vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, manoslykos, Tazz, Parolos, zakyn8inos, th3ofilos, ΤΖΙΒΑΣ35

Twitter

ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #30 στις: Ιουνίου 20, 2013, 23:15 »
Προσωπική μου άποψη είναι ότι είναι ασεβές προς τους αρρώστους . Μόνο εντελώς απομονωμένος στα κλεφτά 1-2 τζούρες να μου φύγει η ανάγκη.

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #31 στις: Ιουνίου 21, 2013, 06:39 »
Καλά δεν άτμιζα και στα μούτρα τους, απλά εκεί που οι άλλοι θέλαν να κάνουν τσιγάρο στα κλεφτά :tongue_smilie:
Υ.Γ να πω οτι κάποιοι ενδιαφέρθηκαν για το τι είναι και αν κάνει δουλειά και ένας μου είπε τι το έχεις αυτό , τουλάχιστον κάνε κανονικό τσιγάρο :o
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 21, 2013, 06:50 από G.K.77 »

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #32 στις: Ιουνίου 21, 2013, 08:55 »
Και εγω πιστευω οτι δεν χρειαζεται να "προκαλουμε" τους αλλους με την σταση μας και ιδιαιτερα μεσα σε νοσοκομειο.Δεν χαθηκε και ο κοσμος να ατμισουμε μετα απο λιγη ωρα που θα ειμαστε εξω ;)

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Κ.

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #33 στις: Ιουνίου 21, 2013, 13:13 »
Δεν θεωρώ πως πρέπει να αλλάξουν οι συμπεριφορές μας απέναντι στους άλλους λόγω ατμίσματος. Πιστεύω πως πρεπει να έχουμε την ίδια συμπεριφορά που είχαμε με το κ.τ.

Στην τελική είναι και παράνομο όπως το τσιγάρο( διορθώστε με αν κάνω λάθος) σε χώρους όπως τα νοσοκομεία. Δεν υπάρχει λόγος να προκαλούμε, ούτε να λόγος να ξεκινήσουμε σταυροφορία υπέρ του ατμίσματος.

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #34 στις: Ιουνίου 21, 2013, 15:20 »
Βρέθηκα και εγώ πρόσφατα σε νοσοκομείο. Συμπεριφερθηκα σαν να κάπνιζα κτ. Γενικώς το ίδιο κάνω και σε άλλους ευαίσθητους χώρους.

Και να πω την αλήθεια μπορεί να δείχνει άκακος ο ατμός (δεν ξέρω αν μπορούμε να είμαστε απόλυτοι στο "είναι ακακος", δεν έχω βρει κάποια έρευνα με απόλυτα αποτελέσματα) αλλά να πω την αλήθεια αν κάποιος ατμιζει με 30+ νικοτίνη κάποιο ελάχιστοτατο μέρος από αυτή δεν υπάρχει και στον εκπνεομενο ατμό?

Sent from my 2 using (frequently) my brain.


Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #35 στις: Ιουνίου 21, 2013, 15:51 »
Μιας που είμαι στο δρόμο για νοσοκομείο, για συγγενικό μου πρόσωπο, διάβασα το νήμα.....
Η αλήθεια είναι ότι κάνω ελάχιστη νικοτίνη (1 ως 2). Δε νομίζω όμως να τη βγάλω ως το βράδυ χωρίς το ητ μου.... Και με άγχος και χίλια δύο.... Και με τόσο λίγη νικοτίνη, τι να μένει στον αέρα;;;;
Ελπίζω να μην ακούσω κουφά..... Θα ενημερώσω στην πρώτη ευκαιρία... Δε ξέρω όμως αν θα μπορέσω αυτή η ευκαιρία να είναι σήμερα ή αύριο ή... Αναλόγως τι θα προκύψει εκεί που θα είμαι.... Ελπίζω όλα καλά και να ξαναμπώ στο δίκτυο σύντομα....
Καλό μεσημέρι σε όλους!!!!

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 21, 2013, 23:37 »
Παιδιά, είναι αυτονόητο ότι αν βρεθούμε σε ένα νοσοκομείο για 2-3 ώρες τηρούμε τα δέοντα.
Όμως, το θέμα άνοιξε όταν η παραμονή στο νοσοκομείο είναι αναγκαστική για κάποιες μέρες.
Πώς φερόμαστε τότε, τι εναλλακτικές λύσεις ατμίσματος υπάρχουν (που δεν τις έχει το ΚΤ),
ποια η αντιμετώπιση από γιατρούς, νοσηλευτικό προσωπικό, επισκέπτες.

Εννοείται ότι ατμίζουμε πάντα στα "ορεινά"
Χωρίς να προκαλούμε, χωρίς να βλάπτουμε.

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #37 στις: Ιουνίου 22, 2013, 00:11 »
Άμα είναι το δικό μας νοσοκομείο Σένια, δεν έχεις πρόβλημα, ανοιχτό το παραθυράκι και ....  :D .
Πέρα από τη πλάκα όμως εντάξει δε τρέχει και τίποτα να μπέις στη τουααλέτα και να ρίξεις ένα πιπιλισματάκι, τουλάχιστον εγω το έκανα. Πάντα στα μουλωχτά βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #38 στις: Ιουνίου 26, 2013, 09:25 »
Τελικά, έχω εύκολη πρόσβαση σε εξωτερικό χώρο, οπότε πετάγομαι εκεί ανά διαστήματα και.... πιπίλα 5 λεπτών!!! Εγώ και κάτι παππούδες που καπνίζουν είμαστε εκεί!!! Κανείς από γιατρούς και νοσηλευτές δεν είδε το ητ, οπότε κανείς δεν είπε ούτε θετικά ούτε αρνητικά. Ως τώρα τουλάχιστον. Αν προκύψει κάτι διαφορετικό θα σας πω. Γιατί θα έχω για καιρό νταλαβέρια εκεί.....  :(
Το κουφό, ήταν όταν κατάλαβα από το πλάι, με την άκρη του ματιού μου, ότι ένας παππούς με κοίταγε επίμονα σε κάποια φάση που είχα το ητ στο στόμα. Εκπνέοντας, τον ακούω να "ρίχνει καντήλια" χαμηλόφωνα στον διπλανό του παππού, έλεγε διάφορα για το που καταντήσαμε και καπνίζουν και οι γυναίκες.....  :wall: :wall: :wall:
Έκανα ότι δεν άκουσα και δεν είπα τίποτα.... Δεν είχα όρεξη, άλλωστε......

Αποσυνδεδεμένος ChloeQueen

  • *
  • 19
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 03, 2014, 13:41 »
εγω που πηγαινω σε νεφρολογικη κληνικη τον πατερα μου..μονο σε διαδρομο η στην τουαλετα προσπαθω να κλεψω καμια τζουρα..σε ερωτηση σε γιατρο αν μπωρο να ατμιζω μου απαντισε η στη reception η εξω απο το κτιριο.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 03, 2014, 16:40 »
Στον ευαγγελισμο στην παθολογικη που ειχα παει για επισκεψη σε ενα φιλο ειδα 2-3 γιατρους που κυκλοφορουσαν με ητ και του εδιναν να καταλαβει,οποτε εριξα τις τζουρες μου στο δωματιο που ηταν το φιλαρακι μου κανονικα αφου πηρα την αδεια απο το διπλανο παιδι του δωματιου

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 11:30 »
Στα νοσοκομεία της Γλασκώβης κινούνται προς την κατεύθυνση, το άτμισμα να επιτρέπεται, τόσο στους επισκέπτες, όσο και στους ασθενείς.

http://www.eveningtimes.co.uk/news/14146524.Glasgow_hospital_patients_allowed_to_use_e_cigarettes_after_change_in_policy/

Αποσυνδεδεμένος adespotos

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουαρίου 17, 2021, 14:22 »
Ταπεινη μου γνωμη παντως καλυτερα να μην ατμιζουμε στα νοσοκομεια. Πιστευω μπορουμε να βγουμε στο μπαλκονακι αν υπαρχει, η εκτος νοσοκομειου εντελως να παρουμε κ το καφεδακι μας ατμιζοντας .

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουαρίου 17, 2021, 14:47 »
Αυτό το νήμα είναι παλιό. Πλέον, με τον αντικαπνιστικό νόμο (που περιλαμβάνει & το άτμισμα) απαγορεύεται διά ροπάλου. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8486 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180912 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34131 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537408 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60039 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238111 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16354 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136268 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085561 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10444 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12