vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

72 επισκέπτες, 5 χρήστες
yorgoss, Jorge, manoslykos, ramon, infernity

Twitter

AGI rebuildable & Genesis & Dripping atomizer by UD

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: AGI rebuildable & Genesis & Dripping atomizer by UD
« Απάντηση #90 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 16:16 »
ψαξτε και λιγο το θεμα !



Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGI rebuildable & Genesis & Dripping atomizer by UD
« Απάντηση #91 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 16:22 »
το είδα το βιντεο
αλλά δεν έχω τέτοιο
γι'αυτο ρωτάω αν κάνει ο συνδετήρας
ή κάτι άλλο για να δουλέψει

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: AGI rebuildable & Genesis & Dripping atomizer by UD
« Απάντηση #92 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 16:36 »
και ο συνδετηρας θα κανει δουλεια αλλα θελει πολλες δοκιμες πιο ευκολα ειναι με το σωληνακι !

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGI rebuildable & Genesis & Dripping atomizer by UD
« Απάντηση #93 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2013, 00:32 »
Λοιπόν
επειδή σωληνάκι δεν έχω έκανα το εξής:
πήρα ένα επιχρυσωμένο ελατήριο του Cus το έκοψα και κράτησα 3 σπέιρες
το άνοιξα και αφου το σφήνωσα κάτω έφτασε στον θετικό χωρίς να ακουμπά στο πλάι
Απίστευτο
με 5 σπέιρες πριν είχα 2,1-2,2 Ω
τώρα έχω 1,6-1,7 Ω
αλλά το πιο καλό είναι οτι αρπάζει γρήγορα με το πάτημα του κουμπιού
Πραγματικά άλλος ατμο
Δοκιμάστε το αξίζει

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: AGI rebuildable & Genesis & Dripping atomizer by UD
« Απάντηση #94 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2013, 00:34 »
αλλος ατμο δεν λες τιποτα ανοιξε και την τρυπα του αερα λιγο και θα δεις ντουμανια !

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: AGI rebuildable & Genesis & Dripping atomizer by UD
« Απάντηση #95 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2013, 19:22 »
αλλος ατμο δεν λες τιποτα ανοιξε και την τρυπα του αερα λιγο και θα δεις ντουμανια !
Λιγο? ποσο δηλαδη ?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGI rebuildable & Genesis & Dripping atomizer by UD
« Απάντηση #96 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2013, 19:36 »
Και με την μαμα τρυπα, ντουμανιαζει αγρια ο ατιμος.
Ειναι και το mesh λεπτο και μπορεις να κρατησεις χαμηλα τα ωμ και μεχρι τωρα δεν ειχα ποτε υπερτρωφοδοσια,αντιθετα με αλους genesis.
Υποτρωφοδοσια ειναι συνιθησμενο πλεον   ;D ;D ;D ;D ;D  αλλα ετσι μπορω να βρω καλυτερα το ιδανικο

Απ: AGI rebuildable & Genesis & Dripping atomizer by UD
« Απάντηση #97 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2013, 19:54 »
Το μοναδικό του "κουσούρι" είναι που η οπή του αερισμού βρίσκεται ακριβώς εφαπτόμενη
με το σκαλοπάτι της βάσης.
Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα κυλώντας οι υδρατμοί προς τη βάση από τη καμπάνα να μαζεύονται
εκεί και να φράζουν την εισαγωγή αέρα, οπότε παίρνεις καμένο ή μειωμένο ατμό.
Με ένα καλό καθάρισμα της καμπάνας κάθε τόσο ανάλογα με τη χρήση, περίπου 1-1,5 ml ,
σκούπισμα και είναι εντάξει  :yes:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGI rebuildable & Genesis & Dripping atomizer by UD
« Απάντηση #98 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2013, 19:59 »
Γιαννη,εκανα αυτο που ειχαμε πει εδω μεσα καποτε και εφαγα το σκαλοπατι μπροστα στο mesh.........
ΝΤΟΥΜΑΝΙΑ και καθολου κατακρατηση
 
Τον εχω ομως μονο σαν tank.   Σαν dripping το δοκιμασα στην αρχη και δεν το ξανα εκανα.Δεν ξερω αν εχει επιπτωσεις στο dripping το σκαψημο

Απ: AGI rebuildable & Genesis & Dripping atomizer by UD
« Απάντηση #99 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2013, 20:16 »
Το ίδιο θα είναι αλλά θα θέλει περισσότερο χρόνο γιατί δεν έρχεται και υγρό από το τάνκ
επειδή στάζεις μέσα.
Πάντως Ναι, το θυμάμαι τι είχες κάνει και έπιασε ή εναλλακτικά ανοίγεις την οπή που προσωπικά
στα 1.2 μου αρέσει

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGI rebuildable & Genesis & Dripping atomizer by UD
« Απάντηση #100 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2013, 20:33 »
Ανοιξα τον RSST στα1,2 και μετα 1,5 και τωρα για να ατμισω το βαζω (DNA) στα 12+ watts με 2,5 ωμ.Αλλιως ειναι τοσο αερατη που δεν παιρνω τιποτα......... :wall: :wall: :wall:
 
Τον AGI δεν τον πειραζω καθολου.Ειναι τελειος.
Το μονο που εχει λαθος,ειναι ο θετικος.Στην δευτερη γενια ομως απο οτι μαθαινω ειναι ενταξει το θεματακι που ειχε.
Εξου και η πατεντα που του εκανα με τον θετικο του evod και τον θετικο απο κονεκτορα 510 σε ego.
 

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGI rebuildable & Genesis & Dripping atomizer by UD
« Απάντηση #101 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2013, 21:52 »
στα 1.2 τον έχω και νομίζω είναι πολύ καλά...

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: AGI rebuildable & Genesis & Dripping atomizer by UD
« Απάντηση #102 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2013, 21:53 »
Λιγο? ποσο δηλαδη ?


εγω τις τρύπες εισαγωγής αερα τις κάνω 1,5 χιλιοστά !
εχει διαφορά !

Απ: AGI rebuildable & Genesis & Dripping atomizer by UD
« Απάντηση #103 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2013, 13:28 »
Τον AGI δεν τον πειραζω καθολου. Ειναι τελειος.
Το μονο που εχει λαθος,ειναι ο θετικος.Στην δευτερη γενια ομως απο οτι μαθαινω ειναι ενταξει το θεματακι που ειχε.
Εξου και η πατεντα που του εκανα με τον θετικο του evod και τον θετικο απο κονεκτορα 510 σε ego.

Δεν ξέρω ποιοι ακριβώς λύσατε τυχόν πρόβλημα που είχε όπως λέτε με τον θετικό πόλο σε θέμα με την τάση εξόδου κλπ. Εμένα ο ατμοποιητής δεν είχε κανένα πρόβλημα και λειτουργεί θαυμάσια από τη πρώτη μέρα που τον έχω στα χέρια μου.

Εάν όπως έχει ειπωθεί δεν είχε το θέμα να γλυστρούν οι υδρατμοί και να μαζεύονται στην οπή όπου παίρνεις καμένο ή ακούς σφίριγμα ( με τακτικό μάζεμα των υδρατμών εξαλείφεται παντελώς ) τότε θα μιλάγαμε για έναν πάμφθηνο και πολύ αξιόπιστο ατμοποιητή. Τώρα ας περιοριστούμε στο να βλέπουμε το ποτήρι μισογεμάτο, όπως είναι η παραγωγή πλούσιου-πυκνού ατμού και η πολύ καλή γεύση του.
Φυσικά για όσους χρησιμοποιούν ηλεκτρονικά mods τα θέλει τα watt όπως κάθε Genesis εξάλλου.

Και με DNA20 και με ProVari τον έχω πάνω από 12 watt αλλά με την οπή συμπλήρωσης ανοιχτή.

Σε μετακίνηση μόνο κλείσιμο με τη βίδα. Αν κάποιος έχει κάνει καμιά πατέντα με την οπή συμπλήρωσης να έχει βάλει κάποια τάπα ας πει μήπως δεν κουβαλάμε και τα κατσαβιδάκια μαζί  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: AGI rebuildable & Genesis & Dripping atomizer by UD
« Απάντηση #104 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2013, 14:36 »
αν φτιαξεις τον πολο θα κατεβεις και σε βατ !
εγω για ταπα εχω βαλει απο τον αγα την σιλικονενια !

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20749 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281448 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207926 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93584 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix