vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

66 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, gigelis78, ThioVag, Mimhsdr, funes, camber, manoslykos

Twitter

ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-ΠΡΟΚΛΗΣΗ
« Απάντηση #30 στις: Οκτωβρίου 14, 2009, 22:40 »


EDIT 2: Μην πετάς τους ατμοποιητές, θα τους ξαναχρησιμοποιήσεις κάποια άλλη στιγμή  ;)

EDIT 3: Ti μπαταρίες έχεις? Το λέω αυτό γιατί όσο παλιώνουν οι ατμοποιητές με τόσο μεγαλύτερη τάση δίνουν ικανοποιητικό αποτέλεσμα. Μήπως οι δικιές σου δεν είναι πια καλές και ρίχνουν την  τάση πολύ γρήγορα?
[/quote]

Πως να τους χρησιμοποιησω αφου και τωρα δεν με ικανοποιουν; :)
Μπαταριες εχω και παλιες και καινουργιες, δεν νομιζω να φταιει αυτο

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-ΠΡΟΚΛΗΣΗ
« Απάντηση #31 στις: Οκτωβρίου 14, 2009, 22:54 »
Μολις εβρασα εναν Μ4 και τον πηρα στο...χερι.Στην τρυπα που εχει εκει που βιδωνει στην μπαταρια ειναι καλυμενη με ενα μαυρο πραγμα. Προσπαθω να τον ανοιξω τωρα...

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-ΠΡΟΚΛΗΣΗ
« Απάντηση #32 στις: Οκτωβρίου 14, 2009, 23:17 »
Μιλαμε παντα για εναν Μ4 με ελαχιστες ωρες ατμισματος οχι πανω απο 2-3, και υστερα απο καθαρισμα και με νερο και με οινοπνευμα, ο οποιος απο την αρχη μου φανηκε οτι κανει ...νερα. Του κανα μια προχειρη ανατομια. Η γεφυρα εχει διπλη στρωση απο μαλακο υλικο, ευκολα κοβεται και με το χερι, σαν χαρτι ειναι ή σαν πολυ λεπτο μεταλλικο σφουγγαρακι, εξ ου και η απορροφητικοτητα της. Η αντισταση φανηκε να ειναι σε καλη κατασταση. Στην πισω μερια τωρα, η τρυπα ηταν βουλωμενη με ενα μαυρο πραγμα. Εβγαλα το καπακι και ειδα οτι μεσα ηταν τιγκαρισμενος με αυτο το μαυρο πραγμα. Μαλλον πρεπει να ειναι υγρο που εχει στερεοποιηθει και μοιαζει σαν καρβουνο. Ενα συρματακι μεσα υπαρχει και ειναι καταμαυρο. Μαλλον καταληγει στην αντισταση και της δινει ρευμα. Αυτο το συρματακι ομως ηταν θαμμενο μεσα στο 'καρβουνο'. Οπως το βλεπω τωρα μου θυμιζει βουλωμενο νιπτηρα που ανοιγεις απο κατω και βγαζεις ακαθαρσιες. Προσπαθησα να βγαλω φωτος αλλα η μηχανη μου δεν ειναι σαν του Ατμου. Οπως το βλεπω τωρα και μετα την αποστροφη που ενοιωσα, ισως δεν εχω αδικο οταν λεω οτι δεν ...ατμιζει
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2009, 00:00 από lionor »

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-ΠΡΟΚΛΗΣΗ
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 14, 2009, 23:25 »
τότε μήπως απλά ήθελε tu bo flo?
 :)) :))

από πού τούς έχεις πάρει? (έτσι ρωτάω, όχι ότι .... )

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-ΠΡΟΚΛΗΣΗ
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 14, 2009, 23:39 »
Aπο eastmall...Ο ατμοποιητης ηταν ηδη 'μπουκωμενος' τιγκα στο 'καρβουνο'. Φανταζομαι οτι δεν ειναι ο μοναδικος. Μηπως τους ατμιζουν πρωτα και οταν τους βαρεθουν τους πακεταρουν και τους πουλανε; Απλα την σκεψη μου διατυπωνω...
Αλλαξα και τον τιτλο του θεματος γιατι αυτο νομιζω οτι ταιριαζει καλυτερα

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;
« Απάντηση #35 στις: Οκτωβρίου 15, 2009, 00:04 »
Δεν ειναι περιεργο αλλοι ατμο να σας κρατανε πολυ και αλλοι πολυ λιγοτερο; Και μιλαμε φυσικα για ιδια μαρκα. Κι ομως δεν ειναι περιεργο...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;
« Απάντηση #36 στις: Οκτωβρίου 15, 2009, 00:34 »
Τελευταία λύση:
Πάρε το NJoy με το cartomizer: Πάντα φρέσκος ατμοποιητής. Δεν ξέρω τι τιμή θα έχουν και αν συμφέρει αλλά αν τους γεμίσεις και μια δυο φορές πιστεύω θα έρχεται εκεί κι εκεί από άποψη εξόδων. Δεν το έχω (ακόμα) αλλά διαβάζω καλές κριτικές από τα παιδιά.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;
« Απάντηση #37 στις: Οκτωβρίου 15, 2009, 01:04 »
Συμφωνώ και επαυξάνω με τον Ατμό.

Οσο για τον μύθο δεν νομίζω ότι χρειάζεται να πάμε μακριά αρκεί να κοιτάξουμε τις διαφημίσεις των ηλεκ.τσιγά.
Αλλιώς μας τα παρουσιάζουν κιαλλιώς είναι και τίποτα δεν μας προετοιμάζει για την πραγματικότητα.
Αυτό όμως που την αντισταθμίζει είναι η πολύ καλή εξυπηρέτηση που μας παρέχουν οι αντιπρόσωποι,για να μην είμαι άδικη.

Κοίταξε την λύση του cartomizer.Νομίζω ότι θα σε ικανοποιήσει αρκετά.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 15, 2009, 08:40 »
Τα cartomizer δεν ειναι ηδη γεμισμενα με υγρο; 1ον θαπρεπει να σου αρεσει η γευση αυτη. 2ον οταν θα το γεμισεις δεν θα θελει την ωρα του για να στρωσει στην καινουργια γευση; Και μεχρι να γινει αυτο θα ειναι για πεταμα. 3ον πολυ φοβαμαι την τιμη τους.
Αναρωτιεμαι τελικα, μονο εγω ειμαι εδω μεσα που το λεει ξεκαθαρα οτι οι ατμο δεν κανουν αυτο που....υποσχονται; Και μετα μιλαμε για χρωματα, σχεδια, τι χρωμα εχει το λαμπακι της καφτρας... Οσο για τους αντιπροσωπους, δεν ξερω fairy μου τι εννοεις με την καλη εξυπηρετηση...:)

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;
« Απάντηση #39 στις: Οκτωβρίου 15, 2009, 08:57 »
Αναρωτιεμαι τελικα, μονο εγω ειμαι εδω μεσα που το λεει ξεκαθαρα οτι οι ατμο δεν κανουν αυτο που....υποσχονται;
Δεν είσαι ο μόνος που το λέει.
Οι ατμοποιητές είναι απλώς ...ανταλλακτικά.
Τους χρησιμοποιείς μέχρι να πέσει η απόδοσή τους και τους αλλάζεις...

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;
« Απάντηση #40 στις: Οκτωβρίου 15, 2009, 09:23 »
O nobaco prestige ειναι ιδιος με τον 8084?

