vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

V.I.R. (προεπισκόπηση)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: V.I.R. (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 11:34 »
Αν θυμαμαι καλα , σαν Zorbas .


Θα μπαινει εξωτερικα επανω στο μηχανικο.


Μπορει και να εχει αλλαξει το σχεδιο ή να μη θυμαμαι εγω καλα. Περασαν και καποια χρονια μεχρι τωρα και ........γερασα.... :))

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: V.I.R. (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 12:04 »
Θεωρώ κι ευελπιστώ, θεωρώντας το λογικό, ότι θα είναι πρόσθετο για όλα τα GG μοντάκια μέχρι τώρα και πιθανότατα να πουλιέται "ενσωματωμένο" στον Πρωτέα.
Λέω τώρα....
 :yes:

Από τιμή, το υπολογίζω -κι ελπίζω- πάνω κάτω στην τιμή του Ζορμπά, γιατί εκτός από καλό θα πρέπει να κάνει και πωλήσεις. Κι εφόσον είναι τόσο καλό όσο προεπισκοπίζεται, τα αναμενόμενα κέρδη και η απόσβεση της έρευνας/πατέντας θα έρθουν έτσι κι αλλιώς από τις πρόσθετες πωλήσεις μοντακίων....

Απ: V.I.R. (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 12:09 »
Αν θυμαμαι καλα , σαν Zorbas .

Θα μπαινει εξωτερικα επανω στο μηχανικο.

Μπορει και να εχει αλλαξει το σχεδιο ή να μη θυμαμαι εγω καλα. Περασαν και καποια χρονια μεχρι τωρα και ........γερασα.... :))

Μήπως λες για τον ΠΡΩΤΕΑ:hmmm:

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: V.I.R. (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 12:13 »
Το VIR δεν θα φαίνεται... θα ατμίζεται :)
Θα εμπεριέχεται μέσα στην πλακέτα του Πρωτέα και θα διατεθεί σιγά-σιγά για όλα τα μηχανικά GG mods σε δικό του tube ή μέσα στα ίδια τα mods.
Είναι πατενταρισμένο και δεν νομίζω να δωθεί για άλλα μηχανικά... τουλάχιστον σύντομα :)


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: V.I.R. (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 12:46 »
Αν υπολογίσεις την τιμή των σωλήνων GG και επιπλέον την τιμή της πλακέτας, ελπίζω να μην είναι πανάκριβο...

Αποσυνδεδεμένος zilos

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke or vape? That's NOT the dilemma........
Απ: V.I.R. (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 12:59 »
Αυτό το ρημάδι το ελληνικό μυαλό άμα θέλει γίνεται ο ίδιος ο θεός...
Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους που σκέφτηκαν και υλοποίησαν (σχεδόν) το VIR.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: V.I.R. (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 13:31 »
Μήπως λες για τον ΠΡΩΤΕΑ:hmmm:




Το VIR δεν θα φαίνεται... θα ατμίζεται :)
Θα εμπεριέχεται μέσα στην πλακέτα του Πρωτέα και θα διατεθεί σιγά-σιγά για όλα τα μηχανικά GG mods σε δικό του tube ή μέσα στα ίδια τα mods.
Είναι πατενταρισμένο και δεν νομίζω να δωθεί για άλλα μηχανικά... τουλάχιστον σύντομα :)

(Image removed from quote.)






Aυτο που εγραψε κι ο Στελιος , θυμομουν εγω.    Ο Πρωτεας (αν δεν κανω λαθος) , ειναι για 14500/650 μπαταριες.


Το V.I.R. σαν συσκευη θα ειναι μεγαλυτερης διαμετρου για να δενει και με τα ''μεγαλα'' GG.......


Αν τα θυμαμαι λαθος παιδες , συγνωμη.

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: V.I.R. (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 14:29 »
Συγνώμη αλλά πιστεύεται ότι ένα ηλεκτρονικό κύκλωμα μπορεί να κάνει όσα αναφέρονται;

π.χ
1. Δεν αφήνει να ατμίσεις ακρολείνη που είναι δηλητήριο
Δηλαδή ο ατμός θα περνάει μέσα από το κύκλωμα, θα γίνεται ακαριαία χημική ανάλυση και αν βρεθεί ακρολείνη θα ανοίγει ένα ανεμιστηράκι που θα γυρνάει τον ατμό πίσω και δεν θα τον αφήνει να φτάσει στον χρήστη;

2. Γνωρίζει πότε ο ατμοποιητής είναι άδειος, αν έχει κακή τροφοδοσία ή είναι στεγνό το φυτίλι και θα το κάνει να βγάλει λίγο ατμό. Σε λίγο θα σταματήσει να δουλεύει και θα δώσει σήμα στο led
Και πως θα το καταλαβαίνει; Θα έχει ένα μάτι που θα βγαίνει έξω από το μοντ και θα κοιτάει το τζαμάκι του άτμο να δει αν υπάρχει υγρό;

Παρόμοια μπορούν να γραφούν και για πολλά άλλα "εκπληκτικά" που μπορεί να κάνει το vir.

Γιατί δεν βάζει αλλη μια super δυνατότητα;
21. Όταν ξεπεράσεις κάποιο όριο ml (που ορίζεις ο ίδιος) τότε θα βγαίνει ένα χέρι, θα σου βαράει μια καρπαζιά και θα σε προτρέπει να το ελαττώσεις.

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: V.I.R. (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 14:37 »
Λες να θελει να εκτεθει τοσο ανεπανορθωτα ο imeo, ποσταροντας αυτο σε ολο το κοσμο, ή τα εβγαλε απο το μυαλο του  :confused1:
Αλλωστε τι περιμενες, κατι λιγοτερο ή κατι περισσοτερο απο αυτα  8)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: V.I.R. (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 14:43 »
πες τα βρε geraki, διότι άρχισα να νομίζω ότι γίνομαι περίεργη.
Δηλαδή όταν ατμίζω sin cookie, που από το πρώτο μλ κάνουν μαύρο το φυτίλι τι θα γίνεται; Θα βγαίνει το άλλο χέρι (το πρώτο θα καρπαζώνει εσένα που έκανες 7,673 μλ) και θα μου πετάει το μπουκαλάκι στα σκουπίδια;  ;D


Πέρα από την πλάκα, όντως μου φαίνεται εξωπραγματικό να τα κάνει όλα αυτά, αλλά και άχρηστο εν μέρει. Σαν τα φώτα μέσα στο σπίτι που αναβοσβήνουν μόνα τους οταν μπαίνεις ή βγαίνεις από το δωμάτιο και σου φαίνονται τέλεια, μέχρι να αποφασίσεις ότι θέλεις να κινηθείς στο σκοτάδι σε ένα δωμάτιο ή να μείνει αναμμένο το φως κι αφού βγεις.
Για να κάνω σήμερα αντίσταση 1 ομ με χοντρό σύρμα και αύριο 2 ομ με ψιλό σύρμα, μάλλον εγώ θέλω να αλλάξω κάτι στον τρόπο που ατμίζω. Δε θα μου επιβάλλει το μοντάκι να ατμίσω όπως άτμισα χτες. Ο περιορισμός σε σχέση με το τιτάνιο και τα μοντ της ίδιας εταιρίας τεράστιος και πρακτικά δημιουργεί την αίσθηση ότι γίνεται αποκλειστικά για να προμοτάρει τα άλλα προιόντα της εταιρίας.


Τέλος, α) η πλακέτα προέρχεται από κατασκευαστή έμπειρο στα μηχανικά αλλά όχι στα ηλεκτρονικά μοντ. Χωρίς προηγούμενα καταξιωμένα δείγματα γραφής στο χώρο, όπως η provape/evolv κλπ
β) μετά τις δηλώσεις ότι ο πρωτέας με τα όσα κάνει με τις 14500 και την πλακέτα του, θα εξαφανίσει τα προβαρι - dna ή (τέλος πάντων θα τα κάνει κάτι αντίστοιχο) θα μου επιτρέψετε να είμαι άκρως επιφυλακτική. Λίγους μήνες μετά η ατμιστική κοινότητα περιμένει με το χέρι στην τσέπη το P3 και για τον Πρωτέα δεν ακούγεται τίποτα.


Ενδιαφέροντες οι τίτλοι του βίντεο, αλλά ας κυκλοφορήσει με το καλό, ας γίνουν οι μετρήσεις από τους έμπειρους χρήστες κι ας ακούσουμε τις εντυπώσεις των αμερόληπτων αγοραστών για να κρίνουμε κι εμείς οι υπόλοιποι. 

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: V.I.R. (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 15:18 »
Εντυπωσιακές οι ανακοινώσεις!
Δεν με ενθουσιάζει ο αποκλεισμός δημοφιλών συρμάτων και αμφιβάλλω έντονα για το αν ένα οποιοδήποτε ηλεκτρονικό μπορεί να αποτρέψει το μαύρισμα του φυτιλιού. Αλλά ας μην πάρουμε κανέναν από τα μούτρα. Η ακρολεϊνη, ας πούμε, νομίζω πως έχει να κάνει με συγκεκριμένες θερμοκρασίες. Αν υπάρχει τρόπος αυτές να αποφεύγονται τότε δεν υφίσταται ακρολεϊνη.
Θέλω να ελπίζω πως εφόσον κάνει ένα μηχανικό μοντ ηλεκτρονικό, αλλάζει κανείς τον τρόπο που ατμίζει ρυθμίζοντας, όπως σε όλα τα ηλεκτρονικά. Δεν κατάλαβα πως επιβάλει η πλακέτα τρόπο ατμισματος -ε, ναι, δεν θα ήταν το καλύτερο!
 :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: V.I.R. (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 15:24 »
ας το δουμε..αν βγει , όποτε...ας το δοκιμασουμε να δουλευει κ αν κανει αυτα που λεει...και βλεπουμε!

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: V.I.R. (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 15:31 »
Εγώ έχω ένα να σας πω. Το κυνήγι των watt σύντομα θα αποτελεί παρελθόν. Επίσης, σύντομα ότι συσκευή 3ης γενιάς κυκλοφορεί στην αγορά θα πάει στα σκουπίδια.
Κρατάω προς το παρόν μια επιφύλαξη, μέχρι να δω και να μελετήσω την πειραματική συσκευή που περιμένω να λάβω. Αν κάνει αυτά που λέει, οτιδήποτε άλλο θα είναι άχρηστο (εκτός αν κάποιος θέλει να παίξει με cloud-chasing)....

Για να δούμε... Σε αυτό αναφέρεται ο γιατρός;

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: V.I.R. (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 15:40 »
εχουμε ακουσει πολλα και διαφορα......αλλα ειναι κατι σαν το γεφυρι της αρτας , που ολημερα χτιζανε και το βραδυ εγκρεμιζονταν........


16 αισθητηρες για 16 διαφορετικους ελεγχους ....οπερ σημαινει οτι μιλαμε για ενα εργαλειο το οποιο αν βγει θα πρεπει να παιζει γυρω στο 500αρικο τιμη εκκινησης χαλαρα......!!!! βεβαια δεν ξερω αν στο μελλον θα εχει κανα update που θα αναγνωριζει αν τα υγρα αγοραστηκαν απο συγκεκριμενο αντιπροσωπο κ.λ.π!!!!




ας βγει πρωτα και βλεπουμε........

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: V.I.R. (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 15:41 »
Δε ξερω αν μετραει η γνωμη μου επειδη ειμαι σχετικα νεος ατμιστης ..
αλλα υποπτευομαι οτι Vir σε συνδυασμο με τη κατασκευη του μοντ θα ενεργοποιει καποια φαξιονς τα οποια θα επιτρεπουν η εστω θα προσεγγιζουν ολες τις παραπανω λειτουργιες που αναφερει ο θεματοθετης

Το αν θα τις επιτυγχανει η θα τις προσεγγιζει θα φανει στη πραξη

Προσωπικα ολες αυτες οι "ευκολιες" με αφηνουν σχεδον αδιαφορο σαν ατμιστη και δε μου προκαλουν σχεδον καμια συγκινηση , χωρις να εννοω οτι δε χρηζουν συγχαρητηριων ειδικα εφοσον πραγματοποιηθουν στο επακρο .
Αυτο που μου τη δινει περισσοτερο απ ολα ομως ειναι οι περιορισμοι (τιτανιο)

Βεβαια απ την αλλη καθε νεα προσπαθεια η καινοτομια ειναι καλοδεχουμενη στην ατμιστικη κοινοτητα , ειδικα αν ειναι καταλληλα προσαρμοσμενη  με τα νεα οικονομικα δεδομενα που τυραννανε τους περισσοτερους απο εμας ..

Με λιγα λογια παιζει μεγαλο ρολο αν ολες αυτες οι "ευκολιες" παρεχονται με 100-150 ευρα για παραδειγμα αφου αυτο θα κρινεται ως κατι το θετικο ατού μαζι με ολα τα υπολοιπα. Αν ακολουθηθει ομως η οδος οτι προσθετω φαξιονς για να ανεβασω τη τιμη θεωρω πως θα αγγιξει τα ορια του αντικοινωνικου και θα ερχεται σε αντιθεση με τη γενικη φιλοσοφια του ατμισματος το οποιο κατα τη γνωμη μου  αποτελει βοηθητικη οδο  και απεχει παρασαγγας απο το γκατζετικο υπερπροϊον που συχνα πυκνα βλεπουμε να απευθυνεται σε ολιγους , διοτι η αποφυγη της ακρολεινης για παραδειγμα πρεπει να ειναι μελημα των κατασκευαστων προς ολους του ατμιστες και οχι μονο για αυτους με το παχυ πορτοφολι ..

Ετσι το σκεφτομαι προς το παρον συμφωνα με οσα ειδα και διαβασα
Οπως το βιντεο με κουρασε και δε μπορεσα να το παρακολουθησω ολο ετσι με κουρασε και η σκεψη ολων αυτων το φαξιονς ..

Ελπιζω κ ευχομαι παντως το αποτελεσμα να ειναι καλο για το καλο ολης της κοινοτητας

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180676 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33988 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536365 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59812 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237549 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 591 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15718 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136155 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12