vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2295 στις: Ιουλίου 01, 2017, 10:58 »
[justify]Καθυστέρησα λίγο γιατί έστησα από την αρχή (λυσίματα, πλυσίματα, σύρματα, κ.λπ.). Από εχθές έχω καταναλώσει ένα 10μελο από lemon tart (Dinner Lady), μέσα στον v3, με το frosted Finish. Επίσης, δεν πρόλαβα, αλλά θα το κάνω, να βάλω και το κοκτέιλ θανάτου τανκ (τελευταία εικόνα). Μέχρι στιγμής, με τα πρώτα 10ml, δεν έχει ίχνος φθοράς. Τώρα που διάβασα τα παραπάνω, έλυσα, έπλυνα, και τοποθέτησα νέο ανταλλακτικό τανκ (κι αυτό φυσικά frosted), απ’ τον v2 (με μηδέν χιλιόμετρα το τανκ, αγορασμένο εδώ και αρκετούς μήνες). [/justify]

[justify]Τα υπόλοιπα 20ml θα τα καταναλώσω σε αυτό το τανκ (από v2) και το ξαναβλέπουμε. Στον v2, πριν λίγο καιρό, είχα ρίξει το κοκτέιλ θανάτου + lemon tart, δεν είχε βγάλει κιχ. Αν βγάλει τώρα θα ενημερώσω. / (Ribot, συγγνώμη για το “αλητάμπουρας”, χαζό αστείο μου που αποσύρω ως αντιαισθητικό). / Από SteamTuners, είχα κι εγώ αρκετές φθορές, και αλλού βέβαια, όμως δεν θέλω να επεκταθώ παραπάνω.[/justify]

[justify]Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Επανέρχομαι στο θέμα των τανκοκαταστροφέων και συγκεκριμένα για τα τανκ του Cloud v2 και v3. Από εχθές συνεχίζω με το τανκ του v2, μέχρι να καταναλώσω τα 20ml lemon tart. Τα 10 πρώτα ml καταναλώθηκαν στο frosted του v3 χωρίς κάποια φθορά. Παρακάτω η εικόνα με τα σχετικά, που πλέον είναι και η παρθενική στο imgur. / Πάντως, θα συνεχίζω να τους ρίχνω όξινα υγρά γιατί η σχετική αντοχή τους είναι βασικό στοιχείο για τον τρόπο χρήσης τους, ειδικά τώρα όπου κάποιος νέος κάτοχος ενός Cloud δεν θα έχει επιλογή σε ολόσωμο ss, [παρεμπιπτόντως, όπως είπε ήδη ο Ribot, ξεχνάμε το ss. Κι εγώ αυτή την απάντηση έλαβα τη Δευτέρα απ’ το κατάστημα παραλαβής του v3. Είχα πάει αποφασισμένος, “θέλω τον v3 αλλά και μια παραγγελιά για ένα ss τανκ του v2 (πονηρός ο βλάχος...)”, απάντηση: “ξέχασέ το” / μακάρι να μην ισχύει κάτι τέτοιο και να κατάλαβα εγώ λάθος, γιατί π.χ. έχασα το ss του v2 και θέλω καινούργιο, το δικό του, και καμία άλλη εναλλακτική]. [/justify]


Αποσυνδεδεμένος lefos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2296 στις: Ιουλίου 01, 2017, 12:05 »
καλημερα! απο χθες κατοχος και γω του v3, συνεχίζει τα πολυ υψηλα στανταρ των προκατόχων του v1_v2 που επισης ειμαι κάτοχος. αυτο που αρχικα με φοβίζε ηταν η αναφορα στον αερα του καθως του v1-2 ειχα τον αερα κ την τζουρα που ακριβως επιθυμούσα. πρωτο στήσιμο κλασικα στον cloud 0,40kan 2,5 πυρηνα 5-6 στροφες μου βγηκε 0,6ohm. στηνω βαμβακι γεμιζω ανοιγω καμπανα γυρω στις 2στροφες κ απολαυση!!!!ο αερας στην μεση λιγο πιο αερατος απο τον v2 αλλα χωρίς να ξενιζει, συνηθίζεται ευκολα και η τζουρα παραμενει smooth παρα τον περισσότερο αερα! συμπερασμα. αριστη ποιοτητα κατασκευης,smooth ατμισμα, λιγο πιο παιχνιδιαρης λογο τής αποστασης των ποστ τις αντιστασης, τζουρα που θα καλύψει αυτους που θελουν πιο πολυ αερα αλλα δεν θα απογοητεύσει. και του λάτρεις mtl. δεν ξερω αν ειναι η εμπειρία μου πανω στον cloud αλλα ο v3 μου εκατσε καλυτερα κ πιο ευκολα αποτι οταν ειχα αποκτήσει. τους προκατόχους του! αυτα προς το παρόν. ευχαριστώ!

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2297 στις: Ιουλίου 01, 2017, 12:13 »
κανουμε ακριβως το ιδιο στησιμο και εχουμε ακριβως την ιδια αποψη!!!  ::) οι φωτο του joe χαρμα οφθαλμων  :respect: την καλημερα μου

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2298 στις: Ιουλίου 01, 2017, 21:38 »
[justify]@lagoudakis, καλησπέρα. Άκου κάτι που σκέφτηκα τώρα ενώ ατμίζω με Cloud και θα ήθελα και τη γνώμη σου. Λοιπόν, του κάνω τώρα ένα μικρό διάλειμμα από το lemon tart και τον έστησα για γλυκό καπνικό λίγων ml. Παράλληλα έχω ετοιμοπόλεμο με το ίδιο υγρό τον GT III. Εντάξει, ο Γερμανός ξεφεύγει απ’ την εκκίνηση, όμως το χέρι επιστρέφει αυθόρμητα στον Cloud. Την ίδια στιγμή με τη στιγμή εντυπωσιασμού μου για τη συγκεκριμένη αυθόρμητη επιλογή (του χεριού...), σκέφτηκα πως: από τη μία η ανάλυση του ενός είναι στα κόκκινα, ενώ στον άλλο (Cloud) το απαλό άτμισμα με ήσυχη απόδοση είναι το άπιαστο ταλέντο του. [/justify]

[justify]Αναρωτήθηκα δηλ. το εξής: ωραία, εγώ σαν Joe, δεν έχω γράψει χιλιόμετρα με τον Cloud, δεν έχω ούτε τα ατμιστικά χιλιόμετρα που απαιτούνται για πιο σίγουρα συμπεράσματα. Τώρα, κάποιος πιο κατασταλαγμένος με τους Cloud, πιο έμπειροι, (π.χ. εσύ ή ο 30SmokingYears, ή ο Ribot, κ.ά.), πώς το λαμβάνεις ένα τέτοιο δίλημμα; ανάλυση από τη μία, απαλή ήσυχη απόδοση από την άλλη. Πώς τα βάζεις κάτω αυτά τα 2 πριν αποφασίσεις για αγορά τέτοιας κατηγορίας επισκευάσιμων; [/justify]

Αποσυνδεδεμένος vrillgr

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2299 στις: Ιουλίου 01, 2017, 22:06 »
κάτοχος και εγώ εδώ και μια εβδομάδα και πήρε την θέση βασικού από τον  keras. Συμφωνώ ότι δεν έχει και την καλύτερη ανάλυση γεύσης, αλλά αυτή η απαλή τζούρα είναι το κάτι άλλο. όπως το είπε ο joe , απαλό άτμισμα και με ήσυχη απόδοση . Δε μπορούσα να το περιγράψω καλύτερα :thumpup:

Συνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2300 στις: Ιουλίου 02, 2017, 02:21 »
[justify]@lagoudakis, καλησπέρα. Άκου κάτι που σκέφτηκα τώρα ενώ ατμίζω με Cloud και θα ήθελα και τη γνώμη σου. Λοιπόν, του κάνω τώρα ένα μικρό διάλειμμα από το lemon tart και τον έστησα για γλυκό καπνικό λίγων ml. Παράλληλα έχω ετοιμοπόλεμο με το ίδιο υγρό τον GT III. Εντάξει, ο Γερμανός ξεφεύγει απ’ την εκκίνηση, όμως το χέρι επιστρέφει αυθόρμητα στον Cloud. Την ίδια στιγμή με τη στιγμή εντυπωσιασμού μου για τη συγκεκριμένη αυθόρμητη επιλογή (του χεριού...), σκέφτηκα πως: από τη μία η ανάλυση του ενός είναι στα κόκκινα, ενώ στον άλλο (Cloud) το απαλό άτμισμα με ήσυχη απόδοση είναι το άπιαστο ταλέντο του. [/justify]

[justify]Αναρωτήθηκα δηλ. το εξής: ωραία, εγώ σαν Joe, δεν έχω γράψει χιλιόμετρα με τον Cloud, δεν έχω ούτε τα ατμιστικά χιλιόμετρα που απαιτούνται για πιο σίγουρα συμπεράσματα. Τώρα, κάποιος πιο κατασταλαγμένος με τους Cloud, πιο έμπειροι, (π.χ. εσύ ή ο 30SmokingYears, ή ο Ribot, κ.ά.), πώς το λαμβάνεις ένα τέτοιο δίλημμα; ανάλυση από τη μία, απαλή ήσυχη απόδοση από την άλλη. Πώς τα βάζεις κάτω αυτά τα 2 πριν αποφασίσεις για αγορά τέτοιας κατηγορίας επισκευάσιμων; [/justify]
ακου φιλε μου joe.....εχω και gt 3 και 2 cloud που παιζουν και οι 3 μεσα στην ημερα με διαφορετικα υγρα, ο cloud ειναι η συζηγος που θα τα κανει ολα καλα,και μαγειρεμα και θα καθαρισει το σπιτι και θα κανει και οτι της πεις,και θα περασεις ωρες μαζι της, ο gt 3 ειναι η ερωμενη που θα κανεις αλλα μαζι της για ποιο λιγο και με ενταση,ο cloud μου ειναι με καπνικο ο ενας με κατι γλυκο ο αλλος και ο gt3 μονο με lemon tart,αν επρεπε να διαλεξω μονο εναν απο τους 2 ισως να πηγαινα σε αυτον που θα περασω πιο πολλες ωρες μαζι του,αλλα επειδη τα ηθελα ολα πηρα και τους 2,με cloud θα περασω 8 ωρες την ημερα με gt3 τις 4 ωρες,με πιανει και το πατριωτικο μου με τον cloud επειδη ειναι ελληνικος ;D καλο βραδυ παιδες
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2017, 04:24 από lagoudakis »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2301 στις: Ιουλίου 02, 2017, 09:24 »
[justify]@lagoudakis, καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση γιατί με βοηθάει να καταλάβω και το δικό μου σκεπτικό για όσα βλέπω στο συγκεκριμένο θέμα. Απ’ όσα καταλαβαίνω λοιπόν επάνω στον Cloud, πιστεύω πως θέλει και χρόνο για να δεις όσα πρέπει να δεις. Ήδη κυκλοφορεί απ’ το 2015, ο σχεδιασμός και η απόδοσή του είναι συγκεκριμένα. Σήμερα πλέον έδωσε και την πιο αεράτη εκδοχή του χωρίς να χάσει τίποτα απ’ όσα έδινε σε απόδοση. Από την άλλη, κάποιος που είναι στον ατμό κάποια χρόνια, φαντάζομαι πως μόνον αφελής δεν είναι στις επιλογές του, το να δίνεις 150 ευρώ δεν είναι λίγο, δεν είπα τυχαία τα παραπάνω ονόματα (και πολλά ακόμα βέβαια), δεν μπορώ να φανταστώ πως θα πιαστεί κάποιος από τους παραπάνω φίλους κορόιδο. Ο Cloud, και εξαιρετικές εισπνοές θα δώσει, και υπέροχο απαλό άτμισμα και γενικότερα, κορυφαίο άτμισμα. Μάλιστα αν το πω λίγο χαριτωμένα, αν είχε φωνή θα έλεγε, στο μεν υποψήφιο υγρό, “υγράκι, χαλάρωσε τώρα, αφεντικό εδώ είμαι εγώ”, στον δε ατμιστή θα έλεγε “μεγάλε, κάτσε να δεις τι σημαίνει ατμός, όπως πρέπει”. [/justify]

[justify]Τώρα το πρωί για παράδειγμα. Με αδούλευτες τις αισθήσεις, με ένα ποτήρι δροσερό νεράκι, ο Cloud με γλυκό βαρύ καπνικό, έδωσε τρελή “καλημέρα”. Με τον GTIII, ούτε που να το σκεφτώ. Πολύ πολύ πολύ βαριά απόδοση. Όσα κι αν γράψω δεν θα τα πω σωστά. Δεν είναι πως δεν έχει γεύση ο Cloud, δεν είναι πως πλατειάζει ή αραιώνει κάτι. Σου δείχνει το πώς θα έπρεπε να λειτουργούν οι κορυφαίες ατμομηχανές μας. Κάπως έτσι καταλήγει το δικό μου σκεπτικό.[/justify]

[justify](γενικότερα, πιστεύω πως οι Έλληνες κατασκευαστές έχουν καταφέρει τρελά πράγματα, κι από κορυφαία θέση στην παγκόσμια ατμιστική κατάταξη. Π.χ., δεν πα να γυρίσω τον πλανήτη 8 φορές, αντίστοιχη γεύση Phenomenon δεν θα βρω, Leo επίσης, Cloud τα ίδια, και η λίστα ατελείωτη). [/justify]

Συνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2302 στις: Ιουλίου 02, 2017, 12:48 »
εχουμε τις ιδιες αποψεις 100% φιλε μου,προσωπικα πιστευω οτι οι Ελληνες κατασκευαστες εχουν βγαλει κορυφαια κομματια εκτος απο τον cloud,gus,imeo,leo,απο τις παραδοσιακες δυναμεις,λιγος ειναι ο skyline;ο eviva του φιλου μου του τασου απο το ατμιστικ που μετα απο τοσα χρονια ειναι μαχημος ακομα;ισως ξεχναω και αλλους αλλα ειναι και η ζεστη,μπορει να μην ειμαι αντικειμενικος για τον cloud επειδη μου εχει κατσει ακριβως στα γουστα μου,κανω ενα λαθος...εκτος απο την αποδοση θελω να μου αρεσει και οπτικα κατι,την καλημερα μου joe και στους υπολοιπους ;)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2303 στις: Ιουλίου 02, 2017, 13:02 »
ακου φιλε μου joe.....εχω και gt 3 και 2 cloud που παιζουν και οι 3 μεσα στην ημερα με διαφορετικα υγρα, ο cloud ειναι η συζηγος που θα τα κανει ολα καλα,και μαγειρεμα και θα καθαρισει το σπιτι και θα κανει και οτι της πεις,και θα περασεις ωρες μαζι της, ο gt 3 ειναι η ερωμενη που θα κανεις αλλα μαζι της για ποιο λιγο και με ενταση,ο cloud μου ειναι με καπνικο ο ενας με κατι γλυκο ο αλλος και ο gt3 μονο με lemon tart,αν επρεπε να διαλεξω μονο εναν απο τους 2 ισως να πηγαινα σε αυτον που θα περασω πιο πολλες ωρες μαζι του,αλλα επειδη τα ηθελα ολα πηρα και τους 2,με cloud θα περασω 8 ωρες την ημερα με gt3 τις 4 ωρες,με πιανει και το πατριωτικο μου με τον cloud επειδη ειναι ελληνικος ;D καλο βραδυ παιδες(Image removed from quote.)
σεξιστικου περιεχομενου μνμα.  :))
(αυτο-η ζαχαρωνω.  :-[ )

Συνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2304 στις: Ιουλίου 02, 2017, 13:26 »
 :)) :)) :)) :)) :)) :)) δεν υπαρχεις

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2305 στις: Ιουλίου 02, 2017, 21:29 »
[justify]Ναι ναι ναι! Άρπαξε την 1η του τούμπα! (στα καυτά πλακάκια). Κοιμήθηκα με τον Cloud αγκαλιά, μόλις είχα φάει του σκασμού και για να χωνέψω καλά είπα να την πέσω για ύπνο. Ε, χτύπησε το τηλ. κι έφυγε ο Cloud στον αέρα. Μιλάμε δεν κατάλαβε τίποτα.[/justify]


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2306 στις: Ιουλίου 02, 2017, 21:44 »
Κάποιος να του δώσει ένα ss tank ωρέεεεε... αν και θα την πληρώσουν τα πλακάκια στο τέλος αλλά ας είναι.. :))

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2307 στις: Ιουλίου 04, 2017, 16:20 »
CloudOne γ, μεταμφιεσμένος σε υβρίδιο β/γ. Το ταίριασμα με το EPetite; Superb!


Συνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2308 στις: Ιουλίου 04, 2017, 16:35 »
μια κουκλα το σετακι και η φωτο στα υψηλα στανταρ σου :respect:

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2309 στις: Ιουλίου 04, 2017, 16:37 »
Παρά πολύ όμορφο το σετακι όντως κ χαίρομαι γτ πριν λίγες ώρες το παρήγγειλα το μοντ για να κάτσει πάνω και ο δικός μου κλαουντ

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63666 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92836 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1093 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172824 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278233 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix