vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Doubt, Tazz, manoslykos, Jorge, Aoratix

Twitter

The DID Genesis Atomizer

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
The DID Genesis Atomizer
« στις: Μαΐου 14, 2012, 20:53 »
Ειμαι εδω και τρεις μερες κατοχος του εν λογω ατμοποιητη και μεταφερω τα πρωτα συμπερασματα.
Αρχικα δεν εχω μεγαλη εμπειρια απο genesis αφου εχω ενα line ss για περιπου 15 μερες.αλλα σαν μετρο συγκρισης βαζω ολους τους επισκευασιμους που εχω δηλ. α2,α2mt,oofs,line ss.
Τον ειχα προπαραγγειλει στα 50 ευρω.  μολις παρελαβα και ανοιξα το πακετο ,πρωτη ετυπωση φοβερο φινιρισμα!!
ειναι full ss γυαλισμενο αψογα,και εχει γινει πολυ καλη δουλεια σε ολα τα πασα.βιδωνουν ολα απαλα χωρις τριβες και χωρις καθολου τζογους και εχει βαθεια σπειρωματα που ειναι απιθανο να κλωτσησουν ή να σπασουν.
δεν υπαρχει καλωδιο,και ο κονεκτορας ειναι ss. ο θετικος πολος ειναι μια μπρουτζινη ραβδος που ξεκιναει απο τον κονεκτορα και βγαινει επανω για να βιδωσει η αντισταση.
ετσι οπως το βλεπω εγω ειναι φτιαγμενο σαν τεθορακισμενο! δεν εχει κατι που να μπορει να χαλασει!
το σεταπ με κανθαλ που μου στειλανε μαζι,εγινε  σχετικα ευκολα αφου υπαρχει και ενα πολυ αναλυτικο βιντεο απο το e-vape.gr ,και με τις βοηθειες του alexmach!
ατμιστικα τωρα,ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει μεχρι τωρα!! εχει φουλ αρωμα, χλιαρο ατμο, και πολυ ντουμανι. το χτυπημα δεν ειναι εντονο,αλλα εγω δεν το θελω. με μικροτερη τρυπα αυξανεται παντως.
χρησιμοποιω tribeca 6mg και bebeca mist 6mg. και τα δυο μου τα δινει αψογα φουλ γευση!!!απο καταναλωση δεν ειδα κατι περιεργο. οτι κανω παντα.
δεν ειχα ποτε προιοντα gg ,αλλα μου δινει αυτη την αισθηση. δεν εχει γινει πουθενα τσιγκουνια στα υλικα ή στην εργασια!!
σε 3 μερες εγινε ο βασικος ατοποιητης μου και μαλον ηρθε για να μεινει!!
ενα μεγαλο μπραβο απο εμενα !!!
και τωρα σας αφηνω για να  :baby: :baby: :baby: :baby: :baby: :baby: :baby:



[youtube]yZojw7ISNsU&feature=plcp[/youtube]



Αλλαγή τίτλού
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2012, 02:02 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος gihal

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 14, 2012, 21:42 »
Καλοάτμιστος φίλε μου αλλά δεν έχει σχέση με τα τζιτζοειδή. Άλλο τονα άλλο τάλο.

Αποσυνδεδεμένος Legalize-Vaping

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 14, 2012, 22:13 »
Kαι εγω αριστες αντυπωσεις!
Δεν το εχω πεταξει κατω αλλα φενεται τοσο μασιφ που δεν θα παθενει ποτε τιποτα!
Εγω 3 ολοκληρες και  :fight_shot_auto:
Και γευση απιστευτη!
μη ξαχασω το ευκολο σεταπ :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 14, 2012, 23:11 »
Καλοάτμιστος φίλε μου αλλά δεν έχει σχέση με τα τζιτζοειδή. Άλλο τονα άλλο τάλο.
Η ποιότητα κατασκευης μπορεί να έχει σχέση. Αυτο εννοεί ο Ευτύχης προφανώς.

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 14, 2012, 23:18 »
ακριβως αυτο. δεν εχουν γινει συμβιβασμοι στην ποιοτητα κατασκευης.

Αποσυνδεδεμένος gihal

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 15, 2012, 03:01 »
Ωραία να πω τι εννοούσα. Όπως λέει και ο Ευτύχης δεν είχε ποτέ προίον gg οπότε και μια σύγκριση μαζί τους είναι άτυχη απο μέρους του.

Αποσυνδεδεμένος nikpar

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 15, 2012, 03:32 »
είχα ιαττυ και Οδυσσέα ο did είναι σχεδόν στην ίδια κατηγορία ποιότητας

Αποσυνδεδεμένος Cotton

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο υδρόφιλος
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 15, 2012, 08:55 »
 :idiot1:μήπως μπορεί κάποιος να μου πεί γιατί μου φέρνει ρεύμα μόνο στην πρώτη (ψηλά)σπείρα; Εχω κάνει 4 και δεν ακουμπάνε πουθενά στο σώμα.  :angry_orange: :wall:
Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων
Το εργαλείο είναι και γ@μώ. Μπράβο στον δημιουργό :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 15, 2012, 09:11 »
Τι εννοεεις "φερνει ρευμα μονο στην πρωτη σπείρα"????
Για πυράκτωση μιλας?
Ειναι δυνατόν να εχει ρευμα η πρώτη σπειρα χωρίς να εχουν οι αλλες?


Αποσυνδεδεμένος Cotton

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο υδρόφιλος
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 15, 2012, 09:27 »
Ναι πυράκτωση. Αν βγάλω το μες,πυρακτώνει όλη την αντίσταση. Μαζι με το μες,τυλιγμένη,μου πυρακτώνει μόνο την πρώτη σπείρα και μου δίνει 0.8ωμ :angry_orange:
Μάλλοννννν θέλει κιάλλο κάψιμο το μες. Μάλλον  βραχυκυκλώνει.
ΩΦ τωπικ ... Πολύ σε πάω είσαι φοβερος·όπου γράφεις μπαίνω διαβάζω,έχεις ωραίο χιούμορ και βοηθας πολύ :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 15, 2012, 09:35 »
Κατ'' αρχήν ωραίο avatar :D

Ναι πυράκτωση. Αν βγάλω το μες,πυρακτώνει όλη την αντίσταση.

Πολύ σωστά,
Έτσι πρέπει :thumpup:

Μαζι με το μες,τυλιγμένη,μου πυρακτώνει μόνο την πρώτη σπείρα και μου δίνει 0.8ωμ :angry_orange:


Αυτό λέγεται hot spot
Mύκρινε όσο μπορείς την απόσταση απο τον πόλο και ρίξε υγρό πάνω και πάτα ;)
Με λίγα πατήματα θα πιάσει ''μάκα'' και θα είσαι οκ

Μάλλοννννν θέλει κιάλλο κάψιμο το μες. Μάλλον  βραχυκυκλώνει.


Ίσως φταίει και αυτό.
Αφού δοκιμάσεις το πιό πάνω που σου πρότεινα κάψε το λίγο ακόμα

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 15, 2012, 09:45 »
@Cotton
Καταρχήν ευχαριστώ πολύ.
Κατα δεύτερον με κάλυψε παντελώς ο απο πάνω σύντροφος συναγωνιστής, αλλα το μόνο που έχω να συμπληρώσω είναι οτι αν σου δίνει μέτρηση 0,8Ωμ, τοτε κατα 100% εχεις βραχυχύκλωμα, απο λάθος κάψιμο πλεγματος.
Μαλλον θα θελει καναδο καψιματακια ακομα το πλεγμα σου για να ρθει στα ισα του, και να μην κανει σώμα.
Καντο πρώτα αυτό, γιατι αλλιώς μαλλον θα ταλαιπωρείσαι με πυρακτώσεις μεχρι να πιασει μάκα και να σταματήσει να κανει σώμα και δεν ειναι και σίγουρο καν.
Ριχτου τρια τεσσερα καψιματακια ακόμα και θα στρώσει. Μετά βαλε σύρμα.




edit να συμφωνήσω και με το παρακάτω...
Κατ'' αρχήν ωραίο avatar :D

Αποσυνδεδεμένος Cotton

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο υδρόφιλος
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 15, 2012, 10:32 »
Παιδιά σας ευχαριστώ. Ήθελε κι άάαάλλο κάψιμο το μες. Τώρα εγινε κανονικά. Μου δίνει 2.2ωμ και είναι ο. κ. Μέχρι και οδοντογλυφίδες είχα βάλει ανάμεσα σε +πόλο και μες για να μην ακουμπάει πουθενά.

Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 16, 2012, 17:02 »
τελικά ο didής κατέληξε να γίνει ο allday ατμοποιητής μου και μονίμως κολλημένος πάνω στο bolt μου.
Το πάνω βιδάκι του πόλου καταργήθηκε,και η αλενόβιδα τάπα αντικαταστάθηκε απο μία ιδιόχειρη σιλικόνης.
Το σύρμα κανθάλ που ήταν μαζί το τύλιξα στον θετικό πόλο απο την μέσα μεριά,δλδ αντικριστά από τον αρνητικό.
Φαίνονται 5 σπείρες απο μπροστά και 6 απο πίσω.
Πολύ καλή γεύση και χτύπημα,θα ήθελα λίγο πιο μικρή τρύπα στην καμπάνα.
Σε κανα μηνάκι η άμα μου την βαρέσει  :fight_hammered2: γρηγορότερα θα φτιάξω το μεσ όπως το είπε ο μαστροαλέξης ;)

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 16, 2012, 17:10 »
σαν πολλες σπειρες δεν εχεις; :hmmm: τον εχεις μετρησει σε ωμ;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8341 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180653 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33982 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59802 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237505 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 588 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15674 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136147 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085336 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35420 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10260 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12