vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #270 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 01:05 »
οκ ευχαριστω ναι δυο ωρες γιατι μετρανε μονο 3 φορτισεις η καθε μια τι θα προτινες για μεγαλητερη διαρκεια?το modki χοραει και τις δυο μαζι θελω να πω οτι δεν με νιαζει το μεγεθος

Φιλε Σάκη, αν όπως βλέπω και στο προφίλ σου έχεις το dd θα σου πρότεινα να πάρεις
μια 18650 αν θέλεις μεγάλη αυτονομία. Πιστευω πως αν βρεις μια αξιόλογη 18650 θα σε βγάλει άνετα
2 μερουλες.. ;)

Αποσυνδεδεμένος stathis

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #271 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 13:18 »
καλημέρα σας παιδια και καλώς σας βρήκα
ελπίζω να μην με παραπέμψετε αλλού, νεος στο φορουμ κ πελαγωμενος, μια ερωτηση θελω να σας κανω πριν προβω σε καποια αγορα, μπορω να παιξω με καποιον συνδυασμό μπαταριας 510 (με κλειδωμα) και αν γίνεται passthrough και cartomizer dual coil? κι αν ναι ποια θα μου προτείνατε κ απο που? αντι να χρυσοπληρωσω σταρτερ κιτ. κ συγκεκριμμενα το giant που μου εχει κολλήσει στο μυαλο.
Σας ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #272 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 13:25 »
Αχ σταθη θα σε μαλωσω φιλε...Σου εστειλα ενα κατεβατο ολοκληρο και ακομα να αποφασισεις?? :wall: :wall:
Μπορεις να παρεις σκετη μια η δυο μπαταριες passthrough μαζι με τον γιγαντα αλλα αφου υπαρχουν κ σε σταρτερ κιτ..δες στο site της nobacco www.nobacco.gr

Αποσυνδεδεμένος stathis

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #273 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 13:38 »
φίλε Billako και δημοσίως σε ευχαριστώ πάρα πολύ ειλικρινά, μου έλυσες πολλές απορίες, ασχολήθηκες σαν αληθινός φίλος και δεν ήθελα να σε ενοχλήσω άλλο προσωπικά, απλά δείξε λίγο κατανόηση στην αμάθεια μου, είμαι ασχετότατος και απλά φοβάμαι μην κάνω λάθος...είναι μια απόφαση ζωής για εμένα το κόψιμο του κ.τ, ...και επίσης δεν μου περισσεύουν όπως πολλών απο εμάς τα χρήματα,το απόγευμα θα είμαι μάλλον κάτοχος του giant, απλά θέλω να παραγγείλω και κανα δυο αξιόπιστες μπαταρίες και cartomizers η απορία μου έγκειται στο αν όλες οι τύπου ego κάνουν και για tank και carto 510.

και πάλι σε ευχαριστώ για όλα
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2011, 22:35 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #274 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 13:45 »
...ειναι πολλοι αυτοι που ξεκινησαν
 με παρομοιες σκεψεις και αγωνιες-αμφιβολιες :yes:
....καλως ηρθες stathis kαι καλη ευκολια στο ξεκινημα για ατμισμα :D :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #275 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 13:47 »
Φιλε σταθη δεν με ενοχλησες καθολου και χαιρομαι που απευθυνθηκες για να σε βοηθησω στην αποφαση σου
που θελεις να παρεις (πιστευω να μην σε παρω στο λαιμο μου :laugh1: :laugh1:) οι μπαταριες ego εχουν
σπειρωμα 510 το οποιο ειναι ευρεως γνωστο και πανω σε αυτο κανει η πλειοψηφια των carto,ατμο,tank κ.λ.π

Αποσυνδεδεμένος stathis

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #276 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 14:11 »
...ειναι πολλοι αυτοι που ξεκινησαν
 με παρομοιες σκεψεις και αγωνιες-αμφιβολιες :yes:
....καλως ηρθες stathis kαι καλη ευκολια στο ξεκινημα για ατμισμα :D :thumpup:

Σε ευχαριστώ φίλε Γιάννη

Αποσυνδεδεμένος stathis

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #277 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 14:14 »
Φιλε σταθη δεν με ενοχλησες καθολου και χαιρομαι που απευθυνθηκες για να σε βοηθησω στην αποφαση σου
που θελεις να παρεις (πιστευω να μην σε παρω στο λαιμο μου :laugh1: :laugh1:) οι μπαταριες ego εχουν
σπειρωμα 510 το οποιο ειναι ευρεως γνωστο και πανω σε αυτο κανει η πλειοψηφια των carto,ατμο,tank κ.λ.π

5 5 10 10...ανεβαίνω τα σκαλιάααα....και αγκομαχώ...ελπίζω απο δευτέρα να πετώ....

το γεμίζεις το ατμίζεις και πετάςςςςς...απο ότι κατάλαβα!!!!

δεν με παίρνεις στο λαιμό σου φίλε μου, αντίθετα επειδή είμαι και γκατζετάκιας γενικά...με ώθησες να το ψάξω στην πορεία...

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #278 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 15:40 »
Γεια σας παιδιά . Υπάρχει τρόπος η μπαταρία του hybrid να πάρει passthrough ;

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #279 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 18:07 »
Οι μπαταριες που χρησιμοποιουμε στα mods,οι 18650,18350,16340 κτλ. που αλλου χρησιμοποιουνται εκτος απο τα mods για ατμισμα;
Σε τι Ελληνικα μαγαζια θα μπορουσαμε να βρουμε τετοιες που να μην εχουν καμια σχεση με η.τ.;

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #280 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 18:27 »
Πάνο σε όλα τα μαγαζιά που έχουν φακούς, καλούς - κινέζικους, και σε καταστήματα με μπαταρίες. Επίσης σε καταστήματα με είδη μοντελισμού.

Αποσυνδεδεμένος Perseas

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
  • Pain is temporary, glory is eternal...
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #281 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 21:35 »
Γεια σας παιδιά . Υπάρχει τρόπος η μπαταρία του hybrid να πάρει passthrough ;

Μετά από δυυ -τρία site search έχω ακόμα την ίδια απορία.
Απ' ότι διάβασα, το Hybrid έχει 910 σπείρωμα, άρα με οποιοδήποτε passthrough αυτού του σπειρώματος είμαστε καλυμμένοι;
Ας μας διαφωτίσουν οι πιο μυημένοι.

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #282 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 01:14 »
Παιδια, προσοχη με τις μπαταριες. Σημερα μια 18650 trustfire αυτη με της φωτιες, αφου ατμιζα ανενοχλητος, ξαφνικα βλεπω καπνους απο τις τρυπες εκτονωσης του μοντ! Πεταω το μοντ καπου μακρυα μην γινει καμια εκρηξη, και μετα απο ενα δεκαλεπτο αφου ευτυχως δεν εγινε κατι, αποσυνδεσα την μπαταρια απο το μοντ, και μυριζε παρα πολυ περιεργα, την μετρησα με το πολυμετρο και εδωσε 4,0β, υστερα την επανασυνδεσα στο μοντ και υστερα στον φορτηστη αλλα δεν εγινε τιποτα. ουτε φορτιζε ουτε παρηγαγε ατμο. Ωντας ασχετος απο μπαταριες υποθετω οτι η συγκεκριμενη καϊκε, και αν δεν ηταν protected θα γινοταν μαλλον εκρηξη. Για αυτο προσεξτε παρα παρα πολυ με τις μπαταριες σας! Να χρησιμοποιειτε μονο μπαταριες με προστασια γιατι οσο μικρες και αν ειναι οι πιθανοτητες μην νομιζετε οτι σε εσας δεν θα συμβει ποτε τιποτα(μακαρι), το ιδιο νομιζα και εγω! Ενδεικτητα αναφερω οτι η μπαταρια ειχε κανει μολις μια φορτηση και την ειχα για 2 μερες...

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #283 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 13:16 »
Διαβασε λιγο αυτο. Ειναι κατατοπιστικο για το πως γινεται μια μπαταρια "τρομοκρατης" ;D

http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?235164-Using-Li-ion-cells-in-LED-flashlights-safely

Αποσυνδεδεμένος geo

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #284 στις: Οκτωβρίου 17, 2011, 16:31 »
Καλησπέρα έχω τις Trustfire 14500 3.7v 900mah Li-on,επίσης ένα textus photocharger φορτηστή, μπορώ να τις φορτίσω με αυτόν; Γράφει μόνο για NiCd and NiMH.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310413 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278748 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123852 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206796 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93017 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias