vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #285 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 09:59 »
Καταστήματα που τον έχουν?

Στάλθηκε από το SM-G800F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #286 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 10:12 »
Σωκρατη εγραψες.Φοβερη παρουσιαση με γεια και καλοατμιστος φιλε.Με τερμα ανοιχτη την οπη αερα εχει καλη γευση και ντουμανι?Βλεπεις να ειναι κατασκευαστικα το κατι παραπανω απο τους ενχωριους αλλους ατμο?Το ντριπτιπακι απο Steam tuners ειναι?Απο καταναλωση πως τα παει?Εχει ζεστο ατμο ή μετριο?Το clear τανκακι ειναι παχουλο?Αντεχει σε ολους τους τυπους υγρων?Κλεινουμε αερα,καμπανα,και γεμιζουμε απο πανω,και αντιστροφα ετσι?Ποσο κατα την γνωμη σου πρεπει να γυρισουμε καμπανα  για καλη τροφοδοσια και γευση?Μπουκαλακια με λεπτη μυτη χωρανε ή μονο με βελονα?Σε τσεπη,τσαντακι,αμαξι,βολτα,δεν εχει καθολου διαρροες?Εχει αδυναμια σε καπνικα,φρουτακια ή γκουρμεδιες?Αν η προεκταση της καμπανας ηταν ενα τικ παραπανω να χωραει 4,5 ml θα ηταν θεικος.Ελπιζω να εχει αντοχη σε βαθος χρονου,αλλωστε 316 ειναι.

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #287 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 10:58 »
Έχει κάποιος μέτρο σύγκρισης για το ποσό αερατος είναι τέρμα ανοιχτός; Επίσης, επειδή όλο βλέπω στησιματα με σύρματα ψιλα, τον εχει δοκιμάσει κανείς στα 40-50W με χοντρό σύρμα (πχ twisted 0.40);

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #288 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 11:05 »

η αντιστασεις που εκανα ηταν:
0,28 κανθαλ σε 0,24 διάμετρο 6 σπειρες ανοιχτες. τελικη αντισταση 1,31 στον cloud 1.28 sto φαινομενο.
βαμβακι cotton bacon v2



Εξαιρετική η παρουσίασή σου. Όμως μια διευκρίνιση. Διάμετρος 0,24; Μάλλον θα είναι τυπογραφικό λάθος, γιατί έτσι θα ήθελες 19 σπείρες.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #289 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 11:29 »
Γιάννη, βομβαρδισμός ερωτήσεων :))
Κατά τη γνώμη μου πάντα:
Με τέρμα ανοιχτό αέρα έχει επίσης πολύ καλή γεύση, ντουμάνι έχεις πάντα.
Κατασκευαστικά και συγκρίνοντας με φαινόμενο και Κ4 316ss(ivogo), πράγματι το υλικό του δείχνει ανώτερης ποιότητας, τα δε σπειρώματα είναι άψογα και ειδικά της καμπάνας αποτελούν υπόδειγμα. Το ss tank δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη.
Από κατανάλωση, η μέχρι τώρα εντύπωση είναι ότι δεν είναι απ' αυτούς που καταπίνουν τα υγρά αλλά εξαρτάται από διάφορους παράγοντες αυτό.
Στο μαγαζί μου συνέστησαν να αποφεύγω τα όξινα υγρά με το clear tank, το οποίο νομίζω ότι είναι κατώτερης ποιότητας από το bell cap του Φαινό, αλλά σίγουρος δεν είμαι.
Δε χρειάζεται να κλείσουμε τον αέρα στο γέμισμα, μόνο την καμπάνα. Εκτός από μπουκαλάκια με βελόνα, χωράνε και με λεπτή μύτη όπως αυτά της Natura Hexocel Σε διαφορετική περίπτωση γεμίζεις από κάτω με όλα τα σταγονόμετρα.

Το πόσο ανοίγεις την καμπάνα εξαρτάται από το υγρό και το στήσιμο και είναι κάτι που το βρίσκεις εύκολα. Έχω δοκιμάσει από 1 μέχρι 3 στροφές και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Τώρα νομίζω ότι αρχίζω να καταλαβαίνω αυτό που είπαν κάποιοι για "προειδοποίηση". Όσες φορές δεν είχα αρκετή τροφοδοσία ένιωθα εγκαίρως μια αλλοίωση της γεύσης τόση που να με κάνει να ανοίξω λίγο ακόμη την παροχή υγρού.
Οι διαρροές είναι άγνωστη λέξη μέχρι στιγμής με 4 στησίματα που έχω δοκιμάσει. Μόνο καπνικά έχω ατμίσει ως τώρα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από τα πάντα!

Βάγγο, προφανώς εννοούσε το κατσαβιδάκι των 2,4mm.
ferongr, προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει ακόμη κάτι τέτοιο αφού δεν παίζω σε τόσο ψηλά watt.

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #290 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 11:56 »
Σαν τις παλιες καλες εποχες, G.G , πραπαραγγελιες, λιστες, συνομωσιες, χωσιματα, κ.ο.κ.   8)


Σ.Σ.  Παιδια οταν σαν ζητουν τη τιμη, πεστε την τελικη. Μην λετε τοσο + ΦΠΑ, καρφωνεστε, και μπορει να παρετε στο λαιμο σας και τα παιδια που τον πουλανε. Μπορει να βλεπουν το Site και απο την εφορια... ;) 
100ευρώ+23%ΦΠΑ+10ευρώ το clear tank

Δηλαδή, ο ΦΠΑ προστίθεται μόνο στον ατμοποιητή και το clear tank πάει χωρίς ΦΠΑ :P
 

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
επειδή συνεχίζεις να βλέπεις οπτασίες κ οράματα... 133 ευρώ all included τελική τιμή κ ο ΦΠΑ μέσα κ για τα δύο(άτμο κ clear tank)

Θα έπρεπε να έχει με ΦΠΑ 135,30 ... έτσι απλά και λογιστικά :)

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #291 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 12:01 »
Σωκρατη εγραψες.Φοβερη παρουσιαση με γεια και καλοατμιστος φιλε.1Με τερμα ανοιχτη την οπη αερα εχει καλη γευση και ντουμανι?2.Βλεπεις να ειναι κατασκευαστικα το κατι παραπανω απο τους ενχωριους αλλους ατμο?3.Το ντριπτιπακι απο Steam tuners ειναι?4.Απο καταναλωση πως τα παει?Εχει ζεστο ατμο ή μετριο?5.Το cear τανκακι ειναι παχουλο?Αντεχει σε ολους τους τυπους υγρων?6.Κλεινουμε αερα,καμπανα,και γεμιζουμε απο πανω,και αντιστροφα ετσι?7.Ποσο κατα την γνωμη σου πρεπει να γυρισουμε καμπανα  για καλη τροφοδοσια και γευση?8.Μπουκαλακια με λεπτη μυτη χωρανε ή μονο με βελονα?9.Σε τσεπη,τσαντακι,αμαξι,βολτα,δεν εχει καθολου διαρροες?10.Εχει αδυναμια σε καπνικα,φρουτακια ή γκουρμεδιες?11,Αν η προεκταση της καμπανας ηταν ενα τικ παραπανω να χωραει 4,5 ml θα ηταν θεικος.Ελπιζω να εχει αντοχη σε βαθος χρονου,αλλωστε 316 ειναι.



1.πολυ καλη γευση πολυ ντουμανι.
2.οχι δεν ειναι.αλλα η ποιοτητα του ειναι εξίσου καλη και η κατασκευη του πολυ εξυπνη.
3.ναι ειναι το τ2.δεν μου αρεσουν τα derlin drips...
4.πολυ νορμαλ..ουτε καταπινει αλλα ουτε και χαριζει.ο ατμος ειναι δροσερος για τα δικα μου γουστα..οσο και αν τον ζορισα δεν καταφερα να παρω καυτο ατμο.
5.μια χαρα ειναι το τανκ.φυσικα πρεπει να εχουμε τον νου μας σε οξυνα υγρα.
6.μονο καμπανα και γεμιζουμε.
7.τερμα πανω στην καμπανα εκει που μπαινει το drip tip εχει σημαδια.ο κατασκευαστης λεει οτι οταν βλεπουμε σημαδι καθε φορα που γυρναμε σημαινει μιση στροφη.προτεινει απο 3ης μισες μεχρι 6 μισες.εγω παιζω στης 5.
8.πρεπει να δοκιμασω.εγω γεμιζω μονο απο κατω.
9.εχθες τον πηρα βρε.. αλλα λογικα δεν εχει κανενα απολύτως προβλημα..προτείνω ομως αν θελεις να εισαι σιγουρος κατα την μεταφορα του απλα να κλεινεις τα υγρα.
10.ο χρονος θα δειξει προς το παρων με τα γκουρμε που δοκιμασω απογειωθηκε.
11.διαφωνω..αν μεγάλωνε η καμινάδα ισως εχανε σε γευση.ακομη να το παρει χαμπάρι ο svoemesto.




ελπιζω να καλυψα καθε απορια.

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #292 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 12:07 »
Εγω περιμενω σαν αρχαριος να δω αργα αργα ενα στησιμο πανω στο ντεκ.αχχχ αντε να δουμε ποτε θα το δω.


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #293 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 12:14 »
Ευχαριστω Γιωργο.Το θεμα διαρροων ηταν μεγαλο μειον για μερικους απο τους ενχωριους ατμο που με λιγο καλυτερη μελετη και προσοχη θα μπορουσαν να ειναι αριστοι.Απο την στιγμη που δεν υπαρχουν και εχουμε καλα σπειρωματα,προσεγμενη ποιοτητα κατασκευης,316 ατσαλι,σωστη ρυθμιση αερα,γεμισμα απο πανω,καλη γευση και ντουμανι για ολα τα γουστα ειναι πιστευω μια καλη και ολοκληρωμενη προταση.Στο θεμα του τανκ καποιο αλλο θα ειναι συμβατο ή θα υπαρχει απο steam tuners ή απο καποιον αλλο ατμο,εξαλλου 22 αρης ειναι.Μπουκαλακια τετοια εχω απο το London Rain που τσακιζω τωρα τελευταια.Με εχουν βολεψει και στον KL+.Προβλεπω να περπαταει το νημα...  :))

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #294 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 13:20 »
Εγω περιμενω σαν αρχαριος να δω αργα αργα ενα στησιμο πανω στο ντεκ.αχχχ αντε να δουμε ποτε θα το δω.


Mobile klaz speaking...
μηπως εισαι λιγο απαιτητικος φιλε μου?αν εισαι αρχαριος παρε εναν sub tank και τελος.  αλλιως κανε ενα back to the basics.

δεν βλεπεις την αντίσταση που εστεισα? στα φορουμ δεν απαιτουμε..



Εξαιρετική η παρουσίασή σου. Όμως μια διευκρίνιση. Διάμετρος 0,24; Μάλλον θα είναι τυπογραφικό λάθος, γιατί έτσι θα ήθελες 19 σπείρες.


χαχαχα μην πιάνεσαι απο τα λογια μου.2,4 ηθελα να πω ;)

Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #295 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 13:34 »
Μην αρπαζεσαι.κανεις δεν απαιτησε κατι. Απλως θα ηθελα να δω στο συγκεκριμενο ντεκ ενα στησιματακι.δεν απαιτησα ουτε ζητησα τον ουρανο με τ'αστρα.δεν γουσταρεις,βαριεσαι η οτιδηποτε; Καλη καρδια φιλε.ευχαριστω πολυ με οσα μας εδειξες και μας ειπες ως τωρα,αλλα "εξυπνες υποδειξεις" κανε σε κανα παιδακι που σου ζαλισε τα γεννητικα οργανα γιατι εγω μονο κατι τετοιο δεν εκανα.καλημερα.
ΥΓ.την ειδα σαν στησιμο σε φωτο.δεν με βοηθησε εμενα προσωπικα γιαυτο και ρωτησα.

Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #296 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 13:52 »
Παιδιά ηρεμία. Κάναμε αμάν και πως σε αυτό το νήμα να ηρεμήσουν τα πνεύματα.
Φίλε Kostas αν και δεν έχω τον άτμο αλλά μιλώντας από την σχετική εμπειρία μου και τις φωτό που έχουν βάλει οι φίλοι κάτοχοι στο νήμα, το στήσιμο του εν λόγω ατμο φαίνεται σχετικά απλό. Ρίξε μια ματιά στα νήματα άλλων επισκευάσιμων (π.χ. φαινόμενου) να δεις βιντεάκια με την διαδικασία η οποία δεν πρέπει να διαφέρει ιδιαίτερα. Τώρα για πιο εξειδικευμένα θέματα αφού τον αγοράσεις και τον παιδέψεις λίγο, μπορείς να ρωτήσεις είτε εδώ στο φόρουμ είτε στο κατάστημα από όπου θα τον πάρεις. 

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #297 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 13:56 »
το 2 τα λεει ολα ..





1.πολυ καλη γευση πολυ ντουμανι.
2.οχι δεν ειναι.αλλα η ποιοτητα του ειναι εξίσου καλη και η κατασκευη του πολυ εξυπνη.
3.ναι ειναι το τ2.δεν μου αρεσουν τα derlin drips...
4.πολυ νορμαλ..ουτε καταπινει αλλα ουτε και χαριζει.ο ατμος ειναι δροσερος για τα δικα μου γουστα..οσο και αν τον ζορισα δεν καταφερα να παρω καυτο ατμο.
5.μια χαρα ειναι το τανκ.φυσικα πρεπει να εχουμε τον νου μας σε οξυνα υγρα.
6.μονο καμπανα και γεμιζουμε.
7.τερμα πανω στην καμπανα εκει που μπαινει το drip tip εχει σημαδια.ο κατασκευαστης λεει οτι οταν βλεπουμε σημαδι καθε φορα που γυρναμε σημαινει μιση στροφη.προτεινει απο 3ης μισες μεχρι 6 μισες.εγω παιζω στης 5.
8.πρεπει να δοκιμασω.εγω γεμιζω μονο απο κατω.
9.εχθες τον πηρα βρε.. αλλα λογικα δεν εχει κανενα απολύτως προβλημα..προτείνω ομως αν θελεις να εισαι σιγουρος κατα την μεταφορα του απλα να κλεινεις τα υγρα.
10.ο χρονος θα δειξει προς το παρων με τα γκουρμε που δοκιμασω απογειωθηκε.
11.διαφωνω..αν μεγάλωνε η καμινάδα ισως εχανε σε γευση.ακομη να το παρει χαμπάρι ο svoemesto.




ελπιζω να καλυψα καθε απορια.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #298 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 14:19 »
Τι λέει δηλαδή το 2?

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #299 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 14:24 »
Όπως φαίνεται από τις φωτογραφιες δεν έχει κάτι ιδιαίτερο το deck του. Οπότε στήσιμο κατά τα συνηθισμένα. Αν κάποιος δε ξέρει να στήνει ας απευθυνθεί στα κατάλληλα νήματα παρακαλώ. Κάθε 3 ποστ διαβάζω παρακαλια.να ανέβει βίντεο.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63765 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92881 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1109 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43906 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix