vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

521 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, takoulas, Jorge, camber, giorgos1999, tony1976, Ribot, manoslykos

Twitter

Εθεάθη συνατμιστής!

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #30 στις: Ιουλίου 19, 2009, 17:17 »
Για να λέμε και του στραβού το δίκιο...το "ωχ!το πήρα κι εγώ αλλά δεν μου έκανε" δεν απέχει πολύ από την αλήθεια για τον απλούστατο λόγο ότι πολλά φαρμακεία πουλάνε κάτι μάρκες κούκου εντελώς.
Φαντάσου τώρα να μην ξέρεις τίποτα για τα e-cigs να μπεις στο όποιο φαρμακείο και να αγοράσεις το όποιο e-cig.
Να μην έχει καθόλου throat hit ,λιγοστό έως καθόλου ατμό και γεύση άσχετη....λογικό δεν είναι να πεις ότι δεν σου κάνει το e-cig?
Έχουμε και την τάση να γενικεύουμε με το παραμικρό....οπότε καταλαβαίνεις...είναι σαν να οδηγήσεις Zastava και να βγάλεις συμπέρασμα οτι ολα τα αυτοκίνητα δεν είναι καλά.  :))
:sign_sostos:
Είναι όμως και στον άνθρωπο πόσο θέλει να ασχοληθεί.
Κι εγώ βρήκα ένα στο φαρμακείο αλλά ήθελα πρώτα να μάθω τα πάντα γιαυτό πριν να μπω στην διαδικασία να το αγοράσω,ήθελα να μάθω πως λειτουργεί ,τι κάνει ,με τι δουλεύει,αν το έχουν δοκιμάσει άλλοι κ.λ.π.
Οσο για αυτούς που πουλάνε είπαμε λείπει η ενημέρωση σε πολύ μεγάλο βαθμό,δυστυχώς.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #31 στις: Ιουλίου 19, 2009, 17:35 »
Έχουμε και την τάση να γενικεύουμε με το παραμικρό....οπότε καταλαβαίνεις...είναι σαν να οδηγήσεις Zastava και να βγάλεις συμπέρασμα οτι ολα τα αυτοκίνητα δεν είναι καλά.  :))
Εεεε.... λιγα λογια για τα ζασταβα  >:(
Για τα γιουγκο ή τα λάντα
ενταξει!

 :laugh1:

Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #32 στις: Ιουλίου 19, 2009, 17:52 »
Εεεε.... λιγα λογια για τα ζασταβα  >:(
Για τα γιουγκο ή τα λάντα
ενταξει!

 :laugh1:

Ναι μωρέ τυχαίο παράδειγμα ήταν ....βάλε ότι θες. :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #33 στις: Ιουλίου 19, 2009, 18:03 »
Το καλό είναι πάντως πως ο κόσμος εχει αρχίσει και ενδιαφέρεται να μάθει. οσο πιο πολύ περνά ο καιρός που ατμίζω,τοσο πιο πολύς κόσμος με ρωτάει τι και πως...

Και το πολύ ενθαρρυντικό είναι πως δεν "εντυπωσιάζονται" (όπως θα περίμενε κανείς) από το γεγονός πως δεν τα πιάνει η απαγόρευση, αλλά τους ενδιαφέρουν πιο πολύ οι θετικές επιπτώσεις που εχει στην υγεία (κατα πρώτο λόγο) και στην... τσέπη (κατα δευτερο)....

Και φυσικά, μόλις μάθουν, αρχίζει η "πώληση", και που θα το βρουν, και πόσο κάνει, και τι να αγοράσω μαζί του....
 :laugh1: Θα πάρω στοκ στο τέλος, να εχω να πουλάω στο δρόμο!!!!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #34 στις: Δεκεμβρίου 28, 2009, 21:54 »
Εγώ με το Ncig των 15 εκατοστών πάντως προκαλώ σίγουρα, εχτές σε ένα meeting άτμιζα ασύστολα και προκλητικότατα.......

Μπραβο φιλαρα!!!

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #35 στις: Δεκεμβρίου 28, 2009, 22:01 »
Το καλό είναι πάντως πως ο κόσμος εχει αρχίσει και ενδιαφέρεται να μάθει. οσο πιο πολύ περνά ο καιρός που ατμίζω,τοσο πιο πολύς κόσμος με ρωτάει τι και πως...

Και το πολύ ενθαρρυντικό είναι πως δεν "εντυπωσιάζονται" (όπως θα περίμενε κανείς) από το γεγονός πως δεν τα πιάνει η απαγόρευση, αλλά τους ενδιαφέρουν πιο πολύ οι θετικές επιπτώσεις που εχει στην υγεία (κατα πρώτο λόγο) και στην... τσέπη (κατα δευτερο)....

Και φυσικά, μόλις μάθουν, αρχίζει η "πώληση", και που θα το βρουν, και πόσο κάνει, και τι να αγοράσω μαζί του....
 :laugh1: Θα πάρω στοκ στο τέλος, να εχω να πουλάω στο δρόμο!!!!  :laugh1:

με ρωτανε και εμενα διαφοροι, ακομη και ο σερβιτορος σε ενα ορθαδικο αλλα δεν ενδιαφερονται σοβαρα. Ειναι πιτσιρικαδες ακομη και το τσιγαρο δεν τους εχει ενοχλησει σοβαρα. Παντως και μεγαλυτεροι ανθρωποι ειναι λιγο στοκοι και η συνηθης απαντηση ειναι "ή καπνισε το ή μην το καπνιζεις καθολου". Τι να απαντησεις σε ανεγκεφαλους? Στη ζωη μου κουραστηκα να μιλας σε στοκους, τους αποφευγω σαν το διαολο το λιβανι.


Αν δεν εχεις κατι καλο να πεις μην μιλας καθολου, εισαι ρυπανση :))

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #36 στις: Δεκεμβρίου 28, 2009, 22:18 »
Πριν καναδυό χρόνια και ενώ δεν γνώριζα καν την ύπαρξη e-cig, βλέπω ντουμάνι από θέση επιβάτη στο αεροπλάνο (σ.σ. ήμουν ιπτάμενος φροντιστής), πλησιάζω και βλέπω μια μεσόκοπη κυρία να ...ατμίζει! Φυσικά νόμιζα ότι ήταν κ.σ. αλλά μου έκανε εντύπωση ότι δεν μύριζε! Την ρωτάω: Συγγνώμη, καπνίζετε? Είναι ηλεκτρονικό, μου απαντάει. Δηλαδή? Δεν είναι καπνός, είναι ατμός. Από το φαρμακείο το αγόρασα. Ναι ε? της απαντάω έκπληκτος. Καλώς, όμως αν αρχίσουν να διαμαρτύρονται άλλοι επιβάτες θα σας παρακαλούσα να το κρύψετε. Ναι αγόρι μου, με καθησύχασε! Αυτή ήταν και η πρώτη μου επαφή με το η.κ.
Την επόμενη μέρα πήγα σε φαρμακείο να ρωτήσω για το η.κ. και με πληροφόρησαν πως κοστίζει 130Ε και τα αναλώσιμα φίλτρα κοστίζουν δενθυμάμαικιεγώπόσο, πολλά πάντως και δεν έχει νικοτίνη διότι απαγορεύεται!
Έτσι, έμεινα με αυτή την εντύπωση. Ώσπου μια μέρα είδα διαφημιστικό γνωστής εταιρίας στον Παπασωτηρίου στο αεροδρόμιο. Ζήτησα πληροφορίες, δεν ήξερε και πολλά πράγματα η κοπέλα και στη συνέχεια το έψαξα στο διαδίκτυο. Αυτά :)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #37 στις: Δεκεμβρίου 29, 2009, 01:46 »
Απίστευτο ,  αλλά η 1η μου επαφή με  ΗΤ  ήταν καλοκάιρι πρίν 2 χρόνια στο Ηράκλειο στην Κρήτη
Σε μια καφετέρια μια κυρία άτμιζε μανιωδώς και άναβε 1 led σε κάθε ρουφηξιά.


Πρωτοπορία.....
η κυρία !!!

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #38 στις: Δεκεμβρίου 29, 2009, 01:56 »
Ladies first, δε λένε? :))

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #39 στις: Δεκεμβρίου 31, 2009, 23:43 »
Δεν έχω συναντήσει μέχρι σήμερα συνατμιστή. Μόνο πρώην επίδοξους συνατμιστές που τα παράτησαν πρόωρα. Εύχομαι η καινούργια χρονιά να φέρει αλλαγές στον τομέα αυτό  :yes:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 04, 2010, 08:15 »
οχι κανεναν γμτ μου :sign_kraniooo:

Αποσυνδεδεμένος VAG-ROU

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
    • PAOK EVERYWHERE
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 04, 2010, 10:33 »
δεν εχω συναντησει κανεναν και θα ηθελα πραγματικα ετσι να πουμε και δυο κουβεντες.. στην αρχη παντως και γω ντρεπομουν να κανω δημοσια διοτι ημουν σαν το μαυρο προβατο μεσα στην αγελη..ισως αν ειχα δει καποιον που εκανε κι αυτος να με ενθαρρυνε πιο πολυ.. παντως εχω ατμισει σε μεη που δεν θα καπνιζα ας πουμε.. ασανσερ μπανιο και οπου μπορει να φανταστει κανεις!!

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 09, 2011, 18:38 »
Την παρασκευη πετυχα στο ηρακλειο εναν τυπο με ego αλλα δεν ειπαμε τπτ, λες να ειναι κ στο forum πλακα θα εχει.
Ατμιστες αυξανεσθε κ πληθυνεσθε :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 09, 2011, 20:34 »
κι εγώ, τον μόνο που έχω δει είναι μια φίλη στη δουλειά που το έβγαλε και άτμισε μέσα στους καπνιστές και μείναμε όλοι  :o :o :o

Την άφησα μια βδομάδα να δω πως τα θα πάει και μετά της την έπεσα κανονικότατα, να μου κάνει πλήρη ανατομία του gadget κτλ κτλ
Αυτό ήταν. Ήταν Παρασκευή, Σάββατο πήγα και πήρα το πρώτο μου, και στο καπάκι κόβω μαχαίρι το κ.σ. Δευτέρα σκάω μύτη στο καπνιστήριο να βρω τη φιλενάδα με το prestige στο χέρι, και προς μεγάλη μου απογοήτευση την βλέπω με μια ... τσιγάρα στο χέρι  :wall: :wall:
Για άλλο πήγαινα και έγινα ατμιστής  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος sera

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 09, 2011, 21:48 »
 aiwnios_foithths Ηράκλειο Κρήτης ? καλοκαιρινού - δικαιοσύνης ?  Κάπου πήρα χαμπάρι ότι με κοίταζε κάποιος και ήταν έτοιμος να μου μιλήσει αλλά ήμουν on the run. 
Εγώ συνήθως κυκλοφορώ με το fog αλλιώς μπορεί να ήταν ένας άλλος φίλος που είναι και αυτός στο forum.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180500 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8297 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33925 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536004 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59738 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237317 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15463 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136094 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085259 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35366 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10196 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12