vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

394 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, manoslykos, tsiv

Twitter

"Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #510 στις: Μαρτίου 28, 2015, 19:45 »
οποιος εχει την εγκύκλιο να μας την υποδειξει και οχι μου ειπε σου ειπα κτλ κτλ κτλ

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #511 στις: Μαρτίου 28, 2015, 19:52 »
ΟΚ, είμαστε σε αναμονή. Αν υπάρχει... θα σκάσει μύτη.
Αλλά είναι χρόνια που ανά περιοχή προκύπτουν τέτοια και τίποτα γραμμένο δεν έχει φανεί ποτέ.
Μια χαρά οι δημόσιες υπηρεσίες μπορεί να λένε διάφορα χωρίς να ξέρει κανείς τι και πώς.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #512 στις: Μαρτίου 28, 2015, 19:53 »
Σε ουζερι της Θεσσαλονικης και μαγαζι πολυ καλου φιλου  πριν απο καιρο μπηκε δημοτικη αστυνομια (οταν υπηρχε) και ηρθε και μου ζητησε να σταματησω να ατμιζω.
Του ειπα "φερε μου τον νομο που το απαγορευει και εγω θα σταματησω"
Υπ οψιν οτι ειχα τυπωμενο τον νομο τοτε που ειχε βγει στο τσαντακι μεσα .
Ακομα τον περιμενω να ερθει να μου φερει τον νομο.
Και τελευταια σε νοσοκομειο της πολης αφου ρωτησα αν επιτρεπεται το ατμισμα μεσα στο κυλικειο η υπευθυνη μου απαντησε "ναι βεβαια δεν υπαρχει νομος που να το απαγορευει" και μετα απο λιγη ωρα βρεθηκα να δινω συμβουλες σε γιατρο που ατμιζε με ce4 και ειχε καποια προβληματα τροφοδοσιας.
 

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #513 στις: Μαρτίου 28, 2015, 20:26 »
Βάλτον στο τριπάκι να του φτιάξεις κανα κουτάκι! Ντροπή κοτζάμ γιατρός με CE4 και eGo.
Να γίνεις ο must μάστορας (mustορας;) της ιατρικής κοινότητας!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #514 στις: Μαρτίου 28, 2015, 20:31 »
Φανταζομαι το γιατρο μεσα στο χειρουργιο σε καταστασεις Sub Ohm με δυο τζουμανοτζουρες για να βγει η επεμβαση μωρε  8)

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #515 στις: Μαρτίου 28, 2015, 21:11 »
Να είστε καλά βρε μάγκες ... με κανατε και γέλασα !!!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Manos_SKG

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #516 στις: Μαρτίου 28, 2015, 23:17 »
Εμένα στο Βενιζέλο μου έκαναν παρατήρηση το ίδιο και στο Μακεδονία. Στο Ισραήλ μόνο σε ένα ξενοδοχείο  προχθές μου ζήτησαν να μην ατμιζω, στο Λονδίνο δεν είχα ποτέ πρόβλημα, στην Αμερική μου την είπαν σχεδόν παντού. Στη Γερμανία και δεν Ιταλία ποτέ δε με ενόχλησαν.

Στα αεροπλάνα τώρα. Παντού απαγορεύεται εγώ όμως πάντοτε ατμιζω. Μάλιστα στο περιοδικό της United λέει ότι η χρήση ΗΤ αποτελεί ομοσπονδιακο αδίκημα! Οπότε στα αεροπλάνα παίζω χαμηλά W, μικρές τζουρες, μεγάλες αντιστασεις, και κρατάω την αναπνοή μου  ώστε στην εκπνοη να μη βγάλει καθόλου ατμό. Φυσικά από τη υποπιεση όλοι οι ατμοποιητες μου πλημμυρίζουν (btw έχει βρει κανείς λύση γι αυτό?).

Στο Βενιζέλο την προηγούμενη εβδομάδα είδα 2 παιδιά στην αναμονή για έλεγχο να ντουμανιζουν στην ουρά. Έτυχε να μη τους δει κανείς. Εμένα  δε μου άρεσε το θέαμα πάντως. Θεωρώ ότι δεν πρέπει να προκαλούμε, ακριβώς για να μπορούμε να ατμιζουμε ανενοχλητοι!

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #517 στις: Μαρτίου 29, 2015, 00:42 »
Για το πλημμύρισμα προς το παρόν η λύση είναι μόνο οι dripping..

Αποσυνδεδεμένος Manos_SKG

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #518 στις: Μαρτίου 29, 2015, 01:36 »
Δε θα βγάζουν πολύ ντουμάνι όμως?

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #519 στις: Μαρτίου 29, 2015, 01:38 »
Οι drippers ρυθμίζονται συνήθως σε όλα τους. Άλλωστε για flavor chasing ξεκίνησαν και όχι για ντουμάνια. Παραμετροποιείς ανάλογα τις ανάγκες σου

Στάλθηκε από το GT-P5200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #520 στις: Μαρτίου 29, 2015, 04:14 »
Εμένα στο Βενιζέλο μου έκαναν παρατήρηση το ίδιο και στο Μακεδονία. Στο Ισραήλ μόνο σε ένα ξενοδοχείο  προχθές μου ζήτησαν να μην ατμιζω, στο Λονδίνο δεν είχα ποτέ πρόβλημα, στην Αμερική μου την είπαν σχεδόν παντού. Στη Γερμανία και δεν Ιταλία ποτέ δε με ενόχλησαν.

Στα αεροπλάνα τώρα. Παντού απαγορεύεται εγώ όμως πάντοτε ατμιζω. Μάλιστα στο περιοδικό της United λέει ότι η χρήση ΗΤ αποτελεί ομοσπονδιακο αδίκημα! Οπότε στα αεροπλάνα παίζω χαμηλά W, μικρές τζουρες, μεγάλες αντιστασεις, και κρατάω την αναπνοή μου  ώστε στην εκπνοη να μη βγάλει καθόλου ατμό. Φυσικά από τη υποπιεση όλοι οι ατμοποιητες μου πλημμυρίζουν (btw έχει βρει κανείς λύση γι αυτό?).

Στο Βενιζέλο την προηγούμενη εβδομάδα είδα 2 παιδιά στην αναμονή για έλεγχο να ντουμανιζουν στην ουρά. Έτυχε να μη τους δει κανείς. Εμένα  δε μου άρεσε το θέαμα πάντως. Θεωρώ ότι δεν πρέπει να προκαλούμε, ακριβώς για να μπορούμε να ατμιζουμε ανενοχλητοι!
εγω μεσα σε αεροπλανο κανω μονο dripping ;)

Αποσυνδεδεμένος Manos_SKG

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #521 στις: Μαρτίου 29, 2015, 09:23 »
Έχετε να προτείνετε κάποιον drip ατμο??

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #522 στις: Μαρτίου 29, 2015, 11:01 »
Και εγω ειμαι της αποψης ατμιζω χωρις να προκαλω ... ναι ατμος ειναι  αλλα..

Αποσυνδεδεμένος Manos_SKG

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #523 στις: Μαρτίου 29, 2015, 12:58 »
Έτσι είναι! Αυτή τη στιγμή κάνουν και λίγο το παγωνι όταν μας βλέπουν. Όποιος ελπίζει ότι ο νόμος θα μας εξεραισει και θα μπορούμε να ατμιζουμε κάποτε νόμιμα ονειρεύεται! Όσο δεν προκαλουμε θα μπορούμε να ατμιζουμε άνετα. Οσοι πηγαίνουν σε δημόσιους χώρους με sub ohm αντιστασεις σε μοντακια και κάνουν επίδειξη κάνουν απλά κακό στην κοινότητα!!

Αποσυνδεδεμένος dimifoti

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow ride, take it easy
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #524 στις: Ιουνίου 20, 2015, 00:13 »
Πολύ ωραίο σκηνικό στο Συνεδριακό Κέντρο του Πανεπιστημίου Πατρών σε ένα φοιτητικό συνέδριο ηλεκτρολόγων μηχανικών.
Καθόμαστε στο λόμπυ λοιπόν και βάζουμε μουσική για το συνέδριο (ασχολούμαι με τον φοιτητικό σταθμό του Πανεπιστημίου) και το η.τ. μου έχει "πάρει φωτιά" εντός του κτιρίου φυσικά ενώ όλοι οι καπνιστές παίρνουν το δρόμο της εξόδου να πάρουν τη δόση τους έξω γιατί απαγορεύεται αυστηρά φυσικά εντός του Συνεδριακού Κέντρου :P Εν τω μεταξύ με έχουν πλευρίσει καθ' όλη τη διάρκεια του συνεδρίου ίσα με 20 φοιτητές ηλεκτρολόγοι και να μου κάνουν ανάκριση κανονική για το πως λειτουργεί και πόσο το πήρα και αν όντως "κάνει δουλειά", όταν δε με ρώτησαν τι είναι αυτά τα νούμερα που γράφει πάνω (istick 30w) και τους εξήγησα, έπαθαν ντελίριο κανονικό :P αν τους έδινα το οκ το είχαν ανοίξει εκεί μπροστά για πλάκα να το εξετάσουν από μέσα :P Για να μην πολυλογώ ωστόσο με πλησιάζει ένα μέλος του προσωπικού του συνεδριακού κέντρου που δεν έχει δει τι κρατάω αλλά έχει δει μόνο τον ατμό και μου λέει φουριόζος "Απαγορεύεται το κάπνισμα εδώ μέσα" και του απαντώ με ένα μεγάλο χαμόγελο στο πρόσωπο "Και πολύ καλά κάνει και απαγορεύεται" και του δείχνω το σετάκι. Περιττό να σας πω ότι λύθηκε στα γέλια, μου ζήτησε χίλια συγγνώμη και έκατσε κι αυτός για μία πεντάλεπτη ενημέρωση περί ηλεκτρονικού τσιγάρου :P

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311703 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13363 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4019 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15713 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias