vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

556 επισκέπτες, 4 χρήστες
Sergios, kurtz, dkostas, gfilip

Twitter

Zenith tank by Innokin

Αποσυνδεδεμένος npil

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1215 στις: Δεκεμβρίου 23, 2019, 20:14 »
Η καινούρια 1.0ohm πολύ ωραία αντίσταση. Επιτέλους παίζω στα βαττ που παίζω στους επισκευάσιμους. Για πολύ αεράτο MTL όμως.
από γεύση πως είναι , εγώ με την 1.6 κ μπορώ να πω κ με την 0.8 δεν μου έδινε έντονη γεύση.οπως π.χ. η clr 1.0  της joyetech πάνω σε e go που έχω.

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1216 στις: Δεκεμβρίου 23, 2019, 20:26 »

::)

Αποσυνδεδεμένος Pip

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1217 στις: Δεκεμβρίου 24, 2019, 09:13 »
Εγώ από montectristo πήρα 4 κουτιά και μέχρι τώρα όλες άψογες.και βγαίνουν και κάτω από 2€ η μία.Ο zlide αρχίζει να αποσυντίθεται από κάτω ξεκολλησε εννοω και μου εμφανίζει και διαρροές στις τρύπες του αερα.οχι πάντα αλλά ένα σοκ το πέρασα :p
Εκεί που κουμπώνει η αντίσταση έχει εσωτερικά ένα oring,
άλλαξε το και δε θα ξαναεμφανίσει διαρροές από εκεί,
έχει μες τη συσκευασία.
Μόνο αυτό στεγανοποιεί δυστυχώς,στις aspire πχ του ναυτίλου 
τα oring είναι πάνω στην αντίσταση,
κάθε φορά που την αλλάζεις αλλάζουν αυτόματα.
Με το παλιό oring ανά χείρας πήγαινε σε κατάστημα με βιομηχανικά 
και πάρε καμμιά δεκαριά να έχεις,αν σε χρεώσουν θα πληρώσεις το πολύ 1€ 

Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: >> ZLIDE & AIRFLOW Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1218 στις: Δεκεμβρίου 24, 2019, 14:13 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Το oRING στη φωτο εννοείς ή κάτι άλλο;
Κι εγώ έχω διαρροές στον Zlide...


EDIT: Προσθήκη φωτογραφίας




Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click



Ζentith Zlide δεν υπάρχει. Υπάρχει Zenith και υπάρχει Zlide.
Στον Zenith δε βγαινει απο τη βαση. Θέλει πλαστκά γαντακια. τον κρατας απο το κεντρο με το ενα χέρι και με το αλλο χέρι στριβεις με δύναμη το δαχτυλίδι.
Στον Zlide βγαινει απο τη βάση. Επίσης γαντάκια αν δυσκολευεσαι.


YΓ. Ωραίος ο PRO, αλλά τρελή γκουμούτσα. Έφυγε την ίδια μέρα....
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και...συμβουλές!
- Σωστά, αλλά γράφοντας τσαντισμένη στο κινητό, παρέμεινε το κόπι-πέιστ του τίτλου περί Zenith. Αν και στην έρευνα και στα διαβάσματα που είχα κάνει πριν τον αποκτήσω, όταν βγήκε ο Zlide έτσι τον αποκαλούσαν. (πως ήταν το εξελιγμένο μοντέλο, όχι ο Zenith ο απλός, αλλά ο Zlide! Έτσι μου τον πουλήσανε!)
- Την πρώτη βδομάδα μια χαρά έστριβε! Μετά κόλλησε. Κάποια στιγμή τον έφτιαξα (σηκώνοντας το, κατεβάζοντάς το...δεν θυμάμαι, δεν γίνεται αυτό πλέον) κι εδώ και μέρες πάλι έχει μουλαρώσει!
Δεν είναι θέμα κακού βιδώματος. Κάτι άλλο παίζει!
- Εεεε, όχι και να χρησιμοποιώ γαντάκια!!!!
Αν είναι να κουβαλάω και γαντάκια, ας γίνω χειρουργός! :-)
Καλές γιορτές!

~~~~

Έλεος!!!
Ο διαχειριστής Buliwyf  αντί να απαντήσει ενώνει τα δυο μου μηνύματα διαφορετικού θέματος και χάνεται η φωτογραφία-τεκμήριο!!! Ήμαρτον!

Συγγνώμη, αλλά την φωτογραφία σου την ανέβασα ο ίδιος όταν έκανα την τροποποίηση (και ΦΥΣΙΚΑ έγινε έλεγχος ΠΡΙΝ από αυτήν) αλλά για κάποιο λόγο τώρα δεν τη βλέπω.... ΦΥΣΙΚΑ αν την βρω, θα ξαναμπεί!!

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 26, 2019, 14:40 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1219 στις: Δεκεμβρίου 26, 2019, 00:15 »
Καλησπέρα και χρόνια πολλά με υγεία. Αγόρασα προχθές ένα zenith pro και είμαι ενθουσιασμένος με την απόδοση του , τη μεγάλη του χωρητικότητα αλλά και από τη νέα αντίσταση 1,2 ωμ ( τι βάζω στα 13 watt) . Μέχρι τώρα (κατανάλωση 25 ml) δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα και νομίζω ότι η αντίσταση αυτή αποδίδει καλύτερα την ένταση της γεύσης του υγρού από τις 2 άλλες (1,6 ωμ  0,8 ωμ) που χρησιμοποιούσα. Επίσης μου αρέσει πολύ η ρύθμιση αέρα που κάνει τη τζούρα από εντελώς σφικτή έως πολύ αεράτη. . 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: >> ZLIDE & AIRFLOW Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1220 στις: Δεκεμβρίου 27, 2019, 15:09 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Το oRING στη φωτο εννοείς ή κάτι άλλο;
Κι εγώ έχω διαρροές στον Zlide...
(Image removed from quote.)

EDIT: Προσθήκη φωτογραφίας

(
.)



Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click


Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και...συμβουλές!
- Σωστά, αλλά γράφοντας τσαντισμένη στο κινητό, παρέμεινε το κόπι-πέιστ του τίτλου περί Zenith. Αν και στην έρευνα και στα διαβάσματα που είχα κάνει πριν τον αποκτήσω, όταν βγήκε ο Zlide έτσι τον αποκαλούσαν. (πως ήταν το εξελιγμένο μοντέλο, όχι ο Zenith ο απλός, αλλά ο Zlide! Έτσι μου τον πουλήσανε!)
- Την πρώτη βδομάδα μια χαρά έστριβε! Μετά κόλλησε. Κάποια στιγμή τον έφτιαξα (σηκώνοντας το, κατεβάζοντάς το...δεν θυμάμαι, δεν γίνεται αυτό πλέον) κι εδώ και μέρες πάλι έχει μουλαρώσει!
Δεν είναι θέμα κακού βιδώματος. Κάτι άλλο παίζει!
- Εεεε, όχι και να χρησιμοποιώ γαντάκια!!!!
Αν είναι να κουβαλάω και γαντάκια, ας γίνω χειρουργός! :-)
Καλές γιορτές!

~~~~

Έλεος!!!
Ο διαχειριστής Buliwyf  αντί να απαντήσει ενώνει τα δυο μου μηνύματα διαφορετικού θέματος και χάνεται η φωτογραφία-τεκμήριο!!! Ήμαρτον!

Συγγνώμη, αλλά την φωτογραφία σου την ανέβασα ο ίδιος όταν έκανα την τροποποίηση (και ΦΥΣΙΚΑ έγινε έλεγχος ΠΡΙΝ από αυτήν) αλλά για κάποιο λόγο τώρα δεν τη βλέπω.... ΦΥΣΙΚΑ αν την βρω, θα ξαναμπεί!!
Καιρός να θυμηθούμε έναν κανονισμό περί δημόσιας κριτικής συντονιστικών ενεργειών: http://vaping.gr/index.php/topic,6.msg118129.html#msg118129][url=http://vaping.gr/index.php/topic,6.msg118129.html#msg118129]http://vaping.gr/index.php/topic,6.msg118129.html#msg118129[/url]

Αποσυνδεδεμένος Pip

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: >> ZLIDE & AIRFLOW Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1221 στις: Δεκεμβρίου 27, 2019, 15:22 »
......


δες το βελάκι,εκεί είναι το μοναδικό oring που στεγανοποιεί την αντίσταση :)

Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: >> ZLIDE & AIRFLOW Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1222 στις: Δεκεμβρίου 27, 2019, 15:23 »
Καιρός να θυμηθούμε έναν κανονισμό περί δημόσιας κριτικής συντονιστικών ενεργειών: http://vaping.gr/index.php/topic,6.msg118129.html#msg118129]http://vaping.gr/index.php/topic,6.msg118129.html#msg118129
1. Το λινκ που παραθέτεις δεν λειτουργεί (ΟΚ- Λειτουργεί το δεύτερο σκέλος του!)
2. Η φωτο μου δεν είναι αυτή που εσείς βάλατε, εξαφανίστηκε από τη διαχείριση και βάλατε κάτι άλλο... Εγώ μιλάω -και έβαλα φωτο-  για τον ZLIDE
3. Ξαφνικά, μου αφαιρέθηκε η δυνατότητα ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗΣ των δικών μου μηνυμάτων (που τόσα χρόνια την είχα, και επιβεβαιώνετε και στο παραπάνω μου μνμ) 
>>> Κάποιος παίζει με τα "κουμπάκια" ...τώρα έχω Τροποποίηση!

Τεσπα...

Ξαναβάζω και εδώ τη φωτο, που ρωτάω για το oring του ZLIDE.
Πού είναι;



« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2019, 15:35 από Misirlou »

Αποσυνδεδεμένος Pip

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1223 στις: Δεκεμβρίου 27, 2019, 16:00 »


Αυτό που δείχνεις είναι πάνω στην αντίσταση,κάθε φορά που την αλλάζεις αλλάζει,αυτό που σου δείχνω εδώ είναι μέσα στη βάση στην οποία κουμπώνει η αντίσταση,όταν φθαρεί βγάζει υγρασία στο air flow

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1224 στις: Δεκεμβρίου 27, 2019, 17:59 »
Καλησπέρα και χρόνια πολλά με υγεία. Αγόρασα προχθές ένα zenith pro και είμαι ενθουσιασμένος με την απόδοση του , τη μεγάλη του χωρητικότητα αλλά και από τη νέα αντίσταση 1,2 ωμ ( τι βάζω στα 13 watt) . Μέχρι τώρα (κατανάλωση 25 ml) δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα και νομίζω ότι η αντίσταση αυτή αποδίδει καλύτερα την ένταση της γεύσης του υγρού από τις 2 άλλες (1,6 ωμ  0,8 ωμ) που χρησιμοποιούσα. Επίσης μου αρέσει πολύ η ρύθμιση αέρα που κάνει τη τζούρα από εντελώς σφικτή έως πολύ αεράτη. .
Καλησπέρα σε όλους και χρόνια σας πολλά και καλά. Κυρ-Γιάννη μπορείς σε παρακαλώ να μας πεις λίγα πράγματα για την 1,2, πως είναι από γεύση και σφιχτή τζούρα συγκριτικά με την 1,6 και την 0.8? Ευχαριστώ πολύ και καλή χρονιά να έχουμε όλοι.

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1225 στις: Δεκεμβρίου 27, 2019, 21:27 »
Καλησπέρα χρόνια πολλά. Την 1,2 τη βάζω στα 13 watt όπως και την 1,6 και η αλήθεια είναι ότι δε κατάλαβα μεγάλη διαφορά. Νομίζω ότι βγάζει καλύτερη γεύση από την 1,6 αλλά μπορεί επειδή είναι καινούργια να είναι μόνο στο μυαλό μου, Τώρα από αντοχή πήγε στα 35 ml όσο περίπου πάω και με τις άλλες.. Σήμερα έβαλα την 0,8 και κατάλαβα ότι αυτή προτιμάω από άποψη απόλαυσης ατμίσματος. Ισως όταν εξαντλήσω το απόθεμα σε αντιστάσεις που έχω να ξαναδώ την 1,2. Η 1 ωμ δεν με ενδιαφέρει γιατί θέλει πολλά watt και θα μου γονατίζει τα modακια μου.

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1226 στις: Δεκεμβρίου 27, 2019, 22:20 »
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Και εγώ την 0.8 προτιμώ απλά διάβασα πολύ καλές κριτικές σε ξένα σαιτ και στο YouTube και απλά ήθελα μια γνώμη μιας που την δοκίμασες. Ένας άλλος φίλος πιο πάνω είπε ότι είναι πολύ καλή αλλά πολύ πιο αεράτη από την 1.6 πράγμα που με παραξένεψε λίγο γιατί είναι πάνω από 1 και οι 2 και παίζουν και στα ίδια βατ. Θα την δοκιμάσω όταν παραγγείλω κάτι γιατί δεν την έχουν εδώ στα μαγαζιά. Καλή χρονιά και πάλι ευχαριστώ. 

Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1227 στις: Δεκεμβρίου 28, 2019, 18:50 »

[...] αυτό που σου δείχνω εδώ είναι μέσα στη βάση στην οποία κουμπώνει η αντίσταση,όταν φθαρεί βγάζει υγρασία στο air flow
- Στον ZLIDE μου δεν βλέπω κάτι αντίστοιχο μέσα (και δεν υπάρχει και τέτοιο ανταλλακτικό oring στην πρώτη συσκευασία)
- Άνοιξα (μετά από τον Ιούνιο!!!) το κουτάκι του και είδα τα ανταλλακτικά που δίνουν με την αγορά.
Τα 2 oring της εσωτερικής βάσης τού δαχτυλιδιού του αέρα (AIRFLOW) είναι τα πιο λεπτά και τα αντικατέστησα
Δείτε επισυναπτόμενη φωτο
- Παρ' όλη την αλλαγή των orings το πρόβλημα του στριψίματος (κλείσιμο-άνοιγμα του αέρα) δεν διορθώνεται.
- Όλα τα άλλα oring τι είναι;
Ψάχνω σε όλο το φόρουμ να διαβάσω αναλυτική παρουσίαση του Zlide και δεν βρίσκω!

ΥΓ:  
Επειδή, τελικά, μιλήσαμε εδώ πολύ αναλυτικά για τον Zlide, μήπως είναι σκόπιμο  ένας διαχειριστής-συντονιστής να ενώσει όλα μας τα ποστ περί Zlide σε ένα άλλο νέο θέμα, για να μην ψάχνονται και οι επόμενοι συμφορουμίτες....πελάτες; ;D


Αποσυνδεδεμένος Volgas54641

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1228 στις: Δεκεμβρίου 28, 2019, 19:35 »
Δυο ο-ρινγκς πηγαίνουν στο κάτω κι επάνω χείλος του τζαμιού.


Αυτό που περιγράφεις, είναι ότι έχει φρακάρει το δαχτυλίδι στην βάση και δεν γυρίζει.Το δαχτυλίδι εσωτερικά κάτω από το παράθυρο για τις οπές του αέρα έχει ένα αυλάκι.Στη βάση πάνω απο τις τρύπες του αέρα υπάρχει ένα μικρό εξωγκοματάκι, που κινείται μέσα στο αυλάκι οταν περιστρέφεις το δαχτυλίδι, και λειτουργεί σαν ''στοπ''. Πιθανολογώ ότι φρακάρει κάπου.
Βγάλε το δαχτυλίδι και ξανατοποθέτησε το ετσι ώστε το παράθυρο του να είναι ακριβως ευθυγραμμισμένο με τις τρύπες του αέρα.


Φαντάζομαι έχεις δει το βίντεο του Busardo



πρόσεξε στο 15:55 και μετά.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2019, 20:11 από Volgas54641 »

Αποσυνδεδεμένος Greek.gr

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1229 στις: Δεκεμβρίου 28, 2019, 22:16 »
Καλησπέρα και χρόνια πολλά με υγεία. Αγόρασα προχθές ένα zenith pro και είμαι ενθουσιασμένος με την απόδοση του , τη μεγάλη του χωρητικότητα αλλά και από τη νέα αντίσταση 1,2 ωμ ( τι βάζω στα 13 watt) . Μέχρι τώρα (κατανάλωση 25 ml) δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα και νομίζω ότι η αντίσταση αυτή αποδίδει καλύτερα την ένταση της γεύσης του υγρού από τις 2 άλλες (1,6 ωμ  0,8 ωμ) που χρησιμοποιούσα. Επίσης μου αρέσει πολύ η ρύθμιση αέρα που κάνει τη τζούρα από εντελώς σφικτή έως πολύ αεράτη. .
Εμένα πάλι δεν με ενθουσίασε η νέα 1,2 αντίσταση. Ασε που στην αρχή κάνει και γουργούρισμα. Νομιζω οτι η 1,6 και κυριως η 0,8 παραμενουν οι καλυτερες.Βέβαια η 1,2 είναι πολύ καλύτερη απο την προβληματική 0,48 Plex 3D που κάποιες παρτίδες ξαφνικά βγάζουν καμμένο χωρίς λόγο.
Οσο για τον νέο Ζενιθ Pro νομιζω ότι ειναι μια μνημειώδης κατασκευή. Εφτασε πλέον στο αποκορύφωμα του.Είναι ένα κόσμημα. Μπράβο στον Μπουσάρντο και τον Αγραφιώτη


Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click



Παράθεση από: tony1976 στις Δεκέμβριος 27, 2019, 17:59
Παράθεση
Καλησπέρα σε όλους και χρόνια σας πολλά και καλά. Κυρ-Γιάννη μπορείς σε παρακαλώ να μας πεις λίγα πράγματα για την 1,2, πως είναι από γεύση και σφιχτή τζούρα συγκριτικά με την 1,6 και την 0.8? Ευχαριστώ πολύ και καλή χρονιά να έχουμε όλοι.

Νομιζω οτι οι καλυτερες αντιστασεις για τον Ζενιθ παραμένουν η 0,80 και η 1,6. Δοκίμασα την 1,2 και μου φάνηκε πολυ αεράτη και με λίγο γουργούρισμα στην αρχή. Ειναι ισως πιο αναλυτική στην γεύση απο την 1,6 αλλα δεν ξεπερνάει την 0,80. Σε γενικές γραμμές συνολικά προτιμώ ακόμα την 0,80 αλλα και την 1,6. Η 0,48 plex 3D αντίσταση αποδείχθηκε αποτυχία. Κάποιες παρτίδες μετά απο 2-3 μέρες και τελείως ξαφνικά μπούκωναν και έβγαζαν καμμένο χωρις καν να χρησιμοποιώ παχύρευστα υγρά.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2019, 23:04 από Buliwyf »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172216 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182700 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10652 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364