vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

527 επισκέπτες, 2 χρήστες
ZoeM, camber

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος SCK

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3030 στις: Νοεμβρίου 08, 2016, 04:30 »
Καλημέρα σας,

Αν και δεν έχει ξημερώσει ακόμα, έπρεπε να σηκωθώ νωρίς. Σήμερα, η μέρα θα είναι μεγάλη και φορτωμένη.
Ηθελα, όμως, να πιω τον καφέ μου και να ατμίσω με την ησυχία μου. Οπως ακριβώς έκανα πάντα και με τα πρώτα πρωινά τσιγάρα μου.
Είμαι ο Σπύρος από Αθήνα, ετών 50. Πολλά χρόνια (σχεδόν 30) καπνιστής και μάλιστα "κακουργηματικά" βαρύς τα 20 τελευταία (3,5 - 4 πακέτα ημερησίως) . Camel (όχι lights) σχεδόν όλη μου την καπνιστική ζωή, μέχρι και την Κυριακή το απόγευμα της 23ης Οκτωβρίου 2016, οπότε και ξεκίνησα το η.τ. Μέχρι τώρα, φαίνεται ότι μάλλον τα πάω σχετικά καλά, αφού δεν έχω καπνίσει ούτε ένα κανονικό τσιγάρο.

Ευτυχώς, κάποια φιλαράκια με βοήθησαν στο να κάνω το πρώτο βήμα, παρέχοντάς μου εφεδρικό εξοπλισμό και το γνωσιακό υπόβαθρό τους στο βασικό how-to του σεταρίσματος και της χρήσης επισκευάσιμων (κυρίως) ατμοποιητών. Εν ολίγοις, υποθέτω πως δεν έχω πει ούτε το Α ακόμα και είμαι απόλυτα συνειδητοποιημένος ότι απέχω έτη φωτός απ' το να αποκτήσω τη γνώση και την αξιοθαύμαστη κριτική ικανότητα του έμπειρου ατμιστή. Γι' αυτό το λόγο είμαι εδώ ανάμεσά σας. Αρχικά για να βοηθηθώ (ευελπιστώ τα μέγιστα) από τον απίστευτο θησαυρό γνώσης και συσσωρευμένης εμπειρίας των μελών της παρούσας κοινότητας και, μετέπειτα, να βοηθήσω κι εγώ με τη σειρά μου άλλα μέλη, τα οποία ενδεχομένως να είναι στην ίδια θέση με αυτή που βρίσκομαι εγώ σήμερα.

Bare with me, λοιπόν, κυρίες και κύριοι.
Καλώς σας βρήκα. Εύχομαι ολόψυχα να είστε όλοι πάντα καλά!!


ΥΓ:
α) Είμαι της λεγόμενης "τσιγαρίσιας" τζούρας, αλλά όχι της υπερβολικά σφιχτής.
β) "Εργαλεία": 1) evic VTC mini, Nobacco MAS 30 (εφεδρικό, just in case), Expromizer v1.3, Aspire Nautilus (με hollowed-out sleeve tank assy)
γ) Αρχισα τα DYI υγρά. Δε βγαίνει αλλιώς το έργο με 10+ ml την ημέρα!!! Ιδίως ο expro, σκέτη ρουφήχτρα, αλλά και ασύγκριτα μεγαλύτερη απόλαυση με τον καφέ και το ποτό. Η 18άρα νικοτίνη μοιάζει να γίνεται...180άρα και το χτύπημα στο λαιμό ίσως και ισχυρότερο ενός βαρέος, κανονικού τσιγάρου.

Αποσυνδεδεμένος memos

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3031 στις: Νοεμβρίου 08, 2016, 09:24 »
Καλημερίζω όλα τα μέλη του φόρουμ. Είμαι ο Μέμος 42 ετών από Αθήνα. Υπήρξα καπνιστής για περίπου 20 χρόνια με 2-3 πακέτα σκληρά τσιγάρα την ημέρα. Στο παρελθόν είχα δοκιμάσει το άτμισμα - δεν θυμάμαι καν πριν ποσά χρόνια -αλλά το παράτησα. Το καλοκαίρι ο αδερφός μου και ένας φίλος που άτμιζαν με istick pico μου έδωσαν να δοκιμάσω και πήρα απόφαση να προσπαθήσω. Από τις 27-8-2016 ξεκίνησα με istick pico 75w + Melo mini III και τις αντιστάσεις του Τριτονα 1.8 που μου συνέστησαν. Λίγες ημέρες μετά ανακάλυψα και το φόρουμ το οποίο έκτοτε παρακολουθώ ως επισκέπτης. Ήδη έχω αρχίσει και ψάχνομαι με DIY και σκέφτομαι για αγορά επισκευάσιμου ατμοποιητή.

Καλώς σας βρήκα λοιπόν.
   

Αποσυνδεδεμένος ManduCeriano

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3032 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 14:11 »
Καλησπέρα σε όλους,
Είμαι ο Mandu και καπνίζω επί 35 χρόνια αλλά πάντα ήμουν αντισυμβατικός καπνιστής! 
Δηλαδή τις εργάσιμες ημέρες το πρώτο τσιγάρο το ανάβω το απόγευμα μετά την δουλειά όταν επιστρέφω σπίτι και μέχρι τον ύπνο θα καπνίσω περίπου 10-14 τσιγάρα.
Το ΣΚ ξεκινάω από το μεσημέρι οπότε είμαι πακέτο+
Η γυναίκα μου λόγω θέματος υγείας αποφάσισε να κόψει το τσιγάρο και πλέον αποκλειστικά ατμίζει. 
Οπότε πήρα κι εγώ την μεγάλη απόφαση να το κόψω!
Το forum με βοήθησε πάρα πολύ στις επιλογές μου όσον αφορά τον εξοπλισμό. Για υγρά ακόμη είμαι στο ψάξιμο μιας και η γεύση είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα.

Καλώς σας βρήκα

Αποσυνδεδεμένος electroNick

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3033 στις: Νοεμβρίου 16, 2016, 04:49 »
Χαίρετε και από εμένα. Είμαι ο Νίκος, 42 ετών από Κέρκυρα (όχι ντόπιος, μάλλον… ερωτικός μετανάστης βρέθηκα σε αυτό το καταπληκτικό νησί. 22 χρόνια καπνιστής τα τελευταία 10 με στριφτό, ένα σακουλάκι την ημέρα. Είχα κάνει την προσπάθεια μου το 2011, αν θυμάμαι καλά, να το γυρίσω στο ηλεκτρονικό τσιγάρο με κάτι απλές σαν τσιγάρο κατασκευές από nobacco, αλλά δεν τα είχα καταφέρει. Πριν 8 μήνες και αφού στη δουλειά που εργάζομαι το ηλεκτρονικό τσιγάρο άρχισε να παίρνει τη μορφή χιονοστιβάδας είπα να κάνω την απόπειρα μου ξανά με έναν kanger subtank mini και τη βοήθεια ενός πολύ καλού φίλου που με κατατόπισε στα αρχικά πως και τι. Πλέον, κάτοχος ενός kayfun v5 από tobeco και φτιάχνοντας τα δικά μου ζουμάκια έχω αλλάξει επίπεδο από εκείνες τις πρώτες μέρες που ξεκινούσα άσχετος με όλα αυτά. Σε αυτό με βοήθησε αφάνταστα το forum σας το οποίο παρακολουθώ εδώ και 3 μήνες. Πιστεύω πως σε όσους πρωτοασχολήθηκαν αλλά και σε όποιον μετέπειτα έβαλε μια άποψη, μια γνώμη ή οτιδήποτε εδώ μέσα αξίζει ένα τεράστιο μπράβο. Έχει βοηθηθεί πάρα πολύς κόσμος και ανάμεσά τους και εγώ να μάθουμε πάρα πολλά γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο και να μείνουμε μακριά από το κανονικό τσιγάρο. Καλώς σας βρήκα, λοιπόν! :bye:

Αποσυνδεδεμένος lemar98

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • 23.09.2016
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3034 στις: Νοεμβρίου 16, 2016, 22:05 »
Καλησπέρα κι από μένα. Με λένε Λευτέρη, είμαι από Θεσσαλονίκη αλλά εδώ και μερικά χρόνια μένω Μυτιλήνη.
Μετά από 33 χρόνια τσιγάρο... μπούχτισα πια.
Είχα κάνει μια προσπάθεια πριν από μερικά χρόνια με ένα Gamucci αλλά απέτυχα.
Τον Σεπτέμβριο αγόρασα το σετάκι της Eleaf (Pico-Melo). Μετά από δυο εβδομάδες αγόρασα και έναν Nautilus Mini. Από τότε είμαι μ' αυτόν (πολύ ευχαριστημένος).
Εδώ και μέρες διαβάζω διάφορα άρθρα και παρουσιάσεις σας που με βοήθησαν πολύ και με έβαλαν σε έναν άλλο κόσμο. Ψάχνομαι πλέον για επισκευάσιμο τσιγαρίσιο.
Να 'στε καλά όλοι εδώ μέσα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος koskol

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3035 στις: Νοεμβρίου 17, 2016, 17:16 »
Με λένε Κώστα και είμαι 52 χρονών, ήμουν καπνιστής 35 χρόνια (φουγάρο – τσιμινιέρα, μπούχτισα) και με την βοήθεια του η. τ. κατάφερα εδώ και 2 μήνες να μην έχω ανάψει τσιγάρο. Με βοήθησε πολύ το γεγονός ότι  στον χώρο εργασίας μου έχει γίνει πλέον δεδομένο το άτμισμα, οι καπνιστές είναι ελάχιστοι. Μόνο η γυναίκα φέρνει ακόμα αντίσταση αλλά που θα πάει θα πέσει και αυτή ή θα πάει να καπνίζει με την μάνα της.
Η δουλεία που γίνετε στο forum είναι καταπληκτική, συγχαρητήρια σε όλους για τις ενημερώσεις. 
Έχω διαβάσει πολλές σελίδες και συνεχίζω να ενημερώνομαι. Έχω αρκετές απορίες αλλά είμαι σίγουρος ότι εδώ θα βρω λύσεις και παρακαλώ κατανόηση για τυχόν αστοχίες που θα γράψω το πρώτο διάστημα.

Καλώς σας βρήκα.

Αποσυνδεδεμένος Herc82

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3036 στις: Νοεμβρίου 18, 2016, 18:01 »
Να χαιρετίσω κ εγώ με τη σειρά μου την παρέα σας!

Ηρακλής  απο Κόρινθο και ατμιζω αποκλειστικά 6 μηνες.Πριν κάπνιζα 25gr καπνό την ημέρα
για 2 χρόνια και πιο πριν 1 πακέτο τσιγάρα την ημέρα επι 14 χρόνια περίπου.

Λόγω του οτι ψάχτηκα αρκετά διαβάζοντας στο φόρουμ επέλεξα καλό mod για αρχή (vtc mini),
δοκίμασα αρκετές γεύσεις (πολύ υπομονή!) και έτσι κατάφεςρα την ίδια μέρα που ξεκίνησα το άτμισμα
να κόψω το κ.τ. μαχάιρι  :thumpup:
Πλέον εχω κανει 3 καπνιστές αποκλειστικά ατμιστές (συμπεριλαμβάνεται και η σύζυγος), και το χω ρίξει στο dyi (αν και noob  ακόμη :tongue_smilie: )με υγρά ,drippers κλπ. Αυτά τα ολίγα απο εμένα και  keep on vaping guys :bow:

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3037 στις: Νοεμβρίου 18, 2016, 23:56 »
ονομαζομαι κωστας και δεν εχω πολυ μεγαλη σχεση με το καπνισμα γενικα
που και που ( 2-3 φορες το μηνα και πολλες λεω) θα αγοραζα ενα πακετακι prince η lucky strike
αργοτερα αγορασα ναργιλε και αρχισα να κανω σποραδικα παλι (1-2 φορες τον μηνα)
προσφατα ειπα να δοκιμασω και το ηλεκτρονικο καπνισμα αγοραζοντας μια απο τις πιο φθηνες συσκευες (λογω του οτι δεν καπνιζω τοσο συχνα)
Ψαχνομαι ακομα καθως δεν εχω καταλαβει ακριβως την πραγματικη φυση του ηλεκτρονικου τσιγαρου
Καλως σας βρηκα

Αποσυνδεδεμένος gempgr

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3038 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 14:00 »
Μιας και δεν έγραψα πιο πριν είπα να γράψω και εδώ. Ονομάζομαι Γιώργος 28 ετών, είμαι από Πειραιά και μετά από 10 χρόνια και πολύ προτροπή από φίλους και συναδέλφους είπα και εγώ πριν 2 μήνες να το γυρίσω στο η.τ. Όντως η διαφορά είναι αισθητή τόσο στις αντοχές όσο και στις γεύσεις. Το κακό είναι ότι μπήκα πολύ χοντρά στο τρυπάκι του η.τ. και έχω πάρει ήδη 4 ατμοποιητές 2 μοντάκια και έχω αρχίσει ήδη να φτιάχνω τις αντιστάσεις μου και τα υγρά μου. 

Αποσυνδεδεμένος rebeL

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
  • Panzer Division
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3039 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 14:23 »
Καλησπερα κι απο μενα, 
καλως σας βρηκα ρεμαλια συνατμιστες, Γιαννης το ονομα μου.
Ατμιζω εδω και 4 χρονια περιπου, εχω κανει τα διαλλειματακια μου καποιες εβδομαδες με στριφτα, αλλα vaping ftw!
Οχι οτι ηθελα να ξεκινησω το ατμισμα απο μονος μου... ξεκινησε ως εναλλακτικη λογω χειρουργικης επεμβασης στις φωνητικες χορδες, αλλα εμεινε για τα καλα.

Not much else to say, θα τα λεμε απο δω!

Αποσυνδεδεμένος Skoni

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3040 στις: Νοεμβρίου 30, 2016, 16:59 »
Καλησπέρα και από εμένα. Με λένε Σταύρο, είμαι 38 ετών από τον Πειραιά. Καπνίζω από τα 15 περίπου και έχοντας μια αποτυχημένη προσπάθεια να κόψω το τσιγάρο είπα να δοκιμάσω το ηλεκτρονικό μιας και μπούχτισα. Να πω την αλήθεια μου αρέσει αλλά είναι ώρες που θα ήθελα να μην το κάνω π.χ. στο σπίτι που μυρίζει και δεν φταίει σε τίποτα η σύζυγος να με ανέχεται. Επίσημα δεν το έχω αρχίσει ακόμα το ηλεκτρονικό μιας και (λογικά) αύριο θα έχω στα χέρια μου το μηχάνημα. Υγρά περιμένουν στο σπίτι οπότε αναμένω να περάσει άλλη μια μέρα. Θα ήθελα να σας πω ένα μεγάλο μπράβο για την πολύ καλή δουλειά και για τις συμβουλές σας. Έχω ρίξει το διάβασμα εδώ μέσα :respect: 

Αποσυνδεδεμένος gimdim

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3041 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 12:26 »
γεια σας . ειμαι  ατμιστης 8 μηνες e leaf συσκευη και το τελεταιο 5 μηνο κανω μονος μου τα υγρα με τις λεγομενες βασες νικοτινης . γραφτηκα στο φορουμ  για καποιες αποριες που εχω και καποια θεματα που αφορουν τυχόν αλλεργικες αντιδρασεις στο δερμα και γενικα στον οργανισμο , που παρατηρησα τον τελευταιο καιρό λογω του οτι χρησιμοποιησα βαση με ποσοστο 80 % VG και 20 % PG . Τις λεπτομερειες θα τις γραψω στο αναλογο τόπικ . τους πρωτους μηνες που εκανα με χαμολοτερα ,ισορροπημενα ποσοστα των ουσιων αυτων , δεν ειχα καποιο θεμα . 

Αποσυνδεδεμένος SakisFou

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3042 στις: Δεκεμβρίου 03, 2016, 09:22 »
Καλημερα και καλως σας βρηκα! Θανασης απο ιωαννινα 31 χρονών και απο τα 15 μου χρονια καπνιστης ειπα να πεταξω το βρομοτσιγαρο και να ξεκινησω το ατμισμα. Τριτη εβδομαδα χωρις καπνο πρωτη φορα στη ζωη μου και νιωθω να τα πηγαινω καλα βεβαιως ειναι πολλη νωρις ακομα αλλα βλεπουμε. Εχω την συσκευη της nobbaco hybrid το οποιο ειναι πολλη καλο για την ωρα αν και ψαχνομαι για κανα μοντ.

Αποσυνδεδεμένος mike14

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3043 στις: Δεκεμβρίου 04, 2016, 10:55 »
Καλημέρα στην παρέα είμαι ο Μιχάλης 43 χρόνων από Πειραιά καπνιστής στριφτου με μια μικρή στάση πριν τέσσερα χρόνια περίπου σε η.τ το οποίο δεν με είχε ικανοποίησει και ξαναεπεσα στο κ.τ .
Είμαι έτοιμος να ξαναπροσπαθησω και πιστεύω να βρω μια άκρη με συσκευές ατμοποιητες υγρά κ.λ.π  για 

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3044 στις: Δεκεμβρίου 04, 2016, 21:37 »
Καλησπέρα σας.

Είμαι ο Νικόλας. 35 χρόνια καπνιστής 2 πακέτα την ημέρα. Ο θεός έβαλε το χέρι του και μπήκα σε μαγαζι με ηλεκτρονικά τσιγάρα.....
Ειμαι 2 εβδομάδες άκαπνος...Ουτε ενα τσιγάρο....  Ανεβαίνω τα σκαλιά χωρίς να λαχανιαζω.....Δεν ροχαλίζω το βράδυ....Κοιμάμαι σαν πουλάκι....Φεύγει η ξεραίλα του δέρματος....Εχω πολύ ενέργεια......Ντοινγκ...περισσότερο...Το φαγί έχει γεύση......Ρίχνω κορώνες χωρίς να βήξω....Εχω λογοδιάρροια.......Επιτέλους επιλέγω χώρους μη καπνίζόντων.....Εχω λεφτά στη τσέπη.....!!Δεν κρυώνω στο σπίτι.....τα παράθυρα κλειστά...Καίω λιγότερο πετρέλαιο.......Δεν ψάχνω για αναπτήρες.......Δεν ακούω....οικογενειακώς..."βρωμάς τσιγαρίλα"..
.....οπως πάω θα βγάλω και μαλλιά...!!

Θέλω τωρα όμως βοηθεια...!!  Πήρα το Itsick pico mello iii και μου δώαανε την αντισταση 1.8ωμ και υγρό Turkish tobacco...Τις πρώτες 8 ημέρες ολα καλά....Μετα αρχίσανε τα προβλήματα....Αρχισε να ξεχειλιζει....Το πήγα στο καταστημα...μου την αλλαξε....αλλα μετα απο μία μερα πλαι τα ιδια... Το αναβα στο 8-10 watt...Οταν το ανοιξα διαπιστωσα οτι ενω βιδωνει η αντισταση κανονικα....ξεβιδωνοντας τον ατμοποιητη ξεβιδώνει και η αντισταση (Triton) ..Μου έδωσε την εντύπωση δεν ειναι ακριβως συμβατη...μιας και δοκιμασα την αντισταση που έιχε το κουτί και δεν ειχα κανένα πρόβλημα... Τέλος πάντων ...την έβαλ με προσοχη και πάλι και εβαλα το υγρο της halo πολυ καλο και αυτο....Μετα απο 2 ημέρες πάλι τα ίδια.....  Τωρα χρησιμοποιω την αντισταση 0.3ωμ στα 30watt .....

Εχώ την εντύπωση οτι η αντίσταση 1.8 ΄΄είχε περισσοτερη γεύση και λιγότερο καπνό.....  Είμαι΄λίγο μπερδεμένος με τις αντιστάσεις... με στεναχώρησε πολύ που είχα το πρόβλημα με τις 3 αντιστασεις στα 1.8 ωμ.... Μήπως αυτη η Triton δεν έιναι συμβατη ??

οι αντιστάσεις 0,3 ωμ και 0,5 ωμ λένε οτι πρέπει να τις  δουλεύουμε απο 30w μεχρι 100w.... Aμα την βάλω στα 20 w θα έχω πρόβλημα ?

Θα ήθελα γεύση , δεν με πειραζει να βγαίνει πολυ καπνός και να κρατάει η μπαταρία...Χρησιμοποιώ το Turkish της Liqua και το longhorn της Halo....αν πάιζει κάποι ρόλο....

Νικόλας..









 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14043 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43151 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182636 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364