vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

521 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, manoslykos, Jorge, th3ofilos, dkostas

Twitter

Αga-T V2 Genesis atomizer

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 19:13 »
Σωστά και το οτι είναι καλή η σχέση της τιμής τους με αυτό που προσφέρουν.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 21:54 »
Nemesis δοκίμασες να βάλεις μικρό ροδελακι κάτω από το τελευταίο παξιμάδι για να γλυτώσεις των χώρο που δεν έχει σπείρες? Αφού σου ανεβαίνει λίγο πιο πάνω με αυτόν τον τρόπο παίζει να "φας" τον εξτρά χώρο..

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 22:04 »
 :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:
Πρώτη φορά, εδώ και καιρό, θα είμαι ον-τόπικ!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλους και ιδιαίτερα τον φίλο μου τον Βασίλη (Knomax)... Τελικά, δεν ήταν καλά καμμένο το μες, και με το κολπάκι του τσιγαρόχαρτου, ήρθε και έδεσε... με 0.20 σύρμα στις 3.5 σπείρες και με αντίσταση 1.9 στα 3.3 βόλτ...

Τώρα αρχίζω να καταλαβαίνω γεύση... αν δεν είναι και τον καταραμένο γριποβήχα μου, θα ήταν ακόμη πιο καλά...

Ειλικρινά, θέλω να σας ευχαριστήσω όλους, τόσο για την υπομονή σας, όσο και για τις συμβουλές και βοήθεια σας!!!

 :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 22:11 »
Nemesis δοκίμασες να βάλεις μικρό ροδελακι κάτω από το τελευταίο παξιμάδι για να γλυτώσεις των χώρο που δεν έχει σπείρες? Αφού σου ανεβαίνει λίγο πιο πάνω με αυτόν τον τρόπο παίζει να "φας" τον εξτρά χώρο..


Οχι, δεν το δοκιμασα ακομα.
Με αυτο που εχω κανει να σηκωσω το ηδη υπαρχων σιλικονακι κατα ενα εκατοστο ωστε να καλυψει το μερος του πολου χωρις σπειρωμα
και να ακουμπησει στο κατω παξιμαδι, ειναι μια χαρα προσωρινα, χωρις διαρροες ή τιποτα τετοιο.
Οταν ερθει η ωρα να αλλαξω συρμα, μαλλον θα κοψω το ανταλλακτικο σιλικονακι που εχει μαζι στο κουτακι
και θα βαλω το πλατυ του μερος πανω απο το υπαρχων ωστε να σηκωθει ολο το σκηνικο ενα εκατοστο που χρειαζεται για να ερθει να ακουμπησει η βιδα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 26, 2013, 22:18 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος jimmy

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 23:35 »
Σιγουρα  ειναι καλο οπως την ver..1 :respect:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 01:01 »
αφου ειδα κι αποειδα με το mesh πηγα και αγορασα ετοιμο, καμένο mesh (απο το mpixlimpidi.net) για να σεταρω τον Aga T V2...
Τον έλυσα λοιπον, τον έπλυνα,τον καθαρισα τον ξαναέδεσα και τον σετάρισα με το έτοιμο mesh και λίγο Kanthal...

Όλα ωραια και καλα! Οι σπειρες αναβαν ολες (με στεγνο το mesh), δεν ειχα hotspot και ετοιμαστηκα να φουμάρω...


Ξαφνικα βλεπω διαρροή, τον ξαναλυνω και βλεπω οτι το πυρέξ και στις δυο ακρες του ειναι στραβοκομμένο και δεν πατάει σωστα στα orings και γι'άυτο οι διαρροές....
Σκεφτηκα να παρω γυαλοχαρτο την επομενη μέρα και να το φέρω...Ευτυχώς σημερα περασα απο το atmistique οπου συναντησα τυχαια παλαιότερα μέλη του φόρουμ (σημαιοφόρους του ντουμανιού -ξερουν αυτοι ποιοι ειναι- Ευχαριστώ παιδιά!  :thumpup:  )τα οποια με συμβουλεψαν αντι για γυαλοχαρτο να χρησιμοποιησω ντουποχαρτο για νερό...αυτο εκανα, πηρα το ντουποχαρτο απο ενα χρωματοπωλειο και τωρα το πυρεξ του αγά ειναι σούπερ λείο και απο οτι βλεπω με το ματι σχετικα ευθυγραμισμενο...
Αυριο που θα τον δεσω και θα τον σεταρω θα επανελθω να σας πω τα αποτελεσματα! ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2013, 21:10 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 01:07 »
Άρε Στέλιο τώρα στα γεράματα σου ήρθε να ασχοληθείς με συρματοπλέγματα ;D :))

Αποσυνδεδεμένος nasbar

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 01:15 »

Οταν ερθει η ωρα να αλλαξω συρμα, μαλλον θα κοψω το ανταλλακτικο σιλικονακι που εχει μαζι στο κουτακι
και θα βαλω το πλατυ του μερος πανω απο το υπαρχων ωστε να σηκωθει ολο το σκηνικο ενα εκατοστο που χρειαζεται για να ερθει να ακουμπησει η βιδα.

Δεν είναι κρίμα να χαλάσεις το σιλικονάκι του πόλου; Αργότερα μπορεί να σου χρειαστεί και να μην το έχεις, γιατί δεν ψάχνεις να βρεις κανένα μικρό oring ή καμιά μικρή ροδελίτσα και να κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου;

Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 01:25 »
Όπως τα λέει ο Στέλιος παραπάνω είναι. Είναι στραβο-κομένο λες και το χουν κόψει με τα δόντια  :))

Στέλιο αν το ανοίξεις και βάλεις πάλι από την αρχή το tank στη θέση του διορθώνεται η κατάσταση,
παρατήρησα είναι από το εργοστάσιο στραβά βαλμένο

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 01:30 »
Οχι Γιαννη, στην δικη μου περιπτωση ηταν σωστα βαλμενο απο το εργοστασιο αλλα μολις το ελυσα για να το καθαρισω και το ξαναεδεσα δεν πατουσε σωστα...μιλαμε για πολυ ανισόπεδο κοψιμο, οπως ειπες σαν να το ειχαν κοψει με τα δοντια! Με το ντουπόχαρτο όμως εγινε τζάμι! Αυριο θα τον σεταρω και θα σας πω...  :thumpup:

Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 01:35 »
Tank που θα βρούμε χωρίς να το πατεντάρουμε ξέρει κανείς ?
έχω μια διεύθυνση e-shop που είχε δώσει παλιότερα ο Σωκράτης (SO69) και είναι αυτή
http://www.ibtanked.com/ αν κάποιος ενδιαφερθεί να παραγγείλει να μιλήσουμε με ΠΜ

Αποσυνδεδεμένος nasbar

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 01:56 »
Δεν ξέρω αν είναι στις σωστές διαστάσεις αλλά υπάρχει ένα μαγαζί στη Νίκαια.

Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 01:59 »
Από κει τον πήραμε τον Aga-T V2 όλοι  :)) :)) και έχει pyrex, έλεγα μην υπάρχει και αλλού
με σχέδια ή με χρώματα που να ταιριάζουν  ???

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 03:38 »
Παρα πολυ ωραια tanks με πολλα σχεδια και χρωματα (με λιγο τσιμπιμενη τιμη βεβαια) εχει κι εδω.
Το θεμα ειναι οτι δεν γνωριζουμε ακριβως τι διαστασεις πρεπει να ειναι το tank του Aga ωστε να εχει τελεια εφαρμογη.
Βρισκω διαστασεις στο internet για τα tank που ερχονται μαζι με τον ατμοποιητη αλλα κρινοντας απο τον δικο μου δεν ειναι ακριβως το σωστo μεγεθος, ως προς τη διαμετρο.
Αν μπορουσε καποιος συνατμιστης να μετρησει με ενα μικρομετρο την εσωτερικη διαμετρο του Aga-T2 εκει που μπαινει το tank θα ηταν πολυ χρησιμο.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 07:32 »
Εχετε υπ΄όψη σας παιδιά ότι επειδή είναι γυαλιστερός το σφίξιμο στην αλλαγή τανκ είναι δύσκολο, εμένα γλυστρούσαν τα χέρια μου. Εγώ για να του βάλω το siam (που η μια πλευρά του μόνο είναι ίσια) έπρεπε να τον τυλίγω με 6πλό χαρτί κουζίνας, και στην μία πλευρά να τον πιάσω με ένα ψαλίδι σαν αυτά που είναι για να ανοίγουμε βαζάκια (με δοντάκια εσωτερικά από τα χερούλια) και έτσι να τον καταφέρω και μία μέρα τώρα ούτε ιδαρροή ούτε τίποτα.

Επίσης πρόσεξα ότι όταν τον ξέσφιξα για να βγάλω το μαμίσιο, τα orings βγήκαν μαζί με το τανκ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180682 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33993 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536386 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59816 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237562 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136159 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35429 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12