vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

276 επισκέπτες, 8 χρήστες
AK47, georgeboy, Tem, Mulder, I.P, manoslykos, sakissalonika, tibolaso

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1650 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 19:23 »
Δοκίμασε 40Άρι και θα δεις το Φως το Ατμιστικο..!

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1651 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 19:40 »
τοσο χοντρο?δεν θα θελει αρκετα watt μετα?
παντως διαζυγιο μυριζομαι.... ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1652 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 20:12 »
[justify]@Κωστας Τ., καλησπέρα. Αν μου επιτρέπεις, με ποιους ατμοποιητές έγινε (αν έγινε) η όποια σύγκριση που προκαλεί διαζύγιο; το λέω αυτό γιατί, τέτοια μεγάλη απογοήτευση ξεπερνάει το προσωπικό γούστο. Ο Cloud δεν είναι της “σειράς”, μπορεί άνετα να χτυπήσει πολλά βαριά ονόματα, και σε γεύση (που μας ενδιαφέρει), και σε ντουμάνι και σε καλό χτύπημα. Μάλιστα, αν μιλήσω πλέον προσωπικά θα πω πως, αν μου έδινε παραπάνω αέρα, δεν θα ξεκόλλαγα εύκολα, όπως επίσης, αν δεν σου έκατσε καλά το kanthal 0.36mm τότε είναι ανεξήγητο φαινόμενο η όποια απογοήτευση. (εγώ είμαι σταθερά: 0.32 – 0.36 / 5, 6 σπείρες σε 3mm και 2,5mm), και είναι σκέτη μαγεία. Ειλικρινά, θέλω να βρω υγρό που να το αποδίδει χάλια, αν το βρω θα το φωνάξω. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1653 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 21:10 »
συμφωνω απολυτα με τον Κωστα..για τη συγκριση γευσης με αυτους που ανεφεραι..
εγω εδωσα και τον δευτερο ....ο cloud είναι από τους καλυτερους ατμο. αλλα σε γενικες γραμμες θελει ειδικα στησηματα αναλογα τη γευση του υγρου μας γι αυτό υστερει πολύ ..σχετικα μ αλλους της κατηγοριας του..[προσωπικη αποψη παντα]..
εξ αλλου δεν κανουν όλοι οι ατμο για ολους..και το σημαντικοτερο για όλα τα υγρα

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1654 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 21:20 »
Με 32άρι στήνει ο φίλος ( 28g ). Κάτι άλλο δεν πάει καλά...

Προσωπικά, δεν έχω πάρει καλύτερα το Supreme από άλλον ατμοποιητή.
στραβομαρα :))....οντως ισως κατι δεν παει καλα

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1655 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 21:20 »
[justify]@Κωστας Τ., καλησπέρα. Αν μου επιτρέπεις, με ποιους ατμοποιητές έγινε (αν έγινε) η όποια σύγκριση που προκαλεί διαζύγιο; το λέω αυτό γιατί, τέτοια μεγάλη απογοήτευση ξεπερνάει το προσωπικό γούστο. Ο Cloud δεν είναι της “σειράς”, μπορεί άνετα να χτυπήσει πολλά βαριά ονόματα, και σε γεύση (που μας ενδιαφέρει), και σε ντουμάνι και σε καλό χτύπημα. Μάλιστα, αν μιλήσω πλέον προσωπικά θα πω πως, αν μου έδινε παραπάνω αέρα, δεν θα ξεκόλλαγα εύκολα, όπως επίσης, αν δεν σου έκατσε καλά το kanthal 0.36mm τότε είναι ανεξήγητο φαινόμενο η όποια απογοήτευση. (εγώ είμαι σταθερά: 0.32 – 0.36 / 5, 6 σπείρες σε 3mm και 2,5mm), και είναι σκέτη μαγεία. Ειλικρινά, θέλω να βρω υγρό που να το αποδίδει χάλια, αν το βρω θα το φωνάξω.

καλησπερα joebarteam.(συγνωμη αλλα δεν γνωριζω το ονομα σου).
καταρχην το,αν εγινε,που αναφερεις στην παρενθεση ελπιζω να μην ειναι ειρωνικο μιας και αν διαβασες
και πιο πριν αναφερω οτι τα υγρα που δοκιμασα στον cloud τα εχω δοκιμασει σε phenomenon zest και
lite,kayfun v5 και kfl+ που εχω αυτη την στιγμη στην κατοχη μου.
μιας και τα υγρα αυτα τα ατμιζω σταθερα και μονιμα τους τελευταιους μηνες τα εχω ατμισει
και σε kayfun v3-v4,le magister,le zephyr.
ατμιζοντας τα και στον cloud δεν αισθανκηκα οτι εδινε το κατι παραπανω και σε ορισμενες
περιπτωσεις και χειροτερα.
επισης αν θα παρατηρησες πουθενα δεν αναφερω οτι ειναι ενας ατμοποιητης της σειρας
και ουτε τον απαξιωνω.
ευκολο στησιμο,ευκολο γεμισμα,διαρροες μηδεν,πυκνος ατμος με πολυ καλη τζουρα.
και μαλιστα λεω οτι ισως δεν κανω κατι εγω σωστα.
οσο αναφορα την φραση σου,η απογοητευση ξεπερνα το προσωπικο γουστο,θεωρεις
οτι ειμαι για καποιο δολιο λογο προκατελλημενος και δυσφημω τον ατμοποιητη?
η απογοητευση μου εγκειται καθαρα και μονο σε προσωπικο επιπεδο μιας και δεν
πηρα γευστικα αυτο που περιμενα.
επισης ειπα οτι θα του δωσω λιγο χρονο ακομα γιατι πραγματικα ηθελα να τον κρατησω
αλλα χωρις να λεω οτι ειμαι <<εμπειρος>> δεν εχω την αισθηση οτι κανω κατι λαθος.
και γενικα αν κατι με κουραζει δεν καθομαι να σκασω κιολας οποτε το αποχωριζομαι.
μηπως δεν επρεπε να το αναφερω αυτο εδω στο νημα?
μηπως ειμαι ο πρωτος που δεν του <<κανει>> τελικα ενας ατμοποιητης και τον δινει
και ο επομενος κατοχος πινει νερο στο ονομα του?
για κατι τοσο υποκειμενικο οπως η γευση δεν υπαρχουν στανταρ.




[/justify]



Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1656 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 21:25 »
φιλε κωστα τοτε απλα δεν σου εκατσε εσενα,συμβαινει αυτο σε οποιονδηποτε και με οποιονδηποτε ατμ,οποτε τον στελνεις χαλαρα,γουστα ειναι αυτα

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1657 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 21:28 »
φιλε κωστα τοτε απλα δεν σου εκατσε εσενα,συμβαινει αυτο σε οποιονδηποτε και με οποιονδηποτε ατμ,οποτε τον στελνεις χαλαρα,γουστα ειναι αυτα

το ρεζουμε απο τα ποσταρισματα μου ειναι αυτο ακριβως που αναφερεις.
χωρις κορωνες,χωρις αφορισμους και μηδενισμους.


Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1658 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 21:30 »
οπως τα λεει ο lagoudakis απο πανω.δεν ειναι ολοι για ολους.εμενα και σε πολλους εκατσε ο εβιβα.καποιοι ομως και ειναι αρκετοι αυτοι τον πουλανε κατα ρυπας.επισης εχω παθει πλακα πλεον με τον hurricane μου.καποιοι δεν καταφεραν καν να τον στυσουν σωστα και τον σουταραν.ουτε εμενα προσωπικα δεν μου εκατσε καλα ο κατα ταλλα εξαιρετικος cloud.λιγο ο αερας που ειναι λιγοστος λιγο η γευση που για το δικο μου λαιμο ηταν λιγο φλατ.για μενα και μονο για μενα μιλαω..ειναι ενας εξαιρετικοτατος ατμο που δουλευει παντα ρολοι χωρις προβληματα και αποδιδει ολα τα αρωματα καλα εως ενα βαθμο.γνωμη μου παντα

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1659 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 21:38 »
ακριβως....πχ για μενα η τριαδα μου ειναι cloud,eviva,iatty.....οπως δεν τα βρηκα καθολου με φαινομενο και καυφουν,τι μπορει να πει καποιος για αυτους;οτι ειναι αποτυχια;το αντιθετο...τοσος κοσμος τους δουλευει και τους αρεσει,απλα εμενα δεν εκατσαν,καλο βραδυ σε ολους παιδες

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1660 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 21:56 »
[justify]@Κωστας Τ., όχι προς θεού, καθόλου ειρωνικά, ό,τι γράφω παραπάνω είναι δικά μου λόγια κι όχι δικά σου. Ήθελα να δω συγκεκριμένα γιατί τόση απογοήτευση σε έναν ατμοποιητή όπου δεν πάσχει σε ποιότητα και γεύση. Όταν διάβασα για τα συνηθισμένα του στησίματα, για όμορφα υγρά και για άσχημο αποτέλεσμα, τότε απόρησα πραγματικά και είχα μεγάλη περιέργεια για το όποιο πρόβλημα.[/justify]

[justify]Ασφαλώς, πάρα μα πάρα πολύ καλά έκανες που έγραψες όσα έγραψες. Απόλυτα σεβαστή άποψη και ξεκάθαρη. Έλα λίγο και στην άλλη πλευρά, π.χ. στα δικά μου κριτήρια. Αυτούς που αναφέρεις, έτυχε να συγκρίνω κι εγώ, τα δικά μου συμπεράσματα ήταν πολύ διαφορετικά και η περιέργειά μου γιγαντώθηκε να ακούσω περισσότερα από εσένα. Αυτό, τίποτα άσχημο.[/justify]


Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1661 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 22:08 »
οκ τοτε κανενα θεμα. :thumpup:
και για να το κλεισω απο μεριας μου το θεμα
αν μου ταιριαζε προσωπικα και γευστικα θα εβαζε
σιγουρα τους αλλους στο ντουλαπι μιας και μιλαμε οντως
για ενα ποιοτικοτατο(316ss),λειτουργικοτατο και για τα δικα μου
γουστα πολυ ομορφο ατμοποιητη(μπιμπελο θα ελεγα).
ο αποχωρισμος θα γινει με βαρια καρδια παντως.
αυτα απο εμενα και καλα ατμισματα στους cloudακηδες. :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1662 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 22:18 »
[justify]Παιδιά, θα ήθελα να κάνω μία ένσταση για κάτι γενικότερο, όμως καθόλου αόριστο (μακριά από τη δική μας συζήτηση), διορθώστε με αν πρέπει ή είμαι υπερβολικός. Το “προσωπικό γούστο”, το “δεν μου ταιριάζει”, το καταλαβαίνω απόλυτα και το πιστεύω, κι εδώ το ίδιο ισχύει σε όσα λέμε. Όμως (προσωπικά πάντα, κι ό,τι έχω δει μέχρι σήμερα σαν ατμιστής) υπάρχουν στιγμές όπου μπαίνουμε και σε συγκεκριμένες κατηγορίες ατμοποιητών και κάποια πράγματα γίνονται πιο ξεκάθαρα. Υπάρχει ο Α και ο Β ατμοποιητής. Ο Α είναι μέχρι το 3/10 και ο Β παίζει από 8/10 και πάνω, τότε δεν μιλάμε για προσωπικό γούστο αλλά για κάτι άλλο, κάπου αλλού πρέπει να αναζητήσω το πρόβλημα και τη λύση. Μπορώ να φέρω πολλά παραδείγματα αλλά δεν θέλω να το κάνω, για ευνόητους λόγους.  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1663 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 23:10 »
πολλα μπορει να ειναι....πχ το στησιμο που ταιριαζει στον καθενα,ο επισκευασιμος θελει χρονο και δοκιμες για να πεις οτι τελικα εκανα τα παντα και δεν...

Αποσυνδεδεμένος mandraxio

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • to dare is to do
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1664 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2016, 15:38 »
Παιδιά εγώ πιστεύω οτι κάποιες φορές είναι κ θέμα στησιματος κ αν θα σου κάτσει"καλά".Κ σε μένα έχει συμβεί να έχω φτιάξει αντίσταση κ να μην παίρνω αυτό που περιμένω,σπανια βέβαια αλλά έχει τύχει.Κ αυτό μετά από σχεδόν ένα χρόνο που είναι στην κατοχή μου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 162 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181388 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 55 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8792 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34369 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537942 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60351 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238571 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 740 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16630 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138701 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085894 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63