vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

439 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, Jorge, Silent Baze, teo77, lagoudakis, Milarepa

Twitter

Skyline by e-smokeguru

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1200 στις: Μαρτίου 05, 2017, 16:13 »
Το οτι τα δισκακια αλλάζουν απο επάνω το θεωρώ πιο εύκολο απ οτι απο κάτω διότι είναι πιο άμεσο αφού δεν απαιτείται να λύσουμε τιποτα απο τη βαση του ατμοποιητη(στο απο κατω θα πρέπει να λύσουμε  πολο και deck).Επίσης δεν νομίζω ότι το στήσιμο θα παραμείνει ανέπαφο κατά την διαδικασία της αλλαγής απο κάτω ειδικά στα στησιματα με λεπτα σύρματα...ολα αυτά θα έλαβε υπόψιν του ο βασιλης και αποφάσισε να το κατασκευάσει έτσι....

Το ιδανικό θα ήταν να άλλαζε το δισκάκι από επάνω χωρίς να απαιτείται η εξαρμοση της αντίστασης αυτό όμως δεν ήταν εφικτό στο διατιθεμενο χωρο απο οτι φαίνεται.....βέβαια μικρό το κακό καθόσον μετα απο δοκιμές θα καταλήξουμε στο κάθε σετ απ πιο δισκάκι μας ταιριάζει οπότε δεν θα υπάρχει θέμα....  

και ενα mini review απο το todd

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 05, 2017, 21:57 από BABIS1098 »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1201 στις: Μαρτίου 06, 2017, 02:14 »
Και πολύ άντεξα, από την Τρίτη με Skydeck και πλέον τον παντρεύομαι και επίσημα. Αυτή η αγορά είναι οι βέρες που του πήρα, τέλος. :laugh1:

Προτίμησα το πιο σφιχτό disc (1,5 x 1 αν θυμάμαι καλά ) για να έρθει ακόμα πιο κοντά στα τσιγαρίσια γούστα μου και το 1.8 x 2 για πιο ενδιάμεσες καταστάσεις μιας και το πρώτο αεράτο deck με υπερκαλύπτει στις πνευμονικές. Ανάλογα τα μελλοντικά γούστα κινούμαστε κιόλας. Με τόσες επιλογές που μας έδωσε ο άνθρωπος υγεία και balance να έχουμε να ατμίζουμε. :laugh1:

Άντε κι ο Βασίλης κουμπάρος και στα δικά σας οι λεύτεροι ε..! :D





Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1202 στις: Μαρτίου 06, 2017, 16:31 »
Εγώ Μάκη μου αντέχω ακόμη....... ;) :hmmm: :'( :'( αλλά δεν ξέρω για πόσο. Το μόνο που σκέφτομαι είναι αν πουλήσω την βέρα μου την γλυτώνω την παντόφλα??? για ρίξε καμία ιδέα βρέ.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1203 στις: Μαρτίου 06, 2017, 17:15 »
Δύο οι επιλογές. Ή παίρνεις τις απόψεις των υπολοίπων -και τρέχεις στον δικηγόρο σου- ή περιμένεις και τις δικές μου από αύριο που θα παραλάβω -και τρέχεις πάλι στον δικηγόρο σου-.

Δεν πας από σήμερα να γλυτώνεις τον χαμένο χρόνο..; :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος teomin

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1204 στις: Μαρτίου 06, 2017, 17:35 »
θέλω την γνώμη σας! ειμαι ευτυχής κάτοχος kayfun v5. Αξίζουν τα κοντά στα 200 ευρώ  του skyline για αναβάθμιση, ή δεν θα καταλάβω συνολικά μεγάλη διαφορά;

Αποσυνδεδεμένος Dimitris1973

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1205 στις: Μαρτίου 06, 2017, 17:44 »
Αξίζει από όλες τις μεριές,γευση,ντουμανι,
Καθόλου διαρροές,μόνο γεμίζεις υγρό .
Και γω καυφουν v5 ειχα πριν και είδα 
προκοπη

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1206 στις: Μαρτίου 07, 2017, 10:45 »
Ετοιμαζόμαστε κι εμείς σιγά σιγά.. :D


Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1207 στις: Μαρτίου 07, 2017, 11:05 »
Άντε μεσιέ makis σφιχτοτζούρης, σε περιμένω πως και πως να πεις αυτά που θα νιώσεις, για να επηρεαστώ με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. Για την ώρα, εμπρός λοιπόν καλέ μου Zest.

Αποσυνδεδεμένος ringo2009

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1208 στις: Μαρτίου 07, 2017, 11:06 »
Ξέρει κανείς πότε θα έχουν ξανά διαθέσιμο τον skyline;

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1209 στις: Μαρτίου 07, 2017, 11:28 »
Άντε μεσιέ makis σφιχτοτζούρης, σε περιμένω πως και πως να πεις αυτά που θα νιώσεις, για να επηρεαστώ με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. Για την ώρα, εμπρός λοιπόν καλέ μου Zest.
Επηρεάσου άμεσα! Αυτό λένε οι δύο πρώτες τζούρες σε έναν ατμοποιητή με ίσως λίγο σφιχτότερη τζούρα απ' ότι ο zest (έχω κι έναν τέτοιο δίπλα μου αυτή τη στιγμή ) που με το δαχτυλίδι αέρα στο τέρμα ανοιχτό η σφιχτή αυτή τζούρα έρχεται τόσο βουτυρένια και αθόρυβη όσο ποτέ! Με τον αέρα στη μέση το πράγμα σφίγγει κι άλλο πάντως. :D

Τα είχα πει από την εποχή που πήρα τον Skyline στα χέρια με το σφιχτό deck αρχικά, αυτή την αίσθηση δεν την βρήκα πουθενά αλλού. "Βάρος", ποιότητα που αναβαθμίζει υπερβολικά την αίσθηση στο άτμισμα, ένα τεράστιο "χαλάλι" αυτός ο ατμοποιητής ειδικά για εμάς που στερούμαστε αρκετά για να τον αποκτήσουμε. Αίσθηση που κάπως χάνεται (κατ' εμέ ) με το αεράτο deck (πιο θορυβώδες και τραχύ το αποτέλεσμα ) που όμως με το σφιχτότερο airdisk κατάφερε να αναβαθμιστεί και από το πρώτο το αγαπημένο mtl deck! Αυτά για εμάς τους σφιχτοτζούρηδες, οι "πνευμονικοί" να μη βασιστούν στα λόγια μου. Είμαι όμως σίγουρος ότι και τα ανοιχτά airdisks θα δημιουργούν τα δικά τους θαύματα.

 Διάλεξα και το 1,8 x 2 airdisk εγώ έτσι για να έχω μια πιο ενδιάμεση κατάσταση ανάμεσα στα δύο πρώτα decks, είμαι σίγουρος ότι θα μου δώσει κι αυτό νέες εμπειρίες όταν με το καλό το δοκιμάσω. Για την ώρα οι τζούρες έγιναν πάνω από 20 και δεν πιστεύω ότι κρατάω αυτό το πράγμα στα χέρια μου.. παραγωγή απόλαυσης είναι, δεν είναι ατμοποιητής αυτό το πράγμα. Οπωσδήποτε συνοδεία καλού καφέ, έφυγα άμεσα. Κι εδώ θα είμαστε για τα υπόλοιπα.. :)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1210 στις: Μαρτίου 07, 2017, 12:34 »
Αίσθηση που κάπως χάνεται (κατ' εμέ ) με το αεράτο deck (πιο θορυβώδες και τραχύ το αποτέλεσμα )
Το έχεις ξαναγράψει για το "τραχύ" αποτέλεσμα και έχω ξανασυμφωνήσει μαζί σου, όμως το πρώτο που παρατήρησα με τα δισκάκια είναι πως αυτό έχει εξαφανιστεί πλέον όταν χρησιμοποιούμε κάποιο δισκάκι slot, είτε πιο σφιχτό είτε πιο ανοιχτό. Προτιμώ δηλαδή καθαρά τη μία τρύπα κάτω από την αντίσταση, γιατί προσφέρει αυτό το smooth άτμισμα που επιδιώκω, ασχέτως διάστασης.
Πέραν αυτού, θέλω να μου πεις, με τι σύρμα στήνεις με τόσο σφιχτό δισκάκι και στα πόσα watt παίζεις.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1211 στις: Μαρτίου 07, 2017, 12:48 »
troll mode on
και που να δείτε σε κάνα μηνα που θα βγει το SpaceDeck!!!
με 26 διαφορετικές διαστάσεις και διπλό τρισιμπιτερ
γεύση που σκοτώνει λέμε  :fight_shot_bandana:
-----------------------------------------
υπόψιν ετοιμάζεται το SuperNovaDeck (summer 2017 edition)
troll mode off
:tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1212 στις: Μαρτίου 07, 2017, 12:55 »
Σαν πρώτο (και σύντομο στήσιμο αφού βιαζόμουν να φύγω ) έβαλα 27άρι kanthal σε 2.5άρη πυρήνα και 5 σπείρες (0.72 γράφει το Alien ) και παίζω στα 14.2w αυτή τη στιγμή Γιώργο. Σίγουρα θα παίξουν δοκιμές με 28άρι (kanthal και ss ίσως ), έχω και 30άρι στην άκρη, επίσης βέβαιο ότι θα δοκιμάσω και 2άρη αλλά και 1.5άρη πυρήνα για να δω κι άλλα αποτελέσματα. Ύψος αντίστασης εκεί που "πατάει" ο πυρήνας στα χείλη του deck.

Α! Κι όμως όχι, με τις παραμέτρους που τον έστησα και τον δουλεύω πρώτη φορα με το Skydeck η τζούρα του είναι απίθανη χωρίς να ζεσταίνεται ο ατμός με την τόσο μικρή εισαγωγή σε αέρα και το χοντρό -αναλογικά- σύρμα. ;)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1213 στις: Μαρτίου 09, 2017, 12:33 »
Λοιπόν παίδες, εγώ που είχα εξαρχής το αεράτο ντεκ και προτιμώ μια ενδιάμεση προς αεράτη κατάσταση, τείνω να καταλήξω ότι σε σχέση με το skydeck, μου ταιριάζουν πολύ καλύτερα τα δισκάκια slot. Μετά από αρκετές δοκιμές με τα 3 που έχω (1.5 mm * 3 slot, 1.8mm * 3, 1.5mm * 4 slot), θεωρώ ότι η μία τρύπα δίνει πιο ολοκληρωμένο αποτέλεσμα, τόσο γευστικά όσο και ως προς τη ροή αέρα, τη τζούρα δηλαδή και πόσο απαλή, αθόρυβη και γεμάτη είναι αυτή. Σίγουρα θα πάρω και το δισκάκι  1.8mm * 4 slot, αλλά γενικά ψηφίζω μονή τρύπα κι όποια να 'ναι! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1214 στις: Μαρτίου 09, 2017, 13:31 »
Θα με βάζεις να ρίχνω παραγγελίες πάλι.. :D

Μόλις προ ολίγου έβαλα κι εγώ το 18x2 που φέρνει με τέρμα ανοιχτό αέρα αρκετά στο πρώτο αεράτο deck στη μία τρύπα εισόδου του αέρα (όπως το είχα μόνιμα σχεδόν ρυθμισμένο δηλαδή ) αλλά με τη διαφορά ότι ενισχύθηκαν ελαφρώς το χτύπημα και η γεύση. Ίσως (ίσως λέω ) γλύκανε κάπως και η ποιότητα του ατμού αλλά θέλω να τον δοκιμάσω για λίγη ώρα ακόμα ώστε να μπορώ να μιλήσω με πιο ασφαλή συμπεράσματα.

Επειδή θα ρωτήσει ο Ribot ( :laugh1: ) τον έστησα ξανά με 27άρι kanthal αλλά με 6 σπείρες αυτή τη φορά σε 2.5αρη πυρήνα, 14 watts και παίζει σαν την Μπαρτσελόνα χτες το βράδυ.. :laugh1:

Αν μπορούσε κανείς να κάνει λεπτομερείς (όσο το δυνατόν γίνεται δηλαδή ) περιγραφές ανάμεσα στα skydisks με slots, πως θα γίνει όμως όταν οι παράμετροι αλλάζουν τόσο με κάθε disk και στήσιμο..
Δεν πήρα όλο το κιτ να ξεμπερδεύω.. ουφ.
Το είπα εγώ, δεν καθόμουνα στ'αυγά μου. Σαν να με βάλεις να οδηγήσω Μερσεντέ ένα πράγμα, δεν θα βρω ποτέ τη θέση του καθίσματος που θα με βολέψει απόλυτα. Θα με βολέψει δηλαδή αλλά όταν ξέρω ότι έχω χίλιες δυνατότητες θέλω να τις δοκιμάζω ταυτόχρονα όλες.. 12 χρόνια στο σχολείο δεν παραπονέθηκα ποτέ για την ξυλοκαρέκλα :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64284 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173382 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311028 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207144 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278992 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124006 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3959 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias