίσης ουδεμία σχέση έχει ένα δωρεάν giveaway, με μια αγορά.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #816 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 15:01 »
Αντιθέτως δεν βλέπω κανέναν να διαμαρτύρεται σε διαγωνισμούς ή κληρώσεις που γίνονται για το φόρουμ και απαιτούν λογαριασμό στα social media, αποκλείοντας όποιους δεν έχουν. Ευχαριστώ πολύ βλέπω και τροχάδην για like, follow, describe κ.λπ.
Off topic αλλά κάποιοι διαμαρτύρονται και αρκετοί δεν εγκρίνουμε και δεν συμμετέχουμε.  :yes:

Τώρα στο... "συνομωσιολογικό" θεμα, κάποιες φορές οι λίστες δημιουργούν μια τεχνητή σπανιότητα και αίσθηση πριβέ, για να αυξήσει το ενδιαφέρον. Ασφαλώς μπορεί απλά να είναι θέμα μικρής παραγωγής λόγω εξόδων -δεν γνωρίζω τι συμβαίνει συγκεκριμένα με τον cloud.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #817 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 15:02 »
Παιδιά τα πράγματα είναι απλά. Facebook δεν έχω για τους δικούς μου λόγους. Βλέπω να βγαίνει ένας νέος ατμοποιητής ο οποίος θα με ενδιέφερε πιθανά για αγορά. Στην αρχή διαβάζω πως πωλείται σε δύο καταστήματα. Λέω πολύ ωραία όταν έχω τα χρήματα θα περάσω να τον δω και μπορεί να τον αγοράσω. Μετά από λίγο καιρό διαβάζω ότι ο άτμο εξαντλήθηκε από τα καταστήματα. Λέω ΟΚ θα περιμένω όταν ξαναβγεί. Μετά διαβάζω ότι θα πωλείται μόνο από λίστες. Άρα δεν έχω δυνατότητα ούτε να τον δω πριν τον αγοράσω αλλά ουσιαστικά ούτε καν να τον αγοράσω αφού δεν έχω ιδέα και ούτε θέλω να αποκτήσω με το Facebook. Τα συμπεράσματα δικά σας.


Και να συμπληρώσω ότι το θέμα με τις λίστες μέσω FB, παρόλο που δε συμφωνώ, δεν με απασχολεί όταν η διάθεση του προϊόντος γίνεται εξ'αρχής έτσι. Σε νήμα άλλου ατμοποιητή που λειτουργεί αποκλειστικά με λίστες δεν έχω γράψει τίποτε και απλά δεν ασχολούμαι. Το ίδιο θα έκανα και εδώ εάν εξ'αρχής η διάθεση του άτμο ήταν μόνο μέσω FB. Αλλά η μέχρι τώρα τακτική μου φαίνεται τουλάχιστον κοροϊδία για όποιον λόγο και να γίνεται.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2015, 15:33 από mankar72 »

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #818 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 15:05 »
Μάλλον κακώς απαντάω εγώ (και είμαστε και off topic), αλλά για να διευκρινίσω το σχόλιό μου (με βάση τις απορίες του Ribot), δε λέω ότι βγάζει λίγα κομμάτια επίτηδες (μπορεί να έχει πολλά που δεν τα διαθέτει ακόμα) ούτε ότι τα προορίζει για λίγους και εκλεκτούς. Απλώς το να φαίνεται κάτι σπάνιο και δύσκολο να το αποκτήσεις είναι μια καλή τακτική (ειδικά στην αρχή που το ρίσκο του κατασκευαστή είναι μεγαλύτερο), ούτως ώστε όταν είσαι έτοιμος να το κάνεις μαζικό και ανοιχτό σε όλους, να τρέξουν περισσότεροι να το αγοράσουν. Αν το προϊόν είναι και καλό ο "μύθος" που το συνοδεύει είναι τζακ ποτ.
Όσο για τις κληρώσεις μέσω FB, άλλο πράγμα να τους βοηθάς με τα like σου στο marketing και να κερδίζεις δώρο ως αντάλλαγμα και άλλο να πρέπει να έχεις FB για να αγοράσεις κάτι με τα λεφτά σου.

EDIT: μα καλά, πόσο αργά γράφω?!  :))

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #819 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 15:59 »

Θες ςνημερωση?
Ρωτα κατασκευαστη!

Στάλθηκε από το SM-T533 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Kαθόλου κακή ιδέα για όσους ενδιαφέρονται. Τηλέφωνο, διεύθυνση, όνομα;

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #820 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 16:15 »
Μπα δεν ,  ρώτα μέσω fb το κατάστημα που τα πουλούσε και αν πάρεις απάντηση πες την και σε μας

Στάλθηκε από το GT-P5200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2015, 10:46 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #821 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 16:18 »
Αγαπητη Petra με ολη την εκτιμηση , αισθανομαι λιγο περιεργα με την ειρωνια.
Γνωριζουμε ολοι πολυ καλα οτι κατασκευαστης ειναι ο ιδιος ο οποιος κατασκευασε και τα Elevator v1 / Elevator v2.
Oldboy ή Παναγιωτης.
Θεωρω οτι το γνωριζεις και απλα κανουμε κουβεντα απλα για να γινεται..


Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #822 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 16:25 »
Γιατί, όταν θέλουμε να κάνουμε μια ερώτηση στην gearbest για παράδειγμα, ξέρουμε κάποιο όνομα ή παίρνουμε τηλέφωνο?
Ρωτάμε στο νήμα του φόρουμ ή στέλνουμε e-mail κι αν θυμηθούν μας απαντάνε.
Ο συγκεκριμένος κατασκευαστής λοιπόν, δεν έχει νήμα στο φόρουμ, για λόγους που αγνοώ και απαντάει μέσω fb και άλλου φόρουμ ατμιστών :dontknow:
Ο ίδιος ανακοίνωσε μάλιστα ότι όταν είναι έτοιμος θα ενημερώσει και μάλιστα θα διαθέσει και νέα drip tips.
 

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #823 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 16:33 »
Όσοι τον ξέρετε προσωπικά, μέσω fb και μέσω άλλων forum κάντε μια καλή και ρωτήστε εάν ποτέ προτίθεται να τον διαθέσει πάλι μέσω κάποιου καταστήματος ή e-shop για να ξέρουμε και όσοι δεν ανήκουμε στους "όλους". Δεν έχω θέμα με το πότε αλλά αν δεν υπάρχει κάποια τέτοια πρόθεση θα ήθελα να το ξέρω. Θα ρώταγα εγώ αλλά τηλέφωνο ή e-mail δεν γνωρίζω και δεν συνηθίζω να επικοινωνώ με επιχειρήσεις/κατασκευαστές με άλλους τρόπους.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #824 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 16:34 »
Το μόνο ειρωνικό είναι αυτό που λες jerefos. 
Διότι, ειλικρινά, δεν ξέρω ποιος το κατασκεύασε. Ενα Nickname ή ένα βαπτιστικό όνομα δε μου λέει κάτι για την ταυτότητα του κατασκευαστή.
Το προιόν φαντάζομαι διακινείται νόμιμα, μια και πωλείται σε καταστήματα με απόδειξη.
Στα πλαίσια αυτά, ο καταναλωτής θα επικοινωνήσει με έναν κατασκευαστή ο οποίος λέγεται πχ Παναγιώτης τάδε, με έδρα την οδό δείνα και τηλέφωνο το χψω. ααα... και πιθανότατα κάποιο site ή e-shop.
Οχι με τον Παναγιώτη ή oldboy, που μπορεί να είναι ή να μην είναι διαχειριστής, με το πραγματικό του όνομα ή με άλλο Nickname, σε ένα κλειστό γκρουπ σε σάιτ κοινωνικής δικτύωσης.

Φαντάζομαι πως όσοι πήραν από τη "λίστα" θα έχουν τα πραγματικά στοιχεία του κατασκευαστή, από την απόδειξη, οπότε μπορούν να δώσουν κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας (το λιγότερο)

Αυτό που λέω είναι το φυσιολογικό. Αν ρωτήσει κάποιος πού μπορεί να βρει το φαινόμενο ή τον εβίβα ή τον ανιμα, ή τον calix, υπάρχουν διαθέσιμα όλα τα ανάλογα στοιχεία για τους κατασκευαστές τους. Με πλήρες ονοματεπώνυμο, τηλέφωνα και φυσική ή ηλεκτρονική διεύθυνση.
Τίποτε περισσότερο, τίποτε λιγότερο για κάθε κατασκευαστή. Και ξέρεις; Η ειρωνεία δεν είναι τόσο στο να πουλάει κάποιος νόμιμα κάτι και να αποκρύπτει όλα του τα στοιχεία. Αλλά να την πέφτουν κάποιοι σε όποιον θεωρεί ότι αυτή η τακτική δεν είναι η φυσιολογική.

Ribot. η GB και όλα τα κινέζικα καταστήματα έχουν τουλάχιστον ένα σάιτ κι ένα email. Και διεύθυνση, όπου στέλνουμε τις επιστροφές. Αν πάμε προς ευρώπη μεριά, έχουμε πιο πλήρη στοιχεία και στην Ελλάδα μας έχουμε διαθέσιμα και ονοματεπώνυμα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206316 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63669 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1094 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix