vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

58 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, Milarepa

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3645 στις: Ιουλίου 30, 2013, 02:01 »
Απο τα λίγα που ξέρω με twist έχεις καλύτερη απόδοση. Ρυθμίζεις μόνος σου τα βόλτ εώς 4,8 νομίζω ανεβάζοντας κατα 0,2. Κάτι σαν mod δηλαδη. Αλλα έχεις πολυ λιγότερη αυτονομία απο οτι σε μια απλή ego. Αν δηλαδη πάρεις μια twist 650αρα, υπολόγισε 2 ώρες το πολύ, αν ατμίζεις αρκετά. Επίσης είναι λίγο μεγαλύτερη. Μια twist 650 πλησιάζει την απλή ego 900αρα σε μήκος. Βέβαια η μεγαλύτερη σε μήκος , που όμως φροντίζει και  απο υπολογιστή , και παει μέχρι 6 βόλτ με αύξηση 0,1 είναι η ego-V.
Και γω χθες τα έμαθα, ρωτώντας για μια φίλη που ενδιαφέρεται.


Για το δεύτερο δεν ξέρω να απαντήσω ακριβώς. Εγω στο evic που ρυθμίζει και βατ, ξεκινώ απο χαμηλά, και ανεβάζω σταδιακά μέχρι να με ικανοποιεί .δεν με ενδιαφέρει δηλαδη η αντίσταση. Τώρα με απλή ego μπαταρία, καλυτερα χαμηλές αντιστάσεις . Νομίζω 1,8 είναι καλα, αλλα δεν παίρνω και όρκο, ας σου απαντήσει κάποιος περισσότερο ειδικός καλυτερα .

Αποσυνδεδεμένος spyrosrg505

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3646 στις: Ιουλίου 30, 2013, 02:08 »
ΜΙΤΣ εσυ ετοιμασου για meeting prive!


ερωτηση ασχετου νουμερο εφτα χιλιαδες εξακοσια δεκα τεσσερα...  :confused1:


εχω φαει σκαλωμα να παρω μπαταρια twist.... και ερωτω...


1) Με twist εχεις κερδος στην ποσοτητα του ατμου? Αυτος ειναι ο σκοπος? Μια απλη ego ποσα βολτ δινει σταθερα αφου δεν ρυθμιζεται? Αν δωσω λιγοτερα η περισσοτερα απο την σταθερη τι αλλαζει?


2) Καθε ατμοποιητης εχει μια αντισταση σε Ωμ... Πως ξερω μεχρι ποσα βολτ σηκωνει για να μην την καψω?




ευχαριστω παιδια

1.Θα καταλάβεις οτι πρέπει να ανεβάσεις τα volt όταν δε θα έχεις αρκετό ατμό και ότι πρέπει να τα μειώσεις όταν δε θα έχεις τόσο καλή γεύση ή όταν θα παίρνεις καμένο.
2.Την αντίσταση (το σύρμα) δε πρόκειται να την κάψεις απλά θα χρειαστεί πιο γρήγορα αλλαγή.
3.Μια απλή ego φρεσκοφορτισμένη δίνει 4 - 4.2 volts και έχει κόφτη περίπου στα 3.2 volts.

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,13119.msg491116.html#msg491116
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 30, 2013, 02:20 από spyrosrg505 »

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3647 στις: Ιουλίου 30, 2013, 02:42 »

εχω φαει σκαλωμα να παρω μπαταρια twist.... και ερωτω...
1) Με twist εχεις κερδος στην ποσοτητα του ατμου? Αυτος ειναι ο σκοπος? Μια απλη ego ποσα βολτ δινει σταθερα αφου δεν ρυθμιζεται? Αν δωσω λιγοτερα η περισσοτερα απο την σταθερη τι αλλαζει?
2) Καθε ατμοποιητης εχει μια αντισταση σε Ωμ... Πως ξερω μεχρι ποσα βολτ σηκωνει για να μην την καψω?


Πρατηρώντας πως ρωτάς και για mod, δε θα απαντήσω ακριβώς σε αυτό αλλά σε αυτό που καταλαβαίνω: "mod ή twist; Γιατί καλές οι ego, αλλά θέλω το κάτι παραπάνω"


Θες να ανέβεις σε Watt περιληπτικά, που αυτό σωστά κατάλαβες, σημαίνει ρύθμιση ανάλογα τα ohm, επίσης γνωστό και ως VV


Το κάτι παραπάνω θα στο δώσουν και τα δύο. Τώρα Η twist έχει ένα μόνο πλεονέκτημα για μένα, μέγεθος. Το mod/μπαταριοθήκη κάποια πλεονεκτήματα παραπάνω
1)μεγαλύτερο όριο Amper που σημαίνει πως θα ανεβάζεις πιο πολλά volt, και θα μπορεί να στα δώσει. Τώρα θα είσαι χαρούμενος και με τα δύο βέβαια, αλλά λέω και για πιο μετά και γενικά.


2)διάρκεια μπαταρίας, και σε mah, πόσο σου κρατάει μέχρι τη φόρτιση, και όμως στο όταν η μπαταρία πεθάνει (όλες οι επαναφορτιζόμενες μετά από κάποιο καιρό, και για όποια χρήση) θα αλλάξεις το περιεχόμενο, όχι και την μπαταριοθήκη.


3)το μεγάλο για μένα. Βγαίνεις και τελειώνει η μπαταρία, και βλέπεις τελικά ότι οι ανάγκες σου σε ζωή μπαταρίας , αυτονομία, αυξήθηκαν. Με την twist βγάζεις την ego ή παίρνεις δεύτερη, με την μπαταριοθήκη δεύτερη μπαταρία (που είναι σαφώς φτηνότερη).


Ελέγχεις και ohm σε μερικά, αυτά είναι για να ξέρεις κι όχι για να απολαμβάνεις όμως. Απάντηση στο δεύτερο, τρέχα γύρευε. Για να μην κάψεις την αντίσταση κοιτάς τις εξισώσεις των Amper, με δεδομένο όμως πως πιο χοντρό σύρμα, σε ίδια ohm κόβεται πιο δύσκολα. Τον ατμοποιητή; Εξαρτάται τον ατμοποιητή. Το φιτίλι; Άν έχει καλή τροφοδοσία ποτέ, αλλά εξαρτάται την τροφοδοσία. Την μπαταρία; Δύσκολα πάλι, βάση amper βγαίνει κι αυτό, αλλά πρέπει να μιλάμε για βραχυκυκλώματα.


Ελπίζω να βοήθησα

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3648 στις: Ιουλίου 30, 2013, 10:56 »
ΜΙΤΣ εσυ ετοιμασου για meeting prive!


ερωτηση ασχετου νουμερο εφτα χιλιαδες εξακοσια δεκα τεσσερα...  :confused1:


εχω φαει σκαλωμα να παρω μπαταρια twist.... και ερωτω...


1) Με twist εχεις κερδος στην ποσοτητα του ατμου? Αυτος ειναι ο σκοπος? Μια απλη ego ποσα βολτ δινει σταθερα αφου δεν ρυθμιζεται? Αν δωσω λιγοτερα η περισσοτερα απο την σταθερη τι αλλαζει?

2) Καθε ατμοποιητης εχει μια αντισταση σε Ωμ... Πως ξερω μεχρι ποσα βολτ σηκωνει για να μην την καψω?

ευχαριστω παιδια

Φίλε kinhtomania θα σου πω τα εξής:
1) Προσωπικά, διαφωνώ με την επιλογή Twist για ένα και μοναδικό λόγο: κόστος. Αν μία μπαταρία ego καλής ποιότητας έχει διάρκεια ζωής χ μήνες, η Twist λόγω των πιο βίαιων αποφορτίσεων, έχει σαφώς λιγότερη. Και μετά θέλει αντικατάσταση με σχετικά μεγάλο κόστος. Αν τώρα προτιμήσεις ένα μοντ, οι μπαταρίες του θα θέλουν και αυτές αντικατάσταση κάποια στιγμή, μετά από αρκετά περισότερρο καιρό όμως, και με σαφώς μικρότερο κόστος. Σκέψου ότι χρησιμοποιώ από το Μάρτιο του 12, 2 noname 18650 και ακόμα δουλεύουν ωραιότατα. Αυτή η παρατήρηση επειδή είδα σε άλλο νήμα ότι ψαχνόσουν για μοντ. Αυτό που αλλάζει όταν ρυθμίζεις τα βολτ, είναι τα βαττ που αποδίδει η αντίστασή σου. Ο τύπος είναι (βολτ στο τετράγωνο δια αντίσταση). Ταυτόχρονα όμως, πρέπει να τηρείται και η συνθήκη που προκύπτει από τα πόσα αμπέρ επιτρέπει το μοντ ή η μπαταρία να περάσουν(βολτ δια αντίσταση). Πχ, αν έχεις έναν ατμοποιητή στα 2Ω και του δώσεις 6 βολτ, θεωρητικά θα έπαιρνες 18 βαττ. Αν όμως το μοντ σου επιτρέπει μέχρι 2.5 αμπέρ, τότε δεν θα πάρεις ποτέ τόσα. Το μέγιστο θα είναι 5 βολτ, άρα 12.5 βαττ.

2) Αν χρησιμοποιείς εργοστασιακούς ατμοποιητές, από ένα σημείο και μετά, όσο ανεβάζεις βολτ, θα παρατηρήσεις ότι δεν παίρνεις ικανοποιητική απόδοση. Ε, αυτό το σημείο είναι που πρέπει να μην ανεβάσεις άλλο.

Αποσυνδεδεμένος spyrosrg505

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3649 στις: Ιουλίου 30, 2013, 11:53 »
Δε θα διαφωνήσω με τον προλαλήσαντα   :)  όμως εγώ έχω να πω το εξής: χρησιμοποιούσα αποκλειστικά μια (joytech) twist για 9-10 μήνες πέρασε τα όσα στα χέρια μου (και στο πάτωμα από τις στούκες) και ακόμα είναι σκυλί, πήρα το lava και πάνω στη βδομάδα άρχισε να μου ξεβάφει  :'( .
 
 
Το θέμα είναι και για τι mod μιλάμε...

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3650 στις: Ιουλίου 30, 2013, 12:18 »
1) Με twist εχεις κερδος στην ποσοτητα του ατμου? Αυτος ειναι ο σκοπος? Μια απλη ego ποσα βολτ δινει σταθερα αφου δεν ρυθμιζεται? Αν δωσω λιγοτερα η περισσοτερα απο την σταθερη τι αλλαζει?
2) Καθε ατμοποιητης εχει μια αντισταση σε Ωμ... Πως ξερω μεχρι ποσα βολτ σηκωνει για να μην την καψω?

Μια απλή eGo μπαταρία θα σου δώσει με πλήρη φόρτιση αλλά με ατμοποιητή clearo ας πούμε πολύ κάτω από την πλήρη φόρτιση των 4.1-4.2 , περίπου 3.5-3.7 και όσο θα ατμίζεις με αντίσταση 1.8 θα μειώνεται αισθητά η απόδοση σε ατμό. Ειδικά αν είναι no name τρέχα γύρευε, αν είναι joyetech τα πράγματα είναι καλύτερα μιας και θα ατμίζεις σχεδόν σταθερά στα 3,4 οπότε εκεί κάτι γίνεται αν έχεις αντίσταση χαμηλή στον ατμοποιητή σου 1.8 ας πούμε.

Αυτό με την Twist δεν ισχύει γιατί μπορείς να επιλέξεις τα volts ανάλογα τις ανάγκες σου και να έχεις μέχρι την αποφόρτηση της καλύτερη απόδοση ατμού. Μπορείς να αυξάνεις τα volts έτσι ώστε να μην νιώθεις πτώση στην τάση όπως θα ένιωθες με μια κανονική eGo.
Βέβαια να έχεις υπόψην σου πως οι twist είναι μεγάλες μπαταρίες σε μήκος όπως:
η Twist 650 mAh είναι 10 cm, η Twist 900 mAh είναι 12 cm, ενώ οι κανονικές 650 mAh είναι 7 cm.

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3651 στις: Ιουλίου 30, 2013, 13:41 »
Εχει κυκλοφορησει και twist 1100 mAh.Αυτη θα εχει προφανως μεγαλυτερη αυτονομια.Στη φωτογραφια δεν φαινοταν πολυ μεγαλη σε μεγεθος

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3652 στις: Αυγούστου 02, 2013, 01:30 »
Καλησπέρα σας παιδιά,
Καταρχήν να πω ότι στο όλο θέμα τους η.τ είμαι καινούργιος-άπειρος και προφανώς θα σας φανούν λίγο χαζά τα όσα θα σας ρωτήσω...
Λοιπόν αγόρασα ένα clearomizer της nobacco συγκεκριμένα το μοντέλο primero όμως με βόλεψε άλλος ατμοποιητής οπότε ο ατμοποιητής μου είναι της nobacco o epsilon αν δεν κάνω λάθος...
Χθες που ξεκίνησα να καπνίζω ξετρελάθηκα...σήμερα όμως ενώ έχω αλλάξει υγρό και έχω ήδη καθαρίσει τον ατμοποιητή μου δύο φορές μου έρχεται μια γεύση σαν καμένο στο στόμα μου πράγμα που με αηδιάζει και δεν ξέρω τι να κάνω...Άλλαξα καλού κακού τη κεφαλή αξίας 2,9 ευρώ αλλά πάλι τα ίδια,γεύση σαν να έχει κάτι καεί...ξανα ακολούθησα όλη την διαδικασία του καθαρισμού αλλά αποτέλεσμα δεν είδα...
Να πω εδώ ότι πήρα τα υγρα numbers 1 στα 18mg νικοτίνης...
Είμαι χρόνιος καπνιστής και τρέμω να καπνίσω αλλά δεν έχω σκοπό να το κάνω...Κάπνιζα 4 πακέτα ημερησίως και δεν θέλω να ξανα γυρίσω στον τσιγάρο.
Παρακαλώ αν μπορείτε να με βοηθήσετε θα σας ήμουν ευγνώμων.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων,
Νίκος

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3653 στις: Αυγούστου 02, 2013, 01:38 »
Kαλωσόρισες! μην αγχώνεσαι! που να δεις κάτι χαζές ερωτήσεις που κάνουμε και οι παλαιότεροι... :))

1) όταν λες καθάρισμα, τι εννοείς;
2) το ''καμμένο'' σου έρχεται ΜΟΝΟ από τον epsilon, καλά κατάλαβα;
3) οι μπαταρίες που χρησιμοποιείς είναι οι primero;

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3654 στις: Αυγούστου 02, 2013, 01:48 »
Καλησπέρα Φίλε μου,
Ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου.
Λοιπόν έχυσα όλο το υγρό αποσύνδεσα τον ατμοποιητή και την κεφαλή από αυτόν.Έπειτα καθάρισα το μέρους που μπαίνει το υγρό καθώς όλα τα άλλα σύνεργα όπως μου είχαν πει από την nobacco,μετά τον ξανα συναρμολόγησα.
Η γεύση όμως παραμένει η ίδια...Μου φαίνεται ότι μυρίζει στο σημείο της ένωσης τους ατμοποιητή με την μπαταρία...
Η γεύση στο στόμα πάντως δεν είναι σαν εχθές που το δοκίμασα...
Και να σκεφτείς ότι δεν ειμαι κανας ευαίσθητος ειδικά στην μυρωδιά-γεύση του καμένου μιας και κάπνιζα καμια 70+ τσιγάρα ημερησίως,εν ολίγην εγώ ήμουν ο καμένος χαχαχα

Αποσυνδεδεμένος alex66

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3655 στις: Αυγούστου 02, 2013, 01:53 »
αλλαξε κεφαλη καλυτερα ,αυτο που μυριζεις γευεσαι μαλλον απο εκει ειναι,στον διαχωρισμο πολων απο ενα σιλικονακι.υποπτευομαι οτι αρπαξε.

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3656 στις: Αυγούστου 02, 2013, 01:56 »
Άλεξ άλλαξα κεφαλή ήδη πριν κάποιες ώρες για να δω αν ηταν αυτό αλλά μάταια.
Να προσθέσω ότι η μπαταρία μου είναι primero.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3657 στις: Αυγούστου 02, 2013, 02:06 »
... αγόρασα ένα clearomizer της Nobacco ...σήμερα όμως ενώ έχω αλλάξει υγρό και έχω ήδη καθαρίσει τον ατμοποιητή μου δύο φορές μου έρχεται μια γεύση σαν καμένο στο στόμα μου...
Καμένο παίρνεις:

- ή όταν έχει βουλώσει για κάποιο λόγο (π.χ. από υγρό) η οπή της κεφαλής...

- ή όταν έχει κατέβει πολύ κάτω ή είναι πολύ σφικτό το σιλικονένιο σωληνάκι με τον μεταλλικό κώνο που είναι στο άνω μέρος της κεφαλής "πνίγοντας" τα φυτίλια με συνέπεια αυτά να υποτροφοδοτούνται...

- ή όταν δίνονται περισσότερα Volts απ' αυτά που σηκώνει η αντίσταση της κεφαλής...

- ή όταν είναι ελαττωματική η κεφαλή...

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3658 στις: Αυγούστου 02, 2013, 02:07 »
@NIKKAPS

Λοιπόν... δοκίμασε να τον πλύνεις σε ζεστό νέρο αφού τον αποσυναρμολογήσεις. Αφήνεις κάθε εξάρτημα κάτω από τη βρύση κάνα δίλεπτο. Μετά πάιρνεις το σεσουάρ και στεγνώνεις κάθε εξάρτημα στη μεσαία θερμοκρασία επίσης για κανα δίλεπτο. Μια πετσέτα χεριών βοηθάει στο να μην κάιγεσαι! :))

Αφού τα πάντα έχουν στεγνώσει καλά, συναρμολογείς και γεμίζεις υγρό. ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ κάνα πεντάλεπτο να παέι υγρό στα φιτίλια. Με μια χαρτοπετσέτα καθαρίζεις σχολαστικά τους πόλους της μπαταρίας. Ατμίζεις. Αργές, μακρόσυρτες τζούρες, ΔΕΝ είναι τσιγάρο. Αν δεν βγάζει ατμό, σημαίνει οτι δεν έχει στεγνώσει καλά ο ατμοποιητής, θα στρώσει σε καμια εικοσαριά τζούρες. Επίσης είναι φυσιολογικό να βγάλει λίγο καμμένο στις 5-6 πρώτες τζούρες.

Aν δεν κάνεις δουλειά έτσι, εδώ είμαστε και τα ξαναλέμε. Με τις μπαταρίες που έχεις μπορείς άνετα να βάλεις άλλον ατμοποιητή (ίδιου τύπου, διαφορετικής εταιρίας) οπότε αν δεν βρεθεί άκρη με τον epsilon, έχεις και άλλες επιλογές!!! ;)

Σε αυτό το φόρουμ το σύνθημα είναι:''ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΜΕ, ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ!!!"

Υπομονή και όλα θα πάνε καλά!!!






Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3659 στις: Αυγούστου 02, 2013, 02:13 »
Παιδιά ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις και τις όμορφες διατυπώσεις.
Σίγουρα θα προσπαθήσω,αν δεν βγάλω άκρη το πάω πίσω και ας μου το αντικαταστήσουν εξ άλλου 3η ημέρα είναι αύριο...
Δεν είναι πολύ εύκολο να τον καθαρίσω με τον τρόπο που ανέφερες Sunspear αυτή τη στιγμή γιατί θα φάω παντόφλα χαχαχαχα...




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 272 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21314 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208151 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66762 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175121 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313507 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14794 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix