vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

67 επισκέπτες, 9 χρήστες
Yakinthos, Jorge, manoslykos, yorgoss, trabaman, tsiv, Doubt, infernity, gioupi

Twitter

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος katemhs

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #900 στις: Απριλίου 08, 2012, 20:39 »
καλησπέρα ατμιστες ;D
τσίμπησα και γω το συγκεκριμένο Ηλ.τσιγάρο λόγο της προσφοράς.
έχω και έναν κινεζο(σαν OVALE)αλλά αυτό έχει δοχείο....μου έδωσαν και ένα μπουκαλάκι για το γέμισμα αλλά δεν μπορώ να υπολογίσω τα 3εμελια.

πειράζει που βάζω λιγότερο υγρό(δεν το αφήνω να στάξει όπως δείχνει στο βίντεο)ή να πάρω μια σύριγγα,γιατί ετσι όπως το κάνω,θα ελαττώσω την διάρκεια των ατμοποιητων?

και καλώς σας βρήκα.

Αποσυνδεδεμένος Dolmas

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #901 στις: Απριλίου 09, 2012, 02:14 »
Γνωμη μου ειναι την πρωτη φορα οταν ο ατμοποιητης ειναι "φρεσκος" να το αφηνεις να σταξει...και στην συνεχεια να το γεμιζεις που και που για να μην στεγνωση το πανω μερος που βρισκεται η μια αντισταση και καει..  :yes:

Αποσυνδεδεμένος katemhs

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #902 στις: Απριλίου 09, 2012, 17:07 »
ευχαριστω φιλε
θα ακολουθησω τη συμβουλη σου στον επομενο ατμοποιητη

για την μυρωδια-γευση που αφηνει το επιστομιο,εχουμε καπια λυση?

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #903 στις: Απριλίου 10, 2012, 19:36 »
Δεν μου αφηνει καποια μυρωδια :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος bitzimon

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #904 στις: Απριλίου 10, 2012, 22:28 »
Παράθεση
πειράζει που βάζω λιγότερο υγρό(δεν το αφήνω να στάξει όπως δείχνει στο βίντεο)ή να πάρω μια σύριγγα,γιατί ετσι όπως το κάνω,θα ελαττώσω την διάρκεια των ατμοποιητων?

Καλό είναι να τον γεμίζεις μέχρι να τρέξει , όπως δείχνει το βίντεο , και να συμπληρώνεις με κάθε ευκαιρία μερικές σταγόνες . Τα καρτομάιζερ , όσο περισσότερο υγρό έχουν , τόσο καλύτερα αποδίδουν , γι'αυτό και ο τιτάνας είναι τόσο διαδεδομένος . :)

Παράθεση
για την μυρωδια-γευση που αφηνει το επιστομιο,εχουμε καπια λυση?
Παράθεση
Δεν μου αφηνει καποια μυρωδια :hmmm: :hmmm: :hmmm:
Πράγματι και εγώ ποτέ δεν διαπίστωσα κάποια γεύση από το επιστόμιο . Επειδή όμως μπορεί η αίσθησή του , να μην είναι της αρεσκείας σου μπορείς να  κάνεις κάτι που προανέφερε κάποιος , δυστυχώς τώρα μου διαφεύγει ποιος , να κόψεις το επιστόμιο και να προσαρμόσεις drip-tip 510 , τύπου τιτάνα .  Τώρα άμα βρεις και drip tip για το hybrid θα είναι ακόμα καλύτερα .
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 10, 2012, 22:37 από bitzimon »

Αποσυνδεδεμένος katemhs

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #905 στις: Απριλίου 10, 2012, 23:40 »
απορω  που δεν ειχατε αυτη τη μυρωδια απο καοτσουκ-λαστιχο.. :confused1:never mind

ευχαριστω  παιδες.

υ.γ
δεν ξέρω τι λένε οι εμπειροι
παντως μου αρεσει αρκετα το hybrid σε σχεση με τον κινεζο elips LSK.
αφηνει καλυτερη γευση και ποιο πυκνο καπνο :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #906 στις: Απριλίου 23, 2012, 00:23 »
ευχαριστω φιλε
θα ακολουθησω τη συμβουλη σου στον επομενο ατμοποιητη

για την μυρωδια-γευση που αφηνει το επιστομιο,εχουμε καπια λυση?

Φίλε μου λογικά έχεις αυτή την μυρωδιά από το λαστιχένιο επιστόμιο,βράσε λίγο νεράκι κ βάλε το επιστόμιο μέσα για 3-4 λεπτά. :yes:
Αυτό κάνω εγώ στα λαστιχένια επιστόμια που μου βγάζουν μυρωδιά. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος katemhs

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #907 στις: Μαΐου 09, 2012, 11:59 »
Φίλε μου λογικά έχεις αυτή την μυρωδιά από το λαστιχένιο επιστόμιο,βράσε λίγο νεράκι κ βάλε το επιστόμιο μέσα για 3-4 λεπτά. :yes:
Αυτό κάνω εγώ στα λαστιχένια επιστόμια που μου βγάζουν μυρωδιά. :thumpup:
ευχαριστω.βοηθησε αρκετα το κολπακι σου

Αποσυνδεδεμένος pinelos

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • Do good, feel good.........!!!!!!!!!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #908 στις: Μαΐου 17, 2012, 15:50 »
ο φορτιστης του  hybrid δεν κανει για ego ???8ελει το ανταπτορακι??ο καρτο κα8αρισμα μονο σε βραστο νερο και για ποση ωρα??πολλες οι ερωτησεις αλλα δεν εχω χρησιμοποιησει  hybrid ως τωρα και  8ελω να βοη8ησω ενα φιλο που το εχει αγορασει ...και ψαχνω για πατεντες η να του δωσω κανα ego γιατι αλλιως δεν τον βλεπω να κοβει το τσιγαρο...:dontknow: :yes: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Alexander20

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm Batman. SHHH!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #909 στις: Μαΐου 18, 2012, 09:03 »
Δεν κάνει για ego γιατί το συσπείρωμα του hybrid είναι 901. Δεν ξέρω αν θα λειτουργήσει για να φορτίσεις μια μπαταρία ego. Δυο πράγματα μπορεί να συμβούν. Ή δεν θα φορτίσει καθόλου ή θα σου πάρει 8 ώρες να την φορτίσεις, γιατί αυτός ο φορτιστής βγάζει output 300mA. Ενώ του ego 420mA.

Τα κάρτο εγω δεν τα έβραζα. 2 φορές δοκίμασα και ή δεν λειτούργησε ή έσφιξε η τζούρα του. Κάθε 10-15 μέρες αγόραζα καινούργιο.

Έχει αναφερθεί και πιο πάνω αλλά θα πρότεινα να δοκιμάσει ο φίλος σου τα κάρτο του Mini And More. Βγάζουν τρομερή γεύση.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #910 στις: Μαΐου 18, 2012, 10:59 »
ο φορτιστης του  hybrid δεν κανει για ego ???8ελει το ανταπτορακι??ο καρτο κα8αρισμα μονο σε βραστο νερο και για ποση ωρα??πολλες οι ερωτησεις αλλα δεν εχω χρησιμοποιησει  hybrid ως τωρα και  8ελω να βοη8ησω ενα φιλο που το εχει αγορασει ...και ψαχνω για πατεντες η να του δωσω κανα ego γιατι αλλιως δεν τον βλεπω να κοβει το τσιγαρο... :dontknow: :yes: :thumpup:


Γινε σε παρακαλώ λίγο πιο συγκεκριμένος. Εννοείς ότι δεν είναι ικανοποιημένος με το η.τ. που αγόρασε και θέλει να επιστρέψει στο κ.τ?
Αν ναι, δώσε του σε πρώτη φάση αυτό που σου προτείνει ο alexander20 και αν ούτε κι αυτό τον καλύψει (συνήθως πάντως το κόλπο πιάνει!) τα ξαναλέμε.
Πάντως ο φορτιστής του Η δεν μπορεί να φορτίσει τις ego. Εκτός αν τα καταφέρεις με ανταπτοράκι, αλλά ρώτα την εταιρία καλύτερα αν αυτό επιτρέπεται.

Αποσυνδεδεμένος pinelos

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • Do good, feel good.........!!!!!!!!!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #911 στις: Μαΐου 18, 2012, 11:23 »
εχει προβλημα με την αλλαγη γευσεων...και σαν καινουργιος ατμιστης που ειναι τον χαλαει να σκαει συνεχεια φραγκα για καρτο και υγρα!!!του εδωσα και δοκιμασε απο δικο μου τυπο ego δεν εχει σημασια ποιο..του αρεσε η ευκολη αλλαγη γευσης!!!αν μπορουσα με καποιο τροπο να του βαλω τανκ με ανταπτορα και να ειναι και  ομοιομορφο τοτε σιγουρα 8α τον εσωζα αο το κ τ... ;) :) :-\

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #912 στις: Μαΐου 18, 2012, 11:42 »
Θέλει όντως αντάπτορα από ατμο εγκο510 σε μπαταρία 901.
Βάζοντας λίγο υγρό κάθε φορά στο τανκ, όχι 1μλ, σίγουρα θα βοηθηθεί πολύ σε αυτό.
99% η νομπάκο έχει αντάπτορες. Πρόσεξε όμως, δε θέλει τον απλό 510 σε 901, αλλά τον εγκο510 σε 901 λόγω "ποδιάς" του άτμο. ο 510 σε 901 είναι για τα μικρά τανκακια 510Τ.


Αποσυνδεδεμένος Alexander20

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm Batman. SHHH!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #913 στις: Μαΐου 18, 2012, 12:27 »
Συμφωνώ με την petra σε αυτό. Θέλει αντάπτορα αλλά δεν νομίζω πως θα έχει την ίδια παραγωγή ατμου και χτυπήματος που έχει ο ατμοποιητής ego-t σε μια μη-αυτόματη μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #914 στις: Μαΐου 18, 2012, 17:23 »
ηθελα καιρο να το γραψω αλλα ολο το ξεχνουσα.με αφορμη ομως που αναφερθηκε εχουμε και λεμε.καταρχας η μπαταρια ειναι φανταστικη και χωρις πολλα πολλα.δυστηχως ομως λογω του σπειρωματος της παιρνει ελαχιστους καρτο οπως ειναι ο δικος του ο hybrid με 3 ml χωρητικοτητα, του mini and more με 1 ml χωρητικοτητα και κατι καινουργια clearomizer με χωρητικοτητα 1.6 ml σαν ce4+ αλλα για σπειρωμα hybrid.βεβαια απο εκει και περα με τους καταλληλους ανταπτορες 901-510 και 901-510 ego μπορεις να βαλεις τα παντα επανω και δουλευουν αψογα απλα χωρις την αμεσοτητα των μη αυτοματων.επειδη ομως εμενα μετα απο πολλες προσπαθειες και δοκιμες-πατεντες δεν με πολυκαλυπταν λογω του οτι λογω ανταπτορα φαινοταν ασχημα το κενο μερος μεχρι το ατμο-καρτο.ετσι εγω εχω καταληξει σε δυο καλυτερους για μενα βεβαια συνδιασμους με η και χωρις ανταπτορα.πρωτον ειναι ο συνδιασμος, μπαταρια hybrid 1100, μαυρη μονοτικη ταινια για να καλυψουμε το ασημι μερος μεχρι το σπειρωμα, μαυρο καρτο mini and more και μαυρο drip-tip.ο δευτερος ειναι, μπαταρια hybrid 1100, ανταπτορας 901-510 ego, μαυρο κονο για ατμοποιητη 3ml που καλυπτει το ασημι μερος βαζοντας το με το σπειρωμα προς τα πανω και λειτουργοντας και σαν ρυθμιστης αερα βιδωνοντας το και ξεβιδωνοντας το, ενα φιμε κοντο τανκακι για καρτο boge και φυσικα ενα μαυρο drip-tip.οπως εχετε καταλαβει μεχρι τωρα βεβαια ειμαι πολυ του μαυρου...

1ος συνδιασμος



2ος συνδιασμος σε κομματια



2ος συνδιασμος



και οι 2 συνδιασμοι μαζι για συγκριση




« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 18, 2012, 17:59 από MULDER »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20663 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174461 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312810 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124774 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix