vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 4 χρήστες
stsoulos, camber, manoslykos, Jorge

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 20, 2009, 21:41 »
Ισως αν του εξηγησεις τη λειτουργια να ηρεμησει
αλλιως...μα ειναι δυνατον αυτα τα ατομα να ονομαζονται συν-αδελφοι ?

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 21, 2009, 01:26 »
εμένα πάντως ο συνάδελφος δίπλα μου λυσσάει όταν ατμίζω στο γραφείο... και μαντέψτε... είναι καπνιστής!!!! ( η αλήθεια είναι ότι είναι η 2η μέρα χωρίς κ/τ, ατμίζω non-low και το έχω παρακάνει λίγο :-[

Και τι θα πάθει; Θα ρίξει το... παιδί;  >:( 
Από αντίδραση το κάνει επειδη εσυ το παλευεις να ξεφυγεις!
Το μονο που μπορείς να κάνεις είναι να χρησιμοποιείς σχετικά άοσμα υγρά ωστε να μην έχει να λέει, μέχρι να σε συνηθίσει. Και έχει δίκιο και ο luke. Σε λιγο καιρό θα ζητάει ονόματα και δ/νσεις.

Αποσυνδεδεμένος VAG-ROU

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
    • PAOK EVERYWHERE
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 03, 2009, 09:54 »
Θα σου πω εγω το γιατι.. Γιατι ως Ελληναρας και ως μεγαλος Κομπλεξαρας (κυριως) του την δινει να κανεις εσυ και να μην κανει αυτος.. Η καλυτερα του δινει το οτι κανεις εσυ μονο.. Ειναι σαν το παραδειγμα που ξερουμε ολοι με τους 2 αγροτες και το τζινι που του ψοφαει η αγελαδα του ενος και κανει μια ευχη να ψωφησει η αγελαδα του γειτονα παρα να αποκτησει αλλη αγελαδα... Δυστηχως ετσι ειναι τα παργματα.. Παντως και εγω εχω παρατηρησει οτι οι μη-καπνιστες το βλεπουν πολυ καλο το γεγονος οτι το κοψα και ατμιζω που και που , ενω οι καπνιστες βγαζουν δολο κακια

Αποσυνδεδεμένος spou

  • *
  • 31
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 03, 2009, 16:25 »
Eμένα πάντως αυτό που ενοχλεί στους καπνιστές είναι ότι ενώ στην αρχή κορόιδευαν λέγοντας μου ότι δεν υπάρχει περίπτωση να κόψω το τσιγάρο με το η/τ, τώρα που βλέπουν ότι δεν έχω ξαναπιάσει στα χέρια μου τσιγάρο (είμαι καθαρή απο τις 19/11) λένε ότι και το η/τ είναι έπίσης κακή συνήθεια με αβέβαιες επιδράσεις στον οργανισμό κι ότι αφού δεν απεξαρτητοποιείσαι από την κίνηση είσαι επιρρεπής ανά πάσα στιγμή να ξανακαπνίσεις.Δε ξέρω αν έχουν δίκιο ή όχι. Αυτό που ξέρω είναι ότι έχω κάνει σίγουρα ένα βήμα περισσότερο από αυτούς και αυτό κάποιους τους πονάει!!!

Αποσυνδεδεμένος spou

  • *
  • 31
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 10, 2009, 11:28 »
"Και έχει δίκιο και ο luke. Σε λιγο καιρό θα ζητάει ονόματα και δ/νσεις."  xaxaxa απίστευτο, τελικά ο διπλανός μου με προσέγγισε για να μάθει περισσότερα για το η/τ και να φανταστείτε ότι ήταν ο πιο αντι-ατμιστής από όλους!!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 10, 2009, 12:22 »
"Και έχει δίκιο και ο luke. Σε λιγο καιρό θα ζητάει ονόματα και δ/νσεις."  xaxaxa απίστευτο, τελικά ο διπλανός μου με προσέγγισε για να μάθει περισσότερα για το η/τ και να φανταστείτε ότι ήταν ο πιο αντι-ατμιστής από όλους!!!! :thumpup:

Στα 'λεγα δεν στα 'λεγα;  :)
Ετσι γίνεται πάντα!

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 06, 2010, 22:34 »
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΟΙ ΚΑΠΝΙΣΤΕΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕ ΕΚΡΑΖΑΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΛΟΕΝΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 06, 2010, 23:31 »
πάντως ο περισσότερος κόσμος , εδώ στην Ελλάδα τουλάχιστον , δεν γνωρίζει την ύπαρξη του ΗΤ.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 07, 2010, 00:17 »
Eμένα πάντως αυτό που ενοχλεί στους καπνιστές είναι ότι ενώ στην αρχή κορόιδευαν λέγοντας μου ότι δεν υπάρχει περίπτωση να κόψω το τσιγάρο με το η/τ, τώρα που βλέπουν ότι δεν έχω ξαναπιάσει στα χέρια μου τσιγάρο (είμαι καθαρή απο τις 19/11) λένε ότι και το η/τ είναι έπίσης κακή συνήθεια με αβέβαιες επιδράσεις στον οργανισμό κι ότι αφού δεν απεξαρτητοποιείσαι από την κίνηση είσαι επιρρεπής ανά πάσα στιγμή να ξανακαπνίσεις.Δε ξέρω αν έχουν δίκιο ή όχι. Αυτό που ξέρω είναι ότι έχω κάνει σίγουρα ένα βήμα περισσότερο από αυτούς και αυτό κάποιους τους πονάει!!!

Συμφωνώ μαζί σου.
Περίπου την ίδια εμπειρία έχω κάνει και εγώ.

Η μητέρα μου π.χ προσπάθησε αρκετές φορές να περάσει στο ηλεκτρονικό.
Και από ενημέρωση, βοήθεια και ανταλλακτικά δεν είχε ποτέ πρόβλημα...  :))

Προσπάθησε με 401, με 701 με NJoy αλλά δε...

Τελικά αποφάσισε ...να μου την "μπαίνει" εμένα...  :laugh1:

Σύνηθες ερωτήσεις:
Και που ξέρεις τι έχει μέσα? Τι λένε τώρα αυτοί...
Μα νικοτίνη παίρνεις. Σκοπός είναι να μην παίρνεις νικοτίνη.

Και άμα έχει τις καλές της:
Έκανες ένα καλό βήμα και το έκοψες το τσιγάρο. Τι το θες τώρα αυτό?  :))

Βέβαια καπνίζει σχεδόν 3 πακέτα την ημέρα...

Ο αδελφός μου με τα ίδια πλεονεκτήματα και MiniTurbo κατέληξε να συνεχίζει να ...καπνίζει.
Δεν μιλάει αρνητικά για το ηλεκτρονικό, αλλά ούτε και ...θετικά.
Γι' αυτόν το ηλεκτρονικό είναι σαν να μην υπάρχει...  :laugh1:

Πολλοί συγγενείς και φίλοι και μόνο που είδαν εμένα το δοκιμάσαν.
Μόνο δύο περιπτώσεις καταφέραν να ξεπεράσουν τον μήνα...

Μόνο η νύφη μου το χρησιμοποιεί όταν είναι στην δουλειά γιατί στο νοσοκομείο το τσιγάρο απαγορεύεται.

Για την πεθερά μου τα υγρά είναι ...σίγουρα ανθυγιεινά.
Που ξέρω εγώ τι βάζουν μέσα, είναι η σύνηθες απάντηση. Και η πλάκα είναι ότι μου το λέει όταν ...πνίγεται από το βήχα καπνίζοντας.  :))
Κατά τα άλλα καπνίζει 3 πακέτα την ημέρα και σηκώνει την γειτονιά στο πόδι από τον βήχα..
Εκεί ξέρει τι βάζουν...

Και άλλα πολλά παραδείγματα.

Νομίζω ότι τελικά οι περισσότεροι απλώς δεν ...μπορούν να περάσουν στο ηλεκτρονικό.
Είναι έτσι κι αλλιώς γνωστό ότι η νικοτίνη δεν επιδρά τόσο εθιστικά στο ηλεκτρονικό όπως στο τσιγάρο.
Θέλει δηλαδή αρχικά μια προσπάθεια.
Επίσης λόγω της αντικαταθλιπτικής δράσης που έχει το τσιγάρο (αλλά και το ηλεκτρονικό) πολλοί πραγματικά ...φοβούνται.
Υποστηρίζεται σε από γιατρούς ότι σχεδόν το 80% των καπνιστών καπνίζει λόγω της αντικαταθλιπτικής δράσης της νικοτίνης.
Ενώ και στο ηλεκτρονικό ισχύει το ίδιο, αυτοί δεν το ξέρουν εκ των προτέρων...

Φταίνε βέβαια και οι συσκευές που έχουν ακόμη πολλά προβλήματα...
Και φταίνε και πολύ.
Δείτε πόσοι εδώ στο φόρουμ έρχονται και χάνονται πολύ γρήγορα.
Ένας λόγος είναι σίγουρα ότι επιστρέφουν στο κανονικό.

Τελικά καταλήγουν να δαιμονοποιούν το ηλεκτρονικό..
Και είναι ακόμη χειρότερα όταν έχουν ήδη δοκιμάσει το ηλεκτρονικό.

Ένα καλό επιχείρημα είναι σίγουρα το ότι μπορούν να το χρησιμοποιούν ελεύθερα.
Αλλά όταν το κανονικό επιτρέπεται έτσι κι αλλιώς σχεδόν παντού, γιατί ο λόγος?

Προσωπικά το κατάφερα γιατί λίγο τα προβλήματα που είχα με την υγεία μου (έντονος βήχας), λίγο οι αντοχές, λίγο τα παιδιά, λίγο η μυρωδιά στο σπίτι με έκαναν να θέλω να κόψω το τσιγάρο οπωσδήποτε.

Δύσκολη τελικά υπόθεση να πείσεις καπνιστή να γίνει ατμιστής και είναι και οι μόνοι ..."πελάτες" του ηλεκτρονικού.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2010, 00:40 από Kostas »

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 26, 2010, 15:40 »
Είμαι όλο νεύρα σήμερα ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ
Σήμερα σε μια συνάντηση με κάτι γνωστούς που με ξέρουν και ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ έχουν συνηθίσει να με βλέπουν με το ηλεκ. άκουσα το ΘΕΙΚO
<<Ακόμα με αυτό είσαι???????Το ξέρεις ότι είναι καρκινογόνο???Το διάβασες εκεί ,εκεί και εκεί τι γράφει γι αυτό?????>>
<<Ναι ρε παιδιά αλλά έχουν γίνει αυτές οι έρευνες ,αυτές οι αναλύσεις στα υγρά,έχει αποδειχθεί αυτό ,κι αυτό,έτσι το τσιγάρο έτσι το ένα έτσι το άλλο>>
<<ΑΣΕ ΡΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ.....ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΚ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ ΣΕ ΚΑΤΙ Μ.........Σ ΠΟΥ ΤΑ ΧΑΦΤΟΥΝ.ΑΝΤΕ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ ΝΑ ΣΤΑΝΙΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΡΘΕΙΣ ΣΤΑ ΙΣΙΑ ΣΟΥ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΤΙ ΚΑΝΕΙ>>
 :angry_red: :angry_red: :angry_red: :angry_red_tooths: :angry_red_tooths: :angry_red_tooths: :sign_kraniooo: :fight_shot_thickgun: :fight_shot_thickgun: :fight_shot_thickgun:
Και τέλος θέλω να κρυφτώ :ninja_hide: :ninja_hide: :ninja_hide: :angry_tickedoff: :angry_tickedoff: :angry_tickedoff: :fight_hammered2: :fight_hammered2: :fight_hammered2:

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 26, 2010, 17:51 »
Fairy δείξε ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ σε κάτι τέτοια σκουριασμένα μυαλά!!!
Κ όπως λένε κ στο λιμάνι: Γράφ'στ'α...ια σου όλα :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 26, 2010, 19:15 »
fairy
Σε παρόμοιες περιπτώσεις , απλά τους ρωτάω
"Αλήθεια? και τι έλεγε η έρευνα που διαβάσατε οτι είναι καρκινογόνο ? "
..απάντηση
" εεεμμμ  ..Κάτι για νιτροτζανερίνες ...νομίζω...χμμμ"
Abet
"νιτροζαμίνες μήπως? "
"Ναι !  Ναι! "
"και τί ποσοστά βρήκανε ?"
Ο σπασίκλας πλέον έχει καταλάβει ότι δεν έχει ιδέα γι αυτό που μιλάει, αρχίζει αχνά να αντιλαμβάνεται την ενημέρωση σου και το γυρίζει..
"Τέλος πάντων ρε Σταύρο άστα αυτά , τι κάνει η γυναίκα ? τα παιδιά? "
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 26, 2010, 20:39 »
Fairy δείξε ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ σε κάτι τέτοια σκουριασμένα μυαλά!!!

Το θέμα είναι πως αν το αφήσουμε κι'εμεις, που στην τελική ξέρουμε και 1-2 πραγματα παραπάνω απο αυτα που λέει η TV, θα συνεχίσει να διαιωνίζεται η όποια λάθος αντίληψη.

Φυσικά δεν λέω πως έχουμε κάποιο "χρέος" ή υποχρέωση να γίνουμε... σταυροφόροι του ΗΤ, αλλά μια κουβεντούλα μπορούμε να την κάνουμε..

Εγω πάντως και κάθομαι, και επιμένω, και τις ερευνες που έχουν γίνει ανακαλώ και τους προτρέπω να μπουν και να διαβάσουν το forum για να σχηματίσουν άποψη (γιατι αν δεν παινέψεις και το σπίτι σου  ;D)

Αν τωρα δεν θέλουν.... τι να κάνουμε; Δεν είναι και για θάνατο!  :)

Κ όπως λένε κ στο λιμάνι: Γράφ'στ'α...ια σου όλα :laugh1:

 :confused1: Αυτό λένε στο λιμάνι;  :confused1:
Εγώ νόμιζα πως λένε "μπρρρρρρ... τι κρύο που κάνει στους -8!!!"  :laugh1: :laugh1: :lotpot: :yahoo:
(θα έσκαγα αν δεν το έλεγα!  ;D)

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 26, 2010, 21:17 »
under είσαι κακός  ;D :dance:

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 26, 2010, 21:21 »
δυστιχως αυτα λεγοντε
Η αδελφη μου ειταν ετοιμη να αγορασει ητ αφου το ειχε δοκιμασει απο εμενα και ηταν σιγουρη οτι θα μπορουσε να σταματησει το κτ.
τελευταια στιγμη την βαλανε στη λογικη οτι το κτ
ειναι ποιο ασφαλες και ετσι στο παρα πεντε χασαμε ενα μελλος
Ποτε δεν θα μπορεσω να καταλαβω αυτη τη νοοτροπια .....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8369 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34016 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536546 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59850 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237646 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15832 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136170 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085387 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12