vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, ZoeM, bloodlessz, Ηρακλης, testament, Tazz, manoslykos

Twitter

Power Bank BlitzWolf BW-P2

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Power Bank BlitzWolf BW-P2
« στις: Μαρτίου 26, 2017, 00:19 »

Φωτογραφία όχι δικιά μου.

ΠΡΟΛΟΓΟΣ
Υπάρχει ένας μεγάλος αριθμός ατμιστών, που δεν τους φτάνει η αυτονομία της μπαταρίας του μοντ τους, για μία ημέρα.
Υπάρχει ένας μεγαλύτερος αριθμός ατμιστών, που κάποια βράδια τους παίρνει ο ύπνος, ξεχνώντας να βάλουν το μοντ για φόρτιση ή σε κάποιες ακραίες περιπτώσεις (εγώ δεν κρίνω κανέναν), να βγάλουν τη μπαταρία και να την βάλουν στο φορτιστή.

ΕΙΣΑΓΩΓΗ
Η λύση είναι γνωστή από χρόνια, λέγεται Power Bank.
Για μία σειρά λόγων (δεν γνωρίζω κανένα, για να μη φανώ άσχετος το έγραψα), δεν είναι διαδεδομένη στην ατμιστική κοινότητα.
Ατμιστική κοινότητα είναι το σύνολο των ατμιστών παγκοσμίως.
Δεν είναι η Κοινότητα Ελλήνων Ατμιστών.
Το διευκρινίζω, γιατί έχει πέσει στην αντίληψή μου, ότι κάποιοι βγάζουν φλύκταινες στον εγκέφαλο όταν διαβάζουν για τον Πανελλήνιο Σύλλογο Ατμιστών.
Όχι ότι χρειάζεται κάποια ιδιαιτέρως οξυμένη αντίληψη για να το καταλάβεις.
Φροντίζουν να είναι αγενέστατοι, προσβλητικοί και γενικώς ενοχλητικοί.
Η ευγένεια, ακόμη και η αδιαφορία, εκλαμβάνονται ως αδυναμία από τέτοιου είδους τυπάκια.
Ένα Power Bank, μπορεί στις περισσότερες περιπτώσεις να δώσει λύση, αυξάνοντας την αυτονομία.
Δεν είναι ο κύριος φορτιστής, αλλά ασφαλέστερο και μικρότερο εναλλακτικό, αντί να εκτιθόμαστε σε μπαταρίες ή το αντίστροφο.
Ταυτόχρονα μπορεί να φανεί το ίδιο χρήσιμο, σε πλήθος άλλων συσκευών που κουβαλάμε καθημερινά μαζί μας.
Ενδεικτικά θα αναφέρω το κινητό και την ταμπλέτα, επειδή δεν μπόρεσα να σκεφτώ κάτι άλλο και επειδή το ταμπλέτα είναι ένα από τα ωραία μονολεκτικά αστεία.
Για να έχουν νόημα όλα αυτά, θα πρέπει το Power Bank να είναι επώνυμο, μικρό, με γνωστή μπαταρία.

ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ
Η BlitzWolf δεν είναι πασίγνωστη, όπως ακριβώς συμβαίνει με την Opus, την Xtar και μέχρι πριν λίγο καιρό με την Huawei.
Έχει περιορισμένη γκάμα προϊόντων, προσεγμένα ποιοτικώς, με τεκμηρίωση.
Ένα απαυτά είναι το BW-P2.
 

ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ: Και το ασημί μπορεί να σταθεί όρθιο.
Κάποια καλλιτεχνική διάθεση του φωτογράφου της εταιρείας.
 
Power Bank μονής μπαταρίας με όγκο 49cm3.
Η θήκη για μία 18650 έχει όγκο 50cm3.
Λόγω της δυσκολίας εύρεσης, οι περισσότεροι χρησιμοποιούν θήκη για 2 18650, η οποία έχει όγκο 74cm3.
Βεβαίως! Τις μέτρησα με παχουλόμετρο ακριβείας!
Και για πες μου πως θα φορτίσεις το ζμάρτ κινητό σου με την θήκη, ακόμα κι αν έχει 7 18650 μέσα;
Πως θα τροφοδοτήσεις το φωτάκι για να πληκτρολογάς στο λαπτόπι σου, όταν με το καλό ρίξουμε τα έσχατα ισοδύναμα στο τραπέζι;
Το καυτό μεσημέρι του Ιούλη, πως θα σου δώσει ρέμα η θήκη, για το ατομικό ερκοντίσιον;
 

Φωτογραφία αρχείου
 
Στο σημείο αυτό τελειώνουν οι κονσέρβα φωτογραφίες της εταιρείας.
Διότι μπορεί να μέτρησα θήκες μπαταρίας με ογκόμετρο ακριβείας, φωτογραφίες ακριβείας πριν ξεκοιλιάσω ούτε που μου πήγε το μυαλό να τραβήξω.
Θα συνεχίσω με καλλιτεχνικές δικές μου.
 
ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
Διατίθεται σε τρία χρώματα.
Μαύρο της αμαρτίας, ασημουλί της σοβαροφάνειας και μπλεδάκι προς το σιελάκι, ηλεκτρίκ με τίποτα, το αυτό για το μπλου της Τίφανης.
101 Χ 22 Χ 22 χιλιοστόμετρα,  80φεύγα γραμμάρια
Μπαταρία Panasonic Li-Ion 3350mAh
Φορτίζει με 1Α έως 2Α.
Φορτίζεται με 1.5Α.
Προστασίες βραχυκυκλώματος, υπερφόρτισης, υπερεκφόρτισης, υπέρτασης σε είσοδο και έξοδο.
Κάπου μέσα έχει ένα τσιπ της Texas Instrument και η μπαταρία PTC για προστασία.
Ένδειξη στάθμης μπαταρίας με 4 φωτάκια.
Συνπαραδοτέο καλώδιο USB-Α απτή μία, microUSB απτήν άλλη.
 
Μετρήσεις και διαγράμματα εδώ.
Επιχειρώντας περίληψη, αναφέρω τα SOS:
Μπορεί να δώσει έως 2.4-2.5Α, πριν επέμβει ο κόφτης υπερφόρτωσης.
Η τάση παραμένει ακλόνητη στα 5V και κάτι, για έξοδο 1Α, μέχρι να επέμβει το cutoff.
110 λεπτά λειτουργίας για 1Α.
50mVpp για 1A, 63mVpp για 2A.
 
Παραλειπόμενα:
Τάση cutoff 3.05V.
Τάση εξόδου 5.08V για ρεύμα 900mA.
Τα φωτάκια ένδειξης στάθμης μπαταρίας, λειτουργούν όταν φορτίζει και όταν φορτίζεται.
 

ΠΡΟΣΟΧΗ ακολουθούν σκληρές σκηνές,
 
Το επάνω καπάκι έχει 4 αυτιά.
Αν είσαι καλλιτέχνης, την δεύτερη φορά δεν θα σπάσεις ούτε το ένα για να το ανοίξεις.
Στη συνέχεια push από πάνω, pull από κάτω.
Βούτυρο…
 

 
Βγαίνει το πλαστικό πλαίσιο.
Η μπαταρία είναι κολλημένη με παχιά ταινία διπλής όψης.
Το κύκλωμα με 2 βίδες.
 

 
Το γυρίζω και από τις τέσσερις πλευρές, για να μην έχετε την παραμικρή φαγούρα αμφιβολίας.
 

 
Η μπαταρία είναι Sanyo (Panasonic πλέον) NCR18650BF.
Ασυνήθιστα κορυφαία επιλογή για Power Bank των 10€.
Δυνατότητα εκφόρτισης έως περίπου κάπου στα 6-7Α.
Με συνεχή εκφόρτιση 2Α και διακοπή στα 3.05V, δίνει γύρω στα 2.9Αh, το οποίο μας σουμάρει περί τις 10Wh και κάτι ψιλά.
 

 
Και μετά το χαζολόγημα, φτάσαμε στα τσιπάκια.
 

 

 

 
Διαστάσεις κυκλώματος  30 X 17 X 11 mm
 
Τσιπ της Texas Instruments δεν βρήκα.
Καμιά φορά όταν ανοίγεις κάποιες συσκευές χωρίς εξτρίμλι προσοχή, μπορεί να φύγει χωρίς να το καταλάβεις.
 
Αντιθέτως, σε περίοπτη θέση είναι το JW3608A της JoulWatt.
Για να ανοίξω το datasheet, πρέπει να κάνω εγγραφή.
Κάνω εγγραφή.
Για να κάνω login πρέπει να αποδείξω ότι δεν είμαι ρομπότ.
Για να αποδείξω ότι δεν είμαι ρομπότ, πρέπει με επιτυχία να βρω το άθροισμα 2 αριθμών.
Όσες φορές και αν προσπάθησα, μου έλεγε ότι δεν το βρήκα.
Το άθροισμα των 2 αριθμών δεν έβρισκα.
Ο ένας μονοψήφιος, ο άλλος διψήφιος, για τέτοιους αριθμούς δεν έβρισκα το άθροισμα.
Παίζει να είμαι ρομπότ.
 
Παραπέρα είναι το CW3002D της CellWise.
Μιλάει σε έξυπνες συσκευές, για να επιτρέψουν να τις φορτίσει.
 
Στην πάνω άκρη είναι 2 διπλά N-channel mosfet.
Μπορεί τα FL8205A της Fangjing, μπορεί κάποια παρόμοια.
 
Στην ίδια άκρη από κάτω, είναι το διάσιμο G2JL.
6pin SOT23, όποιος το βρει κερδίζει σε εκτίμηση.


οι οποίες μπορούν να γίνουν σκληρότερες.


ΤΟ ΖΟΥΜΙ

Το κύκλωμα είναι κουφέτο για DIY.
Εκτός από τα πολύ καλά χαρακτηριστικά λειτουργίας, διαθέτει τρύπες για στήριξη, πολύ μικρές διαστάσεις, βολική διάταξη βυσμάτων διακόπτη led, αποψιλώνεται όχι δύσκολα και χωρίς απώλειες.
 

 


ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ
Αν σου άρεσε η παρουσίαση, πάτα εδώ.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Power Bank BlitzWolf BW-P2
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 26, 2017, 00:39 »
Ωραίο το μπιμπελό σας.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Power Bank BlitzWolf BW-P2
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 26, 2017, 01:31 »
Εξαιρετικό και αξιόπιστο, με μικρό pcb για diy.


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Power Bank BlitzWolf BW-P2
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 26, 2017, 11:15 »
Λογικά, επειδή το powerbank είναι με μονή μπαταρία, κάνει και stepup τα input volts? 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Power Bank BlitzWolf BW-P2
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 26, 2017, 12:02 »
[justify]@microchip, καλημέρα. Θέλω βοήθεια, (κλασικά, υπέροχο νήμα, κάτι έπιασα κάτι άφησα, μπλα μπλα μπλα, αλλά χρειάζομαι βοήθεια ;D). Βγάζω τους χειμώνες με αυτό. Πάντα είναι στο σακίδιο μην τυχόν και πάρει ρόλο ως εκκινητής (για να μην σπρώχνω). Ερώτηση: Και στη δική μου περίπτωση (όπως π.χ. με τις 18650), χρειάζεται ν’ αφήνω 40, 50% την μπαταρία αποθηκευμένη ή όχι; (στις τηλεγραφικές οδηγίες έγραφε πως κάθε 3 μήνες να κάνω πλήρη αποφόρτιση/φόρτιση. Αν θυμάμαι καλά). [/justify]

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Power Bank BlitzWolf BW-P2
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 26, 2017, 13:48 »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Power Bank BlitzWolf BW-P2
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 26, 2017, 14:42 »
[justify]Όχι όχι, δεν κάνω παιχνίδι, σοβαρά τώρα. Είχα ρωτήσει και σε αντίστοιχο νήμα πριν καιρό για το θέμα. Θα ήταν χρήσιμο πιστεύω για όλους μας (τουλάχιστον εγώ δεν ξέρω), δηλ. πέρα από χωρητικότητες, το αν είναι μικρή ή μεγάλη μπαταρία, ο τύπος ή τύποι μπαταριών είναι αντίστοιχοι για power bank; Όταν η χρήση δεν είναι συχνή ή όταν υπάρχει συγκεκριμένο χρονικό διάστημα αποθήκευσης συσκευής (όπως σε μένα / χειμώνα το δουλεύω, καλοκαίρι αποθηκεύω), πρέπει να μην είναι πλήρως φορτισμένη; [/justify]


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Power Bank BlitzWolf BW-P2
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 26, 2017, 15:26 »
Για άλλη μια φορά ο μικρός Τσιπ τα σπάει. :thumbsup_move_1: :bravo_encouragements:
Αυτή τη φορά μάλιστα, κατάλαβα περισσότερα από όσα στις προηγούμενες παρουσιάσεις του. :dance2: :yahoo:
Μικρέ Τσιπ, ή εγώ έπαθα βελτίωση εγκεφάλου, ή εσύ άρχισες να χαλάς! :))

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Power Bank BlitzWolf BW-P2
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 26, 2017, 17:52 »
@petra
Μην ανησυχείς, δεν βελτιώθηκες!   :laugh1:
Εγώ χάλασα, διασταυρωμένο.
Μου έχουν κρούσει τον κώδωνα καιρό τώρα.
Εντωμεταξύ, παρατηρησιακά βεβαιωμένο σε σίμιλαρ περιπτώσεις, όσο προσπαθεί κάποιος να επανέλθει, τόσο χαλάει.
Άστα... Πίκρα...


@Πρόεδρο Σπύρο
Με 250cm3 και μισό κιλό να ταφήσω; δεν είναι για γατάκια, για γαϊδουράκια θα έλεγα.  :laugh1:


@Πρόεδρο Γιάννη
Ναι, κάνει stepup στην τάση της μπαταρίας, για να βγάλει 5V στην έξοδο.
Δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως UPS, αν κοπεί η είσοδος, σταματάει και η λειτουργία PowerBank, πρέπει να πατηθεί ο διακόπτης για επανεκκίνηση.


@JoeBarTeam
Δεν την γνωρίζω την συσκευή και δεν βρήκα κάτι στο διαδίκτυο.
Δεν υπάρχει κανόνας για τον τύπο μπαταρίας που χρησιμοποιούν τα PowerBank.
Σε γενικές γραμμές, οι μπαταρίες πρέπει να κάνουν τον κύκλο τους ανά τακτά διαστήματα.
Δεν είναι απαραίτητο για όλες τις μπαταρίες, είναι απαραίτητο για τον χρήστη, για να τσεκάρει την υγεία τους.
Δεν υπάρχει "σφικτός" μπούσουλας, γιατί οι μπαταρίες δεν είναι ίδιες, ακόμη και αν ανήκουν στην ίδια οικογένεια.
Εικάζω ότι έχει μπαταρίες Li-PΟ και προτείνω να αποθηκεύεται μισοφορτισμένο.
Μισοφορτισμένο είναι οτιδήποτε μεταξύ 3.5V και 4.0V ανά στοιχείο.
Επίσης προτείνω ανά 2-3 μήνες να κάνει κύκλο.
Υπάρχει ένα θέμα, πως θα καταλάβεις ότι είναι μισοφορτισμένο.
Υπάρχει άλλο ένα, τι να το κάνεις αν την ώρα της κρίσης δεν έχει αρκετή ενέργεια για να κάνει αυτό που οφείλει να κάνει.
Υπάρχει ένα τρίτο, αν οι μπαταρίες είναι μάπα και τα φτύσουν σύντομα, θα το ανακαλύψεις την ώρα της κρίσης.
Δεν έχω απάντηση σε κανένα.
Χαζεύω την τιμή του και την αναγάγω σε τζαμπεροκαλώδια.
Εμένα λόγος ξέρεις, αλλά αν με ρωτούσες, θα σου έλεγα ότι η αγορά τέτοιου είδους συσκευής, πρέπει να γίνεται μόνο αν θα χρησιμοποιείται τακτικά.
Κάνει για μοντ, για λάπτοπ, για κινητά, MP3/4, μικρές τηλεοράσεις και πολλά άλλα.
Σε γενικές γραμμές, δεν αποθηκεύεις συσκευές με μπαταρίες, για να τις χρησιμοποιήσεις κάποτε.
Η σκληρή ζωή έχει δείξει ότι όταν έρθει το κάποτε, οι μπαταρίες θα την έχουν κάνει για χώρο χλοερό, χώρο αναπαύσεως.
Αν με ρωτούσες αυτό θα σου έλεγα.
Χωρίς να με ρωτήσεις δεν θα πω τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Power Bank BlitzWolf BW-P2
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 26, 2017, 22:29 »
[justify]@microchip, καλησπέρα κι ευχαριστώ πάρα πολύ. Η αλήθεια είναι πως ποτέ δεν επέλεγα power bank για τ’ οτιδήποτε, τουλάχιστον δεν χρειάστηκα σε καθημερινή ή συχνή χρήση. Στη μοτοσικλέτα όμως π.χ., είναι διαφορετικά, (ειδικά κάποιους χειμώνες, έχω σπρώξει τον πλανήτη...). Εκεί που λες πως είσαι ξέγνοιαστος καβαλάρης, τσουπ, σκάνε τα λαχεία. Μπαταρία και ψοφόκρυο, ανελέητες μιζιές φόνισες σε μονοκύλινδρα ή όποια ταξίδια μικρά ή μεγάλα, ή ακόμα κι ο νομοθέτης-φαρσέρ Μέρφυ σε νυχτερινό σχόλασμα, κ.λπ. κ.λπ. Εκεί ήρθε το παραπάνω πορτοκαλοκοραλί, π.χ., χρειάστηκε αρκετούτσικες φορές μέσα στο χειμώνα, όμως η θέση του ήταν και είναι πάντα μέσα σε σακίδιο ή στο ράφι, βάλε και την τεμπελιά (καλά, κάποια στιγμή μέσα στο τρίμηνο θα δω για φόρτιση/εκφόρτιση, ακόμα βλέπω...). Και το βασικότερο, αυτό που αναφέρεις κι εσύ παραπάνω: τι να το κάνεις αν την ώρα της κρίσης δεν έχει αρκετή ενέργεια για να κάνει αυτό που οφείλει να κάνει. [/justify]
[justify] Εκεί επάνω έχω προβληματιστεί. Πάντως αυτή τι στιγμή που μιλάμε, το αφήνω όπως έχει κι ελπίζω στην όποια αντοχή του, (από υλικά μέχρι κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο). Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ. [/justify]



Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Power Bank BlitzWolf BW-P2
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 27, 2017, 03:00 »
Τι το θες το ΚΤΜ κι' εσύ? :))

Αποσυνδεδεμένος drdemos

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μεγαλύτερη αποικία της Ελλάδας ήταν η Κίνα...
Απ: Power Bank BlitzWolf BW-P2
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 27, 2017, 03:24 »
Παράθεση
Quote from: microchip on Sun Mar 26 2017 00:19:27 GMT+0200 (Χειμερινή ώρα GTB

Για να αποδείξω ότι δεν είμαι ρομπότ, πρέπει με επιτυχία να βρω το άθροισμα 2 αριθμών.
Όσες φορές και αν προσπάθησα, μου έλεγε ότι δεν το βρήκα.
Το άθροισμα των 2 αριθμών δεν έβρισκα.
Ο ένας μονοψήφιος, ο άλλος διψήφιος, για τέτοιους αριθμούς δεν έβρισκα το άθροισμα.
Παίζει να είμαι ρομπότ.
Στα ηλεκτρολογικά είσαι άψογος.
Στα μαθηματικά λίγο μας τα χαλάς... :)) :tongue_smilie:

Λόγω ανασφάλειας έχω πάντα μαζί μου ένα power bank των 10.000 mAh. για το κινητό, το bluetooth, το mod και ό,τι άλλο χρειαστεί.
Παράθεση
Quote from: e-spy on Sun Mar 26 2017 13:48:26 GMT+0300 (Θερινή ώρα GTB)

Γατάκια...

Επίσης στο σπίτι υπάρχουν πάντα ετοιμοπόλεμα και φορτισμένα ένα των 4.000 mAh, ένα των 10.000mAh και ένα των 20.000mAh (Μιλάμε για τρελή ανασφάλεια γαρ...) :o :o :o

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8318 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180601 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33961 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536217 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59779 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237441 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15605 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136126 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085319 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12