vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

105 επισκέπτες, 3 χρήστες
kkoumas, babis1993, Jorge

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #240 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 20:30 »
Καλησπερα,καλοριζικοι σε οσους τον πηραν,μακαρι να σας βγει πολυ καλος.Επειδη εχω μια ψυχωση με τα σημεια των συρματων που βγαινουν εκτος σπειρων και ειναι εκτεθειμενα στον αερα,θερμαινονται, χωρις να ακουμπα πανω τους βαμβακι,μπορει καποιος φιλος να κανει αν μπορει μελλοντικα ενα πιο ''λοξο'' στησιμο να κοντυνουν τα ΄σκελη΄και να μας πει εντυπωσεις ,αν γινεται λεω.Ευχαριστω πολυ. :bye:
Και αλλη μια ερωτηση,στον ενα πολο βλεπω ενα μονωτικο ο-ρινγκ ασπρο,αυτο θερμαινεται,αντεχει και ειναι τελικα κατι συμβατο για ατμισμα,αν ξερετε βεβαιως.
ξανα :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 20:41 από EΡΕΒΟΣ »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #241 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 21:02 »
Aν η αντισταση ειναι σωστα στημενη , δεν εχεις προβλημα με το πειρωμα του συρματος.
Σε μια σωστα στημενη αντ/ση , θα δεις να αναβει το σπειρωμα και το πυρωμα του συρματος να σταματαει αμεσως μετα την τελευταια σπειρα.
Ενας τροπος για να το πετυχεις αυτο , ειναι το να εχεις τις ιδιες αποστασεις αναμεσα στις σπειρες.
Δεν χρειαζεται να ειναι ουτε κολλημενες οι σπειρες.
Ειναι καλυτερα με μικρα ισοποσα διαστηματα μεταξυ τους.


Αν ειναι κατα τον αξονα των οπων τροφοδοσιας , θα μπορει το βαμβακι να κανει ενα ειδος βενταλιας στο καθε λουκι και ετσι να υπαρχει ανετη τροφοδοσια , αλλα και καλυψη σωστη ωστε να μην υπαρχει υπερτροφοδοσια.


Το λαστιχακι αυτο δεν εχει αναγκη αδερφε.
Δεν ειναι O-ring αλλα ενα ειδος πλαστικου που αντεχει υψηλες θερμοκρασιες.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #242 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 21:03 »
Σ' αυτό έχεις δίκιο φίλε, θα δοκιμάσω το επόμενο στήσιμο πιο προσεκτικά, λοξά και με κοντύτερα ποδαράκια, άντε και με 3 σπείρες παραπάνω :sfyrigma:
Εγώ πάνω στη φούρια μου δεν κοίταξα καν πως ανάβει το coil να φανταστείς :wall: Πάντως όταν τον γέμισα τη δεύτερη φορά, τον άνοιξα από τη βάση για να ελέγξω το στήσιμο και νομίζω ότι και με σταγονόμετρο τύπου Halo μπορεί να γεμίσει.
Το μονωτικό δεν είναι ο-ρινγκ αλλά από peek όπως λέγεται και θεωρείται ότι είναι ότι καλύτερο για υψηλές θερμοκρασίες.

Ωπ, μαζί το γράφαμε...
βρε θα με κάνεις να τον λύσω να δω πως καίει το coil? Μπαα, άσε, την άλλη φορά.
Παίζει να είναι και το πρώτο μου στήσιμο με το βαμβάκι όπως στην φωτό, παντού βεντάλιες κάνω εγώ :laugh1:

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #243 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 21:41 »

Εγώ πάντως, γνωρίζοντας τη δουλειά, το μεράκι αλλά και το after sales του κατασκευαστή, ακούγοντας όλα όσα λένε έμπειροι ατμιστές που τον δοκίμασαν (ε, ρε Dearen, παράτησες και τις "σκουριές" για αυτόν!  :laugh1: ) και βλέποντάς τον στις φωτογραφίες, προσπαθώ να σταματήσω να τρώω τα νύχια μου από τη ζήλια και να κρατήσω τα χέρια μου από το να καλέσουν τα καταστήματα που τον πουλάνε και να τον παραγγείλουν...  >:(

Ένα πράγμα μόνο με στεναχωρεί: το ότι δεν πλησιάζουν Χριστούγεννα, για να έχω μαζέψει τα χρήματα να τον πάρω!  :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #244 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 21:42 »
Δεν έχει πρόβλημα στο λοξο στήσιμο, πανω  απο 5 σπείρες το κάνω λοξα, απλά όταν κόβω το βαμβάκι το ψαλίδι είναι κάθετο στα αυλακια οχι στη αντίσταση. Επίσης αν σου βγουν μεγαλύτερα  τα πόδια μπορείς να χωσεις τι βαμβάκι προς τα μέσα απο την κατω πλευρά και να είσαι μια χαρά

Sent from my GT-N5110 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος bkork

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #245 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 00:40 »
Τωρα παντως προλαβα να τον δω και σε αγγελια!!! Στο φουμπου,αγορασμενο χθες...!!


Mobile klaz speaking...


Πράγματι υπήρξε τετοια αγγελία. Πάντως μεςα σε μια μερα, (για οποιονδήποτε ατμοποιητη ισχύει αυτο) δεν εχεις προλάβει να τον μάθεις για να τον κρίνεις σωστά.

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #246 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 00:53 »
η καταλαβες οτι δεν αξιζει 130
η κατι του ετυχε και θελει λεφτα
οκ ειδα εβαλε  μηνυμα οτι ψαχνει αλλο ατμοποιητη να αγορασει

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #247 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 12:27 »
Βαλτε κανα βιντεοοοο


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #248 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 12:59 »
Άλλα 3 γρήγορα τιπς που ανακάλυψα.

1) Δοκιμάστε στήσιμο με rayon τα πάει πολύ καλά με το rayon ο Cloud

2) Σηκώνει άνετα και παίζει καλύτερα έχω την εντύπωση και με 3mm διάμετρο αντίστασης

3) Για περισσότερο χτύπημα μή σηκώνετε πολύ την αντίσταση και να γεμίζουν με βαμβάκι τα πλαϊνά της καμπάνας.


Όχι ότι αλλιώς δε παίζει καλά αλλά είναι πολύ παιχνιδιάρης ο άτιμος και σου δίνει πολλές δυνατότητες :)


Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #249 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 14:51 »
Σε μια μερα δεν προλαβαινεις να καταλαβεις τι εστι ο καθε επισκευασιμος.

δεν εχω παρει ακομη ατμοποιητη που να μην τον εκραζα την πρωτη φορα.αν ομως ΟΝΤΩΣ  ειναι καλος του το αναγνωριζω μερα απο αρκετα στησίματα.
Ετσι συμβαινει σε ολους.

αν δεν δοκιμαστει,δεν στηθει με πολλους και διαφορους τροπους δεν παιξουν διαφορα υγρα ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ  να εκφερει απολυτη γνωμη.
δεν ειναι ολα τα υγρα για ολους τους ατμοποιητες και δεν ειναι ολα τα συρματα και ολα τα ειδη αντιστασης για ολους τους ατμοποιητες. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #250 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 18:38 »

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #251 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 19:05 »
Για πρωτο βιντεο pas mal,αλλα βρε αδελφε ουτε μια τζουρα δεν πηρες μπροστα στην καμερα.ευχαριστουμε μεν αλλα δεν κρυβω οτι ξενερωσα.


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #252 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 19:07 »
Και παρουσίαση χωρίς ένα στήσιμο είναι κάπως...
Σε γενικές γραμμές πάντως παίρνεις μια ιδέα.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #253 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 19:08 »
Παιρνεις μια ιδεα και τον ευχαριστουμε αλλα ουτε 1 τζουρα;;; Ατμοποιητη θελουμε να αγορασουμε οχι μοντακι...


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #254 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 19:30 »
πραγματικά όμορφος

θα περιμένω ένα ποιο ολοκληρωμένο βίντεο ,,αν και με βλέπω πάλι σε έξοδα θα μπω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64835 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173727 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13471 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93310 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4078 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias