vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

437 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, camber, panoskapa, Mimhsdr, Jorge

Twitter

"Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #240 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 21:21 »
Αδερφε απο ecig-store ειχα αγορασει κι εγω solub arome αλλα εμενα ηταν 10ml......
και κατι ακομα......στο ecig-store προτεινουν δοσολογια 5%
ενω στην easy vape προτεινουν 10%.......

βρε κατι μου μυριζει ασχημα......και δεν ειναι οι καλτσες....... :sign0001:

Καποιος απο τους δυο θα πρεπει να αφηνει ''κλανιτσες'' μου φαινεται.....αλλα ποιος απο τους δυο αραγε ειναι....??

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #241 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 21:33 »
Απο rainbow vapes έχουν 9,6 με 9,8 ml το κάθε μπουκαλάκι.Και την παράδοση στην Ελλάδα την κάνει όντως η ACS

Αποσυνδεδεμένος stergis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #242 στις: Οκτωβρίου 18, 2016, 09:01 »
Απο rainbowvapes τα δικα μου ειχαν λιγοτερο απο 9,5 ml

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος samoyed

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: \"Gourmet\" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #243 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 11:56 »
http://www.vapesin.com/diy-ygra/diy-aromata/follow-the-white-rabbit-165

Καλημέρα!έφτιαξα πρίν μια εβδομάδα υγρά με αυτα τα αρώματα,πραγματικά τα σπάνε!ξεκίνησα να τα ατμίζω την ίδια μέρα και πραγματικά δεν έχω λόγια!
Ιδιαίτερα το gumbeat! τα άφησα όμως στην άκρη να ωριμάσουν να δώ πως θα είναι το τελικό αποτέλεσμα...


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Αν βρει κανένας φίλος άρωμα κλώνο του Castle Long (εκτός του Atomizer το Castle) ας ποστάρει το λινκ.

Θέλω αν μπορέσω να αποφύγω να αγοράσω τα 7 αρώματα της TPA που χρειάζεται για να φτιάξω τον κλώνο. :)



http://www.vapesin.com/diy-ygra/diy-aromata/follow-the-white-rabbit-165?product_id=895
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 19, 2016, 12:06 από samoyed »

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #244 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 12:09 »
Δεν είχα ιδέα ότι τα βγάλαν και σε αρώματα 
είχα μείνει μόνο στα έτοιμα υγρά τους.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #245 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 13:05 »
Πρέπει να είναι φρέσκα τα αρώματα.Την προηγούμενη εβδομάδα δεν υπήρχαν στο site σίγουρα.Μακάρι να είναι το ίδιο καλά με τα έτοιμα υγρά τους τα οποία είναι κάτι παραπάνω απο τίμια.

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #246 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 13:54 »
Καλησπέρα,ίσως έχει ειπωθεί και πιο πριν,έτοιμα αρώματα έχει κ στο atomizer με αρώματα της tpa.-κλώνοι έτσι.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis Hond

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
  • Stay hungry Stay foolish
    • Olympic Idea
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #247 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 14:03 »
Σορρυ αλλά να ρωτήσω κάτι.
Τα 10ml μπουκαλάκια με τα αρώματα TPA που έχουν φτιάξει έτοιμες συνταγές, ως κατάστημα έχουν άδεια τυποποίησης και εμφιάλωσης για να κάνουν αυτές τις μείξεις; Είναι το περιβάλλον που τα δημιουργούν κατάλληλο και συμμορφωμένο με τις εργαστηριακές προδιαγραφές;  

Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #248 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 14:06 »
Εισαι εκτος θεματος και δεν εχει καμια σχεση αυτο που λες δεν κανουνε συνταγες σου πουλανε αρωματα για να κανεις εσυ συνταγες Διαβασε και λιγο πριν γραψεις κατι οτι να ναι

Αποσυνδεδεμένος samoyed

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #249 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 14:33 »
Πρέπει να είναι φρέσκα τα αρώματα.Την προηγούμενη εβδομάδα δεν υπήρχαν στο site σίγουρα.Μακάρι να είναι το ίδιο καλά με τα έτοιμα υγρά τους τα οποία είναι κάτι παραπάνω απο τίμια.

Δεν έχω δοκιμάσει τα υγρά τους..με αφορμή τα έτοιμα υγρά μπήκα στο site αλλά είχε μόνο 18mg νικοτίνη
Φανταστικές γεύσεις πραγματικά!

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #250 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 15:02 »
Εισαι εκτος θεματος και δεν εχει καμια σχεση αυτο που λες δεν κανουνε συνταγες σου πουλανε αρωματα για να κανεις εσυ συνταγες Διαβασε και λιγο πριν γραψεις κατι οτι να ναι

αδερφέ, έτοιμα σε μπουκαλάκια 10 μελα τα έχει.... (γνωστές συνταγές με μίξη των αρωμάτων σε ένα μπουκαλάκι)

Σορρυ αλλά να ρωτήσω κάτι.
Τα 10ml μπουκαλάκια με τα αρώματα TPA που έχουν φτιάξει έτοιμες συνταγές, ως κατάστημα έχουν άδεια τυποποίησης και εμφιάλωσης για να κάνουν αυτές τις μείξεις; Είναι το περιβάλλον που τα δημιουργούν κατάλληλο και συμμορφωμένο με τις εργαστηριακές προδιαγραφές;  

Είναι λίγο ασαφής η διαδικάσία....δεν είναι άκυρο το ερώτημά σου, πιστεύω κάτι θα έχουν για να το βγάλουν στον αέρα προς πώληση.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis Hond

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
  • Stay hungry Stay foolish
    • Olympic Idea
Απ: \"Gourmet\" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #251 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 15:24 »

Είναι λίγο ασαφής η διαδικάσία....δεν είναι άκυρο το ερώτημά σου, πιστεύω κάτι θα έχουν για να το βγάλουν στον αέρα προς πώληση.

Πίστευε και μη ερεύνα... Τίποτα δεν είναι αυτονόητο σε ότι έχει να κάνει με την υγεία μας.



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Εισαι εκτος θεματος και δεν εχει καμια σχεση αυτο που λες δεν κανουνε συνταγες σου πουλανε αρωματα για να κανεις εσυ συνταγες Διαβασε και λιγο πριν γραψεις κατι οτι να ναι

Θα μπορούσες αν ήθελες να μην ήσουν τόσο επιθετικός. 
Ακόμα και άδικο να έχω ή ακόμα και λάθος να διάβασα, οφείλεις να μου εξηγήσεις αν γνωρίζεις περισσότερα. 
Αρχικά θα μπορούσες να διασταυρώσεις και εσύ αυτά που ισχυρίζεσαι αν είναι σωστά ή όχι και κατόπιν να δώσεις απάντηση. 
Ξέρεις...καμιά φορά κάνουμε και εμείς λάθη. Δεν είναι κακό. Ίσα ίσα μέσα από αυτά μαθαίνουμε...

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #252 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 15:35 »
...εξαρτάται πάντα που ακριβώς μπάινει το ( , ), μετά το "πίστευε" ή μετά το "μη"....
Βασίλη μη μπαίνεις σε αυτό το τριπάκι.... καταλαβαίνω τους ενδοιασμούς σου και για αυτό έγραψα ότι το ερώτημά σου δεν είναι άκυρο,
αλλά μην αρχίσουμε τα περί ασφάλειας, υγείας  κλπ.... και σίγουρα συμφωνώ μαζί σου που δεν το κάνεις κι εσύ και το έχεις εξηγήσει.
Προσωπικά εγώ δεν μπαίνω στην διαδικασία να το αγοράσω....τώρα ο καθένας να βάλει και το μυαλουδάκι του να δουλεύει και λίγο.
Μασημένη τροφή συνέχειαδεν βγάζει ποτέ σε καλό :)

Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #253 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 19:23 »
για τους κλώνους του Castle Long και του Grand Master έχω φτιάξει και τα RCP και της Solub Arome και του atomizer και εμένα δεν μου αρέσαν.
Πολύ ανώτερος κλώνος αυτών των δύο σε έτοιμο άρωμα , είναι τα GrandCut και Castle από την activape στην Βουλιαγμένης. Δεν τα έχει στο site αλλά στο μαγαζί υπάρχουν και αξίζουν. 
Το μόνο ότι θέλουν 15% κατά την άποψη μου.

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #254 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 19:51 »
Μια αλλη σοβαρη παραμετρος θα ηταν ποια καραμελα και ποια βανιλια χρησιμοποιησαν στη συνταγη απο την tpa διοτι εχει και καραμελα και βανιλια  χωρις Acetylpropionyl kai Acetoin οπως εχει και τα αντιστοιχα αρωματα με επισημανση οτι περιεχουν τις 2 απαγορευμενες ουσιες.Αν μπορουσαμε να ειχαμε μια απαντηση απο το μαγαζι θα ηταν πολυ σημαντικο.

@βεβαια στη συνταγη αναφερουν οτι περιεχει και ζαχαρη και στην tpa δεν υπαρχει καποιο αρωμα χωρις τις παραπανω 2 ουσιες...κριμα....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14096 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559907 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11033 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364