vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

534 επισκέπτες, 9 χρήστες
john67, ZiovanioS, Sergios, dkostas, Jorge, Milarepa, dvelev, manoslykos, th3ofilos

Twitter

StarPlat board (προεπισκόπηση)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
StarPlat board (προεπισκόπηση)
« στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 14:07 »
Μια πολύ μικρή πλακέτα από Ρωσία.

Starplat λεγεται η πλακετα και ειναι κατασκευη της μαμας Ρωσσιας......


Ειναι τοσο μικρη γιατι κατασκευαστηκε ωστε να μπει σε σωληνα , αλλα τελικα το βλεπουμε σε κουτακια.


Εχει μπει και στο Strtatum .


Εδω ειναι το Union.   Πιο μικρο κουτακι απ' αυτο ........ το χάνεις.


[youtube]taDaZkA93Ic[/youtube][/font][/color]




https://www.facebook.com/boris.sereda.14?fref=ts


Εδω μπορει καποιος να μιλησει με τον ''βοηθο του ας πουμε'' , γιατι ο κατασκευαστης δεν μιλαει Αγγλικα και ο Boris εχει αναλαβει την πληροφόρηση.


Υπαρχει και ομαδα στο FB .  Aπλα γραφεις  Starplat και γινεσαι μελος.


Mπορειτε να διαβασετε σχετικα με την πλακετα εδω:
http://ukvapers.org/Thread-StarPlat-board.


Aκομα και στη Fasttech εχει ανοιξει νημα για την πλακετα.... ;D
https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0CDUQFjADahUKEwjhxqHcreLIAhVDcRQKHe3XBOU&url=https%3A%2F%2Fwww.fasttech.com%2Fforums%2Fvapers%2Ft%2F1824843%2Fstarplat-a-40w-new-chip%2F1&usg=AFQjCNEpq-sA_ZGngqjFtcGSv-CdUxO2Qw&sig2=xEnkq2P-SgrRtjpZutVqGA




(
.)
(Image removed from quote.)


Μερικές φωτογραφίες ακόμα:





Χαρακτηριστικά:

 1. Output voltage 0 - 9 Volts
 2. Output Power 0 - 40 Watts
 3. Atomizer Resistance 0.1 - 5 Ohms
 4. Dimensions
 Hight 23.5 mm
 Width 20.5 mm
 Thickness 13.5 mm
 5. Screen size 0.66"
 6. Interface language
 Russian
 English
 Spain
 France
 7. Reversal protection available
 8. Coil temperature control (nikel/titan/floating user coefficient)
 9. Board temperature control (it need much more time to reheat the board then DNA40 or SX350)
 10. Ability to self-update software (in half a year this board had 6 software updates)
 11. USB charger (500mA not more) - working on this thing
 12. Saving settings when changing batteries
 13. Gyroscopic control in 4 location / 2 additional "Step Up/Step Down" buttons
 14. Available integrated in chip or imposed USB charger
 15. Copper non-rigid flexible wires for friendly assemble process
 16. It will be available for order and shipping in two/three weeks
 17. The preorder list (on my page) is real but now closed, everyone who asked me to order them will get the board primarily.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: StarPlat board (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 19:04 »





Oι διαστασεις της πλακετας ειναι πραγματικα πολυ μικρες.











Κατι πολυ λειτουργικο και ευκολο στην υλοποιηση του , ειναι και ο διακοπτης που εχει τοποθετηθεί στο επανω μερος του κελιου της μπαταριας και κανει κατευθειαν επαφη με τον πολο της ωστε να δωσει ρευμα.


Μια ακομη κατασκευη με την πλακετα Starplat , που προσωπικα μου αρεσει παρα πολυ.

















Και εδω ειναι στο Stratum με την πλακετα Starplat.





Διπλα διπλα με το Stratum SX 350.





H πλακετα αποδιδει 40 Watts , αλλα χθες ανακοινωθηκε οτι σε λιγο καιρο θα υπαρξει firmware που θα παει την πλακετα στα 50 Watts.
Mαζι θα δημοσιευθουν στη σελιδα Starplat και οι προδιαγραφες καθως και διαφορες οδηγίες για την πλακετα.









Εχω καποια επικοινωνία με τον Boris και οτι καινουριο εμφανιστει , με τη σειρα μου θα ενημερωσω.


Οποιος αλλος ξερει κατι για την πλακετα ή καποια κατασκευη γενικα με την πλακετα αυτη , καλο θα ηταν να το δουμε παιδες.
Εχω την εντυπωση οτι θα ειναι πολυ καλη δουλεια αυτο το κυκλωμα.........

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: StarPlat board (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 19:41 »
Για τιμή ακούστηκε κάτι;

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: StarPlat board (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 20:00 »
Ναι.
Τον ρωτησα και για την τιμη της πλακετας σκετης και η τιμη της ειναι πολυ καλη.


