vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

468 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, camber, bloodlessz, takoulas, zamploutos

Twitter

Cosmic Fog (US)

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Cosmic Fog (US)
« Απάντηση #105 στις: Μαΐου 09, 2016, 13:48 »
Μιλάς τώρα για το αγαπημένο μου πρωινό (υγρό)  ;D
Επίγευση ίσως να μην έχει, ειδικά τέτοια που να διαρκεί, γεύση όμως έχει μια χαρά.
Ήπια, απαλή, ξεκούραστη, μη μπουχτιστική, μη ερεθιστική για το λαιμό, ότι πρέπει για πρωινές τζούρες.
(επίσης έχει και πολλά κατάλοιπα στις αντιστάσεις και στα βαμβάκια...)  :angry_orange:

Μήπως φταίει ο ατμοποιητής σου;
Η κεφαλή σου; Η αντίστασή σου;
Μήπως φταίει η γεύση σου;
Μήπως έχεις συνηθίσει σε πιο "σκληροπυρηνικά" υγρά;

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Cosmic Fog (US)
« Απάντηση #106 στις: Μαΐου 09, 2016, 13:51 »
Milk &honey που εχω στον Bellus ΕΧΕΙ καλη γευση(αγορα από Παρο).
Πετρος :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Cosmic Fog (US)
« Απάντηση #107 στις: Μαΐου 09, 2016, 14:00 »
Το εχω ξανα αναφερει και εγω οταν ηρθε στα χερια μου το υγρο μαζι με αλλα 2 απο ενα ελληνικο καταστημα που εκανα παραγγελια παιδια,

Ειδικα το milk-honey οχι απλα δεν ειναι ξεκουραστο ,αλλα ειναι αδιαφορο  με τα υπολοιπα 2 της σειρας απλα να ειναι ελαφρως πιο εντονα τα αρωματα τους.

Δεν μιλαω για εντονη γευση αλλα καμια σχεση με την περιγραφη.
Μου ηρθαν με τη συσταση 50/50 δεν ξερω εαν η high vg σειρα εχει αλλες αναλογιες αρωματων :dontknow:

Να αναφερω ατμοποιητες που δοκιμασα τα υγρα :)) :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος earchon

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cosmic Fog (US)
« Απάντηση #108 στις: Μαΐου 09, 2016, 14:04 »
Κι εγώ το ίδιο αισθάνθηκα όταν δοκίμασα κάποια από τα υγρά αυτά όπως ο akisgr. Απλά να σημειώσω ότι επειδή κάνω 6 mg αυτά τα βρήκα σε 3 mg νικοτίνη και μάλλον να παίζει κάποιο ρόλο στη γεύση. Γενικά όσα υγρά τα έχω δοκιμάσει κάτω από 6 mg μου φαίνονται υποτονικά. Ισχύει αυτό ρε παιδιά;

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Cosmic Fog (US)
« Απάντηση #109 στις: Μαΐου 09, 2016, 14:05 »
Και τι αποδεικνύουν ΟΛΑ αυτά για ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ;;;
Ότι η γεύση είναι με διαφορά το πιο υποκειμενικό πράγμα στο άτμισμα!  ;)

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Cosmic Fog (US)
« Απάντηση #110 στις: Μαΐου 09, 2016, 14:08 »
Συμφωνω κατασκοπε ειναι μεγαλη αληθεια αυτη :yes:

Απλα εγω δεν ανεφερα οτι δεν μου αρεσε η γευση αλλα ατονια αρωματων ;)

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cosmic Fog (US)
« Απάντηση #111 στις: Μαΐου 09, 2016, 15:06 »
Mε τον teo77 τα έχουμε ξαναπεί γι αυτο το θέμα. Οποίος τα αγόρασε χωρίς τη προστατευτική μεμβράνη Δυςτηχως τη πάτησε η γευςη δεν ειναι η ιδια με τα κανονικά cosmic fog.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cosmic Fog (US)
« Απάντηση #112 στις: Μαΐου 09, 2016, 16:20 »
Σε μένα  στην παραγγελία υπήρχε και η εξήγηση που δεν θυμάμαι τώρα για το θέμα της ζελατίνας, ωστόσο όμως τα βρίσκω και γω άτονα τα υγρά ειδικά τα 30μέλα.

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cosmic Fog (US)
« Απάντηση #113 στις: Μαΐου 09, 2016, 16:56 »
Εδω δεν δωθηκε καμια εξήγηση στο νήμα του καταστήματος. Δεν ξέρω το λόγο που δεν εχουν ζελατίνα αλλα η εξήγηση ειναι οτι τα υγρα εχουν ατονίσει εφόσον χώρις ζελατίνα εισχωρεί αέρας μεςα στο μπουκαλάκι. Προτιμώ να σκέφτομαι αυτο παρα οτι εχουν πειραχτεί!!!!


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Cosmic Fog (US)
« Απάντηση #114 στις: Μαΐου 09, 2016, 17:13 »
Χωρίς να έχω ζήσει την εμπειρία σας παιδιά για όσους τα πήραν από τον χιμπατζή της Πάρου  :laugh1: δε νομίζω να έχουν πειραχτεί τα υγρά, μιας και όπως αναφέρει και το κατάστημα είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος. Οι εκπτώσεις αυτές αν το ψάξατε λίγο υπήρχαν (δεν ξέρω αν υπάρχουν ακόμη) και σε διάφορα site του εξωτερικού (ευρωπαική ένωση μιλάω πάντα) λόγω του γεγονότος ότι είχαν όλοι stock και είχε κυκλοφορήσει η νέα high vg σειρά, οπότε ο μόνος τρόπος να φύγει η παλιά σειρά ήταν με μια γεναιόδωρη έκπτωση.  ;) 
Τώρα όσον αφορά την ατονία σίγουρα τα υγρά ατονούν αφού ανοιχτούν. Αν και έχω ένα milk n honey ανοιγμένο εδώ και 2 μήνες και δεν έχει χάσει ούτε στάλα στην ένταση του (δεν είναι και το αγαπημένο μου ::) ).

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Cosmic Fog (US)
« Απάντηση #115 στις: Μαΐου 09, 2016, 21:06 »
Μη μας χαλάς τα σενάρια συνομωσίας ρε ψηλέ!  :ban2:

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cosmic Fog (US)
« Απάντηση #116 στις: Μαΐου 09, 2016, 22:09 »
Χωρίς να έχω ζήσει την εμπειρία σας παιδιά για όσους τα πήραν από τον χιμπατζή της Πάρου  :laugh1: δε νομίζω να έχουν πειραχτεί τα υγρά, μιας και όπως αναφέρει και το κατάστημα είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος. Οι εκπτώσεις αυτές αν το ψάξατε λίγο υπήρχαν (δεν ξέρω αν υπάρχουν ακόμη) και σε διάφορα site του εξωτερικού (ευρωπαική ένωση μιλάω πάντα) λόγω του γεγονότος ότι είχαν όλοι stock και είχε κυκλοφορήσει η νέα high vg σειρά, οπότε ο μόνος τρόπος να φύγει η παλιά σειρά ήταν με μια γεναιόδωρη έκπτωση.  ;)
Τώρα όσον αφορά την ατονία σίγουρα τα υγρά ατονούν αφού ανοιχτούν. Αν και έχω ένα milk n honey ανοιγμένο εδώ και 2 μήνες και δεν έχει χάσει ούτε στάλα στην ένταση του (δεν είναι και το αγαπημένο μου ::) ).
Τα υγρα που πηρα δεν εχουν τη γευςη όπως τα ήξερα, τωρα Αν ειναι αντιπρόσωπος εμενα δεν μου λέει κατι. Και μόνο που γράφτηκε οτι ήρθαν χωρίς ζελατίνα και οτι ειναι άτονα στο νήμα του καταςτηματος και δεν δόθηκε απάντηση εμενα μου κανει ύποπτο.
Τωρα κάποιοι (δεν ενοω εσενα PsilosX) χωρίς να εχουν δουλειά και δεν εχουν πάρει υγρα απο κει δεν καταλαβαίνω γιατι πετάγονται και λένε τα δικά τους!!!! Η μάλλον καταλαβαίνω....

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Cosmic Fog (US)
« Απάντηση #117 στις: Μαΐου 09, 2016, 22:54 »
Για το θεμα της ζελατίνας ειχα γραψει εγω στο νημα της εταιρειας χωρις να παρω απαντηση. :dontknow: :dontknow:
Τα μονο σε όλα με ζελατινα ηλθε το EUPHORIA.
Πετρος :thumpup: :thumpup:

Απ: προσφρορες cosmic fog.........
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 28, 2016, 14:38 »

Παρελαβα κι εγω μολις τωρα.
Εχω να παρατηρησω τα εξης.
Το  NUTZ ΔΕΝ ΕΙΧΕ την ζελατινα ασφαλειας.
Δεν βλεπω? εγω ημερομηνια ληξεως.
Πετρος

Καλες είναι οι παραγγελιες αλλα θελουμε και απαντησεις στα ερωτήματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 09, 2016, 23:04 από TSARLY »

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cosmic Fog (US)
« Απάντηση #118 στις: Μαΐου 09, 2016, 23:54 »
Μιλάς τώρα για το αγαπημένο μου πρωινό (υγρό)  ;D
Επίγευση ίσως να μην έχει, ειδικά τέτοια που να διαρκεί, γεύση όμως έχει μια χαρά.
Ήπια, απαλή, ξεκούραστη, μη μπουχτιστική, μη ερεθιστική για το λαιμό, ότι πρέπει για πρωινές τζούρες.
(επίσης έχει και πολλά κατάλοιπα στις αντιστάσεις και στα βαμβάκια...)  :angry_orange:

Μήπως φταίει ο ατμοποιητής σου;
Η κεφαλή σου; Η αντίστασή σου;
Μήπως φταίει η γεύση σου;
Μήπως έχεις συνηθίσει σε πιο "σκληροπυρηνικά" υγρά;

όχι ο ατμοποιητης μου  είναι κομπλέ...! και αντίσταση καινούρια  έβαλα στον cleito..  

τώρα που του έδωσα λίγο παραπάνω σημασία έχει μια πολύ απαλή γεύση που η αλήθεια είναι ότι είναι αρκετά ελαφριά που δεν την αισθάνεσαι τόσο πολύ..! τώρα για τις πρωινές ώρες με τον καφέ είναι ότι πρέπει...!!!  φέρνει κάτι σε απαλή καραμέλα και όντως δεν σε μπουχτίζει μπορεί να κανεις όλη την ημερα άνετα... το έχω σε 70VG/30PG το υγρό δεν το ανέφερα αυτό..!! 

προσωπικά ίσος το αγόραζα ξανά έτσι για κάτι το διαφορετικό αλλα δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα... θα το ήθελα να είναι πολύ πιο έντονο σε γεύση και να αφήνει αυτή την γλυκάδα τις καραμέλας...! 





Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Cosmic Fog (US)
« Απάντηση #119 στις: Μαΐου 10, 2016, 00:07 »
Τωρα κάποιοι (δεν ενοω εσενα PsilosX) χωρίς να εχουν δουλειά και δεν εχουν πάρει υγρα απο κει δεν καταλαβαίνω γιατι πετάγονται και λένε τα δικά τους!!!! Η μάλλον καταλαβαίνω....

Το ξέρω οτι δεν εννοείς εμένα, και για να μην παρανοήσει κανείς άλλος που διαβάζει τα λεγόμενά μου, έχω πάρει 3-4 φορές από τον Ατμιστικό Χιμπαντζή  :laugh1: Πολλά υγρά cosmic fog και lost fog (και συνεχίζω να ψωνίζω από κει το αγαπημένο Neon Cream. Απλά όταν έβγαλε προσφορά την παλιά σειρά της cosmic fog εγώ έπαιρνα τη νέα σειρά. Ποτέ δεν μου ήρθε τίποτα με σπασμένο το seal, οπότε δυστυχώς δεν έχω βιώσει τις δικές σας εμπειρίες. 
Και για να μην ξεφεύγουμε από το θέμα εντελώς.... Lost Fog μπίτσις!!!  :protos: :diplom:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1459 171954 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:27
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14015 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558782 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182499 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364