vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

συλλογή διάφορων mods

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: συλλογή διάφορων mods
« Απάντηση #30 στις: Νοεμβρίου 10, 2009, 20:01 »
Αν είναι μεταλλικός ο φακός, θα είναι κι αυτό μεταλλικό.

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: συλλογή διάφορων mods
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 11, 2009, 02:22 »
Γι' αυτό είμαι σίγουρος.

Προσωπικά όμως έχω μερικές απορίες που πρέπει να λυθούν:
1. Μπουκώνουν? Τι χρόνο καλής ζωής έχουν?
2. Πως και από ποιόν πιστοποιείται ότι τα υλικά που χρησιμοποιούνται δεν δημιουργούν πρόβλημα υγείας? ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ!!!!
3. Τι θερμοκρασίες αναπτύσονται? Από τα watt που ακούω άρχισα να φοβάμαι...  ;) ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ!!!! Ας μη ξεχνάμε ότι από κάποιους βαθμούς κελσίου και πάνω τα υγρά πυρολύονται με κακές συνέπειες...
4. Που είναι η καινοτομία τους?

Και σίγουρα και άλλα στα οποία ελπίζω ο Θανάσης να μπορεί να απαντήσει.
Θα του τις θέσω φυσικά στο αντίστοιχο νήμα.

Κωστα καλημερα

Το νεο ατομαιζερ δεν ειναι αθανατο (Αλεξη ευχαριστω για τα καλα σου λογια χαχαχα)
Ειναι ακριβως ιδιο με τα αλλα ατομαιζερ μονο που αντεχουν πανω απο το διπλασιο χρονο ζωης. Οσο για τις θερμοκρασιες ειναι ιδιες με τα αλλα ατομαιζερ :) :)

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: συλλογή διάφορων mods
« Απάντηση #32 στις: Νοεμβρίου 11, 2009, 23:43 »
Κωστα καλημερα

Το νεο ατομαιζερ δεν ειναι αθανατο (Αλεξη ευχαριστω για τα καλα σου λογια χαχαχα)
Ειναι ακριβως ιδιο με τα αλλα ατομαιζερ μονο που αντεχουν πανω απο το διπλασιο χρονο ζωης. Οσο για τις θερμοκρασιες ειναι ιδιες με τα αλλα ατομαιζερ :) :)

Κάτι ανέφερες για πολλά watt (νομίζω μέχρι 9) ή κάνω λάθος?
Αυτό δεν θερμαίνει παραπάνω τον ατμοποιητή?
Εκτός και εάν το υλικό του σύρματος που χρησιμοποιείς χρειάζεται παραπάνω ισχύ για να αναπτύξει την ίδια θερμοκρασία. Σε αυτή όμως την περίπτωση απλώς ξοδεύεις περισσότερο ρεύμα από την μπαταρία, χωρίς ουσιατικό αποτέλεσμα.
Άρα ή έχεις παραπάνω θερμοκρασία ή ξοδεύεις παραπάνω ρεύμα χωρίς λόγο.
Βλέπω κάτι λάθος?

Επίσης ένα από τα πιο δύσκολα πράγματα στο ηλεκτρονικό είναι η μέτρηση της θερμοκρασίας που αναπτύσεται στον ατμοποιητή.
Πως την έκανες?

Και μια και η απάντησή σου ουσιαστικά δεν απαντάει στις ερωτήσεις μου, συγνώμη αλλά συνεχίζω να έχω τις ίδιες απορίες...  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: συλλογή διάφορων mods
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 12, 2009, 00:27 »
Κωστα, οταν καπνιζεις ενα κανονικο ατομαιζερ στα 6 βολτ, παραγονται 11 βατ και ειναι παλι ασφαλες. Τωρα θα καπνιζουμε στα 9 βατ που σημαινει οτι ειμαστε κατι περισοτερο απο ενταξει και μαλιστα με ενα ατομαιζερ που αντεχει στα 7 βολτ. Δινει το ιδιο αποτελεσμα με τα λιγα βολτ σε μικρο ατομαιζερ αλλα η ζωη του ειναι τωρα υπερδιπλασια. Ηταν ενα προβλημα η ζωη των ατομαιζερ και τωρα εχει λυθει σε μεγαλο βαθμο.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: συλλογή διάφορων mods
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 14, 2009, 06:34 »
Νομίζω ότι αναφέρεται στο χρώμα.

Το ζαχαρώνεις;
Άμα το πάρεις να μας πεις εντυπώσεις.  ;)

Εχω μεινει ταπι και...ψυχραιμος. Καποια φορα μαλιστα ειχα γραψει οτι το η.τ. κοστιζει πολυ περισσοτερο απο το κ.τ. και μονο που δεν με φαγανε  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: συλλογή διάφορων mods
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 23, 2009, 21:01 »
Στη σελίδα http://www.e-cignews.com/items/A_run_down_of_all_the_big_battery_model_e_cigarettes_on_the_
προστέθηκαν και τα νεότερα μοντέλα.
Εξ αυτών, κάτω κάτω προς τα τελευταία, το Chuck το ορέχτηκα :)

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: συλλογή διάφορων mods
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 23, 2009, 22:04 »
Εγώ πάντως ψώνισα το DSE905 από την Heaven, και το περιμένω με ανοιχτές αγκάλες!  :innocent:
Θα τσιμπήσω και άλλες 2 μπαταριούλες από dealextreme, και είμαι οκ....

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: συλλογή διάφορων mods
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 30, 2009, 09:58 »
Μολισ δεις το review του crash μαλλον θα το μετανιωσεις under ;D

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: συλλογή διάφορων mods
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 30, 2009, 13:15 »
Μολισ δεις το review του crash μαλλον θα το μετανιωσεις under ;D

Να'σαι καλά που με εμψυχώνεις!!!  :laugh1:

Τι να σου κάνω;;;;;;;;;;;;;; Ας είχες GG σε στοκ για να πάρω! Αλλά πιο ευκολα βρίσκεις πια πετρέλαιο παρά GG!!!!  :lotpot: :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: συλλογή διάφορων mods
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 30, 2009, 20:24 »
GG εχω under, αλλα εχω καταλαβει απο την αρχη της γνωριμιας μου με τα η. τ. οτι ολα τα κινεζικα ειναι μαπα, οπως και ολα τους τα προιοντα. Αυτη ειναι μια μεγαλγη αληθεια, γι αυτο ειναι και φτηνα. Καποια στιγμη ειχα επαφη με Κινα και συζητουσα για την κατασκευη του GG αλλα με αυτα που ακουσα, τα παρατησα αμεσως!!!

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: συλλογή διάφορων mods
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 30, 2009, 21:35 »
Γειά σου Θανάση  :bye:
Αν επιτρέπεται, τι κουφό άκουσες δλδ ?   :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: συλλογή διάφορων mods
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 30, 2009, 22:46 »
Αν και θα δεις το review του crash αλλα να πω κατι σιγουρο. Το κουμπλι δουλευει αμα θυμηθει. Επισης πρεπει να ξερετε οτι τα ηλεκτρονικα κυκλωματα χαλανε πολυ ευκολα και δη τα κινεζικα. Το τσιγαρο αυτο ειναι ολο ηλεκτρονικο δυστυχως και συντομα θα παραδοσει το πνευμα του. Δεν του δινω πανω απο 3-4 μηνες ζωης

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: συλλογή διάφορων mods
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 01, 2009, 09:06 »
GG εχω under, αλλα εχω καταλαβει απο την αρχη της γνωριμιας μου με τα η. τ. οτι ολα τα κινεζικα ειναι μαπα, οπως και ολα τους τα προιοντα. Αυτη ειναι μια μεγαλγη αληθεια, γι αυτο ειναι και φτηνα. Καποια στιγμη ειχα επαφη με Κινα και συζητουσα για την κατασκευη του GG αλλα με αυτα που ακουσα, τα παρατησα αμεσως!!!

Έτσι ακριβώς είναι...
Τα ηλεκτρονικά είναι απλώς φθηνά γκατζετάκια.
Αλλά γι' αυτό έχουν και αυτή την τιμή στην Κίνα, άσχετα εάν στην Ευρώπη τα πουλάνε πολύ ακριβότερα.

Με κάτι σαν το GG έχεις γενικά το κεφάλι σου ήσυχο.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: συλλογή διάφορων mods
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 01, 2009, 12:31 »
αφού μου φτιάξατε την διάθεση και οι δύο ( :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash:), θα περιμένω να το δω και ο ίδιος..........

Πάντως, αν βγάλει αυτους τους 3-4 μήνες ικανοποιητικά, πιστευω πως θα είναι μια ιδανική μεταβατική λύση μεταξύ εμπορικού ΗΤ και mod

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: συλλογή διάφορων mods
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 01, 2009, 20:09 »
Under εγώ γιατί έχω την πεποίθηση οτι θα το ευχαριστηθείς ?  :)
Πιστεύω με την εμπειρία σου θα καταφέρεις να το φέρεις στα μέτρα σου, είτε με αλλαγή υγρών είτε με "βελτιώσεις¨ όπου χρειάζεται...
Βέβαια, προϋπόθεση είναι να... δουλεύει  :))  (αν και όλα όσα πήρα εγώ από εκεί, δούλευαν και δουλεύουν κανονικά  :thumpup: )Περιμένω εντυπώσεις όταν το πάρεις...
Σίγουρα δεν συγκρίνεται με κανένα GG  του Θανάση μας, αλλά και η τιμή του επίσης  ;)
Βέβαια, οτι πληρώνεις παίρνεις συνήθως, αλλά δεν είναι πάντα έτσι, ευτυχώς  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 135 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 133 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281030 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312615 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13860 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix