vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

513 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, aragiannis, Jorge, Doubt, manoslykos, Milarepa, th3ofilos

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1185 στις: Αυγούστου 07, 2017, 13:57 »
φιλε μου σε καταλαβαινω.. εφαγες πικρα μεγαλη λεμε.. μου θυμισες τα πρωτα χρονια.. :))

συμπεραΖματικα...  αυτοι οι αρχαιολογοι, ειναι με χτυπημενο εκκεντροφορο... ολοι ομως.  :))

Αποσυνδεδεμένος kourou90s

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1186 στις: Αυγούστου 07, 2017, 14:07 »
Πριν μια βδομάδα είχα πάει για καφέ με έναν φίλο μου σε ανοιχτή καφετέρια και όπως επιτρέπεται το κανονικό κάνω κι εγώ... Ένα τραπέζι αριστερά μου μου ζήτησε πολύ ευγενικά αν μπορώ να φυσάω αλλού γτ ενοχλούσα λίγο... Το σεβάστηκα φυσικά γτ είχε χώρο και δεν κάπνιζε κανένας τους! Υπόψιν ατμιζα στα 110w  :)). Το γέλιο που τον έβρισα κιόλας ήρθε μετά από λίγο από έναν άλλο κύριο που εννοώ δεν πήγαινε πάνω του ο ατμός ούτε στο παιδί του μου λέει φυσά αλλού ενοχλείς το παιδί... Και μέσα σε 2 λεπτά ανάβει κανονικό τσιγάρο και πήγαινε όλος ο καπνός στο μικρό... Τότε με έπιασε σπαστικό γέλιο εννοώ τον κοιτούσα και δεν κρατήθηκα τον άρχισα στο κράξιμο και με τελευταίο να πω "είμαστε σε ανοιχτό χώρο όπου γουστάρω θα φυσάω αν δεν αρέσει πήγαινε αλλού..." Δεν λέω οκ σεβασμός αλλά οχι να μας κοροϊδεύουν και μπροστά στα μάτια μας  :wall:

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1187 στις: Αυγούστου 07, 2017, 14:24 »
Άν άτμιζες στα 110w όπως λες, φαντάζομαι τα ντουμάνια. ίσος να σου έκανα και εγώ παρατήρηση.

Αποσυνδεδεμένος Aiakos

  • **
  • 219
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1188 στις: Αυγούστου 07, 2017, 14:25 »
περιμένανε να βγει κανένας στην πίστα?

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1189 στις: Αυγούστου 07, 2017, 14:28 »

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1190 στις: Αυγούστου 07, 2017, 14:56 »
Η δικιά μου εμπειρία είναι ότι πλέον μας συνηθίσανε και περνάμε απαρατήρητοι. Ε τώρα να προσέχουμε και λίγο τα ντουμάνια πόσο είπε ο φίλος 110W :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1191 στις: Αυγούστου 07, 2017, 15:01 »
Εγώ πάντως, μετά από 20 χρόνια καπνίσματος αισθάνθηκα όμορφα όταν σε γνωστή αλυσίδα με καφετέριες με ρώτησαν αν καπνίζω και όταν τους είπα "ατμίζω" μου είπαν "καθίστε όπου θέλετε". Και φυσικά πήγα στην ΑΔΕΙΑ πτέρυγα των μη καπνιστών και άτμιζα κανονικότατα. Όχι τίποτα τρελό, βέβαια. Τα νορμάλ βάττ που κάνω και στο γραφείο. Γύρω στα 10 - 12. 

Αποσυνδεδεμένος haytek

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
  • Si vis amari, ama
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1192 στις: Αυγούστου 07, 2017, 15:29 »
Η αλήθεια είναι οτι απαρατήρητοι δεν περνάμε πάντα και συνήθως η προκαταληψη και η στοχοποίηση του ατμίσματος γίνεται από άτομα 40+ που δεν ψαχτήκαν ποτέ για το τι εστι Η/Τ , ακούσανε μια ανοησία και την αναμεταδίδουν. Σε αυτούς όπως λέει και η ατάκα , λεμε το "η επιστημη σηκώνει τα χέρια ψηλά με την περίπτωση σου" και προχωράμε.

Καλώς η κακώς, όταν είσαι σε δημοσιο ανοιχτό χώρο, κανείς δεν έχει το δικαιωμα να σου πει τιποτα για τον ατμο που παραγει το εργαλείο σου, ΕΙΔΙΚΑ από τη στιγμη ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ !

Περιπτωσεις θα συνεχίζουν να υπάρχουν εις τον αιωνα των αιώνων,το σημαντικο ειναι πως να χειριστεις την εκαστοτε περίπτωση που θα σου τύχει.
Προσωπικα, όταν πριν 3 χρονια ειχα σκασει στο πατρικο της γυναικας και αναψα τσιγαρο(σε σπιτι μη καπνιστων χωρις να ρωτησω αν μπορω να καπνισω) , στραβώσαν και ανοίγαν τα παραθυρα λες και την αμόλησα :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Από τοτε που αρχισα να σκαω με Η/Τ μόνο, δεν είχαν καμια αρνητικη αντιδραση, ίσα ισα μου λεγαν οτι διαβασαν οτι ειναι καλυτερο από το Κ.Τ και οτι δεν βρωμαει κτλπ
Αυτό είναι παράδειγμα ανθρωπων μορφωμενων(όχι δεν τρώω παντοφλα για να τα γραψω αυτά  :laugh1: :idiot1:) και οχι κατοίκων κορφοβουνιών και εξωγήινων που λένε οτι θα σκάσει στα χερια σου και ιστοριες και πρασινα αλογα.

Όσο πιο κοντα ζεις σε αστικο κεντρο, τοσο πιθανον ειναι να περάσεις απαρατήρητος. Αν τώρα πχ παω σε χωριο και βγαλω τον εξοπλισμο, άστα, κλάφτα ! Άντε να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελέφαντας! :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1193 στις: Αυγούστου 07, 2017, 15:40 »
Γιατί πιδάκιμ??? Τι έχουν οι κάτοικ κορφοβουνίου????? Α??

Αποσυνδεδεμένος haytek

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
  • Si vis amari, ama
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1194 στις: Αυγούστου 07, 2017, 15:45 »
Και τιι να κατσ να κανς; Να μαλωσ; :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος octavia

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1195 στις: Αυγούστου 07, 2017, 16:17 »
Χθες το βράδυ Ολυμπιάδα εξοχικό ψητουρα μπύρες ρετσινες και τα συναφή σκάει θείος μου από διπλανό εξοχικό όντας ξένος από σουιδια χαχαχα χουχουχου κλπ μέχρι που τελειώνοντας το ψήσιμο σκάω με τον cleito τραβώντας βαθιά τζούρα, με το που με βλέπει να βγάζω τρελά ντουμανι μου λέει ωχ ωχ ωχ μακριά από αυτό αγόρι μου είναι βλαβερό χειρότερο από το τσιγάρο, στην σουιδια το έχουν απαγορέψει και δεν ξέρεις τι έχει μέσα κλπ, και του αρχόντων εγώ τα υπέρ και τα κατά και για της έρευνες του κυρίου φαρσαλινου και τον έχω αφήσει παγοτο, τέλος πάντων, κάποιος πρέπει να ενημερώση την Τρίτη ηλικία αλλά πιος θα το κάνω ει αυτό όταν υπάρχουν τόσοι πολεμιοι του Η.Τ.
Αυτα, βαρέθηκα να γράφω

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tzabalala

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1196 στις: Αυγούστου 18, 2017, 11:54 »
Η αλήθεια είναι ότι τα ντουμάνια τα φυλάω για πιο πριβέ καταστάσεις. Έξω κυκλοφορώ με ναυτίλο 2 το πολύ στα 20 βατ και δεν θέλω να προκαλώ. Στη δουλειά οι καπνιστές πάνε στο μπαλκόνι (εκεί ήμουν κι εγώ μέχρι πρότινος  :tongue_smilie: ), ενώ εμείς που ατμίζουμε τραβάμε τις τζούρες μας εντός. Κι επειδή δε μου αρέσει να βλέπω σε δημόσιο χώρο τον άλλο να κάνει ντουμάνια, δεν το κάνω ούτε κι εγώ. Έτσι, όταν αράζω μόνος έχω τον atlantis evo και τον ανεβάζω μέχρι 41 βατ. Κατά κάποιο τρόπο, τις πνευμονικές με τα ντουμάνια τις έχω συνδυάσει με το άραξον - άτμισον - ντουμάνιασον.  ;D

Ξεκινήσαμε το άτμισμα για να αλλάξουμε κάτι σε εμάς που δε μας αρέσει, έτσι δεν είναι; Ε, ας μην προκαλούμε/επιβαρύνουμε τους γύρω μας όπως κάναμε και ως καπνιστές.  :angel:

Γενικά, πάντως, αν είναι να ατμίσω σε έναν δημόσιο χώρο, πάντα κόβω την κατάσταση γύρω μου, αν με παίρνει ή όχι.

Αποσυνδεδεμένος Chris88

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1197 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2017, 22:28 »
Έτσι ακριβώς. Σε σημείο που καταντάει ενοχλητικό. Αν ξέρω ότι ο άλλος δεν έχει internet και γεννικά σχέση με την τεχνολογία, προσπαθώ να τον αποφύγω. Αν συνέχιζα θα έπρεπε να μην κάνω τίποτε άλλο όλη μέρα και απλά να δίνω πληροφορίες (πως γεμίζουν τα φιλτράκια, που θα βρω υγρά, κάνουν όλα τα φιλτράκια, πόση ώρα κρατάνε...)
Καπως ετσι βρεθηκα και εγω μπροστα στην αποφαση να ατμισω παντως...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8471 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34111 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537253 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60004 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238037 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 619 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136255 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085523 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35558 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10415 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12