vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #135 στις: Μαΐου 21, 2015, 23:14 »
Τελικα κατεληξα σε aqua v2 για τον οποιο έχω ακούσει πολυ καλα λογια. Για την χρήση του ως dripper πάντα λεω.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #136 στις: Μαΐου 22, 2015, 00:26 »
Veritas και Tugboat. Έχω βρει και ένα στησιματάκι για τον Veritas για διπλό κόιλ που είναι μούρλια. Απλά φτιάχνεις και τα δύο κόιλ από ένα κομμάτι σύρμα το οποίο έχεις στερεώσει πάνω στον θετικό πόλο. Ουσιαστικά στρίβεις τα κόιλ πάνω στον ατμοποιητή ενώ η μία μεριά του σύρματος σου είναι ήδη πιασμένη. Επίσης δουλεύει τέλεια και με ένα horizontal μπροστά από την εισαγωγή αέρα.

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #137 στις: Μαΐου 22, 2015, 00:38 »
Ναι αλλα..
Ο veritas ειναι παντου sold out..
Κοιταξε λιγο προς plumeveil
..
Μακραν μπροστα

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #138 στις: Μαΐου 22, 2015, 11:33 »
Εδώ και λίγες μέρες που μου ήρθε από FastTech ο Ν22, ατμίζω απολειστικά με αυτόν.
Το λίνκ: https://www.fasttech.com/products/1984202
Πραγματικά απόλαυση. Έπεσα μετά από πολλές δοκιμές στα 3mg νικοτίνης (από τα 9 που ατμίζω σε τανκάτους) και ίσως θα πάω και χαμηλότερα. Πολύ ντουμάνι και πολύ καλή γεύση.  :)
Τον δουλεύω με δύο αντιστάσεις (Kanthal A1 0,25mm, σε 2,5mm εσωτερική διάμετρο και 10 σπείρες, σύνολο 1,47 Οhm) , στα 15Watt και οργανικό MUJI.
Παραθέτω και μερικές φωτό πάνω στο cloupor-άκι.







Οι αεραγωγοί είναι κάτω από τις αντιστάσεις με αποτέλεσμα να παίρνει όλο τον ατμό προς τα πάνω όταν εισπνέεις.
Διαρροές δεν παρατήρησα, τις λίγες μέρες που τον δουλεύω, με λογικά γεμίσματα χωρίς υπερβολές (άλλωστε δεν είναι τανκάτος). Το ντεκ του έχει βάθος 6mm.
Έχει πολύ καλή ρύθμιση εισαγωγής αέρα και μπορεί να δουλευτεί και με μία αντίσταση, αντί για δύο.
Προς το παρόν τα πάμε πολύ καλά και μένει να δοκιμάσω όταν βρω χρόνο και διαφορετικά στησίματα. ;)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #139 στις: Μαΐου 22, 2015, 14:48 »
Με τις τρυπες του αερα κατω απο την αντισταση οπως στον magma, σταζει αν ριξεις πολυν υγρο πανω στην αντισταση.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #140 στις: Μαΐου 22, 2015, 15:51 »
Eγώ φροντίζω να μην το πλημμυρίζω και δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Πάντως μέχρι στιγμής δεν είδα καμμία διαρροή.
Στο στήσιμο κοιτάζω το βαμβάκι να μην "κάθεται" - ακουμπάει στις τρύπες του αέρα.
Εξάλλου όταν ατμίζεις δημιουργείται υποπίεση που και να υπάρχει ελάχιστο υγρό στις τρυπούλες τραβιέται πάλι μέσα. ;)

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #141 στις: Μαΐου 22, 2015, 16:49 »
Εγω προσωπικα βρισκω και αρνητικο τις αλενοβιδες των πολων...Οκ σπιτι θα σαι οταν αλλαζεις αντισταση αλλα ενα μικρο κατσαβιδακι βρισκεται παντου ακομα και σε μπρελοκ εν αντιθεσει με το αλενοκλειδο....

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #142 στις: Μαΐου 22, 2015, 17:59 »
Σίγουρα αυτές είναι προσωπικές απόψεις.
Αλλά εγώ δεν πρόκειτε π.χ. στο δρόμο ή στο αυτοκίνητο να αλλάξω αντίσταση.
Από την άλλη ένα αλλενάκι, είναι τόσο μικρό και με ευτελή αξία που μπορείς να έχεις πεταμένο και στο τσαντάκι που παίρνεις μαζί σου.
Τελικά όλα είναι ζήτημα συνήθειας και γούστου. :)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #143 στις: Μαΐου 22, 2015, 19:55 »
Εγω προσωπικα βρισκω και αρνητικο τις αλενοβιδες των πολων...Οκ σπιτι θα σαι οταν αλλαζεις αντισταση αλλα ενα μικρο κατσαβιδακι βρισκεται παντου ακομα και σε μπρελοκ εν αντιθεσει με το αλενοκλειδο....
Συμφωνώ, δεν είναι βέβαια τίποτα φοβερό να έχεις και ένα αλενάκι μαζί σου, αλλά είναι άλλο ένα πράγμα που θα πρέπει να κουβαλάς...
Την βίδα και με ένα ελασματάκι / μαχαιράκι / κτλ στην ανάγκη την βιδώνεις / ξεβιδώνεις. Το αλεν οχι.

Αποσυνδεδεμένος jimmy

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #144 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 20:02 »
κανα ντριπρερ σαν αυτον που θα βρουμε σε  ελληνικη αγορα
[youtube]UbhuvOkj90Y[/youtube]
[/color]
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 13, 2015, 20:16 από jimmy »

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #145 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 20:19 »
παιδιά επειδή έχω δώσει πολλά λεφτά σε dripper κλώνους και γνήσιους κακά τα ψέματα ο dripper είναι ένας είναι ελληνικός και ακούει στο όνομα Apollo!
Καλύτερα να μαζεύεις λεφτά και να τα δώσεις σε κάτι που αξίζει καινούριο ή μεταχείρο παρά να τα χαλάς σε χαζομάρες!
Εντέλει και περισσότερα χαλάς και το αποτέλεσμα που θες δεν έχεις!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #146 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 20:33 »
Παρόλο που η εμπειρία μου στο RDA είναι σχετικά μικρή, άντε να χω δοκιμάσει καμιά δεκαριά, όσον αφορά τη γεύση θα συμφωνήσω και γω για τον Apollo. Με δεδομένο φυσικά ότι δεν μου αρέσει το κεραμικό.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #147 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 20:43 »
Για εμενα παλι ο μονος ντριπερ για γευση ειναι ο dripper pro. Εχουν περασει απο τα χερια μου καμια δεκαπενταρια αλλοι ντριπερ αλλα δεν ειχα απο κανενα την ιδια γευση.
Ειμαι οπαδος του κεραμικου.

Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #148 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 20:53 »
Και εγώ κοντά 2 χρόνια ένωνα σύρματα για πλάκα  και πυράκτωνα κεραμικά αλλά κάποια στιγμή το βαρέθηκα το σπορ και κοιτάζω την ευκολία μου πρωτίστως. Εξάλλου έχουν βγει τόσοι ατμο και τόσα βαμβάκια-σύρματα που μπορείς να φέρεις τη γεύση εκεί που σε ικανοποιεί.

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #149 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 20:59 »
ANIMA by atmomixani και θα με θυμηθείτε :) :) :) .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63560 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92790 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 493 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex