vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

501 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3045 στις: Δεκεμβρίου 06, 2016, 15:38 »
Πολυ καλησπερα και απο μενα 

Το κανονικό μου όνομα ειναι Λευτέρης Αγγελής ειμαι 24 ετών. Εχω εργαστεί σε δουλειές όπως service και promoter εχω περάσει μέσω πανελληνίων στην φυτικη παραγωγή,  σχολή που δεν μου άρεσε και άφησα. Ασχολήθηκα με την γραφιστική όπου και αποφοίτησα απο δημόσιο ΙΕΚ. Εχω καταπιαστει με διαφορα πραματα όπως πχ αθλητισμος, ζωγραφική, στιχουργία κτλπ όμως τα περισσότερα αν και επένδυα χρόνο και κόπο σχέδον εμμονικά μετα απο σύντομο χρονικό διάστημα τα παρατούσα. 
Σαν καπνιστης ήμουν μανιακός, κάπνιζα ακατάπαυστα. Το ηλεκτρονικο ηταν αυτο που την πρώτη φορά με βοήθησε να κόψω το κάπνισμα για 2.5 χρόνια. Για 2.5 χρόνια ούτε κάπνιζα ούτε άτμιζα. Προτιμώ το ηλεκτρονικό αφενός γιατί είναι πιο οικονομικό, αφετέρου γιατί είναι hobby. Ο λόγος που μπήκα στο forum είναι για να μάθω περισσότερα για αυτό και ήδη μετά απο 1 μερα εχω μαθει αρκετα για μπαταρίες κ.α 

Αποσυνδεδεμένος gxxarato

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3046 στις: Δεκεμβρίου 06, 2016, 21:37 »
Καλησπέρα στους συνοδοιπόρους τους ατμιζματος με λένε Γιωργος 34χ  και ατμιζω ένα μήνα και και μία βδομάδα νιώθω πολύ καλά όπως όλοι μας με αυτή την αλλαγή. Καλές ανάγνωσης να έχω και εδώ.

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος fds12

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3047 στις: Δεκεμβρίου 06, 2016, 22:17 »
Γειά σας και από εμένα, το όνομα μου είναι Φώτης, είμαι 53+ και κάπνιζα από 19 ετών. Εχω καπνίσει σχεδόν τα πάντα, από στούκας άφιλτρα μέχρι gitanes άφιλτρα με καλαμπόκι, Marlboro camel ασσο κλπ όλα τα πάντα φτάνει να κάπνιζα για να πηγαίνει να μαυρίςει τα πνευμόνια μου και πάντα πάνω απο δύο πακέτα την ημέρα.
Τελευταία κάπνιζα Stuyvesant μπλέ 2,8 πακέτα μέσο όρο την ημέρα, μέχρι που ήλθε εκείνη η ημέρα.... Πριν ένα μήνα 5/12, όπου μετά απο παρότρυνση φίλου, πήγα σε ένα μαγαζί αλυσίδας ηλεκτρονικού τσιγάρου για πλάκα δήθεν κατ´εμέ.
Και όμως τελικά με την βοήθεια τους, με συμβουλές και μάλλον με τα σωστά για εκείνη τη στιγμή είδη, κυρίως γεύση που έμοιαζε, άρχισα το ηλεκτρονικό τσιγάρο και απο τότε δεν έχω αισθανθεί την ανάγκη να κάνω ούτε ένα τσιγάρο, καλύπτομαι πλήρως ακόμα και στο μπούκωμα.
Είχα φτάσει βέβαια στο αμήν, αναπνοή δεν είχα, οι ψιλοανηφόρες ήταν θέμα.
Τελικά όλα καλά, εχω πάρει τα πάνω μου απο τότε που άρχισα το η/τ, αλλά πλέον έχω άλλο κουσούρι, ψάχνω για mods, ατμοποιητές, μπαταρίες, αντιστάσεις και πάνω απο όλα, σωστή γνώμη και καθοδήγηση απο πιο έμπειρους αλλά και την ανταλλαγή απόψεων και όλα αυτά τα βρήκα ακριβώς σε αυτό το forum και ευχαριστώ για αυτό. 

Αποσυνδεδεμένος gs85

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3048 στις: Δεκεμβρίου 07, 2016, 06:48 »
Καλημέρα!
Γιώργος εδώ, 31 ετών. Καπνιστής από τα 17, ελάχιστα τσιγάρα στην αρχή και μετά τα 25 αυξήθηκαν. Τα τελευταία χρόνια έκανα 10-15 στριφτά την ημέρα. Είχα δοκι,μάσει για πολύ λίγο η.τ πριν αρκετά χρόνια αλλά δεν με κάλυπτε. Ήταν με μπαταρία ego και ατμοποιητής της πλάκας.
Τον Αυγουστο που μας πέρασε αποφάσισα να πάρω ένα istick 40w και έναν gs air ατμοποιητη και από τότε σταμάτησα το κάπνισμα.. η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα να με καλύπτει ο ατμός τόσο πολύ και να μου αρέσει περισσότερο από το τσιγάρο. Βέβαια πειραματίστηκα και με άλλους ατμοποιητές και αφού αγόρασα άλλους 2-3, κατέληξα στον aspire Nautilus και την έχω καταβρεί.
Εδώ κι ένα μήνα φτιάχνω δικά μου υγρά, έπειτα από πολλές ώρες διαβάσματος εδώ :)
Χαίρομαι που βρήκα το φορουμ αυτό, με έχει βοηθήσει πολύ και πιστεύω ότι θα τα λέμε!

Αποσυνδεδεμένος Spiderman

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3049 στις: Δεκεμβρίου 10, 2016, 15:05 »
Kαλησπέρα σε όλους/ες. Καπνιστής πολλά-πολλά χρόνια. Είμαι 1 μήνα μακρυά απ το τσιγάρο. 
Το ότι δεν εχω σκοτώσει άνθρωπο αυτό το διαστημα το οφείλω στο ηλεκτρονικό. 
Διάβαζα το forum σαν επισκέπτης αρκετό διαστημα κι αποφάσισα να αυτοπροσκαλεστώ στην παρέα σας.

Γιώργος  :bye:

Αποσυνδεδεμένος vapetasos

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3050 στις: Δεκεμβρίου 10, 2016, 21:45 »
γεια σε όλους ονομάζομαι Τάσος, είμαι 32 ετών παντρεμένος. Είμαι ηλετκρολόγος αυτοκινήτων μένω στην αθήνα εχώ πάθος με τα αυτοκίνητα
τα τελευταια 2 χρονια περιπου ασχολουμαι με το ηλεκτρονικο τσιγαρο μου αρεσει πολυ, το εχω αναγαγει σε κυριο χομπι με χαλαρωνει  και κυριως βλαπτει λιγοτερο την υγεια,σας χαιρετιζω ολους και σας ευχαριστω παρα πολυ για αυτα που εχω διαβασει και ουσιαστικα μου εχουν μαθει οτι γνωριζω γυρω απο το ηλεκτρονικο τσιγαρο!!!

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3051 στις: Δεκεμβρίου 19, 2016, 17:13 »
Παύλος 35 ετών. Τεχνικός ηλεκτρονικών υπολογιστών. Είμαι καπνιστής από τα 17 μου. Κάπνιζα πακέτα μέχρι τα 30 μου. Στα 30 λόγω δυσκολιών οικονομικών το γύρισα σε στριφτά μέχρι σήμερα. Με πακέτα έκανα 2 25αρια τη μέρα (50 τσιγάρα). Με στριφτά 5 χρόνια τώρα κατάφερα να το ρίξω στα 10 τσιγάρα τη μέρα. Δεν μπορώ όμως να το κόψω τελείως για αυτό σκέφτομαι να το γυρίσω στο ηλεκτρονικό τσιγάρο για οικονομία και υγεία. Τη σελίδα τη βρήκα ψάχνοντας γενικώς για πληροφορίες στο google. Σκοπός μου της εγγραφής είναι να κερδίσω γνώσεις γενικώς προς όλο αυτό το καινούριο κεφάλαιο στη ζωή μου. 

Αποσυνδεδεμένος DimiKgianni

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3052 στις: Δεκεμβρίου 20, 2016, 08:41 »
Καλημέρα σας
Με λένε Δήμητρα είμαι 39 χρονών και μητέρα 2 υπέροχων κοριτσιών. Γεννήθηκα και μεγάλωσα στην πανέμορφη Θεσσαλονίκη , αλλά τα τελευταία 6 χρόνια ζω με την οικογενειά μου στην επαρχία. Το επάγγελμά μου είναι Νοσηλεύτρια, δεν εργάζομαι δυστυχώς προς το παρόν, έχω full time job ως μαμά. Την οικογενεια μου φυσικά την συμπλήρωναν δύο υπέροχα σκυλιά, και λέω συμπλήρωναν, διότι το ένα το χάσαμε πρόσφατα, ένα ημιάιμο Huskey που το μαζέψαμε απο τον δρόμο όταν ήταν 5 χρονών κακοποιημένο και τραυματισμένο, έφυγε απο γηρατειά. Το άλλο είναι 6 χρονών, και αυτό ημίαιμο Ηπειρωτικός μολοσσός , το υιοθετήσαμε απο φιλοζωική. 
Ειμαι καπνίστρια 23 χρόνια, και ήρθε η ώρα να το αλλάξω, θέλω να ξεκινήσω ηλεκτρονικό ....οπότε Καλως σας βρήκα :)

Αποσυνδεδεμένος xanovaria

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3053 στις: Δεκεμβρίου 20, 2016, 11:33 »
Καλημερα σε ολους και καλες γιορτες να εχουμε και πανω απ ολα με υγεια.Ονομαζομαι Γιωργος 33 χρονων.Γεννηθηκα και μεγαλωσα Τριπολη και τον τελευταιο χρονο ζω στην θεσσαλονικη.Καπνιστης και μαλιστα μανιακος λογω σοβαρου προβληματος υγειας (θρομβοφιλια) πριν 4 χρονια ειπα να αρχισω η.τ με ενα egot τοτε.Φυσικα δεν με καλυψε και ξανακυλησα στο κ.τ. και ηρθε εκεινη η ημερα που η γιατρος μου ειπε η το κοβεις η πεθαινεις!!και τοτε ηταν που ταρακουνηθηκα!Αυτο που λενε και ο αγιος φοβερα θελει το ενιωσα στο πετσι μου.πριν 6 μηνες περιπου το αποφασισα αγορασα ενα πικο με ενα gs tank υγρα με υψηλη νικοτινη και αυτο ηταν.ενιωσα απελευθερωση.σημερα και υστερα απο 6 μηνες νιωθω καλυτερα οι εξετασεις αιματος που κανω καθε 10 μερες βγαινουν περιφημες δεν μυριζω τσιγαριλα δεν βηχω δεν λαχανιαζω!θα ηθελα καταρχας να ευχαριστησω ολα τα παιδια του forum που μετα απο πολλες ωρες διαβασμαυος με βοηθησαν να κατανοησω το η.τ σε βαθος και καταφερα να μεινω μακρια απο το κ.τ.Τωρα ειμαι σε φαση που περιμενω τον serpent mini να δοκιμασω και κατι διαφορετικο βεβαια με απωτερο σκοπο να κοψω και το η.τ.αυτα απο μενα σας ευχομαι καλες γιορτες με υγεια σε ολους

Αποσυνδεδεμένος argam

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3054 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 07:16 »
Καλημέρα,Αργύρης από Αθήνα, πριν από 3 χρόνια καπνιστής με 40 στριφτά την ημέρα που όμως κατάφερα και τα μείωσα στα 10 για 3 χρόνια. Πριν 1.5 περίπου μήνα αγόρασα τον πρώτο η/τ, istick pico με το cubis που το θεωρώ ως τη μεγαλύτερη μάπα που αγόρασα γι αυτό και το παρόπλισα (το cubis).
Διάβασα χωρίς υπερβολή 100δες και περισσότερες  σελίδες του φόρουμ και ακόμα αισθάνομαι ότι έχω να μάθω πολλά.
Αυτή τη στιγμή έχω από mod το provari radius και evic vtwo mini και από ατμοποιητές kayfun v5, v3 mini, τον ναυτιλάκο και μέχρι εκεί, οτιδήποτε άλλο είναι υπερβολή.
Ευχαριστώ όλους όσους γράφουν εδώ μέσα και μαθαίνω οτιδήποτε χρειάζεται

Αποσυνδεδεμένος Kourtembeu

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3055 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 16:22 »
Καλησπέρα είμαι ο Νίκος 29 χρονών μένω Βόρεια προάστια Αττικής, πρώην καπνιστής νυν ατμιστής . Ξεκίνησα με το Istick 30W και τώρα είμαι με ένα joyetech evic vt kit. 
Συγχαρητήρια στους διαχειριστές του φόρουμ για την δουλειά τους και καλές γιορτές σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος ka25367

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3056 στις: Δεκεμβρίου 30, 2016, 13:41 »
Καλημέρα. Το όνομα μου είναι Κωνσταντίνος είμαι 49 ετών από Αγία Παρασκευή Αττικής. Καπνιστής για 30+ χρόνια και απο τον Ιούνιο του 2016 ατμιστής. Είμαι κάτοχος ενός joyetech cuboid mini για την ώρα και βλέπουμε.
Αυτά τα ολίγα για τώρα έρχεται συνέχεια στα υπόλοιπα θέματα συζήτησης του φόρουμ.

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3057 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 00:34 »
Καλησπερα ομαδα.
 Κωνσταντινος απο Αυλιδα,43 ετων.
Λατρης του αρωματικου καπνου, old horbon αρωματικο+χαρτακια γλυκοριζα,
Λογο οικονομιας(180 euro το μηνα για καπνο)
ειπα να δω τι λεει το ηλεκτρονικο και κατα ποσο θα το παλεψω.
Αποτελεσμα.....Περιπου κανα 5-6 μηνο ειμαι με το ηλεκτρονικο.
οικονομια ΤΡΕΛΗ,(μεχρι τωρα,απο 1-1-2017 κλαφτα μαλλον)
αλλα περα απο τα χρηματα,
καθαρα δοντια,καμια ΠΕΤΣΙΛΑ το πρωι στο στομα,οχι κιτρινα δαχτυλα,ξαφνικα η γυναικα μου φτιαχνει αψογα φαγητα,δεν ξεπαγιαζω πια(δεν καπνιζα ποτε μεσα στο σπιτι λογο παιδιων).
  Παιζω με ενα pico και μεχρι προτινος με τον vaporesso target tank,(μεχρι που χαλασε) και τωρα ειμαι με τον bachelor nano.
Αυτα τα λιγα.


Αποσυνδεδεμένος gesored

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3058 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 23:33 »
Καλησπέρα σας!
Γιώργος από Πετρούπολη , 45 ετών καπνιστής από τα 15 εδώ και ένα χρόνο ατμιστής!! :)

Αποσυνδεδεμένος fotia13

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3059 στις: Ιανουαρίου 01, 2017, 13:31 »
Γειά σας,
καπνιστής μέχρι πριν ένα μήνα. Ατμίζω με istick pico & nautilus. Ενθουσιασμένος έως τώρα, αν και μπερδευμένος με τα υγρά αναπλήρωσης και τα αρώματά τους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276499 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9401 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559074 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10571 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364