vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

513 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, ZoeM, bloodlessz, Ηρακλης, testament, Tazz, manoslykos, Jorge, GeorgeGTS

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος kos784

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5070 στις: Ιανουαρίου 04, 2023, 10:01 »
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και τη βοήθεια!!
Έχω αρχίσει να σκέφτομαι έντονα να παραγγείλω 2 κλώνους και όταν ξαναβρεθεί ο diplomat να πάρω και αυτόν σε γνήσιο. Έλεγα να καταλήξω σε έναν αλλά με βλέπω με 3-4  :D . Οπότε μάλλον πάμε για Kuma ή Caspardina ή Millennium σε κλώνους (μιας και ο tripod 2 δεν έχει δοκιμαστει ακόμη) και αργότερα για τον diplomat!


Σας ευχαριστώ και πάλι.


Συνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 584
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5071 στις: Ιανουαρίου 04, 2023, 14:38 »
..................

@Ηρακλης ένα κατάστημα μόνο τον έφερε Ελλάδα και εξαντλήθηκε. Αυτό που ξέρω είναι ότι δεν βγαίνει μαζική παραγωγή. Αντιγράφουν κι εδώ τον Millennium. Παράγουν παρτίδα, ξεπουλανε και ξαναβγαζουν άλλη παρτίδα.


EDIT: έγινε διόρθωση παράθεσης[/color]

Ευχαριστώ φίλε , ναι δεν τον πρόλαβα αν εννοείς για τον Παναγιώτη Vape Bar ,
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2023, 12:08 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5072 στις: Ιανουαρίου 04, 2023, 16:53 »
Οι ιταλοί γιουτιούμπερς λένε πως είναι ισπανικός, από ισπανό ή ομάδα ισπανών modders. Εδώ έχουμε μία επιχειρηματική ομοιότητα με τους L.A.B.S, αλλά με την διαφορά (επίσης επιχειρηματική) ότι οι ιταλοί προτιμούν τα σίγουρα περισσότερα έσοδα μέσω της προώθησης από μία κινέζικη εταιρεία, παρά να παραμείνουν σχετικά άγνωστοι & με μικρές παραγωγές.
Από την άλλη, ο Diplomat μπορεί να χαρακτηριστεί ως hi end, με την έννοια που hi end θεωρείται & ο Dvarw. Κάτι που δεν θα χαρακτηριστεί ποτέ ο Bishop ή ο Labs, πχ. Δεν ισχύουν πλέον αυτά που ξέραμε για έως & επικίνδυνα ποιοτικά κινέζικες κατασκευές.
Έχεις δίκιο ο Diplomat είναι ισπανικής προέλευσης (σχεδίασης) και κινεζικής κατασκευής. Για μένα είναι High End κομμάτι. Αν τον έβγαζε Έλληνας Modder θα γινόταν χαμουλης! Δεν λέω ότι είναι ο καλύτερος ατμό που κυκλοφορεί αλλά επαναλαμβάνω ότι η ποιότητα των μεταλλικών μερών είναι φανταστική και η συναρμογή των κομματιών ΑΨΟΓΗ! Μακάρι να βγουν σε αντίστοιχη τιμή/ποιότητα κι άλλοι high end ατμοποιητες κι ας είναι φτιαγμένοι στην Κίνα. Δυστυχώς ότι κοστίζει 100+ € είναι απαγορευτικό για το πορτοφόλι μου.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5073 στις: Ιανουαρίου 04, 2023, 18:38 »
Και τον Tripod σε αυτήν την κατηγορία τον έχω. Σαν χώρες κατασκευής αναφέρει Κίνα (υποθέτω το ατσάλι), ΕΕ & ΗΠΑ (πάλι υποθέτω γυαλί, o-rings, μονωτικά). Τα €30 μέσο όρο που κοστίζει παραπάνω δικαιολογούνται από την πολυπλοκότητα & τα πολλά κομμάτια που τον αποτελούν.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5074 στις: Ιανουαρίου 05, 2023, 00:14 »
Έχω την εντύπωση οτι στα τελευταία 2-3 χρόνια της ατμιστικής κοινότητας, έχει χαθεί/αλλοιωθεί τόσο πολύ η έννοια του όρου hi-end που ΟΛΟΙ όσοι ασχολούνται με επισκευάσιμους ατμοποιητές κυκλοφορούν με 5-6 hi-end στην τσέπη και βγάζουν το κατάλληλο κομμάτι να ατμίσουν, ανάλογα με το αν οδηγούν την panigale ή την goldwing, την bentley ή τη lambo, αν ακούν τη μουσική τους από AVM OVATION ή Bang & Olufsen.

Όπου και να γυρίσω το βλέμμα, πάνω σε hi-end πέφτω! Μόλις σήμερα έπεσα πάνω σ' ένα ελληνικό ατμοποιητή rdta, για τον οποίο δεν είχα ακούσει τίποτα, τον οποίο λέει ο κατασκευαστής τον ονόμασε "Μαρία"! :hapy_crazy: Δεν κάνω πλάκα, του έδωσε λέει το όνομα της γιαγιάς του! :eyesplash: Αυτός κι αν είναι hi-end!
Παιδιά, συστήνω αυτοσυγκράτηση μ' αυτό το ξεχείλωμα που χωράει τα πάντα. Ψάχνω κάτι που δεν είναι hi-end και δε βρίσκω, τι 'ναι αυτό το πράμα? Όχι άλλο hi-end, μπουκώσαμε!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5075 στις: Ιανουαρίου 05, 2023, 01:34 »
Έτσι ακριβώς. Και βέβαια εντελώς High End Maria RDTA 22mm by K.M. Mods στα 150 €.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5076 στις: Ιανουαρίου 05, 2023, 03:25 »
Τί τα θες τί τα γυρεύεις. Από τις Goldwing Bentley, Lambo κλπ ήρθανε κάτι απωανατολίτες με Ντατσούν γεμάτο καρπούζα & πατάτε που μετονόμασαν σε Nissan & βγάλανε & αυτοί Σκαηλάη. Μπαίνει ο άλλος με το συσαφί το ντόντι στο car τζιάρ, σκάει €150 χήνες & πουλάει χαηεντιλίκι!!! >:( :laugh1:
Review Skyline R34-nya Brian O-Connor 1000HP!! - YouTube

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5077 στις: Ιανουαρίου 05, 2023, 09:07 »
Κάτι τέτοια διαβάζω και γυαλίζω τον παλιό τον καϋφούνη τον λάιτ τον πλας, να φουμάρω και να γουστάρω  :cigar:
Άκου εκεί Maria! Τα ύστερα του κόσμου  :laugh1:
Αντε και με το καλό να βγει κι ο Mitsos mtl  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5078 στις: Ιανουαρίου 05, 2023, 10:31 »
Επίσης ένας επόμενος high end θα μπορούσε να είναι ο Koula (ή Kula) mtl rta. Θα είναι στην φιλοσοφία του Kuma. Εμπνευσμένος από την θεία Κούλα.

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5079 στις: Ιανουαρίου 05, 2023, 11:10 »
Κάτι τέτοια διαβάζω και γυαλίζω τον παλιό τον καϋφούνη τον λάιτ τον πλας, να φουμάρω και να γουστάρω  :cigar:
Άκου εκεί Maria! Τα ύστερα του κόσμου  :laugh1:
Αντε και με το καλό να βγει κι ο Mitsos mtl  :idiot1:
Προς το παρόν ο Mitsos βγαίνει μόνο σε drip tip αν δεν κάνω λάθος !


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Thanos.L

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • πισω μεντα,οξω κανελα...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5080 στις: Ιανουαρίου 05, 2023, 12:04 »
Αντιλαμβανομαι απολυτα το χιουμορ και σε τι κλιμα γινονται οι σχολιασμοι και εσκασε κι εμενα το χειλακι μου (..μητσος mtl..  ;D ) , αλλα περα απ'αυτο ρε παιδια,τι προβλημα (αν καποιος δυσανασχετει σοβαρα) υπαρχει με το ονομα? Το 90% των προιοντων ονοματα δεν φερουν?  Αν ειναι ξενα τα ονοματα (ανθρωπων- δημιουργων η' προς τιμην αλλων-,παγανιστικων θεοτητων,δαιμονων κτλ..) δηλαδη ειμαστε ενταξει?  >:(   Πρεπει ολα να εχουν κωδικους και νουμερα μηπως? Η' ντε και καλα πρεπει να σχετιζονται με καποιο χαρακτηριστικο τους (το πιο λογικο για εμενα) ?
Βρε ας ειναι καλος και φθηνος (η'ακομα καλυτερα δωρο.. ;D )  και ας τον λενε και ...Ευλαμπια!  :))
Απο το να τον λενε  μπρουμστικ να στραμπουλαω την γλωσσα μου, η' βεελζεβουλ και δεν ξερω τι αλλο,χιλιες φορες Μαρακι  8)   

Οσο για τους high end  που λετε μαλλον θα συμφωνησω (απο οτι ακουω και παρακολουθω,δεν εχω ουτε προκειται μαλλον να αποκτησω ποτε).

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5081 στις: Ιανουαρίου 05, 2023, 16:52 »
Βρε κακοί άνθρωποι, τον Menelaus,  Μένιο   :love_hearts: δε τονε λέμε;

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5082 στις: Ιανουαρίου 05, 2023, 21:48 »
Το όνομα δεν είναι πρόβλημα! Ούτως ή άλλως, τους έχω δώσει άλλα ονόματα Έχω 5 επισκευάσιμους, προς το παρόν, οι 4 είναι κλώνοι και είναι ατμοποιητές για τους οποίους άκουσα εδώ, στο φόρουμ. Όταν με ενδιαφέρει κάτι, μπορεί να βλέπω τους διάφορους ριβγιούερς αλλά αυτό που μετράει περισσότερο για μένα είναι η γνώμη η δική σας. Ακόμη και οι διαφορετικές γνώμες βοηθάνε.
Όσο για τα ονόματα, ο doggy είναι ο "βρωμιάρης" γιατί μου μαύρισε.το συκώτι όπως μου μαύριζε τα υγρά. Ο hadaly είναι ο "σαλιάρης", δεν φταίει ο καημένος απλά εγώ το παρακάνω όταν στάζω. Ο fev είναι ο "παππούς" γιατί είναι αν δεν κάνω λάθος ο πρώτος με αυτού του είδους τροφοδοσία και ο kuma είναι ο "μικρός", ο τελευταίος, ο Βενιαμίν. Όλοι αγαπημένοι και όλοι εξυπηρετούν και από μια μου ανάγκη!

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5083 στις: Ιανουαρίου 06, 2023, 00:16 »
Mε αυτού του είδους την τροφοδοσία, πρώτος ήταν ο Taifun GS, με αέρα από κάτω, δεύτερος ο Τaifun GSL με τον αέρα από κάτω αλλά και από το πλάι και τρίτος ο VWM Integra, με αέρα από το πλάι. Ο fev λοιπόν είναι δισέγγονος και υπολείπεται σε όλα από τους προηγούμενους, αλλά υπάρχουν κι άλλοι πριν απ' αυτόν που σίγουρα ξεχνάω. Ο δε GSL είναι ο βασιλιάς του mtl, αξεπέραστος μέχρι και σήμερα, 8 χρόνια μετά την εμφάνισή του, γι' αυτό και οι οπαδοί του mtl και κάτοχοι αυτού του ατμοποιητή δεν ασχολούνται με κανέναν άλλο, προσπερνώντας απλά, εδώ και χρόνια. Aτμοποιητής-ορισμός του hi-end. ;)

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5084 στις: Ιανουαρίου 06, 2023, 04:22 »
Είναι ο Integrq πιο παλιός από τον Flash ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8318 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180600 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33958 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536217 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59779 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237441 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15602 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136126 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085319 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12