vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

313 επισκέπτες, 8 χρήστες
manoslykos, dkostas, dvelev, panoskatz, camber, giorgos1999, ZoeM, Jorge

Twitter

MD RTA MTL by Hellvape

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MD RTA MTL by Hellvape
« Απάντηση #105 στις: Δεκεμβρίου 17, 2019, 19:04 »
Και Ελληνικη βιντεοπαρουσιαση:



Εκει που λεει οτι ατμιζει στα 70W, εννοει 17W.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MD RTA MTL by Hellvape
« Απάντηση #106 στις: Δεκεμβρίου 17, 2019, 19:24 »
Τελικά αυτός ο "Μέρμηνγκον" είναι πολύ εύστοχος reviewer. Το είχα προσέξει μερικούς μήνες πριν όταν έβλεπα δικά του, και τα αντίστοιχα των international πρωτοκλασάτων. Αλλά το ανέλυσα καλύτερα με τον MD και το review του.
Είναι πολύ εύστοχος. Δώστε βάση σε αυτά που λέει. Τίποτα δεν είναι αμελητέο. Όλα είναι βγαλμένα από την αληθινή χρήση και δοκιμή.
Μπράβο του.

Υ.Γ.: Μέχρι στιγμής πολύ τον ευχαριστιέμαι τον MD. Πάρα πολύ. :)

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MD RTA MTL by Hellvape
« Απάντηση #107 στις: Δεκεμβρίου 17, 2019, 19:37 »
Το προβλημα που ειχες με τις διαρροες λυθηκε Γιωργο?
Τι εφταιγε τελικα?

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MD RTA MTL by Hellvape
« Απάντηση #108 στις: Δεκεμβρίου 17, 2019, 19:39 »
Ναι πιστεύω πως το βρήκα. Βάζω περισσότερο βαμβάκι, χωρίς χτένισμα και αραίωμα.

Αποσυνδεδεμένος tok

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MD RTA MTL by Hellvape
« Απάντηση #109 στις: Δεκεμβρίου 18, 2019, 22:25 »
Μετά απο ένα μήνα συνεχούς χρήσης μπορώ να πώ οτι ο ατμοποιητής είναι εξαιρετικός !

Πολύ καλή γεύση , πολύ καλή τζούρα , μια χαρά αποδίδει σε όλες τις  επιλογές στο airflow και στα δισκάκια , ούτε ένα dry hit απο το πρώτο στήσιμο μέχρι σήμερα είτε με περισσότερο ή λιγότερο  βαμβάκι , αρκετά αργότερα μαυρίζουν τα βαμβάκια σε σχέση με άλλους mtl , ικανοποιητική χωρητικότητα με το bubble χωρίς να χαλάει ιδιαίτερα η εμφάνιση και ακόμα και το γέμισμα που στην αρχή με προβλημάτιζε λίγο με συγκεκριμένο τρόπο συνηθίζεται εύκολα η αποφυγή πλημμύρας .

Αν δεν είχε και τα δακρύσματα που και που στο airflow ring θα ήταν άψογος ...

Αποσυνδεδεμένος StefTh

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MD RTA MTL by Hellvape
« Απάντηση #110 στις: Δεκεμβρίου 19, 2019, 23:24 »
Τι θα προτείνατε MD η LETO; 

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: MD RTA MTL by Hellvape
« Απάντηση #111 στις: Δεκεμβρίου 20, 2019, 00:25 »
κόστος/απόδοση οπωσδήποτε MD
δες όμως κ τον καινούργιο: http://vaping.gr/index.php/topic,47516.msg1459023.html#msg1459023


Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MD RTA MTL by Hellvape
« Απάντηση #112 στις: Δεκεμβρίου 20, 2019, 08:46 »
Τελικά έχει θέμα κατασκευαστικό με τις διαρροές η κάτι δεν κάνουμε καλά όσοι τον έχουν;

Αποσυνδεδεμένος tok

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MD RTA MTL by Hellvape
« Απάντηση #113 στις: Δεκεμβρίου 20, 2019, 09:19 »
Προφανώς και κάτι έχει , αλλιώς δε θα υπήρχαν τόσα σχόλια που να το αναφέρουν. Σε κάποιους  άλλους όπως ο true ας πούμε αν πάς στο νήμα τους θα δεις πραγματικά ελάχιστες αναφορές σε διαρροές που εκεί μπορεί να σημαίνει κάποιο λάθος στο στήσιμο.

Αλλά και πάλι εννοείται οτι ανάλογα με το στήσιμο μπορεί η διαφορά να είναι μεγάλη ,απο ψιλοδάκρυσμα ως πλημμύρα.

Στον πρώτο berskerker Θυμάμαι σχεδόν όλοι έγραφαν(απο ένα σημείο και μετα) οτι μετά το γέμισμα απο πάνω είχαν μπουρπουλήθρες και διαρροές .Υπήρχαν όμως και λίγοι που έλεγαν οτι γεμίζουν κανονικά απο πάνω χωρίς θέμα ποτέ . Νομίζω θεωρείται δεδομένο πια μετα απο τόσο καιρό οτι ο συγκεκριμένος κατασκευαστικά είχε θέμα στο γέμισμα απο πάνω.Και για να μην παρεξηγούμαι , εννοώ χωρίς πατέντες γύρισμα ανάποδα στο ΄βιδωμα κτλ. Αφού πλέον υπάρχουν αξιοπρεπέστατοι mtl που γεμίζουν απο πάνω χωρίς καμία πατέντα  και καμία διαρροή , εγώ προσωπικά μόνο αυτοί θεωρώ οτι είναι κατασκευαστικά σωστοί .

Ο MD πάντως στη δική μου χρήση έχει λίγο δάκρυσμα στο βαθμό που δε με ενοχλεί ιδιαίτερα  μέχρι στιγμής .




Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: MD RTA MTL by Hellvape
« Απάντηση #114 στις: Δεκεμβρίου 20, 2019, 09:41 »
Δεν έχει κατασκευαστικό θέμα. Απλά ξεγελάει στο πόσο βαμβάκι θέλει
Από τότε που στήνω 3αρη πυρήνα και βάζω μπόλικο βαμβάκι, είναι στεγανότατος και διατηρεί την άψογη τροφοδοσία του.

Αποσυνδεδεμένος MDS

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MD RTA MTL by Hellvape
« Απάντηση #115 στις: Δεκεμβρίου 20, 2019, 13:36 »

Κάποιος που έχει και τον True , θα έλεγε ότι είναι ισάξιος - καλύτερος - πολύ καλύτερος ? 

Προσωπικά ο True δεν με συγκίνησε , οπότε ψάχνω αντικαταστάτη για καλύτερη απόδοση γεύσης , χτυπήματος και γιατί όχι DL τζούρα όποτε θέλω . 


Αποσυνδεδεμένος tok

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MD RTA MTL by Hellvape
« Απάντηση #116 στις: Δεκεμβρίου 20, 2019, 15:29 »
Έχω και τους δύο , είμαι πολύ ικανοποιημένος και απο τους 2 .Ίσως λίγο παραπάνω κλίνω στον true κι αυτό λόγω της μικρότερης κατανάλωσης (με ίδιο στήσιμο με MD) και της παντελούς έλλειψης παραμικρού δακρύσματος με οποιοδήποτε στήσιμο και σε οποιεσδήποτε συνθήκες.

Στα συγκεκριμένα όμως που αναφέρεις γεύση και χτύπημα , θεωρώ καλύτερο τον ΜD , χωρίς να λέω βέβαια οτι είναι η μέρα με τη νύχτα. Έχει πιο πλούσια τζούρα ανεξαρτήτως τύπου σύρματος και διατομής . Και σίγουρα πολύ μεγαλύτερο εύρος αέρα που αποδίδει εξαιρετικα παντού .

Να διευκρινίσω βέβαια οτι άποψη για τη γεύση έχω μόνο σε συγκεκριμένα καπνικά τύπου RY4

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MD RTA MTL by Hellvape
« Απάντηση #117 στις: Δεκεμβρίου 20, 2019, 18:42 »
Τον True τον συμπαθώ πολύ και τον χρησιμοποιώ τακτικά. O MD έχει πιο "μάγκικο" χτύπημα, τον νιώθεις πιο δυνατά στα ίδια στησίματα και ίδια υγρά. Για την γεύση ακόμη ψάχνω να τον κατατάξω...είναι καλός όμως...αυτό που λέμε...τίμιος, ίσως είναι λίγο για να τον χαρακτηρίσει. Το τεστάρω ακόμη.

Αποσυνδεδεμένος antonis-tsif

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MD RTA MTL by Hellvape
« Απάντηση #118 στις: Δεκεμβρίου 21, 2019, 16:12 »
Μετά από δοκιμές για τον αέρα που δουλεύει καλύτερα και καλύπτει τα γούστα της ημέρας και των περιστάσεων κατέληξα στο μικρό δισκάκι και στην μία ανοιχτή τρύπα. Παίζει πολύ καλά από την 2η του airflow για σφιχτή και χτύπημα έως σχεδόν και την 5η με λίγο ανέβασμα τα watt... Στην 3η είναι το ιδανικό για μένα με στήσιμο απλό kanthal 28ga με 6 σπείρες σε 2,5mm πύρινα. Αξίζει να το δοκιμάσει κάποιος που δεν έχει βρει ακόμα που και τι του ταιριάζει καλύτερα. 

Υγ. Εγώ πάντως ούτε διαρροές έχω ούτε υγρασία στο airflow και δεν είμαι κανένας μάστερ στα στησίματα. 

Αποσυνδεδεμένος StefTh

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MD RTA MTL by Hellvape
« Απάντηση #119 στις: Δεκεμβρίου 21, 2019, 17:51 »
Πρώτες εντυπώσεις με το αγαπημένο shellback της rope cut είναι άριστες, βρήκα τον αέρα μου και ικανοποιήθηκα και σε γεύση και σε χτύπημα προς το παρόν,καθαρά υποκειμενικό βέβαια αλλά τον ευχαριστιέμαι εδώ και μιάμιση μέρα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 31 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8752 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181222 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537750 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60225 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238432 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16540 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137461 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085795 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35708 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro