vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

134 επισκέπτες, 8 χρήστες
I.P, Buliwyf, Ποντικός, Harris, ΨΗΛΟΣ, Jorge, Ribot, manoslykos

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #465 στις: Οκτωβρίου 06, 2015, 16:59 »
Έχει δίκιο ο shadockan!
Και να σκεφτείς ότι από εκεί τον πήρα!!!
Πάντως γνωστός μου πήγε σε άκυρο μαγαζί και ο καταστηματάρχης ήρθε όπως λέει σε επικοινωνία με τον δημιουργό και του είπε πως δε θα τον διαθέσει σε άλλα καταστήματα...

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Tsekouras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #466 στις: Οκτωβρίου 06, 2015, 17:18 »
Κάτοχος του CloudOne για κάτι λιγότερο από μία εβδομάδα, είμαι σε θέση να κάνω την σύγκριση με τον αγαπημένο μου για τους τελευταίους 7 μήνες CALIX.  Ήμουν από τους πρώτους που αγόρασα CALIX τον Μάρτιο που ο Leo έκανε την πρώτη παρουσίαση και διέθεσε τα πρώτα κομμάτια στο πρώην Replace Smoke στην Αμφιθέας (τώρα Athens Vape) και έκτοτε τον ατμίζω καθημερινά (εκτός της τελευταίας εβδομάδας).


Δεν θα σταθώ ιδιαίτερα στην σύγκριση ποιότητας κατασκευής - πολλά έχουν γραφτεί για τα σπειρώματα του CALIX που εμένα δεν με ενόχλησαν καθόλου - αλλά για την απόδοση - ατμιστική ευχαρίστηση.  Το μόνο αρνητικό στον Cloud βρίσκω το ring του αέρα όπου είναι πολύ χαλαρό και πολλές φορές το γυρίζω χωρίς να το καταλάβω με αποτέλεσμα να παίρνω είτε χαλαρή είτε σφιχτή τζούρα.  Όλα τα άλλα θετικά με μία επιφύλαξη για τα σπειρώματα του plexiglass tank που ελπίζω να κρατήσουν στο χρόνο.  Αυτό που με χαροποίησε είναι το βάρος του που αν και περίπου ίδιο μέγεθος με τον CALIX, είναι αρκετά πιο ελαφρύς (κυρίως λόγω του plexiglass tank vs. quartz tank που έχει ο CALIX).   


Οι προτιμήσεις μου είναι στο 0,8 - 1,2 Ω με Kanthal και στους δύο άτμο.  Αν και πολλοί συνφορουμίστες έχουν καταθέσει την άποψη τους ότι ο CALIX παίζει καλύτερα στις αντιστάσεις περίπου 1,8 Ω, εγώ πιστεύω ότι παίρνω το καλύτερο αποτέλεσμα στα παραπάνω Ω που αναφέρω. Για να μην κουράσω, ο Cloud υπερτερεί σε όλα τα σημεία: πιο βελούδινο άτμισμα, ΠΟΛΥ περισσότερος ατμός (σε σημείο που να τρομάζω...) και το κυριότερο για εμένα, πιο καλή γεύση στα καπνικά υγρά (δεν ατμίζω άλλα από καπνικά οπότε δεν έχω άποψη).  Πιστεύω ότι αυτός ο άτμο αναδεικνύει την γεύση καλύτερα από τον CALIX σε σημείο να την απογειώνει... :D


Ένα ακόμα σημείο που αξίζει να αναφέρω είναι ότι με τον Cloud κατάφερα πολύ εύκολα και με τη μία, να δέσω ribbon (κάτι που με τον CALIX το κατάφερα 2 - 3 φορές μετά από πολύ προσπάθεια και βρισίδι...) καθώς οι αλενόβιδες είναι απίστευτες στο πόσο καλά πιάνουν το σύρμα.


Συγχαρητήρια στο κατασκευαστή που όπως πληροφορήθηκα θα τον διαθέσει στην αρχή στο εξωτερικό και κατόπιν στην Ελλάδα.  Καλή Επιτυχία σε ακόμα μία αξιόλογη ελληνική προσπάθεια.


Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #467 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 01:17 »
καλος ο calix...πολυ καλος αλλα εχει τα θεματακια του.ενω ο cloud αποδίδει το ιδιο καλα την γευση χωρις τα θεματακια του calix..γι αυτο προτεινω σε οποιον εχει calix να τον δοκιμάσει.


για το o ring τωρα.


αυτο που εκανα εγω ηταν να βγαλω το oring να βαλω στο καναλι του oring λίγη κλωστή και να ξανα τοποθετήσω το oring.εβαλα λιγο και γυρναει λιγο πιο ζόρικα αλλα αρκετα ευκολα.


Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #468 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 01:19 »
Πιθανότατα να γίνεται το ίδιο και με αλλαγή και τοποθέτηση πιο χοντρού ο-ρινγκ?

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #469 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 09:57 »
Εμένα πάλι με βολεύει πολύ που γυρίζει πιό εύκολα το afc.

Να μου πεις μετά τον τηλεμαχο όλα τα afc γυρίζουν πιο εύκολα

Αν κάτι πάει στραβά  (πχ υπερτροφοδοσία ) το εύκολο άνοιγμα σε σώζει ειδικά αν είσαι εκτός σπιτιού.

Αλλά αυτά ρυθμίζονται και με πιό χοντρά ή λεπτά o-rings αναλόγως τα γούστα και το χρόνο που έχει κάποιος να ασχοληθεί

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #470 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 11:47 »
Τελικά δεν κρατήθηκα...

Ήρθε και ο 2ος...



Συνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #471 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 12:00 »
Πήρα κι εγώ δεύτερο, αλλά...

μόνο το τανκάκι, σε ματ :laugh1:

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #472 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 12:02 »
Βγαλανε τανκακι ματ;;; Ποτε;;;


Mobile klaz speaking...

Συνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #473 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 12:04 »
Τώρα θες ακριβή ημερομηνία κυκλοφορίας? :laugh1:
Εγώ το Σάββατο το πήρα πάντως. Για μια μπαταρία πήγα στο Ατμόραμα, είδα κι αυτό και το πήρα.

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #474 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 12:06 »
Επειδη λογω αποστασης ειμαι πολυ μακρια απο την πηγη των συννεφων...βγηκε αυτο ας πουμε.ακουσες να παιζει και τιποτε αλλο να βγαλουν σαν εξτραδακι ισως;αυτο κλασσικα 10κακι;


Mobile klaz speaking...

Συνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #475 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 12:09 »
Ναι, 10 ευρώ κι αυτό. Όχι, δεν έχει βγει κάτι άλλο και στην πορεία θα υπάρξει πλήρης κάλυψη σε spares, αλλά όχι κάτι έξτρα.

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #476 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 12:11 »
Θενκς μαν


Mobile klaz speaking...

Παντως αν εβγαινε σε πυρεξ θα μαμουσε και για εξτρα γευση λογικα.ισως δεν γινεται ομως


Mobile klaz speaking...

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 07, 2015, 12:44 από Cruiser79 »

Συνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #477 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 12:22 »
Το πυρέξ θα ήταν χρήσιμο για όξινα υγρά, τώρα στη γεύση εγώ δεν μπορώ να δω τη διαφορά, αν τη βλέπεις εσύ, τα συγχαρητήριά μου.
Στον Κ4 για παράδειγμα, καλύτερη γεύση βγάζει το diamond των steam tuners, παρά το γυαλί. Είναι η μόνη περίπτωση που έχω δει διαφορά και μάλιστα υπέρ του πολυκαρβονικού :dontknow:

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #478 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 12:44 »
Προς θεου σιγα μην καταλαβαινα εγω ο νεωπας διαφορα.το πηγαινω συμφωνα με τη λογικη που ξερουμε σαφως απο τη Ζωη στα υπολοιπα τροφιμα.αλλη γευση παιρνεις απο γυαλινο ποτηρι και το τιποτα απο πλαστικο.αυτο εννοουσα.


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #479 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 13:18 »
ταπεινή μου γνώμη,δεν νομίζω να μπορεί να βγει το ίδιο τανκάκι σε πυρέξ.έχει τόσα σπειρώματα πάνω του που σε πυρέξ δύσκολο έως αδύνατο το βλέπω,είναι πολύ δύσκολο το πυρέξ σε κατεργασία.ας πουν κ οι πιο έμπειροι την γνώμη τους...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279791 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207708 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64937 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias