vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

506 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Dicodes FL80 pcb (beta-version)

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dicodes FL80 pcb (beta-version)
« Απάντηση #30 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 17:41 »
Μπράβο Μπάμπη, για πες μας που μπορούμε να βρούμε την πλακέτα??? όχι τίποτε άλλο βρε αδερφέ αλλά με τις απαγορεύσεις που έρχονται να μην μάθουμε να φτιάχνουμε μοντάκια μόνοι μας :laugh1: :laugh1: έ και να μην μάθουμε να κάνουμε και ατμοποιητές μόνοι μας :)) :))

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dicodes FL80 pcb (beta-version)
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 18:53 »
Ευχαριστώ παιδιά... :thumpup:
Προσωπικα  εκανα τηλεφωνική παραγγελία μεσω fabvape και κοστίζει περίπου 80Ε,περιμενα ομως αρκετό καιρό διότι η διαθεσιμοτητα της είναι μικρή......
Και μια φωτο διπλα στο evic vtc mini....μάλιστα έχει καλύτερο κράτημα το κουτάκι απο το vtc mini διότι οι γωνίες του έχουν μεγαλύτερη καμπυλότητας....
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 31, 2016, 15:52 από BABIS1098 »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dicodes FL80 pcb (beta-version)
« Απάντηση #32 στις: Μαρτίου 03, 2017, 19:17 »
Αν και το εχω παρατησει εδω και καιρο το αθλημα δεν μπορουσα να πω οχι σε ενα κυκλωμα που ποτε δεν ειχα κανει.
Μολις μου ειπε ο Ανδρεας εχω την dicodes FL80 V2.1.2.3.4.5.6.7.8.9 φτου και βγαινω λεω εδω ειμαστε στειλτα.
Βρηκα ενα πολυ ωραιο κουτακι απο modmaker  αλουμινιου που ειχα κανει καποτε για μενα και ηξερα οτι χωραει ανετα δυο 18650 και το κυκλωματακι.
Για κουμπια επισης το modmaker φροντισε πριν απο μας για μας με αυτα του vamo ......ω ναι χωρις ντρεμελ χωρις τπτ γατακια  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Μαγνητακια στο καπακι και σφιχτο κλεισιμο σε σημειο που θελει νυχακι για να ανοιξει.
Οι δυο 18650 σε παραλληλη συνδεση για αυτονομια και το μονο που ηθελε το κυκλωμα ηταν ενας βραχυκυκλωτηρας (εμεις ξερουμε πως λεγεται Ελληνικα φαντασμενοι που το λετε jumber)  :lotpot: :lotpot:
Ξεχασα να πω οτι στο κουτι εγινε γαματη κεραμικη βαφη που δυστυχως δεν μπορω να αποτυπώσω με την ψηφιακη μου τον γνησιο χρωματισμο λογω μαπας ψηφιακης ;D :))
Οι μπαταριες εννοείται οτι θα φορτιζονται εκτος για να προλαβω τους φυσικους αφυσικους :)).
Και απο το λιγο μεχρι στιγμης που το δουλεψα καταλαβα οτι θελει μπαταριες με κακαλα  ;D :)) :))
Μια βοηθεια κοινου η αληθεια ειναι οτι πηρα απο τον BABIS1098 και οχι γιατι εχω τπτ με τον microchip απλα φοβομουνα τα σεντονια που θα ακολουθουσαν σε καθε ερωτηση γιατι ξερουμε ολοι ποσο λιγομιλητο παιδι ειναι  :)) :)) :)) :-* :-*  .
Το μονο πραγμα που με χαλασε ηταν το συνολικο κοστος του mod που με τα σημερινα δεδομενα και τις τιμες των σχιστοματηδων ξεφυγε πολυ.Προσπαθησα να τον απογοητευσω τον κατοχο του αλλα τπτ.
Αντε και κανα δυο-τρεις φωτο


« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 04, 2017, 00:59 από SEB »

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Dicodes FL80 pcb (beta-version)
« Απάντηση #33 στις: Μαρτίου 03, 2017, 19:55 »
πολύ ωραίο μάστορα  :respect: :respect:

μια ερώτηση off topic
ποσο κενό έχει διπλα στην θήκη τον παταριών για την πλακέτα το μέτρησες?
θα χωρέσει μια πλακέτα από pico με την οθόνη να κοιτάει κάτω? (δηλαδή στην φαρδιά πλευρά)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dicodes FL80 pcb (beta-version)
« Απάντηση #34 στις: Μαρτίου 03, 2017, 19:59 »
Kωστα λυπαμαι.
Μολις το τσεκαρα γιατι εχω παρει μια πλακετα απο fast να την εχω ρεζερβα για το πικο μου και ειδα οτι δεν .
Και εγω ψαχνω ενα κουτι μαζεμενο να την βαλω καπου με δυο μπαταριες αλλα ακομα τπτ 

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dicodes FL80 pcb (beta-version)
« Απάντηση #35 στις: Μαρτίου 03, 2017, 20:55 »
Βαγγέλη πανέμορφο το εργαλείο.....άψογη δουλειά οπως πάντα...... :thumpup:
Βρε τα κουμπιά απο dremel έχουν άλλη χαρη.... :tongue_smilie: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dicodes FL80 pcb (beta-version)
« Απάντηση #36 στις: Μαρτίου 03, 2017, 20:56 »
πως τοπες ....αλλο λουκι?  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dicodes FL80 pcb (beta-version)
« Απάντηση #37 στις: Μαρτίου 03, 2017, 21:07 »
Αστα Βαγγέλη μου έφυγε η ψυχή για να τα φτιάξω.... :laugh1:

Να είναι καλά και ο microchip μου μας διαφωτίσε....γιατι δεν είναι πλακέτα για λάθη μιας και το κόστος δεν είναι καθόλου μικρό..... :yes:

Αποσυνδεδεμένος andreashadji

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Dicodes FL80 pcb (beta-version)
« Απάντηση #38 στις: Μαρτίου 04, 2017, 09:00 »
Αν και το εχω παρατησει εδω και καιρο το αθλημα δεν μπορουσα να πω οχι σε ενα κυκλωμα που ποτε δεν ειχα κανει.
Μολις μου ειπε ο Ανδρεας εχω την dicodes FL80 V2.1.2.3.4.5.6.7.8.9 φτου και βγαινω λεω εδω ειμαστε στειλτα.
Βρηκα ενα πολυ ωραιο κουτακι απο modmaker  αλουμινιου που ειχα κανει καποτε για μενα και ηξερα οτι χωραει ανετα δυο 18650 και το κυκλωματακι.
Για κουμπια επισης το modmaker φροντισε πριν απο μας για μας με αυτα του vamo ......ω ναι χωρις ντρεμελ χωρις τπτ γατακια  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Μαγνητακια στο καπακι και σφιχτο κλεισιμο σε σημειο που θελει νυχακι για να ανοιξει.
Οι δυο 18650 σε παραλληλη συνδεση για αυτονομια και το μονο που ηθελε το κυκλωμα ηταν ενας βραχυκυκλωτηρας (εμεις ξερουμε πως λεγεται Ελληνικα φαντασμενοι που το λετε jumber)  :lotpot: :lotpot:
Ξεχασα να πω οτι στο κουτι εγινε γαματη κεραμικη βαφη που δυστυχως δεν μπορω να αποτυπώσω με την ψηφιακη μου τον γνησιο χρωματισμο λογω μαπας ψηφιακης ;D :))
Οι μπαταριες εννοείται οτι θα φορτιζονται εκτος για να προλαβω τους φυσικους αφυσικους :)).
Και απο το λιγο μεχρι στιγμης που το δουλεψα καταλαβα οτι θελει μπαταριες με κακαλα  ;D :)) :))
Μια βοηθεια κοινου η αληθεια ειναι οτι πηρα απο τον BABIS1098 και οχι γιατι εχω τπτ με τον microchip απλα φοβομουνα τα σεντονια που θα ακολουθουσαν σε καθε ερωτηση γιατι ξερουμε ολοι ποσο λιγομιλητο παιδι ειναι  :)) :)) :)) :-* :-*  .
Το μονο πραγμα που με χαλασε ηταν το συνολικο κοστος του mod που με τα σημερινα δεδομενα και τις τιμες των σχιστοματηδων ξεφυγε πολυ.Προσπαθησα να τον απογοητευσω τον κατοχο του αλλα τπτ.
Αντε και κανα δυο-τρεις φωτο



Να ευχαριστήσω απ τη πλευρά μου το Βαγγέλη γιατι πραγματικά για άλλη μια φορά έφτιαξε ένα διαμαντάκι...!
Επίσης τον Babis και τον microchip που με τις πατέντες κ τις ιδιοκατασκευές τους μας ανοίγουν τα μάτια.
Είχα δουλέψει τη πλακέτα σε Dani no 6 οποτε ήξερα τι ψάρια πιάνει κ τα ποστ των παιδιών μ έβαλαν στο τριπάκι για ιδιοκατασκευη...κ εδώ έρχεται ο κύρος γραναζης...
Μια ο ζορμπας σε κουτί κ μια αυτό ο μάστορας παντα δίνει το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα!



Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Dicodes FL80 pcb (beta-version)
« Απάντηση #39 στις: Μαρτίου 07, 2017, 20:47 »
που μπορουμε ρε παιδια να βρουμε την εν λογο πλακετα?οεο?

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dicodes FL80 pcb (beta-version)
« Απάντηση #40 στις: Μαρτίου 07, 2017, 20:50 »
Ευχαριστώ παιδιά... :thumpup:
Προσωπικα  εκανα τηλεφωνική παραγγελία μεσω fabvape και κοστίζει περίπου 80Ε,περιμενα ομως αρκετό καιρό διότι η διαθεσιμοτητα της είναι μικρή......
Και μια φωτο διπλα στο evic vtc mini....μάλιστα έχει καλύτερο κράτημα το κουτάκι απο το vtc mini διότι οι γωνίες του έχουν μεγαλύτερη καμπυλότητας....
;)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dicodes FL80 pcb (beta-version)
« Απάντηση #41 στις: Μαΐου 02, 2017, 21:16 »
Ενα ακομα θα κυκλοφορει στην πιατσα απο μεθαυριο.
Καλοατμιστο στον κατοχο του.
Η δευτερη δεν μου βγηκε σταθερη γιατι ετρεμα απο την συγκινηση  :)) :)) :))


Αποσυνδεδεμένος andreashadji

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dicodes FL80 pcb (beta-version)
« Απάντηση #42 στις: Μαΐου 02, 2017, 21:42 »
Ρεη μας κλωνοποίησαν μου φαίνεται...!
Μάστορα ετοιμάσου για σκουονκ μοντακι με dicodes μέσα.
Ψάχνω κουτί 3D ή derlin κ σου ρχομαι...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Dicodes FL80 pcb (beta-version)
« Απάντηση #43 στις: Μαΐου 02, 2017, 21:56 »
Ενα ακομα θα κυκλοφορει στην πιατσα απο μεθαυριο.
Καλοατμιστο στον κατοχο του.
Η δευτερη δεν μου βγηκε σταθερη γιατι ετρεμα απο την συγκινηση  :)) :)) :))

φιλε βαγγελη σε ευχαριστω παρα πολυ για τον κοπο σου και το μερακι σου.ανυπομωνω να το κρατησω στο χερι!!

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Dicodes FL80 pcb (beta-version)
« Απάντηση #44 στις: Μαΐου 02, 2017, 22:02 »
Μου τρέχουν τα σάλια    :love_hearts: :love_hearts:....Αν επιτρέπεται πόσο πήγε το μαλλί; Γίνεται και σε μονομπάταρη έκδοση;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180684 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33996 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536407 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59818 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15735 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136159 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085354 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35432 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10279 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12