vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

521 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, manoslykos, Jorge, th3ofilos, dkostas

Twitter

Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο

Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #90 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 16:55 »
ενας τυπος αμφιλεγομενου φυλου, ατμιζει κανονικα, κρατωντας ενα χαρτι με την επωνυμια της nobacco.

Αυτό θες να το ξαναδείς λίγο; Είναι πολύ άσχημο έτσι όπως το έχεις γράψει.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #91 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 16:57 »
ενταξει
ενας αντρας που του αρεσουν οι αντρες
ειναι κακο?

το ψιλοδιορθωσα :-\
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2016, 17:04 από antonelos »

Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #92 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 16:59 »
Το άντρας που του αρέσουν οι άντρες δεν είναι κακό. Το ομοφυλόφιλος δεν είναι κακό. Το γκέι δεν είναι κακό.

Το αμφιλεγόμενου φύλου ναι, είναι κακό.

Δεν στη λέω, απλά επειδή η διατύπωσή σου μπορεί να προσβάλει κάποιους, σου έκανα απλά μια υπόδειξη.

Αποσυνδεδεμένος gkon961

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Ε, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί: - Ε, τότε καλά πάω
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #93 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 16:59 »
Εγώ το "ακούω" όμως αλλιώς αυτό.

Οποιος ατμίζει είναι gay.

ΑΥΤΟ το μήνυμα θέλουν να περάσουν.

Τι άλλο θα σκεφτούνε;

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #94 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 17:24 »
Οποιος ατμίζει είναι gay.
ΑΥΤΟ το μήνυμα θέλουν να περάσουν.


Αλίμονο, εάν εν έτει 2016 κάποιος νοήμων άνθρωπος συνδέει την εναλλακτική πρόσληψη νικοτίνης με τις σεξουαλικές προτιμήσεις.
Κανείς δεν πάει να περάσει αυτό το μήνυμα κατά τη γνώμη μου και ακόμα και έαν υποθέσουμε ότι κάτι τέτοιο ισχύει, τότε πραγματικά λυπάμαι όσους το υιοθετήσουν.


Αποσυνδεδεμένος pit69

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #95 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 17:35 »


Όσο για το προαναφερων θέμα , εχω ακουσει στον περιγυρω μου μερικές φορες , πολλα σεξιστικα σχολια πχ. τι τσιμπουκα ειναι αυτη ...και αλλα...
Αλλη φορά μου χει πει γυναικα , οτι δεν μου παει να βάζω στο στόμα μου ολο αυτο....χαχαχα
Εγω προσωπικα , και εκει νομιζω ειναι το ΡΕΖΟΥΜΕ , με αφηνει παγερα αδιαφορο η γνωμη των αλλων , κάνω αυτο που γουσταρω , με οποιδηποτε κοστος...
Αρκει να μην ενοχλω κανεναν .
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 03, 2016, 07:34 από pit69 »

Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #96 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 17:44 »
Παιδιά δεν τα είπατε αυτά στις παρενέργειες..
Διάβασα για καούρες, αέρια, σπυράκια.. και τώρα οτι θα αδερφίζουμε.
Δεν λέω πως είναι κακό αλλά ανεβαίνει το budget... πρέπει να ανανεώσω τον εξοπλισμό απο το sex-shop.
Δεν ξέρω αν βγαίνω οικονομικά δηλαδή.

Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #97 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 17:48 »
Πάντως το κάπνισμα διαχρονικά έχει συνδεθεί με τον (κακώς εννοούμενο) Αντρισμό.Βλέπε τον ma#@ka της marlboro και τις άλλες ηλίθιες διαφημήσεις που υπήρχαν μέχρι και πρίν από λίγα χρόνια και καλά... για τον Άντρα που... ξέρει τί θέλει ;D .Τώρα το marketing χρησημοποιεί όλα τα σύγχρονα όπλα του, (τηλεοπτικές σειρές,εκπομπές,κανάλια στο Youtube κλπ).Πάντως σίγουρα δεν είναι το νόημα ότι το άτμισμα είναι gay  :idiot1: .Μην τρελαθούμε κιόλας.Τώρα για το θέμα ατμισμα σε γραφείο νομίζω ότι η λογική απάντηση είναι ΟΧΙ αν απαγορεύται ή αν ενοχλεί έστω και ΕΝΑΝ.ΜΟΝΟ σε περίπτωση  και που άλλοι ατμίζουν (ΟΧΙ να καπνίζουν) με ειδική συνεννόηση και φυσικά ΑΝ το επιτρέπει και πάλι το Boss  8) .Μην Βγάζουμε μόνοι μας τα μάτια μας  ;) .
EDIT
Θα αρχίσουμε τίποτα συνθηματικά μεταξύ μας (το... τυλιγεις το σύρμα, το... καις το βαμβακάκι, την... ρουφάει την vg του  :lotpot: )
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2016, 17:54 από Manpet »

Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #98 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 17:56 »
Το λάθος που κάνουμε είναι πως χρησιμοποιούμε τη λεξη "κάπνισμα".
Έτσι την πατάμε και ακούμε την απάντηση "το κάπνισμα οποιασδήποτε μορφής απαγορεύεται"

Σε εγκαταστάσεις τροφίμων είναι διαφορετικά τα πράγματα
γιατί δεν ξέρω αν μπορεί να μεταφερθεί ουσία απο το υγρό (πχ νικοτίνη) στο προϊον και τι επιπτώσεις μπορεί να έχει στο προϊον.

Αποσυνδεδεμένος gkon961

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Ε, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί: - Ε, τότε καλά πάω
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #99 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 10:45 »

Αλίμονο, εάν εν έτει 2016 κάποιος νοήμων άνθρωπος συνδέει την εναλλακτική πρόσληψη νικοτίνης με τις σεξουαλικές προτιμήσεις.
Κανείς δεν πάει να περάσει αυτό το μήνυμα κατά τη γνώμη μου και ακόμα και έαν υποθέσουμε ότι κάτι τέτοιο ισχύει, τότε πραγματικά λυπάμαι όσους το υιοθετήσουν.


Από πότε η τηλεόραση απευθύνεται στους νοήμονες; ;)

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #100 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 10:52 »
και απο ποτε δεν χρησιμοποιηται για χειραγωγηση των μαζων?

Αποσυνδεδεμένος Sofia K.

  • *
  • 36
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ατμίζειν εστί εύ ζην
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #101 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 14:46 »
  Σε ό,τι αφορά το γραφείο, πάντως, εάν ο χώρος είναι μικρός και τα άτομα πολλά, όλα είναι πιο δύσκολα. Πέρα από το άτμισμα, υπάρχουν χίλια δυο πράγματα που μπορεί να ενοχλήσουν, ιδιαίτερα όταν υπάρχουν άτομα με ευαισθησίες.  Για παράδειγμα, υπάρχει συνάδελφος που δεν ανέχεται τη μυρωδιά από τα μανταρίνια.  ΟΚ, κάποια πράγματα μπορούμε να τα σεβαστούμε.  Σε περίπτωση που ο ατμός μας αντικειμενικά δεν ενοχλεί αλλά έχουμε κάποιες μεμονωμένες περιπτώσεις “ξινών” (κομψά), οπλιζόμαστε με υπομονή.  Η μέθοδος του “πολέμου” θεωρώ ότι μας τοξινώνει. Κόψαμε το κάπνισμα και θεωρούμε ότι βάλαμε ένα λιθαράκι για καλύτερη υγεία. Οι τοξίνες είναι ένας ακόμη παράγοντας που πρέπει να κρατάμε μακριά μας.
 

Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #102 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 15:06 »
"Σε περίπτωση που ο ατμός μας αντικειμενικά δεν ενοχλεί"

Το πιο κοντινό σε αυτό, είναι να ατμίζουμε σκέτη βάση που αντικειμενικά δεν μυρίζει. Διαφορετικά οποιαδήποτε μυρωδιά μπορεί να ενοχλεί κάποιους.

Αποσυνδεδεμένος hippie.killer

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #103 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 17:53 »
Πάντως εγώ στο γραφείο ατμίζω κανονικά από τότε που ξεκίνησα. Δεν λογάριασα, ούτε ρώτησα κανέναν, θέωρησα εξαρχής αυτονόητο ότι δεν είναι πρόβλημα.

Και όχι μόνο αυτό αλλά, χωρίς να θέλω να το παινευτώ (αλλά τελικά θα το παινευτώ :p), άρχισα τον προσηλυτισμό και από εκεί που ήμουν ο μόνος, έπεισα και πήραν άλλοι 3-4 συνάδελφοι. Βασικά εγώ επιτελώ λειτούργημα εδώ, οι άνθρωποι ήδη μου χρωστάνε τη ζωή τους. Για να μη μιλήσω ότι έπεισα και τον αδερφό μου και την κοπέλα του ( η γυναίκα μου δεν δέχεται επουδενί ακόμα αλλά δικαιολογείται γιατί καπνίζει το πολύ 4 τσιγάρα τη μέρα) και τον κουμπάρο μου. Το μεγαλύτερο επίτευγμά μου όμως είναι ότι έπεισα τον επί 44 συναπτά έτη φανατικό καπνιστή 60χρονο πατέρα μου. Το φοβόμουν λίγο, ότι δεν θα του άρεσε και θα το παράταγε στη στιγμή αλλά ατμίζει 1,5 μήνα και συνεχίζει ακάθεκτος και καταευχαριστημένος. Μόνο περηφάνια ρε.

Και επειδή είμαι προκατειλλημένος υπέρ του μίνι ναύτιλου, τους έπεισα όλους και πήραν το ίδιο. Μόνο ο αδερφός μου, μου ξέφυγε και πήρε το subtank mini αλλά ας είναι γιατί βγαίνουμε και τα μοιραζόμαστε έτσι για την αλλαγή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180682 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33993 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536386 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59816 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237562 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136159 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35429 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12