vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

366 επισκέπτες, 5 χρήστες
antiklitos140, dkostas, manoslykos, camber, Milarepa

Twitter

"Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #525 στις: Ιουνίου 20, 2015, 00:40 »
Πολλά τα κωμικοτραγικά σκηνικά με το να μας περνούν για καπνιστές... Μου έχει τύχει σε 2-3 καφετέριες... Όταν ο σερβιτόρος πλησίασε και μύρισε το άρωμα των Halcyon Haze, ήθελε να δοκιμάσει..  :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #526 στις: Ιουνίου 20, 2015, 01:20 »
Πολύ ωραίο σκηνικό στο Συνεδριακό Κέντρο του Πανεπιστημίου Πατρών σε ένα φοιτητικό συνέδριο ηλεκτρολόγων μηχανικών.
... το η.τ. μου έχει "πάρει φωτιά" εντός του κτιρίου φυσικά ενώ όλοι οι καπνιστές παίρνουν το δρόμο της εξόδου να πάρουν τη δόση τους έξω γιατί απαγορεύεται αυστηρά φυσικά εντός του Συνεδριακού Κέντρου :P Εν τω μεταξύ με έχουν πλευρίσει καθ' όλη τη διάρκεια του συνεδρίου ίσα με 20 φοιτητές ηλεκτρολόγοι και να μου κάνουν ανάκριση κανονική για το πως λειτουργεί και πόσο το πήρα και αν όντως "κάνει δουλειά", όταν δε με ρώτησαν τι είναι αυτά τα νούμερα που γράφει πάνω (istick 30w) και τους εξήγησα, έπαθαν ντελίριο κανονικό :P αν τους έδινα το οκ το είχαν ανοίξει εκεί μπροστά για πλάκα να το εξετάσουν από μέσα :P Για να μην πολυλογώ ωστόσο με πλησιάζει ένα μέλος του προσωπικού του συνεδριακού κέντρου που δεν έχει δει τι κρατάω αλλά έχει δει μόνο τον ατμό και μου λέει φουριόζος "Απαγορεύεται το κάπνισμα εδώ μέσα" και του απαντώ με ένα μεγάλο χαμόγελο στο πρόσωπο "Και πολύ καλά κάνει και απαγορεύεται" και του δείχνω το σετάκι. Περιττό να σας πω ότι λύθηκε στα γέλια, μου ζήτησε χίλια συγγνώμη και έκατσε κι αυτός για μία πεντάλεπτη ενημέρωση περί ηλεκτρονικού τσιγάρου :P

Στην δική μου φοιτητική εποχή (μια γενιά πριν) οι φοιτητές του Πολυτεχνείου και ειδικά οι πολιτικοί μηχανικοί, όταν κάπνιζαν σε ώρα μαθήματος, είχαν το επιχείρημα ότι "φταίει η κακή αρχιτεκτονική των τοίχων του αμφιθεάτρου"

Βλέπω ότι έχουν αλλάξει τα πράγματα.
Έχεις ακούσει παρόμοια επιχειρήματα εναντίον του ΗΤ, ειδικά μετά την ανακάλυψη του διακετύλιου εποχή, άρα και την επανεξέταση του "παθητικού" ατμίσματος;
Να υποθέσω πως όχι, από τα όσα διάβασα.

Αποσυνδεδεμένος dimifoti

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow ride, take it easy
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #527 στις: Ιουνίου 20, 2015, 15:09 »
Κλασσικοί πολιτικοί μηχανικοί, για όλα μας φταίνε οι αρχιτέκτονες :P
Εντάξει είμαι λίγο υπερβολικός, πλέον η κόντρα νομίζω πως δεν υφίσταται.


Θα το πάω λίγο παραπέρα και θα πω πως επιχειρήματα γενικότερα που συνιστούν επανεξέταση του "παθητικού" ατμίσματος δεν έχω ακούσει από κάποιον. Εδώ οσμίζονται οι γύρω μου τους ατμούς από τα φρούτα που κάνω τώρα που είναι καλοκαίρι και με παρακαλάνε να δοκιμάσουν. Πλέον κυκλοφορώ με έξτρα ντριπτιπάκια πάνω μου, μην κολλήσω και τίποτα στο τέλος :P

Βέβαια από την άλλη δεν έχω πετύχει ακόμη τους δημοσιογράφους του Χωνιού να τους ρωτήσω γιατί ρε παιδιά τόσος πόλεμος εναντίον μας και να τους πω να μου εξηγήσουν τις ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΕΣ και ΤΡΟΜΕΡΕΣ συνέπειες του Η.Τ. Υποθέτω πως δεν θα ξέρουν τι είναι καν το διακετύλιο. Βέβαια αν τους πεις ότι τα χειρότερα αρώματα, με 2% συγκέντρωση διακετύλιο πάνω από το επιτρεπτό όριο, είναι τουλάχιστον 10 φορές καλύτερα από το ΚΤ που τρώνε στη μάπα δεκαετίες, θα πέσουν να σε φάνε.


Το καλό είναι πως η νέα γενιά καπνιστών, soon to be ατμιστών θέλω να πιστεύω, ψάχνει το θέμα σε βάθος και έχει μάθει να διαβάζει και να φιλτράρει. Προφανώς έχω συναντήσει και βλάκες (πρόβατα) που απλά είχαν ακούσει για τη μελέτη στα ποντίκια και το ανοσοποιητικό τους σύστημα χωρίς να ξέρουν τίποτα περαιτέρω πάνω στη μελέτη και μόλις τους εξήγησα τι έπαιζε, ακόμη αμετανόητοι κάνα δυο μου λέγανε ένα ξερό "Εγώ αυτό άκουσα" οπότε για να μην συνέχιζα και μου άναβαν τα λαμπάκια απλά έκοβα την κουβέντα. Ευτυχώς όμως είναι μικρή έως και ελάχιστη η μερίδα της νέας γενιάς που σκέφτεται έτσι, τουλάχιστον στον κύκλο μου.

Αποσυνδεδεμένος Psychoz

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #528 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 12:35 »
Τραγικό περιστατικό προχθές που με έκανε να κλάψω απο τα γέλια!


Καθόμαστε στα σκαλιά εκκλησίας και περιμένουμε τη νύφη, κλασσικά όλοι έξω και καπνίζουν και εγώ με το η.τ.. Βγάινει ο επίτροπος να το πώ; δε ξέρω κάτι ήταν τελοσπάντων με ποιάνει απο τον ώμο και φωνάζει όλοι κάτω απο τα σκαλία με τα τσιγάρα ακούσατε τι σας λέω; - Εντάξει του λέω εμένα γιατί με κρατάς όμως; Ηλεκτρονικό είναι;... Αυτό ηταν! ΒΡΑΧΥΚΥΚΛΩΣΕ! Με κοιτάει με βλέμα περίεργο και ξαφνικά ξαναφουντώνει και τι είναι αυτό; και εσύ κάτω ναι! ΕΚΛΑΨΑ!!!!


και δεύτερο που μου συνέβει ακόμα πιο τραγικό! Είμαι στο αυτοκίνητο και πηγαίνω αργά αργά λόγο βαρεμάρας και δώσε ντουμάνι απο το Subtank με υγρό 80% VG!... Ξαφνικά συμβατικό αυτοκίνητο μου κάνει νόημα να κάνω στην άκρη, σταματάω και τσουπ ο "κύριος" στο παράθυρο! Κατεβείτε κύριε απο την ασφάλεια είμαστε διωξη ναρκωτικών! Όταν του έδειξα τι κάνει το η.τ. μου ένιωσε λίγο μ..... και μου λέει μπορείτε να φύγετε! 

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #529 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 13:27 »
psychoz η μεγάλη φάση θα ήταν, μετά το συμβάν, ο αστυνομικός να το έγραφε στο "Εθεάθη συνατμιστής".  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Psychoz

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #530 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 13:35 »
Περιττό να σου πω οτι κόντεψα να πέσω απο το γραφείο απο τα γέλια με το "εθεάθη συνατμιστής"!   :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: 

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #531 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 15:39 »
Είμαι στη στάση φειδιπίδου εχθές και περιμένω το λεωφορείο..
Είναι δίπλα ένας μπάρμπας και με βλέπει να ντουμανιάζω με τηλέμαχο και μου λέει..
Ξέρεις πόσο γελοίος φαίνεσαι με αυτό?καλύτερα να κάπνιζες.
Ναι εντάξει του λέω επειδή έχω περάσει έμφραγμα και ήμουν μανιώδης καπνιστής
ο γιατρός μου είπε καλύτερα ο ατμός και το βούλωσε.υπάρχουν κάτι μ@λ@κ@ς έξω..

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #532 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 15:42 »
Οτι να ναι ο μπαρμπας.


Εμενα ενας ~70 που με ειδε στο νοσοκομειο να ατμιζω, μου λεει, πες μου που να παω να παρω! Καπνιζω 40χρονια και εχω φραξει!

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #533 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 15:50 »
Χαχαχαχαχα ,καταρχάς μπάρμπα έπρεπε να τους πεις ... 40 χρόνια κανπιστής ήσουν στα 60 ,τώρα που είσαι 70 είσαι 50 χρόνια καπνιστής.......
και για  να ξε-φράξεις ασε τα τσιγάρα πρώτα .... και αμα θέλεις ατμό κάνε λαχανικά και κουνουπίδια στον ατμό  :))  .

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #534 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 17:25 »
κιφισιας και αλεξανδρας στο everest καθήμενος σε εξωτερικο τραπεζι εχωντας το fredo στο ενα χερι και στο αλλο την ατμοποιηταρα τον dome by atmomixani με βαμβακι παρακαλω και οχι mech μου λεει η κυρια του διπλανου τραπεζιου τελειος αφοπλιστικα ΄'μπωρεις να κατσεις απεναντι του τραπεζιου σου γιατι εχω καρκινο του πνευμονα και με ενοχλη ο καπνος.ξενερωσα τοσο που συκοθηκα και εφυγα. :wall: :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος perelevas

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #535 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 10:53 »
Στην Κωνσταντινουπολη Γερμανος τουριστας γυρω στα 70 μου εκανε παρατηρηση για το ηλεκτρονικο.
Καθομασταν σε διπλανα τραπεζια σε καφε,εξωτερικος χωρος.
Σηκωσα την παρεα με αλλους δυο ατμιστες και φυγαμε.
Ευτυχως για αυτον δεν ειχαμε παραγγειλει.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #536 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 11:01 »
Εχθές έβαλα εγώ ''πόρτα'' σε έναν ατμιστή. Ήμουν σε αστικό λεωφορείο και ένας πιτσιρικάς βγάζει ένα subtank πάνω σε istick και αρχίζει να ντουμανιάζει. Ε ρε παιδιά δεν άντεξα και του έβαλα χέρι δείχνοντας του και τον εξοπλισμό μου, για να καταλάβει ότι είμαι και εγώ ατμιστής. Νομίζω ότι δεν κάνει καλό στο χώρο μας να γινόμαστε τόσο προκλητικοί.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #537 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 15:04 »
Ζωντανευω το εν λογο θεμα για να ρωτησω αν περνανε κανονικα οι ηλεκτρονικες μας ατμομηχανες στα Ελληνικα γηπεδα ποδοσφαιρου... για παραδειγμα ενα cloupor mini η ενα vtc υπαρχει προβλημα λογο βαρους/μεγεθους?

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #538 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 15:08 »
Χαχα χα, καλησπέρα φίλε Tzenamo.
Σε νιώθω απόλυτα. Εγώ έφαγα πόρτα (οργανωμένος).

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #539 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 15:13 »
Περνανε κ α ν ο ν ι κ ο τ α τ α.
Και σε σχεση με αυτα που εχω δει/παει τα σετακια που λες ειναι... stealth!
Απλα φροντιζεις (δικη μου πρακτικη) να το εχεις στο χερι την ωρα που περνας τον ελεγχο ωστε και ο πιο γκαου να καταλαβει οτι ειναι ΗΤ.
Το μόνο ενδεχομενως πρόβλημα που μπορει να προκυψει ειναι αν κουβαλαει καποιος μαζι του εξτρα μπαταριες.
(Αυτες οντως καπου αναφερεται οτι απαγορευονται)
Οποτε ή θα φροντισεις για αυτονομια του μοντ ή θα παρεις και δευτερο σετακι ή θα παρεις καποιο power bank.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279361 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13318 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15694 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias