vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, lounik, Ηρακλης, treloneritis, kostasklf

Twitter

Χρηση η.τ. στο στρατο

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #30 στις: Νοεμβρίου 30, 2013, 15:07 »
παν μετρο αριστο και ολα πανε ρολοι........
εαν εκει που απαγορευεται το καπνισμα βγαλει καποιος το η.τ δεν σημαινει οτι δεν τρεχει τιποτα...........ουτε ειναι δικαιολογια αν σε πιασουν στην σκοπια με το η.τ οτι δεν ειναι τσιγαρο κανονικο........!!!!!


ειδικα στο στρατο θελει μια προσοχη........
στα κεντρα ειναι  λιγο ποιο σφιχτα τα πραγματα...στις μοναδες ποιο χαλαρα........

Αποσυνδεδεμένος TeoTews

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙΖΩ απο 31-5-2015 ΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #31 στις: Ιουνίου 23, 2015, 19:31 »
2 βδομαδες στο κεντρο νεοσυλεκτων δεν ειναι και το καλυτερο να ατμιζεις, αφου δεν υπαρχει μπριζα ουτε για κινητο φαντασου για τσιγαρομπαταρια....και με φοβο μην τα χασεις....


2- 4 βδομαδες στην εκπαιδευση για ειδικοτητα τα πραγματα γινονται πιο ευκολα... αλλα παλι δεν γνωριζεις κανεναν


1-1,5 μηνα μετα στην μοναδα στην αρχη ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα αφου δεν γνωριζεις κανεναν και προσαρμοζεσαι


3 μηνες μετα τα πραγματα ξεκαθαριζουν και προσαρμοζεσαι αρχιζεις μαθαινεις που υπαρχουν μπριζες ποτε να φορτιζεις ποιον να εμπιστευεσαι και αν σε παιρνει να κυκλοφορεις με αυτο


ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ


ΑΝ θελεις να κοψεις το κτ η περιοδος του στρατου δεν ειναι και η καλυτερη για να αρχισεις το ατμισμα ειδικα στους 3 πρωτους μηνες, δεν θελω να πω και ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ...για να μην μιλησω απόλυτα. ΓΙΑ τους υπολοιπους εξι μηνες τα πραγματα γινονται πιο ευκολα.....


ΑΝ τωρα εισαι ηδη ατμιστης.... ευκαιρια να κοψεις και το ατμισμα... πολλες μπαταριες μπουκαλακια με πολλη νικοτινη και μετρημα τις τζουρες για καθε ημερα ειδικα μεχρι να ορκιστεις

Καλη συνέχεια σε όλους...
 

Αποσυνδεδεμένος panourgias

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #32 στις: Ιουνίου 24, 2015, 03:46 »
Λοιπόν εγώ χρησιμοποιούσα αποκλειστικά ηλεκτρονικό για περίπου 1μιση χρόνο όταν παρουσιάστηκα 2013.Δεν είχα ξεπεράσει τότε την ιδέα του τσιγάρου παρότι δεν κάπνιζα( το σιχαινόμουν)ζήτουσα ώρες ώρες τον καρκίνο.Με προβλημάτιζε κιόλας να πάρω το ηλεκτρονικό μέσα για λόγους πρακτικότητας(ασκήσεις) αλλά και γιατί δεν ήθελα να εξηγώ τα κλασσικά στον κάθε περίεργο.Επίσης ούτως ή άλλως δεν πρέπει για κανένα λόγο να δίνεις στόχο όταν είσαι φαντάρος(το καταλαβα σιγά σιγά στη θητεία).Τελικά αποφάσισα το εξής.Ξεκίνησα ένα μήνα πριν μπω ,να καπνίζω(λίγο)  :idiot1: :idiot1: προκειμένου να το συνηθίσω επειδή ήμουν σίγουρος ότι θα καταλήξω μετά απο εκτενείς τράκες πάλι στο βρωμο τσιγάρο. Ακούγεται μεγάλη καφρίλα ,το ξέρω και ισχύει αλλά τελικά δεν έπεσα έξω .Χρόνος για να φορτίσω τις μπαταρίες δεν υπήρχε κατα τη διάρκεια της ημέρας,το βράδυ ειναι θεμα εμπιστοσυνης αν θα το αφησεις σε μπριζα μακρια σου.Δύσκολο...προσωπικα μου έκλεψαν πιο φθηνά πράγματα :wall: Σε ασκήσεις θα χρειαζόταν πολύυυυυυ ιδιαίτερη προσοχή.Η γενικότερη άγνοια,αμορφωσιά και αγένεια που επικρατεί στο στράτευμα ανεξαρτήτος βαθμού, για μικρότερες αφορμές (ή και καθόλου)μπορεί να σου δημιουργήσει πρόβλημα αν είσαι έφεδρος ειδικά στις Ειδικές Δυνάμεις.Επίσης αμα είσαι όλη μέρα στο πόδι το τελευταίο πράγμα που προλαβαινεις να σκεφτείς είναι τα ατμιστικά.


Είδα έναν άνθρωπο με ηλεκτρονικό τσιγάρο σε όλη μου τη θητεία.Έναν μόνιμο λοχία μέσα σε αρματαγωγό κατω στα αμπάρια που κοιμόμασταν σε αποβατική άσκηση.Εεεε όλοι με αυτόν ασχολούνταν (ο στόχος που λέγαμε ).


Βέβαια να πώ ότι πλέον θεωρώ εφικτό το συνδυασμό στρατός-η.τ με τον εξοπλισμο που έχουμε σημερα ,με μια καλη οργάνωση και με την προυποθεση ότι υπηρετείς σε χαλαρή μονάδα.Δεν προτείνω σε κάποιον να κάνει αυτο που έκανα εγώ.


Τελικά μόλις απολύθηκα το έκοψα και γύρισα στον ατμό ;) .Πλέον μόνο μηδενικά υγρά και όχι πιπίλα όλη μέρα.Μερικές φορές το ξεχνάω σπίτι...μάλλον θα το κόψω κι αυτό 8)

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #33 στις: Ιουνίου 24, 2015, 10:33 »
Τα παραλες.. 3 μηνες για να μαθεις τους χώρους???


2 βδομαδες στο κεντρο νεοσυλεκτων δεν ειναι και το καλυτερο να ατμιζεις, αφου δεν υπαρχει μπριζα ουτε για κινητο φαντασου για τσιγαρομπαταρια....και με φοβο μην τα χασεις....


2- 4 βδομαδες στην εκπαιδευση για ειδικοτητα τα πραγματα γινονται πιο ευκολα... αλλα παλι δεν γνωριζεις κανεναν


1-1,5 μηνα μετα στην μοναδα στην αρχη ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα αφου δεν γνωριζεις κανεναν και προσαρμοζεσαι


3 μηνες μετα τα πραγματα ξεκαθαριζουν και προσαρμοζεσαι αρχιζεις μαθαινεις που υπαρχουν μπριζες ποτε να φορτιζεις ποιον να εμπιστευεσαι και αν σε παιρνει να κυκλοφορεις με αυτο


ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ


ΑΝ θελεις να κοψεις το κτ η περιοδος του στρατου δεν ειναι και η καλυτερη για να αρχισεις το ατμισμα ειδικα στους 3 πρωτους μηνες, δεν θελω να πω και ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ...για να μην μιλησω απόλυτα. ΓΙΑ τους υπολοιπους εξι μηνες τα πραγματα γινονται πιο ευκολα.....


ΑΝ τωρα εισαι ηδη ατμιστης.... ευκαιρια να κοψεις και το ατμισμα... πολλες μπαταριες μπουκαλακια με πολλη νικοτινη και μετρημα τις τζουρες για καθε ημερα ειδικα μεχρι να ορκιστεις

Καλη συνέχεια σε όλους...
 

Αποσυνδεδεμένος dimtrikkas

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #34 στις: Ιουνίου 24, 2015, 13:07 »

σου έχω εδώ αρκετές λύσης   8)


https://www.deals365.gr/proionta-technologias/6301-ischuro-powerbank-me-fako-led-gia-fortisi-kiniton-se-super-timi
http://greekpreparedness.blogspot.gr/2012/12/blog-post_20.html
http://www.clevermarket.gr/gadgets/eksupna-ilektronika-53.htm?lang=el


εγώ προσωπικά έχω τον φακό και φορτίζει και το κινητό μου και της μπαταρίες άνετα.!!! 

Αποσυνδεδεμένος alexS3

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #35 στις: Ιουνίου 24, 2015, 13:30 »
Πολυ καλη λυση τα Power Bank.
Το μονο αρνητικο ειναι οτι χρειαζονται τουλαχιστον κανα 10ωρο να φορτισουν.
μιλαω για 10.000mAH και πανω

Αποσυνδεδεμένος TeoTews

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙΖΩ απο 31-5-2015 ΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 24, 2015, 19:36 »
Τα παραλες.. 3 μηνες για να μαθεις τους χώρους???


οταν μιλαω για χωρους μιλαω για το περιβαλλον γενικα που επικρατει και συμπεριλαμβανει:
τα εμψυχα υποκειμενα και χωριζονται σε στρατιωτες και στρατιωτικους (ΠΡΟΣΟΧΗ),
στα αψυχα αντικειμενα χωροι, οπου συμπεριλαμβανεται η στεγη (θαλαμος, φυλακιο στρατιωτων), μαγειρεια, χωροι διασκεδασης (ΚΨΜ), σκοπια, περιπολο και τελος
το προγραμμα του στρατου που πρεπει να ακολουθησεις στην αρχη
ειδικα το τελευταιο θα σε κανει να αναθεωρησεις πολλα πραγματα για το αν προλαβαινεις..... μεχρι να ατμιζεις με γεματες μπαταριες
τους πρωτους μηνες.... σου μιλαω με εμπειρια πολλων δεκαετιων...


Καλη συνεχεια σε ολους...



 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 27, 2015, 00:30 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος dkoure

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #37 στις: Ιουνίου 26, 2015, 03:44 »
Καλησπερα παιδια! Βρισκομαι σε φαση μου θελω να κανω αναβαθμιση απο vw τυπου twist σε καποιο κουτακι, και ενω ειχα καταληξει στο istick 30w και με το σκεπτικο οτι οταν φορτιζει εχω ειτε το passthrough ειτε backup την twist (ipow 2 για την ακριβεια), βρηκα αυτο το ποστ και εντοπισα το επικειμενο προβλημα! Μπαινω σεπτεμβρη και δεν το ειχα σκεφτει πολυ το θεμα με το ΗΤ στον στρατο και εχω αρχισει να σκεφτομαι πιθανες λυσεις! Οσοι εχετε παει τι θα προτεινατε, να παρω το istick και να εχω καβατζα την ipow2 οπως σκεφτομουν να κανω η να παω σε κατι του τυπου cloupor mini η sigelei mini με 2-3 μπαταριες και φορτιστη (και παντα θα υπαρχει η ipow2). Σκεφτομαι οτι οσο θα υπαρχει η ευκαιρια να φορτισεις τις 18650 (δεν σκοπευω να παρω μια τσαντα μπαταριες!) τοσο θα υπαρχει και να φορτισεις το istick στην τελικη. Καμια προταση;! ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #38 στις: Ιουνίου 26, 2015, 08:20 »
Η πρότασή μου είναι να πάρεις είναι ένα Power Bank με μεγάλη χωτηρτικοτητα για να μπορείς να φορτίζεις όπου θέλεις χωρίς να ψάχνεις ρεύμα.. για μοντάκι ρίξε μια ματιά σε αυτό το νήμα.

Αποσυνδεδεμένος TeoTews

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙΖΩ απο 31-5-2015 ΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #39 στις: Ιουνίου 26, 2015, 20:09 »
Μπαινω σεπτεμβρη και δεν το ειχα σκεφτει πολυ το θεμα με το ΗΤ στον στρατο και εχω αρχισει να σκεφτομαι πιθανες λυσεις! Σκεφτομαι οτι οσο θα υπαρχει η ευκαιρια να φορτισεις τις 18650 (δεν σκοπευω να παρω μια τσαντα μπαταριες!) τοσο θα υπαρχει και να φορτισεις το istick στην τελικη. Καμια προταση;! ευχαριστω!

πρωτον που παρουσιαζεσαι.... και καλη θητεια πιστευω να μην σε πιασει το 12μηνο.
δευτερο οτι αγορασεις μην το παρεις μεσα.... τουλαχιστον στην αρχη αλλα οτι εχεις απο παλιο.
τριτον δεν ειμαι υπερ του πανουργια να ξεκινησεις το κ.τ.
τεταρτο ευκαιρια να κοψεις και το η.τ., το προγραμμα του στρατου στην αρχη θα σε αποσυντονισει..... (το χρημα που θα παρεις μεσα να ειναι σπασμενο σε δεκαευρα).
πεμπτο οταν φορτιζεις κινητο και μπαταριες να εχεις τα ματια σου πανω τους.....παρε και ενα πολυμπριζο.
εκτο αν το παρεις μεσα μην το δειχνεις στους παλιους... τουλαχιστον στην αρχη

Συμπερασμα
Η αποφαση ειναι δικη σου

Καλη συνεχεια σε ολους....



Αποσυνδεδεμένος dkoure

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #40 στις: Ιουνίου 26, 2015, 20:19 »
Δεν γνωριζω ακομα που θα παρουσιαστω, το χαρτι λογικα θα μου ερθει Αυγουστο. 12μηνο λες και τρομαζω!!!
Λες δηλαδη να παρω ιγκο και τουιστερ μεσα για να μην εχω και το αγχος της κλοπης;
Πως συνδιασες τα 10ευρα με το κοψιμο του ΗΤ;;;;!
Οσον αφορα το καπνισμα, αυτο φοβαμαι για αυτο θελω να ειμαι ετοιμος, αλλα πιστευω οτι μετα απο 2-3 μηνες που εχω και μετα αλλους 2 δεν θα υποπεσω στο αμαρτημα!
Ευχαριστω πολυ για τις προτασεις

Αποσυνδεδεμένος TeoTews

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙΖΩ απο 31-5-2015 ΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #41 στις: Ιουνίου 26, 2015, 21:17 »
Δεν ειναι τπτ σιγουρο ακομα αλλα προς τα εκει παει(για δωδεκαμηνο)

ακριβως, παρε τα πιο παλια για να μην τα λυπηθεις αν παθουνε τπτ ειδικα μεχρι να ορκιστεις (2 βδομαδες) και αν δεν θελεις με τπτ να πεσεις στο κτ. παρε και μια ντουζινα τσιχλες νικορετ.

Εννοω να σπασεις το χρημα που θα παρεις μαζι σου λογω κλοπων - απωλειων. να μην εχεις δυο 50ευρα αλλα καλυτερα δεκα 10ευρα.
Μην φοβασαι τπτ. αν το θελεις πολυ θα το κανεις. ο στοχος ειναι ενας μακρια απο κτ.

καλη θητεια

Αποσυνδεδεμένος panourgias

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #42 στις: Ιουνίου 27, 2015, 18:44 »
TeoTews δεν είπα φίλε μου σε κανένα να ξεκινήσει το τσιγάρο.Έγραψα το ακριβώς αντίθετο.Άλλο που εγώ είμαι κάφρος :laugh1: .Για να πήρα αυτή την απόφαση σημαίνει ότι τότε δεν είχα απεξαρτηθεί από την ιδέα του τσιγάρου αλλά δεν ήθελα να είμαι με ηλεκτρονικό και να κάνω και τράκες(το πιο ρεαλιστικό σενάριο για τους περισσότερους εν δυνάμει φαντάρους ατμιστές) .Αν έμπαινα φαντάρος τώρα που τη μισή μέρα δεν ατμίζω...θα ήμουνα με 2 μπαταριούλες ego μέσα (που είναι συνηθισμένο σαν εικόνα του η.τ) ή θα το έκοβα κι αυτό,που είναι και η καλύτερη λύση.Πάντως για το αν θα τα καταφέρει κάποιος αποκλειστικά με η.τ ,μεγαλύτερη σημασία [/size]έχει που θα υπηρετήσεις.Καλή θητεία σε όποιον μπαίνει :thumpup:

Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #43 στις: Ιουνίου 28, 2015, 12:23 »
Εκανα κεντρο θηβα μονο με η.τ.. Πολυ δυσκολο το θεμα με το φορτισμα αλλα πηγα με ego vv μπαταριες και εναν ταπεινο gemini.. Οτιδηποτε αλλο πιστευω θα στο φανε.. Επισης τις ego τις αφηνα το βραδυ να φορτιζουν.. Προς το τελος που ειχαν μαζευτει απειρα ατομα επεφτε πολυ καβατζωμα.. Πηγα μιλησα σε εναν ανθυπασπιστη που ηταν πρωτο γραφειο και του ειπα οτι πρεπει να φορτιζω κι εχω προβλημα.. Ο ανθρωπος εκοβε το τσιγαρο με νικορετ εκεινη την εποχη και με καταλαβε.. Οποτε φορτιζα στο γραφειο του πλεον..

Μετα εκπαιδευση διαβιβασεις ειμασταν λιγα ατομα, πριζες πολλες, εξοδοι πολλες οποτε δεν υπηρχε θεμα..

Στη μοναδα επισης δεν θα εχεις θεμα.. Εκει επιτελους ξαναχρησιμοποιησα μοντακι με επισκευασιμο.. Απλα παντα πανω σου και η 18650 φορτιση σε εξωτερικο φορτιστη..

Για μενα παρτε 5-6 ego και απλο ατμοποιητη για κεντρο και εκπαιδευση οσοι πανε.. Οταν πατε μοναδα δεν θα εχετε θεματα

Επισης το η.τ ειναι πολυ καλο κονε μεσα στο στρατο γιατι πολλα στελεχη ειναι ατμιστες.. Οποτε υπαρχει αυτοματα μια συμπαθεια και φυσικα βοηθεια απο την μερια τους..


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος morpheus

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #44 στις: Ιουνίου 28, 2015, 13:06 »
Το(τα) powerbank(s) μπορεί να φορτίζει και από αυτό:


http://www.amazon.de/Dual-Port-Tragbares-Faltbares-Technologie-USB-Lade-Devices/dp/B00HV891DG/ref=sr_1_cc_1?s=aps&ie=UTF8&qid=1435485758&sr=1-1-catcorr&keywords=anker+Solar


η τεχνολογία έχει λύσεις..  :)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8333 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180644 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33975 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59788 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237492 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 587 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15658 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136134 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085332 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35417 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10252 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12