vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

531 επισκέπτες, 10 χρήστες
Tazz, bloodlessz, dkostas, manoslykos, funes, giorgos1999, giorgoscr, camber, Jorge, DarkSky

Twitter

Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)

Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #3075 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2017, 17:52 »
Πρόσφατα παράγγειλα έναν κλώνο istick 75W melo 3, και όταν πατάω το κουμπί μου δείχνει κανονικά τα watt, αλλά βγάζει και μόνιμα ένδειξη μηδέν βολτ. Δοκίμασα το μοντ με ναυτίλο 1 και 2 και αντίσταση στα 1,8 ωμ. Η τζούρα ήταν λες και το μοντ δούλευε στα 8 βατ, όσα βατ κι αν το ρύθμιζα.

Δε σας το γράφω για να μου πείτε "ας πρόσεχες" κλπ, ήξερα το ρίσκο, αλλά η τιμή ήταν 15 ευρώ, είπα να το ρισκάρω, έστω μοντ ή ατμοποιητής αν ήταν καλός, θα έβγαζε τα λεφτά του. Μετά από αυτή την αγορά, μόνο αυθεντικό πλέον.

Ερωτήσεις: Έχει συμβεί και σε άλλον να είναι κλώνος για πέταμα; Είναι συχνό, ή απλά ήμουν άτυχος; Και, μήπως δεν είναι για πέταμα; Μήπως θέλει κάποια ρύθμιση και μπορεί να αναστηθεί;

* τον ατμοποιητή του δεν τον δοκίμασα ακόμα.

** Να προσθέσω ότι έχω αγοράσει κλώνο ατμοποιητή ναυτίλο τον 1ο, από ebay και βγήκε τέλειος.

Εδώ το λινκ αγοράς (μείνετε μακριά)

Update: 
Το δοκίμασα μόλις τώρα με τον δικό του ατμοποιητή στα 35 βατ με την αντίσταση 0,3 που είχε περασμένη και.. αγρίεψε!

Παρόλο που δείχνει πάντα 0 βολτ, πλέον δουλεύει μια χαρά, μη σου πω και λίγο πιο δυνατά από τα βατ που δείχνει. Και πάλι δε μου αρέσει αυτή η ιστορία, το μηχάνημα δε μου εμπνέει εμπιστοσύνη... Ίσως το έχω μόνιμα για πνευμονικές, μέχρι να μου κάνει κανένα μπουμ!
Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 09, 2017, 19:46 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος arci

Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #3076 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2017, 18:48 »
Εχω πάρει απο eBay το αντίστοιχο pico+melo τα ίδια έκανε μου φάνηκε περίεργο πήγα να κανω αναβάθμιση, δεν το αναγνώριζε έβαλα τον κωδικό γνησιότητας στο σαιτ και ..... ο κωδικός εχει χρησιμοποιηθεί 1500 φορές..
Έκανα κλειμ και το πειπαλ μου επέστρεψε τα χρήματα. Εννοειται κ ο μελό ειναι κλώνος. Τουλάχιστον μου βγήκαν τσάμπα. 

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #3077 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2017, 19:13 »
Κάποτε ειχα παρει αεροτανk mega k aerotank giga νομίζω....συνεχεια διαnρρόες  είχα... επισης δοκιμαστικά  κ εν γνωσει μου τον μεγαλο Triton styled .... αυτος ειχε ελαττωματικα orings κ πρόβλημα στο βιδωμα με το 510 σπειρωμα....
Εκτοτε μακρυα κ αγαπημενοι  ;D
Βέβαια οι περισσοτεροι kabuki clone λειτουργούν απροβλημάτιστα, απροσδόκητα καλά 8):tongue_smilie:
Αν ο μελο 3 δουλευει καλά, τοτε  οκ :D

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #3078 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2017, 19:59 »
Πρόσφατα παράγγειλα έναν κλώνο istick 75W melo 3, και όταν πατάω το κουμπί μου δείχνει κανονικά τα watt, αλλά βγάζει και μόνιμα ένδειξη μηδέν βολτ. Δοκίμασα το μοντ με ναυτίλο 1 και 2 και αντίσταση στα 1,8 ωμ. Η τζούρα ήταν λες και το μοντ δούλευε στα 8 βατ, όσα βατ κι αν το ρύθμιζα.

Δε σας το γράφω για να μου πείτε "ας πρόσεχες" κλπ, ήξερα το ρίσκο, αλλά η τιμή ήταν 15 ευρώ, είπα να το ρισκάρω, έστω μοντ ή ατμοποιητής αν ήταν καλός, θα έβγαζε τα λεφτά του. Μετά από αυτή την αγορά, μόνο αυθεντικό πλέον.

Ερωτήσεις: Έχει συμβεί και σε άλλον να είναι κλώνος για πέταμα; Είναι συχνό, ή απλά ήμουν άτυχος; Και, μήπως δεν είναι για πέταμα; Μήπως θέλει κάποια ρύθμιση και μπορεί να αναστηθεί;

* τον ατμοποιητή του δεν τον δοκίμασα ακόμα.

** Να προσθέσω ότι έχω αγοράσει κλώνο ατμοποιητή ναυτίλο τον 1ο, από ebay και βγήκε τέλειος.

Εδώ το λινκ αγοράς (μείνετε μακριά)

Update:
Το δοκίμασα μόλις τώρα με τον δικό του ατμοποιητή στα 35 βατ με την αντίσταση 0,3 που είχε περασμένη και.. αγρίεψε!

Παρόλο που δείχνει πάντα 0 βολτ, πλέον δουλεύει μια χαρά, μη σου πω και λίγο πιο δυνατά από τα βατ που δείχνει. Και πάλι δε μου αρέσει αυτή η ιστορία, το μηχάνημα δε μου εμπνέει εμπιστοσύνη... Ίσως το έχω μόνιμα για πνευμονικές, μέχρι να μου κάνει κανένα μπουμ!
Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Το πρόβλημά σου, είναι ότι το έχεις σε λειτουργία bypass, που σημαίνει ότι δίνει όσα βολτ έχει η μπαταρία. Μπες στο μενού με τρία κλικ στο fire και με τα + και - πήγαινε σε wattage mode. Καλή ιδέα είναι επίσης να περάσεις τη version 1.03 αν δεν την έχει ήδη. Για να το δεις αυτό, κλείνεις το μοντ και κλικάρεις το fire μέχρι να τη δείξει, γύρω στις 20 φορές.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #3079 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2017, 23:00 »
θα εχει τετοιο μενου?   :hmmm:

Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #3080 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2017, 00:39 »
ευχαριστώ για τις οδηγίες. Όμως δεν δείχνει την βέρσιον, όσα κλικ και να πατήσω το fire με κλειστό μοντ.

Όσο για το mode, με πήγε με 3 πατήματα, όμως δείχνει ότι είμαι ήδη σε wattage mode. Ο τρόπος που κλείνει είναι λίγο περίεργος, το λέω γιατί έχω istick αυθεντικό και ξέρω πώς λειτουργεί. Μερικές φορές δεν κλείνει με 5 πατήματα πχ.. Επιμένει να μένει ανοικτό. Και όπως είπα ενώ το βάζω στα 35 βατ, συμπεριφέρεται σαν να το χω στα 50...

Το νεότερο που έχω είναι ότι ο ατμοποιητής είναι μάλλον ακόμα χειρότερος από το μοντ. Είχα ξεχάσει το μηχάνημα το απόγευμα σε μία γωνιά, και πάω και το βλέπω πλημυρισμένο με υγρό. Τρελή διαρροή.

Παιδιά πάει για πέταμα όλο. Θα κρατήσω μόνο καπάκι μπαταριοθήκης, επιστόμιο, ίσως και τις αντιστάσεις. Το μηχάνημα είναι πραγματικά για τα σκουπίδια. Ευτυχώς μόνο 15 ευρώ απώλεια.

Ποτέ ξανά κλώνος istick από ebay.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 10, 2017, 00:44 από Κώστας Σιδέρης »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #3081 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2017, 00:42 »
στειλτο ανακυκλωση...
ανοιξε το κ κρατα οτι αξιζει για ανταλλακτικα του κανονικου, κ σουταρε το με την καμμια.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #3082 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2017, 08:38 »
Εχω πάρει απο eBay το αντίστοιχο pico+melo τα ίδια έκανε μου φάνηκε περίεργο πήγα να κανω αναβάθμιση, δεν το αναγνώριζε έβαλα τον κωδικό γνησιότητας στο σαιτ και ..... ο κωδικός εχει χρησιμοποιηθεί 1500 φορές..
Έκανα κλειμ και το πειπαλ μου επέστρεψε τα χρήματα. Εννοειται κ ο μελό ειναι κλώνος. Τουλάχιστον μου βγήκαν τσάμπα.
Κώστα, δεν ακολουθείς την πρόταση του arci;

Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #3083 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2017, 09:51 »
Έχω μία αλλεργία σε αυτές τις διαδικασίες. Δεν τις έχω ξανακάνει, δεν ξέρω ακριβώς πώς γίνονται, χρόνος περιορισμένος και λέω να το αφήσω, γιατί άγχος θα μου φέρει, τα λεφτά είναι λίγα. Λέω να αρκεστώ στο δίδαγμα και στα ανταλλακτικά...

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #3084 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2017, 11:25 »
Ο [member=367]arci[/member] μπορεί να σου το εξηγήσει πώς το έκανε. Νομίζω ότι είναι πανεύκολο, χωρίς κανένα άγχος. Αλλά... όπως νομίζεις.

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #3085 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2017, 13:26 »
Nα κάνει claim ότι είναι fake, ενώ το γνώριζε πριν το πάραγγείλει? :nope:

Αποσυνδεδεμένος dispirgeo

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #3086 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2017, 14:05 »
Γιατί δεν κατεβάζεις το ArcticFox να δούμε αν το αναγνωρίζει και να του περάσεις καπάκι το Firmware? Δεν έχεις να χάσεις τίποτα!

Αποσυνδεδεμένος Electron-77

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • If evolution works, why are there so many idiots?
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #3087 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 12:33 »
Εχω ενα iStick pico original το οποιο εφαγε μια γερη τουμπα απο τα 2 μετρα και "εσκασε" πανω σε λαμαρινα. Αποτελεσμα ηταν να στραβωσει ολη η κατω μερια και να καταστραφουν και τα μεταλικα κουμπια + και - , καθως και η θυρα USB. Αν ενδιαφερετε ο Κωστας να το πουλησει μπορω να το παρω εγω για να αλλαξω τα μεταλικα μερη που θελω καθως η πλακετα του και η οθονη την γλυτωσαν και λειτουργουν κανονικα.Αλιως μπορει να παραγγειλω και εγω μια μαιμου για να παρω τα ανταλλακτικα που χρειαζομαι. :yes:

ΥΓ τον ατμοποιητη δεν τον θελω.  ;)

Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #3088 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 14:06 »
φίλε electron αγόρασε καλύτερα τη μαϊμού, γιατί το δικό μου το αξιοποίησα, με κάπως περίεργο τρόπο βέβαια. Το έχω ως θήκη για 2 ατμοποιητές. Ενώ έχω μία λευκή θήκη 8 θέσεων στο γραφείο, αλλά στο σαλόνι δίπλα μου όταν βλέπω τηλεόραση ήθελα μία ακόμα θήκη για να αλλάζω ατμοποιητή (καμιά φορά βάζω μηδενική νικοτίνη, ή αλλάζω γεύση κλπ), και έτσι έβαλα το μοντάκι ως θήκη για ατμοποιητές. Στην μπαταριοθήκη στεριώνει ο ένας, και ο άλλος στεριώνει ακόμα καλύτερα με λίγο βίδωμα στη θέση του μούφα ατμοποιητή. Ακόμα και το μεταλλικό κάλυμα της αντίστασης προσφέρει μία ακόμα μεμονωμένο στάντ ατμοποιητή αν το χρειαστώ.

Έχω επίσης κρατήσει από ανταλλακτικά επιστόμιο, βάση επιστομίου και καπάκι μπαταριοθήκης.

Αν θες την άποψή μου, πάρε αυθεντικό με λίγα ευρώ παραπάνω, να σου μείνει και ο ατμοποιητής, αλλά και για έναν ακόμα λόγο: Τα μεταλικά μέρη του κλώνου που πήρα μου φάνηκαν λίγο πιο ΕΛΑΦΡΙΑ από τα αντίστοιχα μέρη του αυθεντικού. Τα μέτρησα λοιπόν με ζυγαριά ακριβείας και επιβεβαιώθηκα! Πχ το καπάκι μπαταρίας του κλώνου είναι 4,71γρ ενώ το καπάκι του αυθεντικού είναι 5,78γρ!
Υποψιάζομαι ότι είναι από κράμα με αλουμίνιο, οπότε δεν ξέρω αν αξίζει η μανούβρα που θα κάνεις. Ίσως το να έχεις το τωρινό σου μηχάνημα για ανταλλακτικά και να πάρεις ένα αυθεντικό είναι καλύτερη λύση.

Απάντηση στον [member=17977]jimfer13[/member]: Αν διεκδικούσα επιστροφή χρημάτων θα γινόταν επειδή είναι χαλασμένο, όχι επειδή είναι κλώνος.

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #3089 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2017, 22:02 »
Ρε παιδιά έχει κι άλλος το πρόβλημα να του ξεβιδωνονται συνέχεια οι βίδες που συγκρατούν το πάνω και κάτω καπάκι πάνω στο σώμα;;; μου γίνεται συνέχεια και κυριότερα στο κάτω μέρος του mod...

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180429 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535508 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 562 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14956 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085231 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12