vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, Doubt, ZoeM, camber

Twitter

Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #30 στις: Ιουλίου 20, 2012, 11:51 »
SEB κρατάς πιστόλι όταν βγαίνεις για βολτα/ψώνια κλπ ή πάς γαι ψώνια με ego ? ;D
Κάνει διαφορά...

Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #31 στις: Ιουλίου 20, 2012, 11:51 »
Aτμιζω οπου ναναι γιατι θεωρω οτι η διακριτικοτητα δημιουργεί  εικονες παρανομιας  σε αυτο που κανεις.Με την διακριτικοτητα στιγματιζεις το ητ σαν βλαβερο και ταυτοχρονα παρανομο.Γνωμη μου και χωρις διαθεση αντιπαραθεσης ολα τα παραπανω.
Αν καπνιζα σε χωρους που απαγορευεται το καπνισμα ναι θα ημουν διακριτικος γιατι εκει οντως παρανομώ :yes:
Ακριβώς αυτό ήθελα να πω.
 
Καλή η διακριτικότητα αλλά να μην φτάνουμε και σε σημείο να ντρεπόμαστε που ατμίζουμε... Εγώ τουλάχιστον έχω νιώσει πολύ συχνά έτσι!!  :-[

Αποσυνδεδεμένος ALATOPIPERO

  • *
  • 38
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #32 στις: Ιουλίου 20, 2012, 11:53 »
Θεωρώ ότι οποιοσδήποτε έχει δικαίωμα να σου απαγορεύσει σε κλειστό δημόσιο χώρο να ατμίσεις... Η λογική μου είναι ότι εφόσον εκπνέεις αυτόν τον ατμό, κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να τον εισπνέει, ό,τι κι αν έχει μέσα, πόσο μάλλον τώρα που ακόμα δεν είμαστε σίγουροι για το πόσο βλαβερός είναι.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #33 στις: Ιουλίου 20, 2012, 11:54 »
SEB κρατάς πιστόλι όταν βγαίνεις για βολτα/ψώνια κλπ ή όχι ? ;D 
Κάνει διαφορά...
Φιλε μου ειπα την γνωμη μου και ουτε θα μπω στην διαδικασια των επιχειρημάτων για το ποιος εχει δικιο.Ετσι πολυ απλα.
Θεωρώ ότι οποιοσδήποτε έχει δικαίωμα να σου απαγορεύσει σε κλειστό δημόσιο χώρο να ατμίσεις... Η λογική μου είναι ότι εφόσον εκπνέεις αυτόν τον ατμό, κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να τον εισπνέει, ό,τι κι αν έχει μέσα, πόσο μάλλον τώρα που ακόμα δεν είμαστε σίγουροι για το πόσο βλαβερός είναι.

Απαγορευση ισχυει οταν υπαρχει νομος και ο νομος που εχει βγει αναφερει απαγορευση εμποριας  και κατασκευης ητ. 8)
 

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #34 στις: Ιουλίου 20, 2012, 11:58 »
Εκτος θεματος - ποτε προλαβαινεις τα 10ml Πανο :o
Από τοτε που ξανάρχισα τους επισκευάσιμους με χαμηλές αντιστάσεις και κάπως ψηλότερα βόλτ, εντρομος παρακολουθώ τη στάθμη των υγρών να πέφτει και να μην μπορώ να κάνω πολλά πράγματα γι αυτό!!!
Το καλό είναι ότι έχω ριξει τα mg νικοτίνης. Το κακό είναι ότι και πολλά mg να είχ το ίδιο θα άτμιζα!


Αποσυνδεδεμένος ALATOPIPERO

  • *
  • 38
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #35 στις: Ιουλίου 20, 2012, 12:06 »


Κάποια πράγματα δε χρειάζεται να είναι καταγεγραμμένα υπό τη μορφή νόμου για να τα σεβαστείς. Αν διαφωνείς με τη λέξη "απαγόρευση", τότε ας το θέσω διαφορετικά. Θεωρώ ότι πρέπει να σεβόμαστε τους ανθρώπους που δε θέλουν να ατμίζουμε μπροστά τους για τους λόγους που προανέφερα. Όταν π.χ. ταξιδεύεις με αεροπλάνο και ο διπλανός σου ...... βγάζει αέρια από τον... ποπό του (!!!), τι κάνεις??? Δε θα ενοχληθείς τρομερά??? Τι θέλεις, να σου πει "δεν υπάρχει νόμος που να απαγορεύει την κ.... σε κλειστούς δημόσιους χώρους"??  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #36 στις: Ιουλίου 20, 2012, 12:14 »
Οταν καποτε καπνιζα εμπαινα σε δημοσια υπηρεσια που ο υπαλληλος καπνιζε και σε μενα απογορευοταν.Οι νομοι καλο ειναι να υπαρχουν αλλα να εφαρμοζονται με τα ιδια μετρα και σταθμά για ολους ;)
Για το παραδειγμα που αναφερες θα ενοχληθω αλλα δεν θα του πω απαγορευεται να κλ...εις.Και ουτε το θεωρω ασεβια γιατι τι θα επρεπε να κανει εκεινη την στιγμη.Σταματηστε το αεροπλανο να κατεβω.
Ατμιζω οπου ατμιζουν.Προχθες στην εθνικη τραπεζα ατμιζε ο διευθυντης και ενας ακομα υπαλληλος.Εγω γιατι να μην ατμισω.δεν καταλαβα.Ενοχλει τους πελατες ο δικος μου ατμος?
Η στα νοσοκομεια που τραβιομουνα καιρο τωρα και ατμιζαν οι γιατροι και κανενας δεν ελεγε τπτ εγω γιατι να μην ατμισω.Γιατι ημουν πελατης?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 20, 2012, 12:21 από SEB »

Αποσυνδεδεμένος ALATOPIPERO

  • *
  • 38
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #37 στις: Ιουλίου 20, 2012, 12:32 »
Α εντάξει αυτό είναι άλλο θέμα. Έχεις δίκιο να εκνευρίζεσαι αν σου απαγορεύουν  το άτμισμα κάποιοι που ατμίζουν στον ίδιο χώρο!!! Αυτό είναι απαράδεκτο! Όσον αφορά το άλλο, ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ!!!! Ο παλιοκλ.....άρης!!!!!!

Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #38 στις: Ιουλίου 20, 2012, 12:32 »
Θεωρώ ότι οποιοσδήποτε έχει δικαίωμα να σου απαγορεύσει σε κλειστό δημόσιο χώρο να ατμίσεις... Η λογική μου είναι ότι εφόσον εκπνέεις αυτόν τον ατμό, κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να τον εισπνέει, ό,τι κι αν έχει μέσα, πόσο μάλλον τώρα που ακόμα δεν είμαστε σίγουροι για το πόσο βλαβερός είναι.
:thumpup:
Αν μας ζητηθεί να μην ατμίσουμε θεωρώ πως πρέπει να το σεβαστούμε γιατί Ελευθερία συνίσταται στο να Πράττει κάποιος ό,τι δεν Βλάπτει τα Δικαιώματα των άλλων.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #39 στις: Ιουλίου 20, 2012, 12:37 »
" Ελευθερία συνίσταται στο να Πράττει κάποιος ό,τι δεν Βλάπτει τα Δικαιώματα των άλλων."
Ειπα εγω το αντιθετο αλλα το λεω τελευταια φορα να ισχυει για τα δικαιωματα ΟΛΩΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΟΛΩΝ ΕΝΝΟΩ ΟΛΩΝ


Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #40 στις: Ιουλίου 20, 2012, 12:43 »
Μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις να σου κάνουν,
σε οποιαδήποτε μορφή και περίσταση.
Σεβασμός δεν σημαίνει υπακοή και πειθαρχία.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #41 στις: Ιουλίου 20, 2012, 21:41 »
kimmi συμφωνω... αλλα δεν με ενοχλει να ατμιζει ο αλλος διπλα μου...

Μπορει επισης, ALATOPIPERO, να μην μου αρεσει οταν αεριστει ο αλλος διπλα μου, αλλα ναι.. θα τον καταλαβω... οτι ειχε ο οργανισμο του αναγκη να το κανει αυτο εκεινη την στιγμη... Μπορει να μην μου αρεσουν και τα χνωτα καποιου αλλου οταν ειμαι στο ασανσερ, αλλα δεν θα του πω κατι.. απλα θα κατσω οσο γινεται παραπερα..

Ειμαι υπερ του διακριτικου ατμισματος γιατι δεν θελω να με ενοχλουν για τον ατμο, οχι γιατι πιστευω οτι ενοχλω εγω. Οσο ενοχλει η κυρια διπλα μου που ειναι λουσμενη στην κολωνια αλλο τοσο ενοχλω και εγω. Μενω σε αυτο που λεει ο ΣΕΒ, οτι δεν ειναι παρανομο και δεν θα νιωσω τυψεις αν ατμιζω. Καποιες φορες κρινω οτι δεν θελω να χαλασω την ζαχαρενια μου και το σταματαω, αλλα αυτο δεν γινεται γιατι πιστευω οτι ο αλλος εχει δικιο, γινεται γιατι μπορει να ειμαι κουρασμενος να πω το δικο μου δικιο....

Και ξερεις ποσο με ενοχλουνε και εμενα καποια πχ τατουαζ, νιωθω οπτικο βιασμο εκεινη την ωρα.. Αλλα δεν μπορω να αποδειξω οτι μου κανει σωματικα κακο η υπαρξη τους. Ετσι και οι υπολοιποι οταν ατμιζω, δεν μπορουν να αποδειξουν οτι τους κανει κακο το ατμισμα μου (μπορει να το φοβουνται αλλα αλλο καπελο)

Για να μην μιλησω για τα ringtones των κινητων που με τρελαινουν στην δουλεια και την ακτινοβολια που βγαζουν διπλα μου...

" Ελευθερία συνίσταται στο να Πράττει κάποιος ό,τι δεν Βλάπτει τα Δικαιώματα των άλλων." ειναι μεγαλη κουβεντα... πρεπει να ορισεις ποια ειναι τα δικαιωματα πρωτα... Θεωρω οτι η πιο αντικειμενικη προσεγγιση λεει οτι τα δικαιωματα οριζονται απο τους εκαστοτε νομους. Υπο αυτο το πρισμα λοιπον ... δεν βλαπτουμε τα δικαιωματα κανενος.

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #42 στις: Ιουλίου 20, 2012, 21:53 »
υπαρχουν και οι αγραφοι νομοι που εχει βαλει ο καθενας για τον εαυτο του....εγω ατμιζω σχεδον παντου...στο σπιτι μου ομως μεσα οταν ειναι μικρα παιδια διπλα μου δεν θελω να ατμισω....οχι επειδη ο ατμος κανει κακο απλα δεν θελω.....ασχετα αν η μανα διπλα καπνιζει και τα ντουμανιαζει....δεν επιασα τον εαυτο μου να λεει στο σπιτι μου θα ατμιζω οτι και να γινει.....και φυσικα το κανω και σε αλλους χωρους που ειναι παιδια.....μεχρι σημερα δεν ατμιζα και σε ιατρεια ...σημερα ομως πηγα για δουλεια σε καποιο εξω περιμενε κοσμος μαζι και παιδια.....μπαινω να δω κατι στον υπολογιστη και με το που μπαινω βρωμισε τσιγαρο...και η ιατρος το ειχε αναμενο στο τασακι δεν μου αρεσε καθολου.....συμφωνα με το χαρακτηρα μου επρεπε να βγαλω απο αντιδραση το ηλεκτρονικο και να ντουμανιασω...δεν μπορεσα να το κανω :nope: :nope: :nope: :nope:

Αποσυνδεδεμένος optostyle

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #43 στις: Ιουλίου 20, 2012, 21:56 »
Σε λιγες μερες θα κανω ενα ΚΑΛΟ τεστ.. :D ..Θα ειμαι  Τουρκια ...απο Κωνσταντινουπολη μεχρι τα νοτια παραλια....εκει ο νομος ειναι πολυ αυστηρος (Μιλαμε για το ΚΤ)σε κλειστους χωρους και στο μελλον ισως το απαγορευσουν και στους δρομους..,ΑΛΛΑ θα τολμησω να ατμιζω παντου........ελπιζω να μη καταντησω σαν το εξπρες του μεσονυχτιου :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #44 στις: Ιουλίου 20, 2012, 21:59 »
υπαρχουν και οι αγραφοι νομοι που εχει βαλει ο καθενας για τον εαυτο του....εγω ατμιζω σχεδον παντου...στο σπιτι μου ομως μεσα οταν ειναι μικρα παιδια διπλα μου δεν θελω να ατμισω....οχι επειδη ο ατμος κανει κακο απλα δεν θελω.....ασχετα αν η μανα διπλα καπνιζει και τα ντουμανιαζει....δεν επιασα τον εαυτο μου να λεει στο σπιτι μου θα ατμιζω οτι και να γινει.....και φυσικα το κανω και σε αλλους χωρους που ειναι παιδια.....μεχρι σημερα δεν ατμιζα και σε ιατρεια ...σημερα ομως πηγα για δουλεια σε καποιο εξω περιμενε κοσμος μαζι και παιδια.....μπαινω να δω κατι στον υπολογιστη και με το που μπαινω βρωμισε τσιγαρο...και η ιατρος το ειχε αναμενο στο τασακι δεν μου αρεσε καθολου.....συμφωνα με το χαρακτηρα μου επρεπε να βγαλω απο αντιδραση το ηλεκτρονικο και να ντουμανιασω...δεν μπορεσα να το κανω :nope: :nope: :nope: :nope:

Ενταξει... δεκτο... δεν σου παει να το κανεις προσωπικα...
οπως σε καποιον αλλον δεν του παει να... σκαλιζει την μυτη του...

Αλλα κατι που σε καποιους φαινεται "μη πρεπον" δεν θα πρεπει αλλοι να το ονομασουν "ενοχληση¨/¨καταπατηση δικαιωματων"... κλπ... και σιγουρα δεν το κανει απαγορευτικο για καποιους αλλους...

Αν το θεμα ειναι στο προσωπικο επιπεδο, ως αποφαση... φυσικα και το δεχομαι...

@optostyle... Στην Τουρκια... μην το κανεις... αν μπλεξεις, αντε να ξεμπλεξεις μετα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8339 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180649 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33978 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536290 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59801 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 587 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15670 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136147 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085335 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35420 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10257 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12