vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Ατμισμα στο ΚΤΕΛ

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 11:45 »
Χρόνια Πολλά και καλές γιορτές πρωτα απο ολα, αυτή τη στιγμή είμαι μέσα στο κτελ για φλωρινα και ατμιζω κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα, ο κόσμος ομως δεν είναι πολύς, καμία 10 άτομα. Εδω μπορούμε να λέμε τις εμπειρίες μας σε λεωφορεία κτελ! Και μια φωτογραφία με το τι ατμιζω

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 12:31 »
Όσες φορές έχω τύχει σε ΚΤΕΛ με ελάχιστα άτομα, θα επιλέξω να κάτσω κάπου πιο πίσω, πιο μακριά από τους υπόλοιπους ώστε να ατμιζω διακριτικά.
Όπως και να το κάνουμε είναι κλειστό χώρος, πολύ κλειστός χώρος, ακόμα κι ο λίγος ατμός μπορεί εύκολα να ενοχλήσει.
Μου έχει τύχει περιστατικό που ατμιζα έξω από το λεωφορείο πριν ξεκινήσει το ταξίδι και μπαίνοντας μου λέει ο οδηγος: "Μην τολμήσεις να το χρησιμοποιήσεις αυτό το πράγμα στο λεωφορείο μου".
Όπως καταλαβαίνετε, ήταν αυτονόητο ότι ατμιζα σε όλη τη διαδρομή. ;D

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 12:35 »
Χαχαχαχα, και γω κάθομαι πίσω, πίσω έτσι ώστε να μην εχω κάποιο θέμα, απολαυστικό το ητ με την πανέμορφη θεα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 12:46 »
νομιζω πως υπαρχει κανονισμος σε αστικα κ υπεραστικα λεωφορεια που απαγεορευει το ατμισμα,δυστυχως.. :(
ειμαι οδηγος σε αστικο κ ατμιζω στη ζουλα,διακριτικα...
ως που να ερθει καμια σευμπεθερα και να μου κανει παρατηρηση.. :))

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 13:12 »
συγνωμη που θα παω κοντρα στην ατμιστικη κοινοτητα αλλα...


αν και ατμιστης εναμιση χρονο δεν θεωρω σωστο να ατμιζω εκει που απαγορευεται το καπνισμα


δεν μαρεσει να προκαλω οποτε κανω υπομονη οπως θα εκανα αν καπνιζα

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 13:22 »
Εγώ δεν συμφωνώ με αυτό που λες. Δεν καπνίζω, ατμίζω και μάλιστα μηδενική νικοτίνη.
Ας σταματήσουν να καπνίζουν οι καπνιστές εκεί που απαγορεύεται προτού αρχίσουμε να λέμε να μην ατμίζουμε εμείς εκεί που επιτρέπεται.
Όσο για ατάκες του στυλ "μην τολμήσεις να το χρησιμοποιήσεις μέσα στο λεωφορείο μου" ούτε στην Ουγκάντα δεν λέγονται αυτά προς ένα πελάτη. Από ευγένεια και σεβασμό προς τον πελάτη σκίζει ο τύπος  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 13:27 »
Αν δεν έχει πολύ κοσμο,πας τέρμα πίσω γαλαρια κ ατμιζεις διακριτικά,μια χαρά καπνίζουν οι οδηγοί ειτε λεφοριων ειτε αστικων (έχω φιλο οδηγό αστικού) κ κάνω καμια βόλτα που κ που,εγώ με το ήτ κ αυτός με το κτ.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 13:37 »
Μια χαρά ατμισα σε ταξίδι με λεωφορείο του ΚΤΕΛ. Ρώτησα πρώτα βέβαια αν το επιτρέπουν

Sent from my LG-D802


Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 13:42 »
Πριν 2 μέρες μια κυρία γύρω στα 60  που καθονταν διπλα μου ατμιζε στο γεμάτο αστικό. Αρχικα ειδα τα ντουμάνια και νομιζα οτι προέρχονται απο το δικό μου, σκέφτηκα μήπως πατήθηκε το κουμπί.

Το υγρο πρέπει να ήταν τριμπεκοειδες και η τσίκνα αρκετά έντονη.

Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιαστηκα...

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 13:48 »
Το θέμα είναι να γίνετε διακριτικά κ όχι σε πολύ κοσμο,κ αυτό απλα για να μη προκαλεις,το να μην ατμισεις για 10 20 λεπτα μέσα στο αστικό δε χαθηκε ο κόσμος.Στα ΚΤΕΛ καλό είναι να ρωταμε όμορφα κ ωραία τον οδηγό,κ αυτό παλι με διακριτικότητα,αφού αντεχαμε να μην καπνισουμε σε πολυωρα ταξίδια,θα αντεξουμε κ με το ήτ.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 13:56 »
Πριν αναλογιστούμε τι επιτρέπεται ή όχι, ας θυμηθούμε λίγο το σαβουάρ βιβρ.
Στα αεροπλάνα παλιά, όταν επιτρεπόταν το κάπνισμα, υπήρχαν θέσεις καπνιστών στο πίσω μέρος και μη καπνιστών μπροστά. Ο λόγος απλός: Σε συνωστισμένο χώρο, δεν ήταν ευγενικό να μπουκώνεις τον διπλανό σου αν δεν κάπνιζε.
Είναι δυνατόν σε γεμάτο αστικό να βγάζεις το οποιο εκπνεόμενο πάνω στο πρόσωπο των γύρω σου;
Με την ίδια λογική που στον ίδιο χώρο δε θα μιλάς δυνατά στο τηλέφωνο, δεν θα έχεις τη μουσική από το κινητό σε ανοιχτή ακρόαση κλπ
Σαφέστατα και σε πολύωρο ταξίδι θα αναζητήσουμε το η.τ. μας. Σκεφτείτε όμως νέφη καπνού να καλύπτουν τον διπλανό μας, τους 2 μπροστά και τους δυο πίσω. Είναι ενοχλητικό.
Ιδανικές συνθήκες είναι ένα όχι γεμάτο λεωφορείο, πίσω θέσεις και διακριτικός ατμός. Ακόμη καλύτερα αν δεν έχουμε κάποιον δίπλα μας, ή αν καθόμαστε παράθυρο και ατμίζουμε διακριτικά στρέφοντας τον ατμό προς το παράθυρο και κάτω.
Δεν έχω ταξιδέψει με λεωφορείο, αλλά ταξίδεψα με τρένο κι αεροπλάνο τα 3.5 χρόνια που ατμίζω. Ποτέ δε ρώτησα αν επιτρέπεται, διότι διαπραγματεύομαι έτσι κάτι που θεωρώ δικαίωμά μου υπό όρους. Αλλά στο τρένο άλλαζα πάντα θέση, ώστε να είμαι στο πίσω μέρος του βαγονιού σε θέση με κενό κάθισμα δίπλα μου ή στην άκρη 6θέσιου κουπέ με κανέναν απέναντι και δίπλα μου. Στο δε αεροπλάνο, ελάχιστα και διακριτικά και πάντα όταν δεν καθόταν κάποιος δίπλα μου.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 14:11 »
Συμφωνω απολυτως  :thumpup: . Στα μεσα μεταφορας απο τη μια πρεπει να ειμαστε ευγενικοι και να λαμβανουμε υποψη τον συνανθρωπο και αυτο επεκτεινεται οχι μονο στη χρηση Η.Τ. αλλα γενικοτερα. Απο την αλλη δε νομιζω οτι ειναι καλο να ζηταμε την αδεια συνεχως για κατι που ειναι σχετικα ακινδυνο και νομιμο. Με αυτο τον τροπο κανουμε περισσοτερο κακο αφου απο μονοι μας κατατασσουμε το Η.Τ. στην ιδια μοιρα με το ΚΤ, ετσι τουλαχιστον φαινεται στα ματια των μη ατμιστων (για να ρωταει, και αυτο κακο θα κανει :idiot1: ). Οχι το ΗΤ και ΚΤ δεν ειναι το ιδιο και ΝΑΙ εκει που απαγορευεται το ΚΤ για λογους υγειας, το ΗΤ μπορει να επιτρεπεται αφου ειναι απειρως πιο υγιεινο. Ειναι δεδομενο οτι θα ερθουμε σε αντιπαραθεση με διαφορους τυπους, οποια συμπεριφορα και να εχουμε και αυτο δεν ειναι κατι επιθυμητο αλλα οστοσο ειναι αναγκαιο ωστε να διεκδικησουμε την αντιμετωπιση που μας αρμοζει στην καθημερινοτητα μας.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 14:17 »
ριχτε μεσα μια 20αρα νικοτινη πριν μπειτε στο λεωφοριο , τραβηχτε 4-5 τζουρες να φτιαχτητε καλα και πεστε για υπνο ζαλισμενοι μεχρι να φτασατε στο προορισμο σας ....


εγω εχω 20 χρονια να χρησιμοποιησω κτελ - αστικα ,αλλα και να επρεπε δε θα ατμιζα ποτε μεσα οσες ωρες και αν ηταν το ταξιδι . δεν εχω καμια ορεξη να διαπλεκτιζομαι , στα λεωφορια φτερνιζεσε και σου τη λενε , οχι να ατμισης κιολας ..

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 14:19 »
Το να ρωτισεις θα το κανεις απλα κ μονο απο ευγένεια κ για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις.

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 14:19 »
αυτο που πρεπει να κανουμε και ειναι το σωστο,ειναι να τηρησουμε τους κανονισμους-νομους.
οταν δεν επιτρεπεται κατι απλα το τηρουμε,ειδικα στο αστικο ο χρονος παραμονης στο λεωφορειο ειναι 15-20 λεπτα μ.ο.!
απο κει κ περα σε ενα λεωφορειο επειδη υπαρχουν διαφορετικοι χαρακτηρες με αλλα "πυστευω" κ αλλες συνηθειες δεν μπορεις να βγαλεις ευκολα ακρη.
κ εδω ταιριαζει η παροιμια "οπου λαλουν πολλοι κοκοροι αργει να ξυμερωσει"
τι να πει κ ο οδηγος που ειναι πανω στο τιμονι 7-8 ωρες κ θελει να ατμισει..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8369 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180709 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34015 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536539 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59848 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237642 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15828 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136169 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085382 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10297 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12