vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, giorgos1999, tony1976, Ribot, manoslykos, yorgoss, white varadero

Twitter

ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 06, 2013, 20:06 »
Όλοι οι γιατροί ξέρουν αν είναι επιβλαβές η όχι...απλά σιωπούν.Ειδικά σε νοσοκομείο αν είχαν έστω και υποψία ότι είναι κακό το σίγουρο είναι ότι θα σας έλεγαν τουλάχιστον να περάσετε έξω...άρα ξέρουν πολύ καλά τι <<παίζει>> με το ηλεκτρονικό τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 06, 2013, 21:01 »
πολυ καλα φιλε knomax θα ξερουν σε 20-30 χρονια. προς το παρον μονο ενδειξεις υπαρχουν και οχι αποδειξεις.


Αποσυνδεδεμένος dimitrisbass3

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 06, 2013, 21:03 »
Φιλοι συνατμιστες,χωρις παρεξηγηση,θεωρω απαραδεκτο να ατμιζουμε σε τετοιους χωρους.
Πρωτον δεν ξερουμε ακομα ακριβως τι κακο κανει ο ατμος στους συναθρωπους μας και δευτερο ξεκινησαμε το ατμισμα για να διακοψουμε το καπνισμα.Δεν ειναι καλη εικονα για μενα ουτε η μια περιπτωση ουτε η αλλη.


Περαστικα στο παιδι σου spectrum


Να σου ζησει το παιδι pastafarai

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 06, 2013, 21:08 »
Συμφωνώ εν μέρει μαζί σου dimitrisbass3, σίγουρα όχι στην υπερβολή όμως. Θέλω να πω, δε θέλω να ντουμανιάζω, όχι τόσο γιατί δεν ξέρω τι μπορεί να κάνει, αλλά γιατί θεωρώ πως είναι περισσότερο πρόκληση παρά ανάγκη για άτμισμα. Αν θέλω να ντουμανιάσω σημαίνει πως είμαι μέσα τουλάχιστον μια μέρα οπότε ας λένε ότι θέλουν θα βγω έξω και θα ατμίσω. Αν πάρω μία τζούρα σε ένα χώρο που δεν ενοχλώ κανέναν, και μετά πάλι λίγο υπομονή θα είναι ο άλλος που υπερβάλλει τότε και διαφωνήσω και μαζί του. Άποψη μου πάντα, ας μην υπερβάλλουμε, κανείς δηλαδή.

Αποσυνδεδεμένος dimitrisbass3

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 06, 2013, 21:15 »
Eννοουσα για εσωτερικους χωρους,ειτε αυτο λεγεται νοσοκομειο ειτε οτιδηποτε αλλο.
Σε εξωτερικο χωρο ολα επιτρεπονται...






Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 06, 2013, 21:24 »
Δηλαδη αν εβλεπες εναν γιατρο να ατμιζει μεσα σε ενα νοσοκομειο θα του ελεγες εισαι απαραδεκτος?

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 06, 2013, 21:38 »
Το κατάλαβα, απλά έχω την κακή συνήθεια έτσι όπως τα γράφω να γίνονται λίγο δυσνόητα (βάζω περισσότερες παρενθέσεις απ'ό,τι κόμματα για παράδειγμα...) Για τους εσωτερικούς χώρους του νοσοκομείου λέω, πως αν πάρεις μια τζούρα και ξαναβάλεις το η.τ. στο τσαντάκι σου, δεν πειράχτηκε πράγματι κανείς, παρόλο που δεν έχουμε τα δεδομένα long term όπως σωστά ειπώθηκε πριν. Πόσοι ατμιστές θα βρεθούν στο νοσοκομείο ταυτόχρονα;; Στο ίδιο κτήριο, όροφο, διάδρομο; Κι αν βρεθούν, τότε πάλι ας χρησιμοποιήσουμε την κρίση μας κι ας μην ντουμανιάζουμε το χώρο, γιατί θα είναι υπερβολή. Μέτρο στις κινήσεις ώστε κανένας να μην ενοχλείται, όχι όμως κι όταν υπερβάλλει πως ενοχλείται (δεν ξέρω αν σου έχει τύχει κι εσένα), όπως από καπνιστές που την μπαίνουν συνέχεια σε ατμιστές επειδή ντουμανιάζουν, βρωμίζουν το χώρο με βαρύ άρωμα, δε σέβονται τους χώρους απαγόρευσης καπνίσματος ή ότι κάποιους αυτό το πράγμα τους ενοχλεί... ότι γενικά ένας καπνιστής δεν κάνει ποτέ.


Πάλι πολλά έγραψα..... ΗΤ και νοσοκομείο: αν είναι για λίγο (10 λεπτά;;  ;D  )και αποφεύγεται όχι, αλλιώς με μέτρο και διακριτικότητα.

Αποσυνδεδεμένος dimitrisbass3

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 06, 2013, 21:54 »
Η συνομιλια στο διαδυκτιο ειναι πολυ δυσκολη για ολους.Δεν ειναι οτι διαφωνω μαζι σου,καταλαβα τι μορφη ατμισματος εννοεις,αλλα εστω και αυτη η συντομη τζουρα οπως τη περιγραφεις γιατι?Γιατι οχι εξω...


Δεν θα επανερθω στο θεμα,διοτι εξεφρασα τη δικη μου αποψη,χωρις να θελω να κριτικαρω κανεναν.
Απλα δεν μου αρεσει αυτη η εικονα,απο κει και περα ο καθενας κανει οτι θελει.
Τετοιες συζητησεις γινονται με καφεδακι και πολυ ατμισμα... :D






Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 06, 2013, 22:17 »
Για να ατμίσω, όταν το παιδί ήταν ασφαλές και υπήρχαν επισκέπτες, έπαιρνα το ασανσέρ και κατέβαινα από τον τρίτο στο ισόγειο.
Δυο-τρεις τζούρες και ξανά πίσω.

Όταν όμως το παιδί ήταν μόνο του, περπατούσα 10 μέτρα μέχρι την άκρη της πτέρυγας, ανέβαινα 5 σκαλιά, έφτανα στο μισάνοιχτο παράθυρο και άτμιζα για 10 δεύτερα.
Είχα δύο πράγματα να σκεφτώ:
1) Τι θα πάθει ένα παιδί 7 χρονών αν το αφήσεις σε θάλαμο με άλλους γονείς-συνοδούς για 40 δευτερόλεπτα...
2) Τι θα πάθει κάποιος από ατμούς εστέρων που προσομοιάζουν κόκκινο μήλο και ροδάκινο, σε ανοιχτό παράθυρο, όταν δεν γίνεται να υπάρχουν μελέτες κι όταν κανείς δεν έπαιρνε χαμπάρι (για τις βάσεις δεν το συζητώ καν)

Θεώρησα τις πιθανότητες ανάξιες λόγου, αμφότερες.
Πολύ πιο εύκολα θα μου καθόταν το τζόκερ...

Κι έτσι, έκανα και κανα χιλιόμετρο βάδην, ημερησίως.

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 06, 2013, 23:05 »
Εάν τώρα, με την νέα βελτιωμένη όσφρηση, "πιάνουμε" τον καπνό από χλμ, φανταστείτε εάν δεν ατμίζαμε καθόλου.
Αντίστοιχα θα μας "μύριζε" και ο ατμός - φράουλα με μπισκότο μεν-αλλά θα μύριζε.
Τι θέλω να πω?
Εχουμε ενδείξεις θετικές για το η.τ όμως χώροι όπως το Νοσοκομείο, για μένα, είναι ιεροί και δεν θα έπρεπε,ούτε καν, να κουβεντιάζουμε για η.τ ή ακόμα χειρότερα για κ.τ (ύπαγε οπίσω μου..)
Εν τέλει αυτό που μας έμαθε το η.τ, είναι αυτοσυγκράτηση και αποχή από κάτι καραβίσιες άφιλτρες φούμες που είχαμε ξηγηθεί στο παρελθόν με το κ.τ και υπομονή εάν δεν καθόταν ο ατμοποιητής ή τρώγαμε καμένο στην πρώτη.
Δεν είναι μαγκιά ο ατμός, απεξάρτηση με εξάρτηση είναι.




 



Αποσυνδεδεμένος Stellitsa

  • *
  • 52
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 06, 2013, 23:27 »
εγω πάντος σε αιθουσα αναμονής μεγάλου μεαιυτηρίου της Αθήνας είδα να ατμίζουν κανονικά και ατμισα και εγώ χωρίς κανενα ενδοιασμό.

Όλοι ατμιζαν, επισκέπτες, προσωπικό και αν θυμάμαι καλά είδα και 1-2 γιατρούς

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #26 στις: Ιουνίου 07, 2013, 02:09 »
όταν ξεκίνησα πριν 2 χρόνια το η.τ. έκανα μία ψιλοεπέμβαση. 2 εβδομάδες πριν την κάνω, είχα ξεκινήσει τη χρήση του. άτμιζα παντού, κι ας μην ήταν γνωστό ευρέως το  η.τ. φαντάζομαι τώρα πια, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #27 στις: Ιουνίου 20, 2013, 21:23 »
Πάντως αν βρεθείτε στο νοσοκομείο της Καβάλας (κάτι που πραγματικά απεύχομαι) μην διανοηθείτε να ατμίσετε. Εμένα μου έκαναν παρατήρηση επειδή απλώς το κρατούσα, συγκεκριμένα ένας σεκιουριτάς που είχε λέει τέτοιες εντολές. Οι δε γιατροί είναι βαθιά νυχτωμένοι και αντιμετωπίζουν το η/τ, θαρρώ, χειρότερα από το κ/τ. Συγκεκριμένα (αν και το έχω αναφέρει και αλλού εδώ μέσα) ένας πνευμονολόγος το χαρακτήρισε ως απάτη που ούτε καν ξέρουμε τι έχει μέσα. Αυτά.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #28 στις: Ιουνίου 20, 2013, 21:27 »
Φιλη μου (σορυ) μου υπαρχουν ΓΙΑΤΡΟΙ και γιατροι οπως σε ολα τα επαγγελματα  :yes: :yes:
Οποτε οτι και να ειπε ο συγκεκριμενος πνευμονολογος μονος του το ειπε μονος του το ακουσε  ;D

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: ΗΤ και ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
« Απάντηση #29 στις: Ιουνίου 20, 2013, 21:29 »
Στο Ιπποκράτειο άτμιζα κανονικά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180498 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33923 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535996 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59738 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237315 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136094 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085257 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35366 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10195 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12