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;
« Απάντηση #41 στις: Οκτωβρίου 15, 2009, 11:18 »
Τα cartomizer δεν ειναι ηδη γεμισμενα με υγρο; 1ον θαπρεπει να σου αρεσει η γευση αυτη. 2ον οταν θα το γεμισεις δεν θα θελει την ωρα του για να στρωσει στην καινουργια γευση; Και μεχρι να γινει αυτο θα ειναι για πεταμα. 3ον πολυ φοβαμαι την τιμη τους.
Αναρωτιεμαι τελικα, μονο εγω ειμαι εδω μεσα που το λεει ξεκαθαρα οτι οι ατμο δεν κανουν αυτο που....υποσχονται; Και μετα μιλαμε για χρωματα, σχεδια, τι χρωμα εχει το λαμπακι της καφτρας... Οσο για τους αντιπροσωπους, δεν ξερω fairy μου τι εννοεις με την καλη εξυπηρετηση...:)
lionor
1. Ναι πρέπει να σου αρέσει η γεύση τους
2. Σωστα.
3. Θα δούμε και επίσης,
είναι δύσκολο εως αδύνατο να στραγγίξεις το δικό τους υγρό, χωρίς να καταστρέψεις το καρτομάϊζερ, γιατί θα πρέπει να ανοίξεις το άσπρο καπάκι τους (από εκεί που ρουφάς) το οποίο γίνεται κομματάκια εύκολα.
Να φανταστείς οτι για να γεμίσεις το καρτομάϊζερ με ασφάλεια, μπορείς μόνο με σύριγγα.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;
« Απάντηση #42 στις: Οκτωβρίου 15, 2009, 13:02 »
όχι μόνο:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,389.msg9245.html#msg9245

αντιγραφή:

Πρώτος τρόπος:
Βγάζεις το πίσω καπάκι (από το οποίο ρουφάμε). Στην συνέχεια πλαστικό, φέτα πολυεστέρα, πλαστικό. Καί φτάνεις στον πολυεστέρα στον οποίο στάζεις καί βλέπεις κι όλας πότε θα γεμίσει.
Πλεονέκτημα ότι καθαρίζεις κι όλας την "φέτα" η οποία κραταει τα υγρά.
Μειονέκτημα το ότι το καπάκι βγαίνει ΠΟΛΥ δύσκολα (στην περίπτωσή μας) καί μάλλον θα στραπατσαριστεί.
(ΜΗΝ τραβήξει κάποιος τον πολυεστέρα. Καταστράφηκε το "σύστημα").

Δεύτερος τρόπος
η σύριγγα. με βελόνα. Μισό ml, ή 15-20 σταγόνες. Γέμισμα από το πίσω καπάκι αφού την έχουμε βάλει καί λίγο λοξά γιά να βρούμε πολυεστέρα καί όχι το κέντρο (φιτίλι).

Τρίτος τρόπος (καί... καλύτερος?).
Έχουμε κι άλλη τρύπα με πρόσβαση. Από το μέρος πού βιδώνει στην μπαταρία  ;)
Δεν κάνουμε τίποτα, δεν χρειαζόμαστε τίποτα, δεν ανοίγουμε τίποτα.
Το ακουμπάμε καί στάζουμε σιγά σιγά στην τρύπα. Μία μία σταγόνα θα αποροφάται.
Εκεί γύρω στις 20, θα δούμε κάποια σταγόνα, να "ξεχειλίζει" από τις 2 πλαινές τρυπούλες τού cartomizer. Τελειωσαμε. Περιμένουμε λίγο, το κουνάμε ελαφρά, το στριφογυρίζουμε, βιδώνουμε, ατμίζουμε.
 :)

το 3 κάνω, καί είναι οκ!

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;
« Απάντηση #43 στις: Οκτωβρίου 15, 2009, 13:07 »
σε ευχαριστω φιλε atmisti για τις απαντησεις σου, και σιγουρα δεν θα παρατησω ετσι ευκολα το αμισμα. Ετυχε σημερα και με 'κερασανε' κ.τ., το καπνισα αλλα δεν ξετρελλαθηκα κιολας. Κι οσο δεν εχω την αναγκη να παω στο περιπτερο να παρω το πακετο, δεν φοβαμαι τπτ. Φιλε alfisti ισως καποια στιγμη αργοτερα δοκιμασω και το kartomizer. Θελω πρωτα ομως να εξαντλησω ολους τους πιθανους συνδυασμους με atomizer. Την αλλη βδομαδα περιμενω και τους 901. Η προταση του andreas συντομα θα εφαρμοστει. Την αλλη βδομαδα περιμενω και τους 901

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;
« Απάντηση #44 στις: Οκτωβρίου 15, 2009, 16:38 »
Lionor το prestige atomizer , σύμφωνα με τον Andreas Scorpio, είναι τύπου 306.
 :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281809 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208020 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313114 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93701 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix