vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 5 χρήστες
th3ofilos, dkostas, Sergios, white varadero, Jorge

Twitter

Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!

Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #30 στις: Ιουλίου 08, 2016, 23:38 »
Φίλε μου εθελοτυφλεις;
Τι θες να μου πεις ότι θα ατμιζεις δίπλα σε μωρά που μόλις ήρθαν στη ζωή;
Έχεις παιδιά;
Και ελάχιστα επικίνδυνο να το βλέπεις.. Που φυσικά τα υγρά που ατμιζεις περιέχουν ουσίες που καλό δεν κάνουν όπως πχ η νικοτίνη πιθανόν και κάποια χημικά σε αρώματα,  όσο και λιγότερο πιο βλαβερα να είναι από το τσιγάρο σέβεσαι ένα νεογέννητο και κρατάς τις ατμιστικες σου ορμές μακρυά από αυτά.
Και ατμιζω όχι επειδή το βλέπω τελείως υγιεινό αλλά επειδή με βοήθησε να κόψω το τσιγάρο.
Άλλο αν το ατμισμα έχει προχωρήσει πλέον σε χομπι και έχουμε καταντήσει όλοι γευσιγνωστες λες και απολαμβάνουμε ένα καλό ποτό.

Sent from my MX5 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #31 στις: Ιουλίου 08, 2016, 23:59 »
Τι θες να μου πεις ότι θα ατμιζεις δίπλα σε μωρά που μόλις ήρθαν στη ζωή;
βασικα για μητερες που μολις γεννησαν ειπες και για θαλαμο αναμονης, αλλα τεσπα...



Παράθεση
Και ελάχιστα επικίνδυνο να το βλέπεις..
ναι, εδω ειναι η ουσια, πως δεν το βλεπω ΚΑΘΟΛΟΥ επικινδυνο!
Πολυ πιο επικινδυνο θεωρω τον ατμοσφαιρικο αερα οπως τον εχουμε καταντησει!

οπως κανεις κι εσυ τις δικες σου -αστηρικτες και χωρις επιστημονικα δεδομενα- εικασιες επετρεψε μου κι εμενα να κανω τις δικες μου που τουλαχιστον εχουν επιστημονικη βαση μεχρι παροντος!


 

Παράθεση
Και ατμιζω όχι επειδή το βλέπω τελείως υγιεινό αλλά επειδή με βοήθησε να κόψω το τσιγάρο.

δε στεκει οπως το λες... δηλαδη αν η ηρωινη σε βοηθουσε να κοψεις το τσιγαρο θα την ξεκιναγες? Φανταζομαι πως οχι, οποτε καπου καταλαβαινεις οτι δεν ειναι βλαπτικο αυτο που κανεις γιατι αν πιστευες το αντιθετο ποιος ο λογος να κοψεις μια βλαπτικη συνηθεια για μια αλλη επισεις βλαπτικη?



Παράθεση
Άλλο αν το ατμισμα έχει προχωρήσει πλέον σε χομπι και έχουμε καταντήσει όλοι γευσιγνωστες λες και απολαμβάνουμε ένα καλό ποτό.

κοιτα, αυτο που καταλαβαινω ειναι πως πολλοι ατμιστες το εξισωνουν με το καπνισμα ακριβως γιατι το ξεκινησαν για να το κοψουν, ειναι και αυτη η λεξη "ηλεκτρονικο τσιγαρο" που το δαιμονοποιει ακομα χειροτερα με τους σεινηρμους που φερνει, αλλα ασχετα με τις εμμονες του καθε ενος ΣΤΕΓΝΑ, ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ τι ισχυει? (μεχρι τωρα)

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #32 στις: Ιουλίου 09, 2016, 00:11 »
δε στεκει οπως το λες... δηλαδη αν η ηρωινη σε βοηθουσε να κοψεις το τσιγαρο θα την ξεκιναγες? Φανταζομαι πως οχι, οποτε καπου καταλαβαινεις οτι δεν ειναι βλαπτικο αυτο που κανεις γιατι αν πιστευες το αντιθετο ποιος ο λογος να κοψεις μια βλαπτικη συνηθεια για μια αλλη επισεις βλαπτικη?

Εδώ είσαι φάουλ. Δεν χρειάζεται μια συνήθεια να είναι τελείως αβλαβής για να την προτιμήσεις στην θέση μιας βλαβερής. Αρκεί να είναι λιγότερο βλαβερή και έχει νόημα.

Κατά τα άλλα με λύπη μου βλέπω ότι σε πολλούς ατμιστές είναι τόσο βαθεία χαραγμένο το στίγμα του καπνιστή που βλάπτει τους γύρω του, που ακόμα και όταν υπάρχουν επιστημονικές μελέτες που αποδεικνύουν ότι δεν υπάρχει παθητικό άτμισμα, δεν θέλουν να το δεχτούν.

Ούτε εγώ ατμίζω σε παρόμοιους χώρους, όχι για να μην βλάψω, αλλά γιατί προτιμώ να περιμένω μισή ώρα χωρίς ατμό από το να κάθομαι να μανουριάζω με τον κάθε άσχετο.

Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #33 στις: Ιουλίου 09, 2016, 00:13 »
Ο θάλαμος αναμονής του επισκεπτηριου είναι μολις πέντε βήματα από τα δωμάτια των νεωγνων..
Αν ούτε αυτό δεν μπορείς να σεβαστεις επειδή έχεις ακλονητα δεδομένα για μη βλαβερες ουσίες του ηλεκτρονικου πραγματικά δεν έχω κάτι άλλο να πω..
Τα περί βλαβερης ουσίας του περιβάλλοντος σε σύγκριση με το ηλεκτρονικό πάλι ασχολιαστα..
Είμαι φανερό ότι δεν έχεις παιδιά..
Και αν ατμιζες τώρα δίπλα στο νεογέννητο μου και φυσικά μετά από παράκληση μου δεν σταματαγες σίγουρα δεν θα καναμε πλέον αυτή τη συζήτηση εδώ.
Καλό είναι λοιπόν να σέβεσαι καποιους κανόνες..
Άτμιζω γιατί ναι δεδομένα είναι λιγότερα βλαβερο από το κανονικό άρα τελείως άστοχο το σχόλιο σου περί ηρωίνης..
Και όπως θα έχεις δει και εδώ οι περισσότεροι προσπαθούν να μηδενισουν τη νικοτίνη γιατί δεδομένα είναι βλαβερη για τον οργανισμό μας είτε σου αρέσει είτε όχι.

Sent from my MX5 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #34 στις: Ιουλίου 09, 2016, 00:13 »
α)Ακόμη και αν το άτμισμα είναι σχεδόν ακίνδυνο για τον ενήλικο σε σχεση με το ΤΣΙΓΑΡΟ και όχι με τον ΑΕΡΑ  (το πόσο "σχεδόν" μενει ακόμη να αποδειχθεί, αν και τα μεχρι τωρα δεδομενα είναι καλά), δεν υπάρχει καμμία έρευνα ή παρατηρηση που να αφορά σε νεογνά τα οποία μπορεί να λειτουργουν πολύ διαφορετικά απο τους ενήλικους
β) Το άσπρο νέφος που κινείται "απειλητικά" προς το μωρό ακόμη και αν είναι 100% ακίνδυνο δημιουργεί αμεσα αμυντικά αντανακλαστικά, σε γονείς κτλ για τους οποίους το μωρό είναι ότι πολυτιμότερο έχουν.
γ)(και γενικότερα μιλώντας) Από τη στιγμή που είμαστε ουσιαστικά σε διωγμό  είναι σοφό να αποφεύγουμε τις άσκοπες προκλήσεις.
Φαντάσου αύριο να βγεί γνωστός πνευμονολόγος, φανατικός πολέμιος του ατμίσματος στην τηλεοραση και να πει κατι σαν "Οι ΚΑΠΝΙΣΤΕΣ ηλεκτρονικου ΤΣΙΓΑΡΟΥ  εχουν ξεπεράσει κάθε θράσος. ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ πάνω απο ΑΘΩΑ  νεογέννητα και τα γεμίζουν φορμαλδεϋδες νικοτίνες και τοξικές ουσίες, να ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ μόνο εκεί που καπνίζουν οι ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ καπνιστές" (τα κεφαλάια ειπωμένα εμφατικά)

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #35 στις: Ιουλίου 09, 2016, 00:21 »
Κατά τα άλλα με λύπη μου βλέπω ότι σε πολλούς ατμιστές είναι τόσο βαθεία χαραγμένο το στίγμα του καπνιστή που βλάπτει τους γύρω του, που ακόμα και όταν υπάρχουν επιστημονικές μελέτες που αποδεικνύουν ότι δεν υπάρχει παθητικό άτμισμα, δεν θέλουν να το δεχτούν.

δε θα το δεχτουν ΠΟΤΕ, γιατι οι σεινηρμοι ειναι πολυ βαθια χαραγμενοι...
Καπου ειχε πεσει το ματι μου σε καποιο φορουμ να λενε χιλια δυο για τη στεβια, και να τονιζεται μαλιστα ο μηδενικος γλυκαναιμικος δεικτης της, κι ομως ενας τυπος εγραψε "πηρα να εχω για τις ΥΠΟΓΛΥΚΑΙΜΙΕΣ"!!!!!! (οι σεινηρμοι που λεγαμε... μεσα στο μυαλο του ηταν χαραγμενο το : "γλυκια γευση αρα κανει για τις υπογλυκαιμιες" ) ...ας ελπισουμε πως τον προλαβαν κι ειναι ακομα ζωντανος ! :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 09, 2016, 00:27 από Nick74 »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #36 στις: Ιουλίου 09, 2016, 00:26 »
Νομίζω ότι, μαζί με τις ιατρικές έρευνες (αν και πόσο είναι αληθινές, ποιος ο σχεδιασμός της έρευνας κλπ) πρέπει να προσέχουμε και ποιος ανοίγει ένα θέμα, πότε γράφτηκε, τι έχει γράψει έκτοτε, πότε εμφανίστηκε από τότε που έθεσε το ερώτημα κλπ.
Τον ευχαριστούμε, πάντως, διότι έθεσε καίρια θέματα ατμο-φιλοσοφίας και ατμο-ηθικής.
Σαφώς και δεν ατμίζουμε σε τέτοιες καταστάσεις...
η εξάρτησή μας από τη νικοτίνη μειώνεται, άρα δεν κραυγάζουμε "δεν αντέχω άλλο" σε τέτοιες περιπτώσεις.
Εναλλακτικό τρόπο βρήκαμε...
το παλεύουμε...
είμαστε καλά...
και τα νεογέννητα το ίδιο...  ;)

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #37 στις: Ιουλίου 09, 2016, 01:53 »
Η νικοτίνη ακόμα και σε μικρή ποσότητα δεν παυει να είναι μια βλαβερη ουσία και επουδενι δεν έχει αποδειχτεί ότι ακόμα και το ατμισμα σε βάθος χρόνου δεν είναι βλαβερο.
Δεν ξέρω γιατί πρέπει να υπερασπίζομαι πράγματα που δεν είπα. Χαλάρωσε.
Η νικοτίνη σε τόσο μικρή ποσότητα δεν είναι πιο βλαβερή από τι συνθετικό του fleece που θα κάνουν δώρο στο νεογέννητο ή από την μυρωδιά της δερματίνης στον χώρο αναμονής. Η νικοτίνη σε τόσο μικρή ποσότητα όσο αυτή που περιγράφουμε υπάρχει-δεν υπάρχει είναι περίπου το ίδιο και το αυτό, ειδικά όταν μιλάμε για δυο δωμάτια μακρύτερα από εκεί που βρίσκεται οποιοδήποτε μωρό. Δεν προμοτάρω να ατμίζει κανείς σε μαιευτήριο αλλά αν θες να μιλάμε σοβαρά τότε πρέπει να το δούμε πιο ήρεμα.
Το άτμισμα είναι επιβαρυντικό για τον ατμιστή σε κάποιο βαθμό.
Αυτό είναι ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΣΧΕΤΟ με το νήμα και το περιστατικό.

α)Ακόμη και αν το άτμισμα είναι σχεδόν ακίνδυνο για τον ενήλικο σε σχεση με το ΤΣΙΓΑΡΟ και όχι με τον ΑΕΡΑ  (το πόσο "σχεδόν" μενει ακόμη να αποδειχθεί, αν και τα μεχρι τωρα δεδομενα είναι καλά), δεν υπάρχει καμμία έρευνα ή παρατηρηση που να αφορά σε νεογνά τα οποία μπορεί να λειτουργουν πολύ διαφορετικά απο τους ενήλικους
β) Το άσπρο νέφος που κινείται "απειλητικά" προς το μωρό ακόμη και αν είναι 100% ακίνδυνο δημιουργεί αμεσα αμυντικά αντανακλαστικά, σε γονείς κτλ για τους οποίους το μωρό είναι ότι πολυτιμότερο έχουν.
γ)(και γενικότερα μιλώντας) Από τη στιγμή που είμαστε ουσιαστικά σε διωγμό  είναι σοφό να αποφεύγουμε τις άσκοπες προκλήσεις.
Φαντάσου αύριο να βγεί γνωστός πνευμονολόγος, φανατικός πολέμιος του ατμίσματος στην τηλεοραση και να πει κατι σαν "Οι ΚΑΠΝΙΣΤΕΣ ηλεκτρονικου ΤΣΙΓΑΡΟΥ  εχουν ξεπεράσει κάθε θράσος. ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ πάνω απο ΑΘΩΑ  νεογέννητα και τα γεμίζουν φορμαλδεϋδες νικοτίνες και τοξικές ουσίες, να ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ μόνο εκεί που καπνίζουν οι ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ καπνιστές" (τα κεφαλάια ειπωμένα εμφατικά)
Τα νεογνά είναι πολύ πιο ευαίσθητα. Αλλά είναι ίδιο είδος ζωής με εμάς, δεν είναι εξωγήινοι. Και δεν κινείται κανένα νέφος απειλητικά απέναντί τους, δεν γράφουμε θρίλερ. Κάποιος άτμισε δυο (τουλάχιστον) χώρους πιο πέρα. Κακώς το έκανε αλλά οι υστερίες δεν βοηθούν κανένα μας.
Το τι κάνει το άτμισμα στον ενήλικα είναι ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΣΧΕΤΟ (ας το ξαναπώ) γιατί εδώ δεν μιλάμε για... νεογνά που ατμίζουν αλλά για το τι συμβαίνει με το παθητικό άτμισμα. Το οποίο φαίνεται πως είναι ανύπαρκτο.

Επίσης, δεν χρειάστηκε κανένα τέτοιο περιστατικό για να βάλουν το άτμισμα στην ίδια θέση με το τσιγάρο. Όπως ίσως έμαθες αυτό ετοιμάζεται έτσι κι αλλιώς στο ερχόμενο νομοσχέδιο -και δεν χρειάστηκε καμία δραματική ιστορία με νοσοκομεία για να το κάνουν.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #38 στις: Ιουλίου 09, 2016, 02:28 »
[justify]Η δαιμονοποίηση και η θεοποίηση είναι αδερφάδες, με μπαμπά τον κάφρο. Υπάρχουν αφελείς κι ανενημέρωτοι ατμιστές. Γιατί όμως, ντε και καλά, να υπάρχουν Ντ' Αρτανιάν τού ατμίσματος σε ρόλο Λουκάς;[/justify]

Σαφώς, άλλο πράγμα το πόσο βλαβερό είναι το άτμισμα στον χρήστη, κι άλλο πράγμα το παθητικό άτμισμα (αν υπάρχει). Άλλο πράγμα το ακίνδυνο εισπνεόμενο κι άλλο πράγμα το άγνωστο εισπνεόμενο του άγνωστου χρήστη. Προσωπικά, δεν ξέρω και δεν βάζω την υπογραφή μου. Ας ρωτήσουμε τον αγαπητό γιατρό. Όμως, σαν πατέρας θα πω απλά: έλα, έλα ν' ατμίσεις στο μωρό μου μπροστά.

Αποσυνδεδεμένος kakalos2

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
  • Άγγελος
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #39 στις: Ιουλίου 09, 2016, 02:35 »
παθητικό μεθύσι δεν υπάρχει στα σίγουρα...
αλλά δεν πρόκειται να με δείτε έξω απο το θάλαμο με τα νεογέννητα με ένα μπουκάλι βοτκα.
τα πράγματα είναι απλα παιδιά, μην το κουράζουμε πολύ το θέμα.
και ασ μην παίζουμε με της λέξεις.
κάποια πράγματα απλά ΔΕΝ τα κάνεις, και δεν είσαι σε θέση να το καταλάβεις αυτό.... Λυπάμαι!!!

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #40 στις: Ιουλίου 09, 2016, 02:46 »
Το ατυχές παράδειγμα σου, είναι εντελώς σωστό για να καταλάβεις πόσο παράλογα σκέφτεσαι..
Και επειδή εσύ δεν θες να πιείς δίπλα στο νεογέννητο, σημαίνει πως κάποιος άλλος που θα πιεί, θα κάνει κακό στο νεογέννητο..??
Τι θα του κάνει δλδ..??

Τι λέει το ηθικόμετρο σου γι αυτόν που πίνει την βότκα του να χαλαρώσει δίπλα σε νεογέννητα..??
Εσύ που τα καταλαβαίνεις δλδ, να μας το εξηγήσεις..

Και μετά λέμε γιατί οι ανεπρόκοποι στην Ελλάδα μένουν μέχρι τα 40 τους με την μαμα και τον μπαμπά..
Γιατί τους έχουν βάλει στην γυάλα από το μαιευτήριο κι όλας..


Υ.Γ. Και όχι δεν έχω παιδιά, αλλά αμα εσείς που έχετε παιδιά δεν τα μάθετέ να σκέφτονται διαφορετικά και χωρίς παροπίδες, θα συνεχίσουν να μεγαλώνουν και να γίνονται αυτοί οι ένα μάτσο ηλ$@$$@# που κυκλοφορούν εκεί έξω στην Ελλάδα του 2016

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #41 στις: Ιουλίου 09, 2016, 02:50 »
Αγαπητέ φίλε. Διαγωνισμός μαγκιάς δεν γίνεται ποτέ στα λόγια. 

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #42 στις: Ιουλίου 09, 2016, 03:01 »
Joe Δεν διαγωνίζομαι κανέναν και ούτε μάγκας δηλώνω..
Δηλώνω όμως ορθολογιστής.. Και δηλώνω επίσης κατά του ηθικόμετρου που έχουν κάποιοι και νομίζουν οτι τους δώσαμε το δικαίωμα να μας παίρνουν τα μέτρα κάθε τρεις και λίγο..
Τα πράγματα είναι απλά.. είτε υπάρχει παθητικό άτμισμα και κάνει κακό στα νεογνά στην προκειμένη περίπτωση , είτε δεν υπάρχει και κάνεις ότι θέλεις..
Υπάρχουν μελέτες και έχουν ποσταριστεί λινκ που λένε πως δεν υπάρχει παθητικό άτμισμα.. Αντίθετα δεν υπάρχει τίποτα που να επιβεβαιώνει την ύπαρξη του.
Συνεπώς το να βγαίνει κάποιος και να επιμένει πως επειδή ίσως αν και αμα δεν τα ξέρουμε καλά και μπορεί κλπ κλπ όσοι ατμίζουν δυο δωμάτια παρα πέρα από τα νεογέννητα τους είναι οι Βελζεβούληδες που έρχονται να κάνουν κακό στον θησαυρό τους, για εμένα είναι εντελώς μα εντελώς ΠΑΡΑΛΟΓΟ..
Να μου έλεγε κάποιος μην ατμίζεις μπροστά σε ένα παιδάκι 5 χρονών, γιατί δεν θέλω να παίρνει άσχημες εικόνες που πιθανόν να τον κάνουν ατμιστή η καπνιστή στο μέλλον, το δέχομαι και με χίλια..
Αλλά τον παραλογισμό όχι

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #43 στις: Ιουλίου 09, 2016, 03:09 »
[justify]@Psitgr, καλησπέρα.[/justify]
Τώρα συμφωνούμε. Πρόσφατα, δέχτηκα αδικαιολόγητη λεκτική επίθεση (από καπνιστές και μη καπνιστές), μόλις άτμισα σε ανοικτό χώρο. Απέφυγα ακόμα και τις εξηγήσεις και προτίμησα να απομακρυνθώ. Σε καμία μα καμία περίπτωση δεν τους είδα εχθρικά. Δεν γνωρίζουν και πρέπει να ενημερωθούν σωστά. Επίσης, πρέπει να πω την αλήθεια. Σαν πρώην καπνιστής, δεν είχα σεβαστεί κάποια πράγματα, όσο κι αν πρόσεχα.  Αντίθετα τώρα. Σε μία περίπτωση όπως του νήματος. Σε καμία περίπτωση δεν θ' ατμίσω, ακόμα κι αν γνωρίζω πως δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος, για κανέναν. 

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #44 στις: Ιουλίου 09, 2016, 03:21 »
Μα ούτε εγώ θα ατμίσω.. Όπως δεν θα ατμίσω και στο λεωφορείο και στην εφορία και όπου αλλου τεσπα.. Αλλά δεν θα ατμίσω γιατί εγώ δεν θέλω να ατμίσω.. Όχι γιατί κάποιος νομίζει πως θα κάνω κακό στον κανακάρη του, ή κάποιος άλλος θα με κρίνει ανήθικο και κάποιος τρίτος χαζό..
Τόσο απλό..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8466 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180878 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34098 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537208 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60002 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238015 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 618 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16238 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136246 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085513 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10411 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12