Ερχεται στα 57 $ , αλλα δεν ξερω τι μεταφορικα εχει.
Ειναι ομως απο την πρωτη φουρνιά και δεν ξέρω αν αργοτερα ανεβασει τιμη.   
Αυτο  μου το ειχε πει λιγο καιρο πριν , αλλα βλεπω οτι εχει κρατησει χαμηλα την τιμη της ακομα.
Συγκεκριμενα μου ειχε πει οτι μετα την υλοποιηση του μοντ , η τιμη θα παει καπου στα 70-80$ .


Εγω σιγουρα θα την αποκτησω καποια στιγμη , γιατι και ατομα με τα οποια μιλαω στο εξωτερικο εχουν να πουν πολυ καλες κουβεντες.




Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: StarPlat board (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 20:16 »
 :D :D :D :o :o Καλό μου φαίνεται!!! :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος sxolare

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping IS the future and the future IS now :D
Απ: StarPlat board (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 20:17 »
Νταξ το μοντακι στο πρωτο βιντεο ειναι ολα τα λεφτα, εχουν καποιο website??

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: StarPlat board (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 20:36 »
Οχι.
Στο FB θα βρεις οτι θελεις για την πλακετα στη σελιδα STARPLAT.
Καθως και στη σελιδα του Boris Sereda που βαζει την πλακετα σε κουτακια και βοηθαει και τον Maksim Staarplaat που ειναι ο κατασκευαστης , γιατι δεν μιλαει αγγλικα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 27, 2015, 23:53 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: StarPlat board (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 20:59 »
Πάντως όντας τόσο μικρή ανήγει δρόμο όχι μόνο για μικρά κουτάκια αλλά και για άλλα, πιο περίεργα, σχήματα. Και φυσικά για σωλήνες που δεν θα είναι κλαρίνα.
 :)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: StarPlat board (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 21:06 »
Ακριβως φιλε.


Εγω στο μυαλο μου παντως εχω καποια αλλη ιδεα , που ακουει στο.....Lipooooooo......


Eιναι μεγαλυτερες σε μεγεθος απο τις 18650 , αλλα με τρομερα ανωτερες δυνατοτητες.
Οποτε αν καταφερω και τη βαλω σε κουτακι με Lipo , θα μπορεσω να το κανω μικρο.
Στην ουσια θα ειναι η μπαταρια σε ενα κουτακι και σε μια ''γωνιτσα'' θα ειναι και η πλακετιτσα.... ;D

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: StarPlat board (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 21:12 »
ναι, μόνο που το κουτάκι που είδαμε στις φωτό ήταν μεν καλά στολισμένο, αλλά χοντροκομμένο και τεράστιο για τέτοια πλακέτα.
Μια πραγματικά καλή εφαρμογή του θα ήταν σε μινιόν κουτάκι με 18350 ή 18500. Πέραν αυτής ενός μικρού σωλήνα, σαν μηχανικό.
Πάντως, με συγχωρείτε εκ των προτέρων που θα γκρινιάξω, αλλά 57 ευρώ για μια πλακέτα που φτιάχνει ένας άγνωστος Ρώσος, δεν μπορεί να έχει την τιμή ενός dna40. Ουσιαστικά είναι ακριβότερο από το dna, διότι πουλάει τις πλακέτες του χέρι χέρι, χωρίς πιθανόν να λειτουργεί νόμιμη επιχείρηση και χωρίς να έχει τα ανάλογα έξοδα με μια επιχείρηση όπως η evolv ή η yihi.
Και θα επαναληφθώ. Ποιος είναι αυτός ο Ρώσος που καλοπροαίρετα ή κακοπροαίρετα αποκλείει κάθε επαφή με τους πελάτες του με την αιτιολογία της άγνοιας αγγλικών; Σε λίγο θα φτάσουμε να αγοράζουμε μοντ στη γωνία του δρόμου, με κρυφό ραντεβού, σαν έμποροι ναρκωτικών. Γιατί να πληρώσω την πλακέτα του έστω και ένα ρούβλι πάνω από το 50% της τιμής της evolv?
 

Απ: StarPlat board (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 21:47 »
Βασικα ολα εχουνε ξεφυγει.πλακετες,εφετζιλικια,βατ κλπ.ενα ρημαδοτσιγαρο ηλεκτρονικο να ντουμανιαζει χρειαζομαστε οχι να κανουμε πλουσιους κινεζους ρωσους κλπ.για μενα παλι οσοι το εχετε δει ολο αυτο σαν χομπι παλι λαθος βαδιζετε.ο σκοπος ρε  μαγκες δεν ειναι να τα πεταξουμε ολα καποα στιγμη και να αναπνεουμε αερα κοπανιστο;;;;;


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: StarPlat board (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 22:05 »
Οχι για ολους δεν ειναι αυτος ο σκοπος. Ο πρωταρχικος κοινος σκοπος ειναι η διακοπη του ΚΤ. Απο εκει και περα αν το ατμισμα ειναι κατι που ευχαριστει οπως πχ. στην περιπτωση μου, και αποδειχθει σχεδον ακινδυνο δε θα ειχα κανενα προβλημα να το εχω σαν μονιμο χομπυ και δραστηριοτητα, γιατι οχι δηλαδη;

Πισω στο θεμα μας νομιζω οτι η συγκεκριμενη πλακετα αποτελει μια πολυ καλη εξελιξη καθοτι το μικρο μεγεθος και η φορητοτητα ειναι πρωταρχικης σημασιας για μενα. Η επομενη μεγαλη εξελιξη ειναι νομιζω να μικρυνουν και οι μπαταριες. Ποσο μακρυα ειμαστε αραγε απο την εποχη που μια 18650 θα εχει τις διαστασεις 18350; (δεν ειναι ρητορικο το ερωτημα) γνωριζει καποιος; shadockan;   :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: StarPlat board (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 22:06 »
Όχι Κώστα, δεν είναι αυτός ο σκοπός. Ή τουλάχιστον δεν πρέπει να είναι, αν κάποια στιγμή συμβεί τότε καλοδεχούμενο φυσικά.

Ο σκοπός ήταν να βρούμε ένα σύμμαχο ώστε να απαλλαγούμε από τα κακά του καπνού που προέρχεται από καύση. Το ότι αυτός ο σύμμαχος είναι συνεχώς υπό εξέλιξη, μόνο καλό μπορεί να είναι. Οι δυνατότητες που έχουν σήμερα οι ατμιστές σε σχέση με τους ατμιστές του 2012, χάριν αυτής της εξέλιξης, είναι απίστευτές. Και τι να πουν και οι ατμιστές του 2009!!!

Αν λοιπόν όπως λές "έχουν ξεφύγει", καλώς κάνουν, και μακάρι να ξεφεύγουν συνέχεια! Αν με "ένα ρημαδοτσίγαρο ηλεκτρονικό να ντουμανιάζει" είσαι ευχαριστημένος, χαρά και ευτυχία για σένα. Να ζήσεις χίλια χρόνια και να χαίρεσαι το ίδιο με το ίδιο τσιγάρο! Αυτό δεν σημαίνει ότι όλοι οι υπόλοιποι όμως βαδίζουν λάθος.

Και μετά από αυτή τη σύντομη παρένθεση, επιστροφή στο θέμα μας!

Απ: StarPlat board (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 22:16 »
Αν και οντως εκτος τοπικ για να ολοκληρωσω αγαπητε μου φιλε την σκεψη μου ειναι οτι εξαπατηται οποιος πιστευει πως η οποια τρχνοκογικη εξελιξη ειναι προς οφελος μιας συνηθειας που μπορει να μην ειναι τοσο βλαβερη οσο η αρχικη αλλα δεν παυει να κρυβει κινδυνους.απο υην αλλη βεβαια αν εξαιρεσεις το βλαβερο σεν χρειαζοσουν κατι πετισσοτερο απο εναν.....αναπτηρα.λυθηκανε οι παιδικες αρρωστειες των πρωτων ητ που βουλωναν,σταζανε κλπ.τωρα δουλευουν περιφημα τα περισσοτερα αν οχι ολα.που θα σταματησει η εξελιξη;στα 100000 βατ ας πουμε; Σου το λεω πως η εξελιξη πλεον ειναι ουτοπια.εχει γινει χομπι καθαρα δυστυχως για να αγοραζουμε ολο και πιο φαντεχτερα και μουρατα μοντς και φουτουριστικους ατμοποιητες και υγρα με πολυπλοκες γευσεις και πανακριβες τιμες.η αγορα ειναι χαωδης για να μεινει το ητ απλα ως μεσο μεταβασης απο τον καρκινο ως μεταλλαξη σε κατι αλλο.και συγνωμη για το οφ τοπικ


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: StarPlat board (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 22:54 »
Σε φόρουμ για η/τ θα βρεις και χομπιστες όπως και σε κάθε εξειδικευμένο φόρουμ. Σε φόρουμ αυτοκινήτων θα πας και θα τους πεις "παιδιά, εντάξει ένας ανθρωπομεταφορεας κουβάς είναι στην τελική όλα τα αμάξια, μην ασχολείστε περαιτέρω " αν κάτι το θεωρείς too much μπορείς απλά να μην ασχοληθείς.

Στάλθηκε από το Nexus 7 (2013) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8462 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180865 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34096 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537181 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59994 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237992 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 616 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16227 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136241 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085507 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35551 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10403 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12